Využijte dodatečné slevy na RAVAK s kódem ,,KOUPELNA,, pouze dnes!

Inspirace pro bydlení

Instalace vodovodních baterií

Potřebujete vyměnit staré vodovodní baterie, které už dosloužily, za nové? Jak na instalaci vodovodních baterií? Přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte několik rad, jak na správnou instalaci vodovodních baterií. Dozvíte se také jaké jsou typy vodovodních baterií i do jaké výšky je instalovat.

Pokud rekonstruujete nebo zařizujete novou koupelnu určitě Vám záleží na každém detailu, což je dobře, protože i na maličkostech záleží, a i drobnosti rozhodují o tom, jak bude Vaše koupelna vypadat, jaká v ní bude atmosféra, jak se v ní budete cítit a také jak dobře Vám bude sloužit, jak moc bude funkční. Jedním takovým důležitým bodem, na který nesmíte zapomenout, jsou právě vodovodní baterie. Důležitý je jak ideální výběr, tak i jejich vhodná montáž a instalace.

Jaké máme typy vodovodních baterií?

Umyvadlové baterie

Žádné umyvadlo či umývátko se neobejde bez umyvadlové baterie. Umyvadlové baterie jsou nejpoužívanější ze všech baterií. Volit můžete například mezi stojánkovou baterii s pákovým ovládáním s pevným výtokem a odtokem nebo klasickou nástěnnou baterií. Umyvadlové baterie se často vyrábějí v setu s vanovou, sprchovou a bidetovou baterií, takže Vaše koupelna bude stylově sladěna a bude mít jednotný design. 

Vanové baterie

Vanu bez vanové baterie si nenapustíte. Vanová baterie je určena k napouštění vany a také má vývod na připojení sprchy. Pokud si chcete napustit vanu nebo se osprchovat, využijete k tomu přepínač. Velmi oblíbenou variantou vanových baterií jsou termostatické vanové baterie, kde se nemusíte bát opaření. Zajišťují stále stejnou teplotu vody. K moderním kouskům patří vanové baterie, u kterých je napouštění vany zajištěno vodopádem. K volně stojícím vanám jsou vhodné vanové baterie do podlahy. 

Sprchové baterie

Při výběru sprchových baterií máte možnost volby mezi kohoutkovými, pákovými, nástěnnými nebo podomítkovými bateriemi. Pro pohodlné sprchování jsou oblíbené termostatické baterie, kdy je zajištěna stále stejná teplota vody a jsou úspornější na energii i vodu. Pokud chcete mít jednotný design Vaší koupelny, doporučujeme zvolit stejné baterie v celé koupelně, jak umyvadlové, vanové, sprchové, tak i bidetové. 

Bidetové baterie

Máte u toalety také bidet? Bidetové baterie se sprškou i bez ní se instalují na bidety. Slouží k hygieně a perfektní čistotě po návštěvě WC. 

Dřezové baterie

Dřezové baterie by měly ladit s celkovým konceptem Vaší kuchyně. Preferujete oblé tvary nebo hranaté? Výběr nepodceňujte a pečlivě zvolte tu, která je podle Vás nejhezčí. Důležité je, aby se Vám dřezová baterie hodila k ostatním spotřebičům v kuchyni. 

Podomítkové

Podomítkové baterie se stávají trendem současné doby. Jsou s přepínačem a jsou určeny pro sprchové kouty s pevnou a ruční sprchou nebo k vanám s napouštěcím přepadem a s možností sprchování. Podomítkové baterie se instalují přímo do zdi. Pro ucelené řešení a designový soulad koupelny doporučujeme baterie kombinovat i s ostatními výrobky od jedné značky a s dalším příslušenstvím stejného výrobce. 

Jaké jsou vhodné instalační výšky vodovodních baterií?

Umyvadlové baterie

Při instalaci umyvadlové baterie myslete také na místo přívodního potrubí a udělejte správné rozhodnutí, zda zvolíte baterii stojánkovou či nástěnnou. U stojánkové zajistěte, aby přívody teplé a studené vody byly ukončeny v místě instalace umyvadla, tedy ve výšce přibližně 58 – 60 cm. Případně dle individuální výšky uživatele. Výška nástěnné umyvadlové baterie závisí na výšce připojení pro umyvadlo a pohybuje se kolem 100 cm.

Výška baterie nad umyvadlem je ovlivňována také tím, jestli se jedná o umyvadlo vestavěné do desky, nebo umyvadlo na desce. Zde Vás limitují především rozměry obou příslušenství.

Vanové baterie

Pro nástěnnou baterii připravte vyústění přibližně ve výšce 70–80 centimetrů od podlahy v místě, kde je to dle tvaru vany a použité baterie nejvhodnější. Výška baterie nad vanou, tedy nad jejím okrajem, by se měla pohybovat okolo 20 centimetrů.

Sprchové baterie

Jaká je ideální výška instalace sprchové podomítkové baterie? Obecně se montáž doporučuje v rozmezí 120 až 130 cm nad vaničku. U tohoto typu baterie je velmi důležité dodržet rozteč vývodů studené a teplé vody. Vývod studené vody se montuje vpravo a vývod teplé vody se montuje vlevo. Rozteč ideálně 10 či 15 cm. Pokud plánujete hlavovou sprchu, tak ta je nejčastěji instalována do výšku cca 215 cm.

Inspiroval Vás náš dnešní článek? Plánujete pořízení nové vodovodní baterie? Pokud ano, vodovodní baterie můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Sporáky na dřevo

Sporáky na dřevo a obecně řečeno, sporáky na tuhá paliva, zažívají velký návrat. S ohledem na růst cen za energie se opět stávají oblíbenou volbou a vrací se nejen na chaty a chalupy, ale také do domácností, například jako druhý sporák nebo do letních kuchyní. Sporák na tuhá paliva je víceúčelový spotřebič, který Vám umožní nejen vaření a pečení, ale také topení. Dokáže zajistit vše v jednom.

Jak už napovídá samotný název, ve sporáku na pevná paliva si jednoduše zatopíte dřevem, briketami nebo peletami. Jeho hlavní účel je ve vaření, pečení a veškerých kuchařských aktivitách. Jeho sekundární účel je v tom, že může sloužit jako zdroj vytápění a funkční dekorace. Elegantně tak vyřešíte otázku, jak si v kuchyni zatopit, uvařit či upéct večeři, a ještě získat krásný interiérový doplněk. 

Výhodou je i fakt, že se kdykoliv při vaření obejdete bez elektřiny, a ještě vyprodukujete teplo. Provoz sporáku na dřevo je ekonomický a pořizovací ceny nejsou nijak vysoké. 

Drobnou nevýhodou sporáku na dřevo může být to, že s ním nevytopíte celý dům. Sporáky na tuhá paliva většinou nejsou konstruované a dimenzované na vytápění velkých prostor, není to jejich hlavní funkce. Pokud tedy hledáte řešení pouze pro vytápění bytu či domu, volte spíše krbová kamna. 

Jak vybrat vhodný sporák na dřevo?

1) Umístění

Sporák na dřevo potřebuje připojení na komín, proto dobře zvažte jeho umístění. Před pořízením sporáku také změřte místo vyhrazené pro jeho instalaci. Rozměry sporáků se pohybují různě, v šířkách od 60 cm až do cca 95 cm.

