Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Jak vyčistit vanu?

Vizitkou každé koupelny je vana, a tak je snahou každé správné hospodyňky, mít vanu za každých okolností čistou a krásně lesklou. Špinavá a zašlá vana je noční můrou pro všechny. Kdo by se v ní chtěl také koupat? Potřebujete vanu zbavit vodního kamene, nečistot, usazenin, rzi, plesnivých záhybů a spár? Při mytí se na vaně usazují jak částečky mýdla, tak i mastnota. Na zašlou špínu a známky opotřebení je pak jen občasný úklid nedostatečný. Proto je dobré vanu čistit pravidelně a nenechávat ji zanedbanou. Při pravidelném čištění vany si ušetříte spoustu námahy a drhnutí, které by bylo nutné v pozdějším zašlém stavu. Použijte pár triků a vana bude opět zářivě bílá. Poradíme vám, jak vanu vyčistit rychle a jednoduše. Svůj odpočinek v horké vaně si pak vychutnáte o mnoho více.

Jak často umývat vanu?
Vanu je vhodné po každém použití pečlivě opláchnout a smýt z ní zbytky mýdla, sprchového gelu, šamponu a nečistot. Důkladnější mytí by se mělo provádět jednou za týden. Při tomto větším úklidu doporučujeme vanu umýt vhodným prostředkem na vanu a také využít prostředek na odstranění vodního kamene. Svou pozornost nezapomeňte věnovat také spárám a dlaždičkám v okolí. Poctivě byste měli umýt také všechny povrchy v koupelně.

Čištění akrylátových van
Různé druhy materiálů, ze kterého jsou vany vyráběny, potřebují odlišné zacházení. Asi nejpoužívanějším materiálem v případě van je plast neboli akrylát. Při čištění takových van nejvíce zabodujete s čistícím prostředkem určeným na akrylátové vany.

Z domácích surovin můžete na čištění plastových van využít také ocet s kyselinou citrónovou. Hadříkem umyjete celou vanu, necháte alespoň hodinu působit a následně smyjete horkou vodou. Nevýhodou je dlouhá doba čekání, proto doporučujeme na čištění vany zakoupit účinné čistící prostředky.

Akrylátové neboli plastové povrchy není dobré čistit drsnou houbičkou, drátěnkou, přípravky na bázi alkoholu ani přípravky koncentrovaných kyselin. Těmto vanám drsné povrchy a chemikálie nesvědčí.

Čištění smaltované vany
Při čištění smaltované vany sáhněte také po čistícím prostředku na tyto vany určeném. Nebo můžete využít jedlou sodu, kterou smícháte s octem. Je důležité ale nechat směs chvíli působit, než vanu smyjete.

Jak vyčistit vanu od rzi?
Rez se může ve vaně objevit velmi snadno, ať už je z jakéhokoli materiálu. Rez způsobuje tvrdá voda bohatá na železo, která na povrchu zaschne, nebo mokrý kovový předmět, který necháte ve vaně položený. Na rez můžete použít osvědčené chemické čistící prostředky nebo směs octa a kuchyňské soli.

Jak vyčistit vanu od vodního kamene?
Zajímá vás, jak zbavit vanu vodního kamene? Nejúčinnějším řešením je smíchání jedlé sody s teplou vodou tak, aby vám vznikla hustější kašička. Tu poté rovnoměrně naneste na celou vanu, kterou jste předtím mírně navlhčili vodou. V případě silnějšího znečištění můžete místo vody použít ocet. Následně vanu umyjte ještě hadříkem namáčeným v roztoku vody a kyseliny citrónové. Vaše vana bude zbavena vodního kamene, čistá a dezinfikovaná.

Čisté sklo a okolí vany
Pokud máte kolem vany skleněnou vanovou zástěnu a potřebujete ji udržet stále čistou, využijte funkční čistící prostředek, který obnoví povrch skla.

Jak na mastnotu a zbytky usazenin na vodovodních bateriích, akrylátových vanách, vaničkách, výplních sprchových koutů, dveří a vanových zástěnách či dveřích a keramických obkladech? Skvělým pomocníkem vám bude čistič Ravak Cleaner.

Chromované povrchy
Na odstranění vodního kamene a zbytků usazenin z vodovodních baterií a jiných chromovaných povrchů zvolte čistící prostředek Ravak Cleaner Chrome.

Novou vanu i veškeré čistící přípravky seženete a jednoduše on-line nakoupíte na našem e-eshopu ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

V případě potřeby nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka.cz