2) Design

Design sporáku na dřevo volte podle stylu interiéru. Například rustikální sporák bude vhodný pro chatu či chalupu, ale do rodinného domu vybírejte spíše moderní typ.

3) Výkon

Výkon sporáku přizpůsobte velikosti místnosti a četnosti používání. Výkon teplovzdušného sporáku na pevná paliva se pohybuje většinou v rozmezí od 5 kW do 10 kW. Výkon sporáku s výměníkem může být i 32 kW.

4) Funkce

Možná se Vám zdají všechny sporáky na první pohled stejné, ale ne všechny mají stejné funkce. Levnější typy sporáků mohou být vyrobeny z tenkého plechu, a proto se dobře a rychle roztopí, ale také velmi rychle chladnou, což vyžaduje časté přikládání. Některé sporáky mají funkci vaření, ale nemají možnost pečení v troubě. Dražší typy sporáků na dřevo mohou mít funkci hoření s malou účinností nebo spalovaní naopak s vyšší účinností. Sporáky vybaveny výměníkem zase mohou nabízet možnost připojení na ohřev vody či na radiátor. Preference jsou jen na Vás, dle Vašich potřeb. 

Pro snadnější výběr sporáku na tuhá paliva Vám přinášíme stručný seznam toho, co byste si měli před nákupem ujasnit:

 • Sporák plánuji do rodinného domu nebo na chatu?
 • Chci moderní design nebo rustikální vzhled?
 • Rozměry – výška, šířka, hloubka?
 • Výkon?
 • Teplovzdušný sporák nebo s výměníkem?
 • Vývod kouřovodu a jeho průměr?
 • Jaké očekávám funkce?
 • Jaký mám rozpočet?

Pokud si dokážete odpovědět na tyto otázky, při nákupu sporáku chybu neuděláte. Sporák na dřevo můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz 

Betonová a kamenná koupelna

Plánujete novou koupelnu? Představujete si něco nadčasového, luxusního, ale zároveň elegantního? Líbí se Vám beton a kámen v interiéru? Pak by i Vaše koupelna mohla být zařízena právě těmito materiály.

Betonová a kamenná koupelna nemusí vždy působit chladně, studeně a nudně. Naopak. Dnešní doba přináší tolik možností a koupelnových doplňků, že se stává stále oblíbenější volbou.

Designová betonová koupelna

Pokud chcete zařídit Vaši koupelnu originálně a zároveň luxusně, sáhněte po betonu. Ten se stává trendem koupelen. Beton je charakteristický strohou elegancí, krásou jednoduchosti a svou nadčasovostí. Jednoduše se Vám jen tak neokouká. Betonová koupelna se hodí jak do industriálních, tak i do moderních interiérů, bytů a domácností. Beton v koupelně působí jako decentní pozadí pro další barevné doplňky nebo pro další přírodní koupelnové příslušenství

Beton v koupelně využijete téměř všude. Ideální jsou betonové obklady a dlažby, které se vyznačují snadnou údržbou. Čím větší formáty obkladů a dlažeb použijete, tím méně budete mít v koupelně spár a tím méně prostoru pro možné usazování nečistot a obtížnější čištění. Betonové obklady a dlažby jsou také odolné vůči poškození. Obecně řečeno beton vynikne nejlépe na stěnách a podlahách koupelny. Další výhodou betonových obkladů a dlažeb je také cenově dostupné řešení. Beton v koupelně můžete využít i v podobě betonového umyvadla na desku či v podobě betonových koupelnových doplňků, jako jsou mýdlenky, dávkovače mýdla, nádoby s WC štětkou atd. Vše může být v betonovém provedení. Betonová koupelna působí perfektně jak ve vyladěném šedém designu nebo například v kombinaci s černým, bílým, stříbrným či zlatým koupelnovým zařízením. 

Elegantní kamenná koupelna

Láká Vás spíše kamenná koupelna? Kámen a další přírodní materiály jsou v moderních interiérech velmi oblíbenou volbou. Kámen se hodí prakticky kamkoliv. Vypadá skvěle všude. Výhodou kamene je, že má jedinečnou barvu, odstín, strukturu, povrch, kresbu i své vlastnosti. Každý kus je originál. Proto i Vaše koupelna bude jedinečná. Kámen můžete v koupelně využít jako obklady a dlažbu. Má dobré funkční vlastnosti a snadno se udržuje. Mezi neoblíbenější varianty kamene v koupelně patří mramor a travertin. Pokud plánujete obklady a dlažbu z jiného materiálu a kámen chcete využít v koupelně jiným způsobem, je to určitě také možné. Dokonale bude působit například mramorová volně stojící vana uprostřed koupelny, která bude dominovat Vaší koupelně nebo kamenné umyvadlo na desku. Tyto netradiční koupelnové prvky pozvednou Vaši koupelnu na zcela novou úroveň elegance. 

Mramor má hladký povrch a je velmi odolný, což je při kontaktu s vodou velmi důležité. Mramor nabízí širokou škálu barev a vzorů. Vybírat můžete od bílých barev až po šedé, béžové, hnědé či růžové odstíny. Mramor může být světlý, tmavý, studený, teplý, lesklý i matný. Pokud zvolíte pravý přírodní mramor počítejte s větší finanční investicí. Jestli chcete peněžence něco ušetřit, zvolte imitaci mramoru. Imitace mramoru je levnější záležitostí a vyniká svou odolností. Imitace mramoru se vyrábí za pomoci 3D tisku a dekory jsou tak přesvědčivé, že je od pravého přírodního mramoru rozeznáte jen sotva. 

Kamenná koupelna bude vypadat noblesně, pokud ji vybavíte vhodnými koupelnovými doplňky. Do kamenných a mramorových koupelen se hodí doplňky z přírodních materiálů, ale i jednobarevné. Pokud chcete do kamenné koupelny dodat více života, doplňte do ní květiny či rostliny. Pokud se Vám zdá kamenná koupelna studená, zkombinujte ji s barevnými či zlatými doplňky. 

Zaujal Vás náš dnešní článek? Plánujete novou koupelnu v betonovém či kamenném designu?

Obklady, dlažby a veškeré koupelnové doplňky si můžete z pohodlí domova vybrat a objednat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Vychytávky do koupelny

Při zařizování nebo rekonstrukci koupelny je třeba myslet jak na praktické věci, tak i na to, aby v ní byli spokojeni všichni členové rodiny. Nezáleží na tom, jestli zařizujete velkou nebo malou koupelnu. Důležité je, aby byla funkční a vše Vám sloužilo tak, jak má. Připravili jsme pro Vás několik tipů, které Vám celý proces zařizování koupelny jistě usnadní. Dnešní článek věnujeme vychytávkám do Vaší koupelny

V současné době máte k dispozici mnoho zlepšováků, které Vám usnadní každodenní rutinu, ranní hygienu, péči o tělo a veškeré aktivity, které je nutné v koupelně provádět. Bytové a konkrétně i koupelnové doplňky procházejí neustálým vývojem, zejména kvůli snaze vytvořit moderní, efektivní, praktické a estetické řešení. Věřte nám, že každá nová vychytávka ve Vaší koupelně Vám usnadní fungování a bude velmi užitečným doplňkem.

Pojďme si je představit hezky popořadě.

Vodovodní baterie

Jako první zde máme vodovodní baterie do koupelny. V současné době si můžete vybrat bezdotykové baterie. Jejich ovládání je jednodušší, rychlejší a údržba snadnější než například u pákových baterií. K bezdotykové baterii stačí pouze přiblížit ruku k senzoru a voda se automaticky spustí. Výhodou bezdotykových baterií je také výrazná úspora vody a pokročilé hygienické provedení, které zcela eliminuje nutnost dotýkat se ovládacích prvků.

Druhou možností jsou termostatické baterie. Uživatelsky jsou velmi pohodlné. Umí regulovat tok vody, šetří vodu a také si díky nim můžete snadno nastavit teplotu vody. Jejich instalace je vhodná především do sprchových koutů a k vanám. Jelikož mají termostatické baterie bezpečnostní pojistku pro nastavení maximální teploty vody, nemusíte se bát opaření. 

Nové a moderní vodovodní baterie budou Vaší koupelně rozhodně slušet. Vodovodní baterie vždy sjednocujte jak stylem a barvou, tak i tvarem u umyvadlové, sprchové i vanové baterie. Hlavním aktuálním trendem jsou černé vodovodní baterie, ke kterým je vhodné vybrat i ostatní černé koupelnové doplňky. 

Sprchová hlavice

Investujte do úsporné sprchové hlavice. Sprchovou hlavici je v současné době možno upravit tak, aby docházelo k minimálním únikům vody. Regulace průtoku vody a vhodné tvarování Vám zajistí dokonalé mytí při minimalizaci spotřeby vody a spotřeby energie na ohřev.

Dávkovač mýdla

Vyberte si bezdotykový dávkovač mýdla nebo bezdotykový dávkovač na dezinfekci. Bezdotykové provedení zajistí přesnou dávku mýdla či dezinfekce, nedochází k plýtvání, ale především také minimalizuje styk nečistot a bakterií z rukou se zařízením ve Vaší domácnosti.

Dvojumyvadlo

Při zařizování koupelny pro početnější rodinu myslete na dostatek prostoru u umyvadla. Pokud se o umyvadlo nechcete dělit se svými dětmi, volte rovnou variantu dvojumyvadla nebo variantu dvou samostatných umyvadel na desku.  Obě varianty vypadají elegantně a vkusně. 

WC sedátko

Pro větší komfort na toaletě si pořiďte samozavírací WC sedátko. Sedátko využívá bezpečné a tiché sklápění, což prodlužuje jeho životnost a vylepšuje design toalety.

Bidetová sprška

Pokud máte v dostatečné blízkosti WC umývátko nebo umyvadlo, je ideální jej opatřit bidetovou sprškou. Tu můžete ovládat přepínáním na baterie a zaručí Vám dostatečnou očistu po vykonané potřebě. 

Osvětlení

Osvětlení dodá Vaší koupelně tu správnou atmosféru při večerní relaxační koupeli nebo naopak dodá dostatek světla pro denní líčení a rozjasní koupelnu, pokud v ní nemáte okno a denní světlo. Výměna světel za nová designová, posune celou Vaši koupelnu novým směrem. Moderní jsou závěsná světla, netradiční žárovky a také LED světla a LED pásky. LED pásky udělají mnoho parády za málo peněz.

Zrcadlo

Zrcadlo je výrazným koupelnovým prvkem. Čím větší zrcadlo do Vaší koupelny pořídíte, tím bude opticky vypadat větší i celá Vaše koupelna. Nebojte se tedy do zrcadla investovat. Moderní jsou zrcadla kulatá i hranatá, bezrámová i například s černým rámem. Trendem jsou také koupelnová zrcadla s osvětlením nebo s LED podsvícením. 

Koupelnové doplňky

Pokud chcete ještě více osvěžit Vaši koupelnu, je na čase vyměnit koupelnové doplňky. Co takhle nová mýdlenka, držák na zubní kartáčky, poličky do sprchy, háčky na ručníky nebo držák s nádobkou a WC štětkou? Jedná se o koupelnový sortiment, který denně používáte, tak je vhodné, aby vše esteticky ladilo. Koupelna bude rázem zářit jako nová. Na pohled působí velmi hezky také sjednocení barvy osušek, ručníků a rohožky. 

Barva koupelny

Barvu obkladů a dlažby v koupelně změníte bez bouracích prací a stavebních zásahů asi jen těžko. Jak tedy dodat nové barvy do Vaší koupelny? Jak změnit atmosféru v koupelně? Pokud Vám nestačí pouze změna koupelnových doplňků, nabízí se možnost změnit barvu bílé zdi na jinou. Koupelna je místem se zvýšenou vlhkostí, kde může voda zasáhnout právě i zeď. Volte speciální omyvatelné nátěrové barvy.

Koupelna bez bariér

A protože myslíme i na handicapované osoby, přinášíme nejvhodnější řešení sprchových koutů ve formě Walk in sprchových koutů, které nemají sprchovou vaničku a vstupu do sprchy tak nic nebrání. 

Pokud dáváte přednost spíše vaně, ale je pro vás vstup do vany obtížný, nezoufejte. Zvolte variantu s protiskluzovým povrchem, přistavte k ní schůdky, nechte nainstalovat madlo a vysněný odpočinek ve vaně si rázem můžete dopřát.

Doufáme, že jsme Vám představili alespoň několik zajímavých tipů a vychytávek, o kterých jste nevěděli a využijete je ve Vaší koupelně. Veškeré koupelnové vybavení, sprchové kouty, vodovodní baterie, sprchové hlavice, dávkovače mýdla, dvojumyvadla, WC sedátka, bidety, osvětlení, zrcadla i koupelnové doplňky a příslušenství můžete z pohodlí domova objednat a zakoupit na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Instalace sprchového koutu – krok za krokem

Pro fanoušky sprchování, pro ty, kteří dávají přednost mytí pod padajícím proudem vody nežli ve vaně nebo pro ty, které čeká montáž sprchového koutu, přinášíme nový inspirativní článek. Dnes se budeme věnovat instalaci sprchového koutu. Povíme si základní informace a rady pro montáž a instalaci sprchového koutu. Výhodou sprchování je, že je rychlejší, hygieničtější a levnější než klasické koupání ve vaně. Sprchové kouty také šetří místo v koupelně, a to je pro mnoho domácností prioritou.

Jak na montáž a instalaci sprchového koutu?

Přinášíme Vám jednoduchý návod, tak aby to zvládl každý.

Pokud za sebou již máte úspěšný výběr sprchového koutu, přichází na řadu instalace. Instalaci můžete přenechat odborné specializované firmě nebo se rozhodnout pro samostatnou instalaci. Profesionální firma zajisté odvede skvělou práci, výsledek bude dokonalý, ale také za ni dostatečně zaplatíte. Pokud tedy chcete při instalaci sprchového koutu ušetřit, můžete si sprchový kout nainstalovat sami. A že to není tak složité, Vám ukážeme dnes. 

Ať už plánujete instalaci sprchového koutu s vaničkou nebo bez vaničky, vždy ho můžete umístit na libovolné místo v koupelně. Nejvhodnějším místem pro sprchový kout je roh místnosti nebo výklenek. Ve zvoleném prostoru je důležité efektivně vyřešit odtok vody směrem k odpadu ve stěně. Lze ho řešit pomocí odtokového žlabu nebo sifonového odtoku. Spád, kterým odtéká voda by měl být vždy 2 %, což znamená alespoň 2 cm na jeden metr. V případě sprchové vaničky stačí kontrolovat jen spád trubky od odtoku vaničky ke stěně. V případě sprchového žlabu musíte dosáhnout spádu podlahy směrem k odtoku. V obou případech je dobré kontrolovat zvukovou izolaci sprchy v úrovni stěn i v úrovni podlahy. Pro montáž sprchové zástěny můžete použít bezrámovou, částečně orámovanou anebo zcela orámovanou sprchovou kabinu.

Pokud realizujete sprchový kout s vaničkou, máte práci o něco jednodušší než při realizaci sprchového koutu bez vaničky. Pokud máte připravený prostor pro instalaci, vytvořte si na podlaze otvor pro odtok. Následně upevněte vaničku pomocí vanových úchytek. Pro izolaci je vhodné použít těsnící pásku, na kterou nalepíte protihlukovou izolaci. Na řadu přichází spojení odpadu s odpadní trubkou ve stěně. Vhodné je použití HT trubek. Po zkompletování odtokové soupravy můžete definitivně postavit vaničku a zafixovat ji. Okraje sprchové vaničky podložte tvárnicemi a potom i všechny volné plochy. Montáž sprchové kabiny neboli stěny sprchového koutu záleží na tom, jaký typ sprchy máte. Existují bezrámové, částečně orámované a zcela orámované sprchové kabiny. Kabinu pak postavíte na vaničku a zasunete do lišt. Na závěr přidáte dveře a nasadíte vnější profily. 

Jestliže realizujete sprchový kout bez vaničky, připravte se, čeká Vás mnohem více práce než se sprchovým koutem s vaničkou, ale výsledek bude stát za to. I když je montáž pracnější, sprchový kout bez vaničky je rozhodně modernější a esteticky hezčí řešení. Výchozím stavem pro instalaci sprchového koutu bez vaničky je výřez v koupelně, kde pod úrovní podlahy musíte nejdříve vyřešit odtok vody ze sprchového koutu. Spád musí být alespoň 2 %. Nejdříve smontujte sprchový žlab. Montáž se podle typu modelu liší. Praktickou věcí jsou nožičky na sprchový žlab, které lze nastavit do libovolné podlahy. Žlab umístěte do výřezu a nastavte jej tak, aby postavený byl v úrovni podlahy. Zatlučte hmoždinky a žlab přišroubujte. Poté spojte žlab se stěnovým přípojem. Jak izolovat sprchový kout a jak vyplnit prostor kolem žlabu? Použijte okrajové izolační pásy. Na dno výřezu poté vložte několik izolačních desek a rychleschnoucí potěr. Za žlabem vytvarujte mírný spád, aby se zde voda nezachytávala. Plochu upravte hladítkem a počkejte, až potěr uschne. Poté odstřihněte přečnívající izolační pásy. Penetrujte podlahu i stěny a pak na podlahu sprchového koutu položte ještě izolační rohož. Vyřízněte plochu pro sprchový žlab. Poté nalepte těsnicí pásky mezi podlahu a sprchový kout a utěsněte stěny tekutou izolací. Pak konečně položte dlaždice. Pohlídejte správné spárování. Jak na montáž sprchové zástěny? Sprchových zástěn existuje celá řada. Při jejich montáži se řiďte pokyny výrobce. Důležité je na zeď umístit stěnové profily a pomocí vodováhy si pohlídat, že drží rovně. Do stěnových lišt pak vložíte sprchové příčky. Opět zkontrolujete, zda stojí rovně, a poté je zajistíte šrouby s těsněním. Na závěr přijde montáž sprchových dveří.

Výhody a nevýhody obou typů sprchových koutů?

Designový sprchový kout bez vaničky působí jako přirozená součást koupelny a je více trendy. Má možnost bezbariérového vstupu a snadnou údržbu. Jeho nevýhodou je náročná montáž.

Klasický sprchový kout s vaničkou je rozhodně levnější variantou, snadno se instaluje a vanička dobře drží teplotu vody. Nevýhodou je, že se hůře čistí, nevypadá tak esteticky a nemá bezbariérový přístup. 

Veškeré koupelnové vybavení, sprchové kouty, sprchové vaničky, sprchové dveře, žlaby a rošty, zástěny Walk-in, sprchy a sprchové příslušenství můžete z pohodlí domova objednat a zakoupit na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Bojlery

Řešíte aktuálně pořízení nového bojleru? Rozbil se Vám doposud používaný bojler a nyní potřebujete vybrat a koupit bojler nový? Jakou velikost má mít? Kam bojler umístit a jaké druhy vůbec existují? Poradíme Vám, jak správně vybrat ten správný ohřívač vody.

Bojler je ve své podstatě ohřívač vody v různých podobách. Je nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Při jeho výběru musíte zohlednit všechny Vaše požadavky. Určitě je nutné vědět, jak velký bojler vybíráte, pro kolik osob bude sloužit, jak intenzivně bude využíván, kde bude umístěn, zda máte dostatek prostoru na jeho instalaci, kolik času chcete věnovat jeho pravidelné údržbě a v neposlední řadě také záleží na tom, kolik můžete a chcete do ohřívače vody investovat.

V dnešním článku se také seznámíte s typy bojlerů. Existují totiž kombinované, elektrické, plynové a akumulační bojlery. A jelikož se bojler tváří jako nenápadné zařízení, které stačí umístit do rohu místnosti a po celou dobu jeho užívání si ho nevšímat, dozvíte se jaké další pomocné funkce by měl mít, aby spolehlivě, komfortně, a hlavně dlouho sloužil. 

Jak vybrat bojler?

 • Velikost bojleru

Velikost bojleru záleží na počtu členů domácnosti. Pro 1 – 2 osoby postačí bojler o objemu 50 – 120 litrů. Pokud žijí v domácnosti 3 – 4 osoby doporučuje se bojler o objemu 120 – 200 litrů. Pro 5 a více osob doporučujeme zvolit bojler o objemu nad 200 litrů. Samozřejmě platí, že čím je větší objem ohřívače vody, tím delší je i potřeba času na jeho ohřev.

 • Umístění bojleru

Bojler doporučujeme instalovat co nejblíže k místu spotřeby. Ideálně do 2 metrů od výstupu. Pokud máte v domácnosti více míst odběru teplé vody, tak se nabízí možnost využití pomocného ohřívače vody v konkrétním místě. Tím se vyhnete realizaci dlouhého rozvodu potrubí, které může způsobovat tepelné ztráty. Většina domácností má pro místo instalace připravenou technickou místnost, proto ne vždy je reálné vyhnout se běžným tepelným ztrátám.

 • Tvar bojleru

Co se týká tvaru bojleru, můžete vybírat oblý i plochý bojler. Nejčastějším výrobním materiálem nádoby na vodu je hliník či nerezová ocel, která má předpoklad pro delší dobu životnosti. Obecná délka životnosti bojlerů se udává 15 – 20 let. Podle prostorových dispozic technické místnosti volte horizontální nebo vertikální bojler. Horizontální bojler má výhodu v efektivním využití volného prostoru, ovšem díky malé ploše pro mísení teplé a studené vody může být pomalejší na ohřev vody. Vertikální bojler je mnohem častější volbou u našich zákazníků. Jde o svislý nebo závěsný model. Vertikální bojlery jsou efektivnější, výkonnější, ale na druhou stranu k jejich instalaci potřebujete spoustu místa.

 • Typ bojleru

I když jde na první pohled o ta samá zařízení, liší se podstatou svého fungování.

Kombinovaný bojler - dokáže využívat dva rozdílné zdroje energie. S jejich pomocí dochází k ohřevu užitkové vody. Při výpadku jednoho či druhého zdroje tak můžete ohřívat vodu bez problému dál. Jedinou nevýhodnou mohou být vyšší pořizovací náklady.

Elektrický bojler - ohřívá vodu díky elektřině. U elektrického bojleru se nemusíte obávat žádného nebezpečí. Své využití nachází ideálně v nočních hodinách, kdy ohřívá vodu s nízkou sazbou za elektřinu. Na trhu se jedná o nejčastější typ.

Plynový bojler - funguje na stejném principu jako elektrický bojler. Teplá voda je ohřívána za pomocí hořícího plynu. Současné produkty jsou považovány za zcela bezpečné. 

Akumulační bojler - je výrobkem, který sice vodu přímo neohřívá, je ale schopen hromadit zbytkové teplo z jiných tepelných zdrojů. A právě jeho prostřednictvím udržuje vodu teplou. Jde tak o efektivní a ekonomické využívání zbytkového tepla například od solárního systému, klasického kotle, tepelného čerpadla a ostatních zdrojů.  I tento model je spojen s vyšší nákupní cenou.

 • Zátěžový profil

Zátěžový profil souvisí především s rychlostí ohřevu a s energetickou náročností. Tento faktor udává informaci, pro jaké zatížení v domě či bytě je daný bojler konstruován.

 • Spotřeba energie

Žádané je, aby ohřívač vody byl schopen udržet teplou vodu, proto je důležitá kvalitní izolace pro co nejmenší tepelné ztráty. Posuzuje se podle koeficientu měrných tepelných ztrát vyjádřeného v Wh/24 hodin/litr (tedy v úniku tepla z jednoho litru vody za 24 hodin ve Wh). Čím je číslo nižší, tím menší jsou tepelné ztráty a bojler je úspornější. 

 • Ovládání bojleru

Můžete si vybrat klasický bojler s jednoduchým mechanickým ovládáním i ohřívač s LED displejem a možností volby programu pro potřeby rodiny. Displej zobrazuje aktuální teplotu vody, za jak dlouho se voda ohřeje na požadovanou teplotu, nebo zobrazuje informace o případných poruchách.

 • Montáž a údržba bojleru

Montáž bojleru se doporučuje přenechat odborné firmě s ohledem na platnost záruky. Pravidelná, odborná údržba a servis prodlužují životnost bojleru. Je vhodné odstraňovat nánosy vodního kamene ze stěn nádoby, topného tělesa i z termostatu. Také se doporučuje výměna hořčíkových tyčí v období jedenkrát za 5 let.

 • Příslušenství a funkce bojleru

Bojler může mít další pomocné funkce například regulaci teploty vody, kterou má většina zařízení. Můžete si vybrat bojler s pojistkou proti zamrznutí, pojistkou proti přehřátí, s funkcí hubení nežádoucích vodních bakterií, se zvukovými či LED signalizacemi, s pojistným ventilem nebo s chytrým ohřevem vody.

 • Ceny bojlerů

Výrobou bojlerů se nezabývá až tolik firem na trhu. Proto pořízení nového bojleru není levnou záležitostí. Ceny bojlerů se mohou pohybovat v řádech tisíci korun i desítek tisíc korun. Věříme, že Vám náš dnešní článek pomohl s výběrem. Kvalitní ohřívače vody za skvělé ceny seženete na našem e-shopu Čečetka s.r.o.

V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Elektrické krby

Plánujete pořízení elektrického krbu? Chcete zútulnit Váš interiér něčím netradičním? Toužíte po večerní relaxaci u krbu, ale klasický krb si dovolit nemůžete? Připravte se již nyní na podzimní a zimní večery, tak abyste si mohli užívat dokonalý odpočinek s pohledem na plápolající oheň v krbu. V našem článku naleznete výhody a nevýhody elektrických krbů a také důležité informace pro výběr toho nejlepšího elektrického krbu.

Elektrické krby se stávají stále populárnější, protože umí navodit stejný dojem, jako krby běžné. Pokud tedy bydlíte v bytě a nemáte komín nebo dostatek prostoru či financí, elektrický krb pro Vás bude tím správným řešením. Moderní elektrické krby v dnešní době nabízejí téměř stejné benefity, jako krby klasické. Vypadají skvěle a dokonale imitují hořící plamen.

Proč si pořídit elektrický krb?

Známe hlavní důvody, proč si koupit právě elektrický krb. Hlavními důvody, proč zvolit elektrický krb místo klasického je především jeho jednoduchá údržba, snadná instalace, možnost umístění kamkoliv, eliminace běžných rizik, jako je například vznik požáru a také fakt, že umí i vytápět. Přečtěte si dále výhody elektrických krbů.

Jaké výhody mají elektrické krby?

Elektrický krb v bytě působí jako perfektní interiérový doplněk, dodá bytu šmrnc a posune design bytu na ještě vyšší level. Největší výhodou elektrického krbu je však to, že ke svému fungování nepotřebuje komín. Zároveň nemusíte neustále dávat pozor na to, aby Vám náhodou plamen neuhasl nebo aby se Vám nedostal kouř při rozpalování do celého bytu či domu. S krbem na elektřinu odpadá i mnoho starostí spojených s údržbou, čištěním a neustálým vybíráním popela. Elektrický krb je také bezpečnější a ekologičtější. Montáž krbu je jednoduchá. Stačí jej připevnit na stěnu nebo položit na podlahu a zapojit do zásuvky. Při správném používání Vám bude sloužit roky, protože elektrická vložka je odolná a trvanlivá. Krb dokonce můžete používat po celý rok, protože nevydává příliš mnoho tepla. Elektrické krby se pohybují v různých cenových relacích, nejsou to však žádné závratné částky. Vybrat si můžete z různých barevných i designových provedení. Nejnovější verze se dají ovládat také dálkovým ovládáním a nabízejí různé funkce, jako například změnu barvy.

Mají elektrické krby nějaké nevýhody?

Možnou nevýhodou elektrického krbu je to, že nevydává největší teplo. Také Vám možná bude chybět zvuk praskajícího dřeva (pokud si nevyberete krb s vestavěným reproduktorem) a při výpadku elektřiny si ho neužijete vůbec. Plusy elektrického krbu jednoznačně převažují nad mínusy. Za příjemnou cenu dostanete designový kousek, který oživí Váš interiér a navodí pohodovou atmosféru. Nemusíte se bát, že začoudíte celý dům, a odpadnou Vám starosti s čištěním.

Jak vybrat elektrický krb?

Aktuálně se na našem trhu nachází spousta elektrických krbových kamen, které věrně imitují krby běžné. Prakticky je nerozeznáte od klasického krbu. Můžete si vybírat z několika různých provedeních. Lze si tak vybrat krby, které se dají zabudovat na zeď, dále pak volně stojící elektrické krby nebo si můžete vybrat i krbovou vložku. Některé elektrické krby mají i funkci výhřevu. Nejedná se tedy pouze o viditelný efekt, ale i pocitový, protože takový elektrický krb dokáže docela účinně vyhřívat místnost, kde se nachází.

Prvním parametrem, na který je se důležité zaměřit, je provedení elektrického krbu. Provedení se odvíjí od toho, kde chcete mít váš nový elektrický krb umístěn.

Volně stojící elektrický krb – Je snadno přenositelný a skladovatelný. Dá se umístit prakticky kamkoliv.

Nástěnný elektrický krb – Umisťuje se jednoduše pomocí držáků na stěnu.

Vestavný elektrický krb – Pro zapuštění do zdi. Je potřeba drobných úprav. Náročnější instalace.

Elektrická krbová vložka – Vkládá do klasického krbu. Pokud Vás běžný krb omrzel nebo nemáte rádi spojené činnosti s běžným krbem, pak se Vám bude hodit samotná elektrická krbová vložka, kterou umístíte do běžného krbu.

Druhým důležitým parametrem jsou zajisté rozměry elektrického krbu. Nejprve je vhodné najít místo ve Vaší domácnosti, kam krb umístíte a podle toho vybírat rozměrově elektrický krb. Trh nabízí nejrůznější rozměry elektrických krbů, takže je jen na Vás, jaký se Vám bude hodit.

Třetí parametr, na který je potřeba se zaměřit je výkon a také ohřev. Díky ohřevu budete mít z krbu opravdu reálný pocit. Ohřev u elektrického krbu funguje v podstatě jako přímotop. S ohřevem souvisí i topný výkon elektrického krbu. Čím větší bude výkon, tím větší bude spotřeba elektrické energie. Pokud nechcete mít vysoké účty za elektřinu, pak doporučujeme spouštět ohřev pouze na pár hodin. Pokud se vyhnete funkci ohřevu úplně, pak elektrický krb spotřebovává energii srovnatelnou s běžnou žárovkou. Samotná imitace hoření spotřebovává velmi málo.

Jaké další funkce a příslušenství mohou mít elektrické krby?

Pojistka proti přehřátí – Pojistka, která dokáže přístroj včas vypnout, aby nedošlo k přehřátí, nehodě nebo poškození.

Dálkové ovládání – Díky dálkovému ovládání budete velmi jednoduše ovládat váš krb odkudkoliv.

Funkce vytápění – Funkce vytápění Vám umožní použít krb jako přímotop. Lze s ním vytopit například jednu místnost.

Nastavení topného výkonu – Díky pohodlnému nastavení topného výkonu můžete nastavit intenzitu vytápění.

Vestavěný reproduktor – Pokud toužíte slyšet i praskání ohně, vyberte si model, který je vybaven vestavěným reproduktorem, který přehrává praskání ohně.

LED osvětlení – LED osvětlení umocní pocit z elektrického krbu.

Jedním z posledních parametrů, na který je dobré se zaměřit, je cena elektrického krbu. Nejlevnější elektrické krby se pohybují kolem 3 000 Kč. Nejlevnější modely nabízejí mnoho různých vzhledů a designu. Topný výkon u těchto modelů bývá nízký, kolem 1 000 W až 1 500 W. Největší a nejširší výběr elektrických krbů naleznete kolem ceny 5 000 Kč. Tyto krby nabízejí značně vyšší topný výkon a nabízejí mnoho pomocných funkcí. Nejdražší modely elektrických krbů mohou stát i 20 000 Kč. Tyto elektrické krby dokáží poměrně dokonale navodit romantickou atmosféru, kterou nerozeznáte od běžných klasických krbů s opravdovým ohněm.

Věříme, že Vám náš článek pomohl s výběrem vhodného elektrického krbu. Váš nový elektrický krb si můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka, s.r.o.

V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu

Nadechněte se z plných plic čerstvého vzduchu! Dnešní článek věnujeme čističkám vzduchu, zvlhčovačům a odvlhčovačům.

K čemu slouží čističky vzduchu? Jak vyplývá již z názvu – čistí vzduch od všech nečistot. Problémy se znečištěným ovzduším má každé větší město. Pokud trávíte hodně času v prašném prostředí nebo na místech, kde je špatný vzduch, dopřejte svému tělu čistý vzduch bez prachu, pylu, roztočů, plísní a bakterií alespoň doma. Jak odstranit nečistoty a alergeny z ovzduší? Využijte čističku vzduchu. Čističku vzduchu ocení celá Vaše rodina, především děti a alergici.

K čemu jsou zvlhčovače vzduchu? Zvlhčovače vzduchu jsou skvělým pomocníkem, pokud potřebujete dodat své domácnosti správný poměr vlhkosti. Blahodárně působí na dýchací cesty, ale ovlivňují také kvalitu spánku. Ideální hodnota vlhkosti v interiéru by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 65 %. Suchý vzduch dráždí jak pokožku, tak dýchací cesty a může zhoršovat kašel i astma. Domácí zvlhčovač vzduchu využijete v topných sezónách, ale i v horkých letních dnech.

K čemu slouží odvlhčovače vzduchu? Můžeme říct, že jde také o vysoušeče vlhkosti, které se využívají ke snížení vzdušné vlhkosti v místnostech. Vysoká vlhkost vzduchu zapříčiňuje tvorbu plísní a množení bakterií, které mohou ohrožovat zdraví osob a zhoršovat kvalitu bydlení.

Jak vybrat vhodnou čističku vzduchu?

Čističku vzduchu vybírejte podle toho, jaký máte doma problém. Všechny čističky samozřejmě čistí vzduch, ale mohou mít i něco navíc. Vybírat můžete z čističek vzduchu rovnou se zvlhčovačem, které odstraní suchý vzduch v domácnosti nebo čističky vzduchu s ionizátorem, které snižují únavu a stres. Při výběru se zaměřte také na typ filtrace. Každý typ filtru zachycuje jiné nečistoty. Např. vodní filtr zachycuje prach a mikroby, elektrostatický filtr a HEPA filtr zachycuje pevné částice, bakterie, viry, roztoče, plísně a jiné alergeny. Uhlíkový filtr umí odstranit zápach a jedovaté výpary, prachový filtr zachycuje větší prachové částice, ionizátor vzduchu umí neutralizovat alergeny a fotokatalytický filtr zničí bakterie, viry i nebezpečné toxiny.

Dále rozhodně zvažte velikost místnosti, kde bude čistička vzduchu umístěna a její výkon. Vzduchový výkon udává, kolik m³ vzduchu čistička pročistí za 1 hodinu. Raději vybírejte čističku s vyšším výkonem než s nižším. Slabší čističky bývají zbytečně hlučnější a vzduch nemusí vyčistit až tak dobře. Některé čističky vzduchu mohou být hlučné jako pračka, proto vybírejte hlučnost maximálně 50 dB. Svou roli, může při výběru, hrát i design a také spotřeba zařízení. Moderní čističku vzduchu, která krásně zapadne do Vaší domácnosti a bude sloužit i jako bytová dekorace, si můžete vybrat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. Čističky vzduchu již mají také mnoho vychytávek. O jaké jde? Je to například noční režim, kdy při nočním režimu dojde ke snížení hlučnosti čističky na minimum. Čističky mohou mít funkci preventivní ochrany, tj. dětský zámek. Pro snadnou práci s čističkou můžete využít například dálkové ovládání.

Kam je vhodné čističku vzduchu umístit? Aby čistička vzduchu předvedla to, co umí, je zapotřebí ji umístit do uzavřené místnosti. Nejlépe doprostřed pokoje. Čističku zapínejte až po větrání. Pokud budete chtít používat čističku vzduchu ve více místnostech, bude se Vám hodit čistička vzduchu s kolečky.

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu?

Podobně jako tomu bylo u čističky vzduchu, vybírejte technologii zvlhčování, která bude vyhovovat všem Vašim požadavkům. Před pořízením zvažte, do jaké místnosti budete zvlhčovač umisťovat. V úvahu vezměte také parametry jako je hlučnost, spotřeba zařízení a nepodceňujte ani výběr nádoby na vodu a další funkce, které zvlhčovač bude mít.

Pro základní orientaci mezi zvlhčovači, jsme pro Vás připravili stručný přehled jednotlivých typů. Vybírat můžete z teplých, studených, ultrazvukových a NanoCloud zvlhčovačů vzduchu. Teplý zvlhčovač vzduchu funguje na principu horké páry. Voda se ohřeje a tímto procesem dochází i k ničení případných bakterií. Jeho výhodou je, že ničí bakterie, je účinný a vysoce výkonný. Nevýhodou může být vyšší spotřeba a také možnost popálení se. Studený zvlhčovač vzduchu je nejpřirozenější forma. Funguje na principu odparu vody, která je přes filtr vháněna do vzduchu. Jeho výhodou je, že odstraňuje nečistoty obsažené v ovzduší, má velmi tichý provoz a nízkou spotřebu. Nevýhodou ovšem je, že neničí alergeny a je nutné měnit filtry. Ultrazvukový zvlhčovač mění vodu v nádobě na jemnou páru, kterou poté vypouští do místnosti. Výhodou je, že nevytváří minerální prach a má nízkou spotřebu. Nevýhodou je nutnost výměny demineralizačního filtru. Zvlhčovač vzduchu s technologií NanoCloud má trojí ochranu, jež pomocí absorpčního filtru zachycuje prach i větší nečistoty a ničí až 99 % bakterií. Odpařovací systém navíc zvlhčený vzduch rozprostírá po celé místnosti. Výhodou je, že ničí bakterie a nečistoty, netvoří vlhké skvrny a je hygienicky nezávadný. Malou nevýhodou může být občasná výměna filtru.

Zvlhčovače vzduchu bez obav umístíte do jakékoliv místnosti ve Vaší domácnosti. Nejlepší možné umístění je na zemi a ve volném prostoru, aby pára nepřišla do styku s nábytkem. Zvlhčovače vzduchu nabízí hned několik funkcí, které Vám usnadní jejich používání. Například zvlhčovač s automatickým vypnutím, s měřením vlhkosti v místnosti nebo zvlhčovač vzduchu s aromaterapií.

Jak vybrat odvlhčovač vzduchu na míru Vašim potřebám?

Mezi primární kritéria výběru odvlhčovače vzduchu řadíme výběr dle velikosti místnosti, odvlhčovací kapacity, hlučnosti, objemu nádoby a případně dalších funkcí.

Velikost místnosti. Aby mělo odvlhčení efekt, musí elektrické odvlhčovače zvládnout za hodinu přečerpat všechen vzduch v místnosti dvakrát. Někteří výrobci místo vzduchového výkonu rovnou uvádějí doporučený objem místnosti.

Odvlhčovací kapacita. Ta udává, kolik litrů vody během jednoho dne daný typ odvlhčovače přefiltruje. Jde o maximální množství vody, které je počítáno z teploty 30 °C a 80% vlhkosti v místnosti. Čím vyšší je hodnota, tím výkonnější je odvlhčovač. Doporučená vlhkost vzduchu v obytných místnostech je mezi 40 až 50 %.

Hlučnost. Ta se pohybuje v rozmezí od 32 do 50 dB. Ukazatel hlučnosti je důležitý hlavně v případě, že plánujeme odvlhčovač používat v ložnici nebo dětských pokojích.

Objem nádoby. Nádoba na vodu zachycenou ze vzduchu mívá objem od dvou do sedmi litrů. Po jejím naplnění se odvlhčovač automaticky vypne a nádobu je potřeba vylít. Čím je nádoba větší, tím méně pozornosti vysoušeč vzduchu vyžaduje.

Další funkce, které mohou rozhodnout o Vašem výběru odvlhčovače, můžeme zařadit například regulaci výkonu, časovač, displej nebo automatické vypnutí zařízení.

Tipy pro dokonale čisté WC

Máte nově zařízenou koupelnu i s toaletou a přejete si, aby zůstala navždy jako nová a zářivě čistá? Nebo si jen lámete hlavu s tím, jak důkladně čistit a udržovat WC? Právě tomuto tématu věnujeme dnešní článek.

Pokud si myslíte, že na čištění toalety nelze až tak nic zkazit, tak se možná mýlíte. I toaleta, která vypadá bílá a čistá, může mít na povrchu bakterie, plísně a jiné nečistoty. Perfektně čistý záchod může být věda. Proto údržbu WC nepodceňujte.

Úklid toalety je pro mnohé z nás nutným zlem při pravidelné péči o čistotu v celé domácnosti. Často toaletu „jen tak“ otřeme, s heslem: „co je mokré, to je čisté“ a dál tomuto místu nevěnujeme pozornost. Přitom si ji zrovna záchod zaslouží.

Jak bojovat proti špinavé a nehygienické toaletě?

 1. Materiál a povrchová úprava WC

Prvním bodem Vás maličko uklidníme. Toalety pro běžné použití se nejčastěji vyrábí ze sanitární keramiky. Standardně se jedná o speciální glazury a povrchové vrstvy, které vyhlazují póry WC, zvyšují lesk, zajišťují odolnost vůči mechanickému a chemickému poškození a také se takto ošetřené toalety mnohem snadněji čistí, udržují a na dlouhou dobu si zachovávají charakter nového WC.

 1. Čistící prostředky

Jaké čistící prostředky si vybrat na úklid toalety? Ideální jsou ty, které obsahují kyseliny např. octovou nebo mravenčí. Dále pak čistící prostředky, které jsou ověřeny a používány profesionály. Proto volte opravdu kvalitní čistící přípravky. Příliš agresivní prostředky by mohly nenávratně poškodit ochranný povrch toalety a způsobit její intenzivnější ničení. Pokud tyto čistící prostředky používáte, raději je nechávejte působit pouze pár minut a opláchněte.

 1. Postup při čištění

Stejně jako při úklidu prachu i u toalety platí, že byste měli začít nahoře a postupně směřovat dolů, k podlaze. Tak, aby nečistoty padaly dolů. Začněte tedy otíráním splachovacích tlačítek nebo WC nádrže a postupujte na toaletní prkénko a klozet.

 1. WC mísa

Při čištění toaletní mísy začněte jejím vnitřkem, který potřebuje největší péči. V první řadě do mísy nalijte vhodný čistící prostředek a nezapomeňte, že nejvhodnějším způsobem je nalívání hned od okraje mísy, tak aby žádné místo nezůstalo nedotknuto. Přípravek nalitý v záchodě nechejte několik minut působit. Mezi tím, můžete umýt spodní část mísy, obklady v okolí klozetu atd. Následně použijte kvalitní štětku, kterou vydrhněte vnitřek toalety. Po čištění nezapomeňte důkladně umýt i WC štětku, kterou jste používali. Na štětku můžete použít stejný čistící prostředek, kterým jste umyli mísu.

 1. Panty u WC sedátka

Tím nejzapeklitějším místem údržby jsou právě panty u sedátka toalety. Pokud chcete předejít usazování nečistot a tvorbě bakterií, věnujte pozornost i tomuto místu. U novějších toalet jsou již instalována odnímatelná WC prkénka, která stačí sundat a umýt celá včetně pantů. Pokud máte starší provedení sedátka musíte se smířit s náročnějším drhnutím těchto míst. Využít můžete houbičku nebo zubní kartáček s čistícím prostředkem.

 1. Vodní kámen

Trápí Vás vodní kámen? Jak odstranit vodní kámen z toalety? Vodní kámen je běžným problémem všech domácností, ale rozhodně ho nepřehlížejte. Vodní kámen může napáchat velkou škodu, při splachování může díky němu dojít k protékání vody nádržkou nebo může nastat problém u odpadních trubek. Zbavit se ho můžete chemickou i přírodní cestou. Pokud zvolíte cestu chemickou, řiďte se pokyny uvedenými na daném čistícím prostředku. Pokud chcete zkusit přírodní cestu, tak mezi nejznámější bojovníky s vodním kamenem patří ocet, který je ale nutné nechat působit v záchodové míse přes noc. Dalším, čím můžete čistit toaletu od vodního kamene a usazenin, je kyselina citronová, šťáva z citronu či limetky a sůl.

Čečetka, s.r.o.

V případě potřeb, nás kontaktujte. Tel.: +420 724 535 046 nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Jak opticky zvětšit malou koupelnu

V tomto článku se dozvíte, jak zvětšit malou koupelnu bez nutnosti stavebních úprav, bourání a větších zásahů. Přečtěte si ho celý a inspirujte se našimi tipy. 

Potřebujete k životu vzdušnější koupelnu? Přejete si mávnout kouzelným proutkem a „nafouknout“ Vaši současnou koupelnu, tak aby se do ní po ránu vešla celá Vaše rodina? Malá koupelna může být problémem nejedné domácnosti. Ale co s tím, když nemáte možnost koupelnu zvětšit stavebním zásahem? Pojďte na to chytře a zvětšete Vaši koupelnu pomocí optických klamů.

Světlo v koupelně

Prosvětlená koupelna vypadá opticky větší. Malým prostorům tedy lichotí světlo. Ideálně světlo teplé a bíle, proto se snažte vnést ho do malých koupelen co nejvíce. Pokud máte v koupelně zabudované okno, denní světlo rozzáří i Vaši malou koupelnu. Proto vytahujte rolety, žaluzie a zbytečně nezatahujte závěsy. Pokud okno v koupelně nemáte, nabízí se náhrada. Okno můžete nahradit umělým osvětlením. Čím více světla v koupelně budete mít, tím bude koupelna působit vzdušněji, světleji i čistěji. Můžete využít i přidání zrcadla s LED osvětlením. Tento světelný prvek vypadá elegantně, opticky zvětší místnost a ocení ho především všechny ženy při líčení a péči o pleť. Také můžete využít světlené LED pásky, které jsou skvělou vychytávkou a lze je umístit kamkoliv v koupelně. Dodají koupelně příjemnou atmosféru.

Světlé barvy v koupelně

Jak dále zařídit koupelnu, aby nepůsobila tak stísněně? Využijte světlé barvy, které opticky zvětší prostor. Světlé barvy jsou osvědčenou klasikou, která vypadá vždycky dobře a designově. Výhodou je, že ve světlých barvách a světlých odstínech seženete většinu koupelnového sortimentu. V bílých a světlých barvách se vyrábí většina koupelnového vybavení, od umyvadel a toalet až po dávkovače mýdla a nádobky s WC štětkou.

Jaké barvy zvolit?

Rozhodně se nemusíte držet pouze standardní bílé barvy. Je sice nejobvyklejší a základní barvou pro koupelnu a koupelnové vybavení, ale pro světlou koupelnu můžete vybírat i barvy béžové, krémové, tělové, nude, světle šedé, světle žluté nebo moderní světlý mramor. Koupelnový sortiment ve světlém mramorovém provedení vypadá elegantně a dodá i Vaší malé koupelně řádnou dávku luxusu. V případě malých koupelen usilujte o to, aby na podlaze i na stěnách byla stejná barva. Kromě optického zvětšení jsou světlé barvy pro koupelny ideální také z toho důvodu, že vyvolávají pocit čistoty. Největším nepřítelem malých místností jsou tmavé barvy. Proto i drobné koupelnové prvky, jako jsou ručníky, osušky, háčky a jiná koupelnová dekorace je lepší volit ve světlých barvách, např. bílé, béžové či stříbrné.  

Mat nebo lesk?

V tomto případě platí, že je lepší se vyhnout všem matným povrchům. Lesklé plochy přitahují pozornost, odrážejí světlo a tím opticky zvětšují prostor. Lesklé vodovodní baterie, umyvadlo i vana budou působit mnohem lepším dojmem než matné.

Obklady a dlažby

To, že je vhodné vybírat lesklé povrchy a matným se vyhnout, platí i u obkladů a dlažeb. Pokud Vaši malou koupelnu teprve zařizujete a stojíte před výběrem obkladů a dlažeb, vybírejte ze světlých, lesklých a velkoformátových obkladů a dlažeb. Doporučujeme využít obdélníkové tvary, u kterých platí pravidlo, že pro optické zvýšení místnosti musí být obklady umístěné vertikálně a pro optické rozšíření zase horizontálně. Stěny neobkládejte až ke stropu, protože by koupelna působila stísněným dojmem.

       

Zrcadlo v koupelně

Velkým zrcadlem nic nezkazíte. Bez zrcadla se neobejde žádná koupelna. V případě malého interiéru platí pravidlo, že čím je zrcadlo větší, tím prostorněji bude místnost vypadat. Vy se tak budete moci pyšnit na pohled větší koupelnou a zároveň Vám velké zrcadlo poskytne dostatečně velký obraz na upravování Vašeho vzhledu. Výsledek vylepšíte, pokud si vyberete model bez rámu. A nezapomeňte na LED osvětlení, o kterém jsme Vám říkali na začátku našeho článku.

Uspořádat malou koupelnu tak, aby vypadala opticky větší, není zase takový problém. Veškerý koupelnový sortiment a doplňky do koupelny můžete zakoupit na našem e-shopu Čečetka s.r.o. Pokud budete s čímkoliv potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz