Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Inspirace pro bydlení

Jak správně vybrat stavební chemii?
Čeká Vás rekonstrukce, stavební úpravy v domácnosti, nové projekty či dokončovací práce? V dnešním článku si povíme něco o tom, jak správně vybrat stavební chemii, bez které se při těchto stavebních úkonech rozhodně neobejdete.
 
Silikon, lepidlo, tmel nebo pěna? To vše jsou výrobky, které řadíme do kategorie stavební chemie. Jsou zapotřebí pro všechny typy staveb, ať už plánujete drekonstrukci koupelny, složení sprchového koutu, usazení umyvadel, instalaci kuchyně, stavbu plotu či vytvoření nového chodníku na zahradě. To, že na projekt byla použita nekvalitní stavební chemie, poznáte velmi snadno. Na první pohled uvidíte nerovnosti, netěsnosti či jiné trhliny v materiálu. Tyto jevy se pak negativně projeví na bezpečnosti a trvanlivosti konstrukce. Žádný kutil nechce, aby práce, na které dělal i několik týdnů, vyšla vniveč. Proto Vám přinášeíme návod, jak správně vybrat stavební chemii pro konkrétní projekty.
 
Jak vybrat tmel?
 
Někdo použije tmel jen na sádrokartonové konstrukce, jiný potřebuje tmelem vyrovnat či přetmelit omítky nebo stěrkovat betonové monolitické či prefabrikované konstrukce. Který tmel ale vybratM Jako první si vždy všimněte označení CE. CE znamená, že výrobek odpovídá normám Evropského hospodářského prostoru. Kód značí i doplňkové charakteristiky, takže například to, jak výrobek reaguje na oheň atd. Stavbaři rozlišují 4 druhy tmele. Jde o základní tmel, dokončovací tmel, tmel pro dvojí použití a bezpáskový spárovací tmel. Co se týče kvality tmele, vymezujeme 4 skupiny označované Q1 až Q4. Q1 zabezpečí tak nejvýš jen odolnost při požáru a akustické utěsnění povrchu konstrukce. Pro tmelení sádrokartonové konstrukce sáhněte raději po tmelu s kódem Q2. Q2 odpovídá obvyklým nárokům na plochy zdí a stropů. Q2 nezanechává viditelné otisky po zpracování. Q3 je vhodný i pod tapety s jemnou strukturou. Q4 pak splňuje ty nejvyšší nároky na jakost finálního povrchu.
 
Jak vybrat lepidlo?
 
Mnoho kutilů si jistě vzpomene na starou televizní reklamnu na lepidlo, kde kutil sedí na židli přilepené na stěně. Takovou kvalitu ale zmíněné lepidlo jistě nemělo. Sotva jej má jakékoli lepidlo z běžných lepidel na trhu. Pokud Vám nicméně stačí lepidlo na nalepení obkladů a dlažeb, pak sáhněte po výrobcích s označením S2. Lepidlo s označením S2 je jistotou a hodí se na menší obklady i s rozměrem nad 1 metr.
 
Jak vybrat silikon?
 
Silikon používáme na vyplnění mezer mezi dvěma různými materiály nebo stejnými materiály. Oproti tmelu je silikon elastický a lépe odolává vodě. Dobrý a kvalitní silikon poznáte podle toho, že je vodotěsný. To je nejdůležitější vlastnost silikonu. Dále by měl být pružný, odolný vůči plísním, UV záření, horku i chladu. Při výběru se musíte také rozhodnout mezi acetátovým a neutrálním silikonem. Acetátový silikon je na bázi kyseliny octové a má vynikající vlastnosti, především přilnavost a je vhodný pro hladké povrchy. Např. keramika, obklady, kov a sklo. Ovšem může být agresivní vůči okolním materiálům. Takový silikon dokáže poškodit i jinak houževnatý beton. Neutrální silikon je vhodnější pro citlivé povrchy. Využít lze tedy na zdivo, kámen i beton. Uživatel ale musí počítat s nižší přilnavostí. Také je tento silikon o něco dražší
Jak vybrat skleník?

Skleníky, altány či pergoly jsou oblíbenými prvky v zahradách po celém světě. Skleníky poskytují ideální prostor pro pěstování rostlin, altány a pergoly zase umožňují relaxaci a setkávání s přáteli a rodinou. Tyto konstukce mají mnoho výhod a mohou významně obohatit prostor Vaší zahrady. V tomto článku se podíváme především na skleníky a na to, jak správně vybrat ten ideální pro Vaši zahradu.

Skleníky jsou zvláště užitečné pro zahradníky a milovníky rostlin. Poskytují kontrolované prostředí, které je ideální pro růst rostlin nejen v létě, ale po celý rok. Skleník vytváří dokonalé mikroklima, které chrání rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou nízké teploty, silný vítr nebo přílišné slunce. Díky tomu můžete pěstovat rostliny, které by jinak venku nepřežily, a prodloužit si tak sezónu zahradničení. Další výhodou skleníků je ochrana rostlin před škůdci a chorobami. Skleníkové prostředí omezuje přístup škůdců a zabraňuje jejich šíření, což vede ke zdravějším a výnosnějším plodinám. Skleník také chrání rostliny před přílišnou vlhkostí nebo deštěm, což snižuje riziko plísní a hniloby. Mnoho zahradníků si skleníky oblíbilo pro pěstování zeleniny a bylinek. Díky skleníku můžete mít čerstvou zeleninu po celý rok a vytvořit si vlastní zásoby. Můžete také experimentovat s pěstováním exotických rostlin, které byste jinak v našem klimatu nemohli úspěšně pěstovat.

Jak postupovat při výběru skleníku?

1) Kam a jak skleník postavit na zahradě. Umístění a velikost skleníku často vychází z možností, které Vám poskytuje Vaše zahrada. S ohledem na zajištění vhodných podmínek pro pěstování plodin ve skleníku, je klíčovým faktorem dostatek světla. Pro dostatek slunečních paprsků je vhodné nasměrovat skleník, konkrétně jeho nejdelší část, směrem na jih. Také je nutné, aby skleník nebyl ve stínu a mohl přijímat sluneční svit po co nejdelší část dne.

2) Tvar skleníku - obloukový nebo klasický hranatý? Tvar konstrukce skleníku je rozhodně důležitým kritériem výběru. Mezi základní úrovně patří skleníky obloukové a hranaté se sedlovou střechou, které se také nazývají áčkové skleníky. V současnosti se větší oblibě těší obloukové skleníky, které jsou díky aerodynamickému tvaru konstrukce až o 60% odolnější. Povrch oblouku skleníku tvoří celistvé pláty, což oceníte především při bouřce a silném větru. Klasický hranatý typ skleníku naopak oceníte při montáži. Skleník je často dodáván v jedné krabici a výhodou je již nařezaná výplň skleníku.

3) Výplň skleníků. Je lepší polykarbonátový nebo skleněný skleník? Vámi zvolený tvar skleníku do značné míry ovlivňuje možnosti výběru výplně. Existují dvě varianty výplní skleníků, je to polykarbonát a sklo. U klasických hranatých skleníků můžete vybírat z obou variant prosklení. U skleníků obloukových pak vychází omezení ze samotného tvaru, kdy skleněné výplně nelze ohýbat. Takže u obloukových skleníků je jediná možnost a to mít polykarbonátovou výplň.

4) Volba materiálu konstrukce. Z jakého materiálu se vyrábí konstrukce skleníku? K nejprodávanějším materiálům skleníkové konstrukce patří hliníkové a ocelové profily. Hliníkové profily vynikají především svojí lehkostí, snadnou péčí a snadnější manipulací při stavbě skleníku. Hliník se na vzduchu rychle pokryje tenkou vrstvou oxidu hlinitého, který pak chrání kov před další oxidací a korozí. Materiál si svou daň ovšem vybírá na malé stabilitě a odolnosti skleníku. Lehkou hliníkovou konstrukci je nutné velmi pečlivě připevnit na pevný základ. Druhou zmiňovanou variantou jsou ocelové profily. Tyto profily jsou v převážné většině pozinkované, což přispívá k jejich odolnosti vůči korozi a také k jejich dlouhověkosti.

5) Ukotvení skleníku. Jak ukotvit skleník, aby při větru neuletěl? To je jeden z nejčastějších dotazů. Také existují dvě možnosti ukotvení. Jedná se o ukotvení do země a nebo na betonovou vyzdívku. Do země znamená zakopání či zavrtání spodní části skleníku do země. Např. u obloukových skleníků jde o ukotvení profilů do země. K vyvrtání děr do země Vám pomůže vrták či lopata. Klasické áčkové skleníky profily nemají. Jejich kotvení probíhá pomocí kotevních sad či zemních vrutů nebo je možné si k těmto skleníkům dokoupit kovovou základnu. Betonový základ, druhá varianta ukotvení, je často vytvořena například ze ztraceného bednění.

6) Jaká je další výbava do skleníku, která by se Vám mohla hodit? Mezi doplňky do skleníku patří střešní okna, poličky, stolky, regály, ruční zahraní nářadí, teploměry, vlhkoměry a další. V období velkého sucha Vám také může pomoci promyšlený systém zavlažování ve skleníku. To znamná, mít přístup k vodnímu zdroji.

Plánujete pořízení nového skleníku na Vaši zahradu? Pak se podívejte na náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky skleníků a altánů. V případě potřeb nás kontaktujte: Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka

Akční ceny - koupelny JIKA

Na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. aktuálně probíhá akce na koupelnový sortiment od značky JIKA! Nepropásněte výhodný nákup za skvělé ceny!

Značka JIKA vznikla roku 1878 ve Znojmě jako první keramický závod na sanitární keramiku v Evropě. Již od počátků se společnost zařadila mezi špičku mezi výrobci sanitární keramiky, což je mimo jiné, zásluha její široké nabídky koupelnových potřeb. Značka JIKA prakticky od svého vzniku suverénně zaujímá v České republice postavení jedničky mezi výrobci sanitární keramiky. Značka JIKA podle posledních průzkumů trvale zůstává pro většinu zákazníků symbolem tradice a kvality. Její expanze na zahraniční trhy zároveň dokládá to, že kvalita výrobků ve spojení s příznivou cenou mají velký potenciál dalšího růstu. Stoupá její obliba i u zákazníků nejen na tradičních trzích Ukrajiny, Pobaltí nebo Ruska, ale také v náročné západní Evropě, na Středním východě a v mnoha dalších zemích. Velký podíl na obchodních úspěších má široká komplexní nabídka výrobků, vysoká kvalita zpracování i nadstandardní servis.

Jaký sortiment od značky JIKA si na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. můžete vybrat?
Od značky JIKA si můžete pohodlně vybavit celou Vaší novou koupelnu.

Čeho konkrétně se probíhající akce od značky JIKA týka?

Především všech vodovodních baterií a sprchového příslušenství

Umyvadel - konkrétně ze série JIKA Mio

Podomítkových modulů s WC

Kombiklozetů

Koupelnového nábytku

Značka JIKA nabízí vybavení a potřebný sortiment do všech koupelen.

V kategorii koupelnový nábytek od značky JIKA pořídíte za velmi dobré ceny vše pro Vaši koupelnu. Navíc se JIKA a její koupelnový nábytek pyšní velmi vysokou odolní nábytku vůči vlhkosti i mechanickému poškození. K jeho výrobě se používají jen ty nejkvalitnější lepidla. Závěsy skříněk mají často nosnost až 150 kg. Vzhled lakovaných ploch koupelnového nábytku se v čase nemění, nestárne a nežloutne, protože obsahuje UV filtry. Všechny skleněné výplně dvířek nábytku jsou vyráběny z kaleného bezpečnostního skla. Heslo značky JIKA zní: "Garance kvality – výrobní proces." V kategorii koupelnového nábytku na našem e-shopu seženete skříňky pod umyvadlo, umyvadlové desky a ostatní nízké, střední či vysoké koupelnové skříňky.

 

Mezi nejprodávanější se řadí JIKA - série Cubito, Mio, Olymp a Lyra Plus, které žijí jak designem, tak praktičností.
Nechte se také inspirovat a nakupte na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. Nebo navštivte náš showroom v Českých Budějovicích.
V případě potřeb nás kontaktujte: Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka

Květináče a truhlíky ČEČETKA s.r.o.

Květináče a truhlíky jsou nepostradatelnou součástí zahrad a balkónů, kde díky nim, můžeme vytvořit krásné zelené oázy plné květin a rostlin. Pokud hledáte kvalitní a stylové květináče, které Vám pomohou vytvořit útulný prostor, podívejte na náš web ČEČETKA s.r.o., do kategorie ZAHRADA k KVĚTINÁČE A TRUHLÍKY. Nabízíme široký výběr značek květináčů, včetně populárních DUE ESSE, Gardino, Lamela, LIENBACHER, Plastkon a mnoho dalších.

Pokud plánujete své zahradní nebo balkónové úpravy nyní na jaře, je to nejlepší doba také k nákupu květináčů. V tomto období začíná sezóna zahradního květinářství a výsadby nových rostlin.

Při výběru květináče je důležité zvážit několik faktorů:

1) Za prvé, měli byste zvážit velikost květináče. Je důležité vybrat takový, který poskytne dostatečný prostor pro růst rostliny a zároveň se vejde na Vámi vybrané místo. Také byste měli zohlednit hloubku květináče, která by měla být vhodná pro kořenový systém rostliny.

2) Dalším faktorem je materiál květináče. Na trhu jsou k dispozici květináče z různých materiálů, jako je plast, keramika, kov nebo dřevo. Každý materiál má své výhody a nevýhody, například plastové květináče jsou lehké a odolné, zatímco keramické květináče mohou přidat luxusní a elegantní vzhled.

3) Důležité při výběru květináče je také místo, kde bude květináč stát. Jsou květináče pro interiér nebo vhodné pouze pro exteriér. Některé květináče jsou vhodné pro domácnost i venkovní použití. Ty jsou ideální, protože díky květináčům, které lze použít jak v interiéru, tak i v exteriéru můžete dokonale sladit Vaši domácnost i zahradu a venkovní prostory kolem domu.

4) Při výběru květináče je také důležité zvážit design a styl, který se bude hodit k celkovému vzhledu Vašeho venkovního prostoru. Můžete si vybrat z různých barev, tvarů a vzorů, které přispějí k estetickému dojmu Vaší zahrady.

Jednoduše a z pohodlí domova si můžete Vaše nové květináče, za skvělé ceny, objednat na našem e-eshopu: https://www.cecetka.cz/kvetinace-a-truhliky/

Nabízíme Vám široký výběr různých značek a modelů květináčů.

https://www.cecetka.cz/

Prémiová značka LAUFEN nově v našem sortimentu

Do našeho sortimentu produktů jsme nově zařadili také značku LAUFEN.

Jedná se o švýcarskou značku, která na na trhu působí více než 125 let. Pyšní se precizností, kvalitou, designem a také udržitelností v koupelně.

Osobitost tradiční švýcarské značky se odráží zejména v symbióze designu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, značka v portfoliu ROCA je jedním z předních světových výrobců s globální distribuční sítí. Hlavní kompetence společnosti spočívá v jejích znalostech v oblasti výroby sanitární keramiky. Již více než 125 let používá značka LAUFEN lidstvu nejstarší známý tvárný materiál, za účelem tvorby inovativních sanitárních výrobků, vysoce moderní zařízení s legendární švýcarskou přesností. Znalost koupelny jako celku se vyvinula jak z působnosti společnosti LAUFEN v keramickém průmyslu, tak ze sofistikovaného designu.
 
Výrobky LAUFEN jsou na první pohled jedinečné tím, že jejich švýcarský návrh spojuje dva hlavní designové trendy: emocionální italský design z jihu a tradiční severní design charakteristický svou přesností a jasností.
 
Pro společnost LAUFEN má kvalita dva aspekty: výrobní znalosti a vysoký stupeň praktického přínosu, který dokončená koupelna poskytuje zákazníkovi - což nemusí být na první pohled patrné. Společnost LAUFEN se zabývá výrobou produktů, které umožňují používat vodu, vzácný přírodní zdroj, střídmě a dokazuje tím svůj závazek k ochraně a zachování přírodních zdrojů a výrobě šetrné k životnímu prostředí.
 
Tato společnost nabízí produkty do koupelen i různé koupelnové kolekce. Mezi oblíbené a známé kolekce patří například kolekce SONAR, PALOMBA, Kartell, LIVING atd. Na náš e-shop ČEČETKA budeme během krátké doby postupně přidávat produkty od značky LAUFEN. Budete si tak u nás moci zakoupit od této značky například nový koupelnový nábytek, skříňku pod umyvadlo, sprchovou vaničku, vanu, umyvadlo, klozet, bidet, vodovodní baterie či další koupelnové doplňky.
 
Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz
10 důvodů, proč si domů pořídit topidlo

Také máte rádi teplo? Někdy, zvláště v zimních měsících, se Vám může stát, že topení, které máte doma není dostatečné, je Vám neustále zima a proto hledáte alternativu, která by byla účinná, ale ne příliš náročná na provoz a vyřešila by Vaší situaci. Pro tyto případy  doporučujeme, pořídit si kvalitní topidlo, přímotop či elektrický konvektor z našeho e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Při výběru a volbě vhodného topidla pro interiér, myslete především na výkon topidla. Čím větší topný výkon bude těleso mít, tím rychleji dojde k ohřátí celé Vaší místnosti. Také lze obecně říct, že čím větší prostor pro vytápění domácnosti budete mít, tím větší výkon topidla bude potřeba. Vybrat si můžete z naší široké nabídky. V kategorii TOPIDEL, najdete jak elektrická keramická topidla, nástěnná topidla, halogenové ohřívače, infrazářiče, konvektory, teplovzdušné ventilátory, turbo radiátory, tak i elektrocentrály. Výběr toho ideálního, je jen a jen na Vás. Topidlo představuje moderní a účinnou technologii vytápění do domácnosti nebo kanceláře. Hlavní výhody topidel, je možné shrnout do deseti bodů.

1) Topidlo Vám poskytne okamžité teplo

Pokud toužíte po rychlém teple, tak právě topidlo Vám poskytne teplo ihned a navíc s nízkou  spotřebou energie. Díky tomu je efektivním prostředkem na vytápění Vaší domácnosti. Oceníte ho zvláště ve chvílích, kdy budete potřebovat rychlé zahřátí.

https://www.cecetka.cz/iskra--elektricky-halogenovy-ohrivac-iskra-hh09--400-800-1200-1600w/

2) Vysoká hřejivost

Topidla mají vysokou hřejivost.

3) Malé rozměry

Topidla jsou charakteristická malými rozměry a nízkou hmotností. Většina z nich je přenosná, snadno se tak s nimi dá manipulovat a přesouvat je podle potřeby do jiné místnosti.

4) Nízká hlučnost

U topidel se obecně nemusíte bát, že Vás jejich provoz bude nějakým způsobem rušit. Jedná se o tichá topidla, která tak oceníte nejen večer, ale stejně tak i v době Vašeho spánku.

5) Nevysušují vzduch v místnosti

Velkou předností topidel je, že nevysušují vzduch. Tuto výhodu pocítíte na Vašem zdraví, protože suchý vzduch v domácnosti se sebou nese řadu zdravotních problémů.

6) Nevíří prach

Topidla můžete bez obav pořídit do domácnosti, ve které se vyskytuje alergik nebo astmatik. Topidla nevíří prach, a proto nezpůsobují respirační problémy.

https://www.cecetka.cz/iskra--elektricky-konvektor-iskra-pn-2000--1000-2000w/

7) Moderní deisgn

Elektrická keramická topidla, nástěnná topidla, halogenové ohřívače, infrazářiče, konvektory, teplovzdušné ventilátory, turbo radiátory atd. jsou moderní přístroje s elegantním designem. Vzhledově nejžádanější jsou stojací keramická topidla.

8) Nízké pořizovací náklady

Všechna topidla, konvektory a ventilátory se vyznačují nízkými pořizovacími náklady. Sehnat se dají již v řádech několika stokorun. Nepředstavují tedy výraznou zátěž pro rodinný rozpočet.

9) Zabraňují vzniku plísní

Díky ohřívání místnosti zabrání topidla, konvektory i ventilátory vzniku či šíření plísní.

10) Teplo bez produkce spalin

Nejenže topidla nevíří prach, ale ani neprodukují žádné spaliny či jiné zdraví nebezpečné látky. Můžete je tedy bez obav používat, aniž byste škodili svému zdraví nebo životnímu prostředí.

https://www.cecetka.cz/iskra--olejovy-turbo-radiator-iskra-yl-b28-11/

Nové topidlo si můžete objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/topidla-2/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Koupelnové trendy pro rok 2023

Jaké koupelny jsou pro rok 2023 "in"? Toužíte po TOP koupelně, která bude zařízená dle nejnovějších trendů? Chcete vědět jaké koupelny jsou moderní v roce 2023? My už víme, jak má koupelna vypadat. Přinášíme Vám inspiraci, co právě v koupelnovém světě frčí. Zaměříme se na obklady a dlažby do koupelny i koupelnové vybavení a doplňky.


Trend číslo 1 - Kontrast! Kombinujte výrazné barvy a jemný luxus

Když se řekně konstrast, každý z nás si hned představí černo - bílý svět. Ovšem Vaše nová koupelna může mít i kontrast v podobě jiných barev. Zkombinovat můžete například bílé stěny koupelny s jednou stěnou v jiné barvě. Nemusí jít zrovna o černou. Může jít o moderní hořčicovou (žlutou), hnědou, šedou či béžovou. V roce 2023 je topem vínová barva, takže pokud ji máte v oblibě, můžete jednu stěnu ve Vaší nové koupelně udělat vyjímečnou i tím, že ji právě necháte obložit dlažbou ve vínové barvě. Trendy bude také působit jedna stěna v koupelně v designu betonu, kamene nebo dřeva.

Záleží také na intenzitě a sytosti barvy, kterou na jednu originální stěnu zvolíte. My doporučujeme volit intezitu jemnější, proto, aby se Vám koupelna hned tak neokoukala a také, aby stěna nepůsobíla jako pěst na oko a nezazdila celou krásu vybavení a doplňků v koupelně. Pamatujte, že méně je někdy více.

V rámci jednoho prostoru je také možné kombinovat různé formáty, od malých rozměrů dlažeb, až po ty velkoformátové dlažby. V kontrastu s barevnými obklady se začínají objevovat minimalistické koupelny v jemných smetanových barvách. Vše laděné tón v tónu. Jde o nenápadný luxus, který Vás naprosto okouzlí. Jemnost a barevná souhra tónů působí jako pohlazení na duši.

Proto, aby byl efekt koupelny dokonalý, podtrhnětě celý kontrast tím, že ji doplníte černými prvky. Ke žluté, smetanové, šedé i hnědé koupelně krásně ladí černé umyvadlové barie, černé sprchové baterie i zbytek černých koupelnových dopňků. Kontrast se dá také vytvořit pomocí zlatých rámů zrcadel, zlatého kování i ze zlatých či měděných vodovodních baterií.

Pokud Vám jde opravdu o luxus, pak zlatavé odstíny vyniknou nejlépe s obklady v designu mramoru, které můžete ještě doplnit o živé květy či zelené rostliny.

Trend číslo 2 - Černé vodovodní baterie a sprchy

K černým vodovodním bateriím a sprchám už jsme v tomto článku nakročili. Černé vodovodní baterie a sprchy jsou na trhu a v oblibě u mnoho zákazníků již několik let. Nebude tomu jinak ani v roce 2023. Černá barva dodá místnosti nádech elegance i luxusu, ale zároveň maličko tajemnosti. Proto můžete vsadit na kontrast s bílou, šedou či hnědou. Pokud si chcete pohrát s rafinovaným vzhledem koupelny, pak zvolte matný povrch černých vodovodních baterií a sprch. Vaše koupelna tím získá minimalistický design.

Trend číslo 3 - Lamely a 3D efekty

Novinkou v roce 2023 jsou rovné linie v koupelně. Právě takové linie se přesouvají do obkladů a dlažeb v podobě imitace dřevěných lamel. Mohou být položeny vertikálně i horizontálně. Obě varianty Vám přinesou kýžený efekt. Dřevěné lamely budou v interiéru koupelny vypadat krásně jak s designem kamene, tak i s designem barevných obkladů. Skvěle působí s dekorací ve stylu Japandi. Už jste o něm slyšeli? Japandi styl pracuje s promyšleným záměrem nedokonalosti. Například tak, že do koupelny umístíte obraz jemně mačkaných obrazů atd.

Trend číslo 4 - Terrazzo, umělý kámen a imitace travertinu

Trend pro rok 2023 směřuje i k důrazu na přírodní vzhled. Také jste v souladu s přírodou a předchozí nabízené novinky a trendy Vám nic neříkají? Pokud chcete svou novou koupelnu spojit více s přírodou, tak Vám k tomu může pomoci terrazzo. Jde o umělý kámen, který je vyroben ze směsi cementu, barviv a ušlechtilých kamenných drtí. Výsledek bere dech. Výsledkem je příjemný a nadčasový prostor. Podle Vámi vybraného konkrétního dekoru budete schopni vytvořit jemnou i romantickou přírodní koupelnu.

 

Speciální kategorií je také imitace travertinu. Vyniká svým luxusním vzhledem a zvýrazní celou mísnost a prostor koupleny. Travertin Vaší koupelnu rozhodně obohatí. Travertin působí skvěle v kombinaci se šedou barvou, se zlatými bateriemi nebo se zelenými rostlinami.


Trend číslo 5 - Velkoformátová dlažba

Pokud mluvíme o velkoformátové dlažbě, myslíme tím rozměry, které začínají od rozměru 70 x 70 cm. Tyto dlažby se hodí nejen do velkých koupelen, ale mohou být využity i v koupelnách menších. Použití má ale svá specifika. Je důležité dobře plánovat a měřit. Na velkoformátových dlažbách vyniknou efektně hlavně dekory v imitaci betonu, kamene, dřeva či kovu. Atmosféra ve Vaší koupelně se pak stane skutečně jedinečnou. Spár v koupelně bude minimum a koupelna bude působit kompaktně.

Trend číslo 6 - Barevná umyvadla

Tak jako jsme mluvili o černých umyvadlových a sprchových baterií, je tomu podobně u myvadel. Velmi moderně a efektně působí černá umyvadla, šedá nebo s kovovým odleskem či betonová. Umyvadlo v barvě v prostoru skvěle vynikne. Jen dejte pozor, ať nekombinujete příliš mnoho dominantních prvků a také příliš mnoho barev v jedné koupelně.

Trend číslo 7 - Velká zrcadla s osvětlením

Trendem pro rok 2023 jsou také velká zrcadla. S prostorem dobře pracují díky zabudovanému osvětlení. Jemnost dodáte koupelně, pokud zvolíte kulaté či oválné zrcadlo. Nápaditost zase můžete své koupelně dodat obdélníkovým zrcadlem. V moderní koupelně zajisté neuděláte chybu s hranatým zrcadlem. Pokud si vyberete zrcadlo, které nebude mít zabudové osvětlení, lze ho esteticky doplnit o horní či spodní svícení. Hra světel je určitě pro koupelnu moc důležitá, tak ho dobře promyslete, ať je Vaše nová koupelna šperkem celého Vašeho domu či bytu.


A na závěr nesmíme zapomenout připomenout Vám barvu roku 2023! Jaká to tedy je? Letos vyhrála odvážná a energická barva Viva Magenta. Tato barva v sobě snoubí vínovou a fuchsiovou barvu. Záleží na každým z Vás, jak moc jste odvážní, aby jste tuto barvu použili ve Vašem novém interiéru.

 

Vše pro Vaši novou koupelnu můžete objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/koupelny/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Kuchyňské potřeby

Novinkou v našem sortimentu zboží jsou také kuchyňské potřeby. Sháníte vybavení do Vaší nové kuchyně? Pak si vyberte šikovné pomocníky na našem e-shopu. Najdete zde luxusní nerezové nádobí špičkové kvality a s nadčasovým designem, nepřilnavé nádobí v podobě pánviček a pekáčů, smaltované nádobí v tradičních českých dekorech, hrnce a rendlíky, porcelánové mističky i talíře, plastové výrobky, které se hodí pro každý den nebo plastové výrobky pro děti a také kuchyňské náčiní v podobě nožů, kráječů a celých sad nožů i s prkénkem.

Smaltované nádobí

Kvalitní smaltované nádobí zajisté potěší všechny hospodyňky. Nádobí nabízíme v různých designech. Moderní a nevycházející z módy jsou smaltované výrobky v provedení Capuccino, Cibulák, Červený puntík, Hnědý motýl nebo Exclusive. Smaltované nádobí je oblíbenou stálicí na českém trhu a jistě potěší milovníky klasiky, kteří upřednostňují decentní vzhled nádobí před nádobí s výrazným dekorováním. Smaltované nádobí je vysoce odolné a vydrží Vám na celý život.

Nerezové nádobí

Nerezové nádobí je nejuniverzálnější a v českých kuchyních nejrozšířenější. Nerez je v gastronomii vůbec nejpoužívanějším materiálem, a to nejen na výrobu nádobí, ale i například na spotřebiče. Spojuje v sobě totiž několik zásadních výhod - obstojnou tvrdost (tím i odolnost proti poškození), odolnost proti korozi (tím i snadnou údržbu a hygienu), snadné průmyslové tvarování a přijatelnou cenu. Nerezové nádobí dobře vypadá, má téměř neomezenou životnost a jeho údržba není ničím komplikovaná, snese i myčku nádobí. Ani náhodný pád na zem by neměl nerezové nádobí nijak poškodit a pokud se Vám podaří vnitřní povrch pánve nebo hrnce poškrábat, neztratí nádobí nic ze svých vlastností. Pokud nemá zvláštní rukojeti, bez potíží snese vysokou teplotu v troubě. Na našem e-shopu seženete nerezové nádobí od značek Mehrzer a Due Esse.

Nepřilnavé nádobí

Nádobí s nepřilnavým povrchem se těší stále větší popularitě. Může za to nejen rostoucí zájem o zdravý životní styl a s tím související přípravu zdavých pokrmů, ale i snadná údržba. Nepřilnavé nádobí zamezí nechtěnému přichycení potravin. Výhodou nepřilnavého povrchu je tedy nepřilnavost, aniž byste nádobí museli potírat velkou vrstvou tuku. Na našem e-shopu si můžete vybrat z širokého sortimentu pánví, pekáčů nebo třeba plechů na muffiny.

 

Porcelánové výrobky

Porcelán je jiný druh keramické hmoty, která má své výjimečné charakteristické vlastnosti. O jaké jde? Porcelán se vyznačuje především svou maximální pevností, bělostí a transparentností. Výhodou porcelánových výrobků je také vysoká mechanická odolnost, lze ho používat v mikrovlnné troubě i v myčce na nádobí, je odolný vůči teplotním šokům, odpovídá přísným hygienickým normám a v domácnosti najde své uplatnění nejen na jídelním stole, ale i jako vděčná dekorace.

Plastové výrobky

Z plastových výrobků doporučujeme dětské jídelní sady, které rozzáří každý dětský obličej a udělá mnoho radosti. Plastové výrobky a sady jsou vhodné pro každodenní stolování, dobře odolávají teplotám a lze je mýt v myčce.

Kuchyňské náčiní

Kategorie kuchyňského náčiní zahrnuje nejen kráječe, ale také celé sady nožů s prkénkem. Vsaďte na kvalitu a objednejte si kuchyňské náčiní na našem e-shopu. Nabízíme nože pevné, odolné, ostré jako břitva, které Vám budou dlouho a spolehlivě sloužit.

Veškeré kuchyňské potřeby můžete pohodlně objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Tipy na vánoční dárky pro domácnost

Domov je místem, kde se cítíme v bezpečí, máme možnost se uvolnit, odpočívat, cítit se pohodlně a dobře se postarat o své fyzické i psychické potřeby. K vytvoření příjemné atmosféry nám může pomoci i domácí vybavení. Jelikož se blíží čas Vánoc, přinášíme Vám tipy na praktické dárky do interiéru a do Vaší domácnosti. Kdy jindy vylepšit Váš domov, než právě na Vánoce? Funkčními dárky můžete obdarovat jak přímo Vaši rodinu, tak i blízké příbuzné.

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Připravili jsme pro Vás užitečné tipy na vánoční dárky do Vaší domácnosti. Podívejte se, co obsahuje náš vánoční seznam.

Prvním tipem od nás je - elektrický krb

Pokud chcete zútulnit Váš interiér něčím netradičním, toužíte po večerní relaxaci u krbu, ale klasický krb si dovolit nemůžete, pak pro Vás právě elektrický krb bude tím pravým vánočním dárkem. S elektrickým krbem si budete moci užívat každý večer dokonalý odpočinek. Elektrické krby se stávají stále populárnější, protože umí navodit stejný dojem, jako krby běžné. Pokud tedy bydlíte v bytě a nemáte komín nebo dostatek prostoru či financí, elektrický krb pro Vás bude tím správným řešením. Moderní elektrické krby v dnešní době nabízejí téměř stejné benefity, jako krby klasické. Vypadají skvěle a dokonale imitují hořící plamen.

Druhým tipem jsou - světla

Budiž světlo! Dávno jsou pryč doby, kdy byla sláva, když v každé místnosti visel jeden lustr a luxus byl završen nevkusnou lampičkou. Moderní technologie nabízejí naprosté skvosty, a pokud si dobře vyberete, dají právě světla, kráse našich interiérů, možnost skutečně vyniknout. Na našem e-shopu si můžete vybrat designová a moderní svítidla jak do koupelny, tak do kuchyně, obývacího pokoje i ložnice. Nabízíme také venkovní svítidla, LED pásky, Philips Hue i vánoční osvětlení.

Nový sporák - náš třetí dárek

Možná je čas Vánoc ideální dobou na výměnu sporáku. Vyměňte Váš starý sporák, který už dosluhuje, za nový a modernější. Sporák v sobě většinou kombinuje varnou desku a pečicí troubu, proto je při jeho výběru třeba důkladně zvážit preferované způsoby vaření a pečení. Na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. můžete vybírat hned z několika typů. Široká nabídka kvalitních sporáků od výrobců ALFA PLAM, TIM SYSTEM a BELLA THALIA jsou stálicí a nedílnou součástí našeho sortimentu. Při jejich vývoji a výrobě je dbáno zejména na jejich dlouholetou životnost. Jejich design je vyvíjen pro milovníky staré dobré klasiky a jistě najde zalíbení i u lidí, kteří dávají přednost klasice před módními výstřelky. Vaření na našich sporácích je ekonomické a při správném zacházení Vám vydrží sloužit po desetiletí.

Nadělte si nové dveře!

Interiérové dveře v dnešní době neslouží už jen k oddělení místností. Staly se hlavním prvkem, který doladí Váš design interiéru. Dveře otevřeme průměrně třicetkrát za den a zhruba deset tisíckrát ročně. To už stojí za to vybrat pěkné, kvalitní, bytelné, aby vydržely hodně dlouho.

Pátým tipem na dárek je koupelnový nábytek a doplňky do koupelny

V koupelně rozhodně nesmí chybět nábytek. Pokud stavíte a zařizujete novou koupelnu a nebo ji jen rekonstruujete, bude koupelna kompletně zařízena, až když do ní usadíte i ostatní nábytek. Jde o koupelnové skříňky a poličky, desky pod umyvadla, zrcadla, galerky a osvětlení. Koupelnový nábytek vybírejte ve stejném stylu, jako máte ostatní vybavení do koupelny, například vodovodní baterie, umyvadlo, vanu či sprchový kout. Naše nabídka koupelnového nábytku je pestrá - zahrnuje vše co potřebujete, až do nejmenších detailů. Díky koupelnovému nábytku získáte spoustu úložného prostoru, který Vám skvěle poslouží k uložení ručníků a čistících, mycích nebo kosmetických přípravků, takže se Vám nebudou v koupelně nikde válet. Koupelna bude zásluhou vhodně zvoleného nábytku působit čistě a uklizeně.

Pozornost věnujte také sprchovému příslušenství! Každý z nás si určitě rád dopřeje dlouhou horkou sprchu na prohřátí a relaxaci. Náš sortiment sprchy a příslušenství zahrnuje nabídku všeho potřebného. Vybrat si můžete ze sprchových a vanových setů, z velké nabídky ručních sprch, sprchových systémů, hlavových sprch, sprchových tyčí a držáků a nebo ze sprchových hadic. Chvíle ve sprše Vám může zpříjemnit i skleněná polička, kam si při mytí můžete odložit sprchový gel nebo šampon. Další oblíbenou vychytávkou jsou jednoháčky či dvojháčky na ručníky. Při vystupování ze sprchy máte osušku hned po ruce. Pro sušení ručníků nebo mokrého prádla je vhodné pořídit i držák na ručníky, kde můžete vše nechat doschnout. 

S nákupem vánočních dárků neotálejte. Všchny dárky můžete pohodlně objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/

Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Koupelnové radiátory

Koupelnové radiátory jsou NOVINKOU na našem e-shopu Čečetka s.r.o. a pokud právě vybíráte topný žebřík do Vaší nové koupelny, přečtěte si celý náš článek, kde se budeme tématu "výběru koupelnového radiátoru" věnovat.

Koupelnový radiátor je využíván především v koupelnách nebo také v technických místnostech. Jeho hlavním účelem je efektivní a stylové vytopení místnosti. Svým tvarem a velikostí je určen také k sušení ručníků či oblečení. Nejde o deskový radiátor, ale jedná se o radiátor složený z měnších trubek, na který se ručníky snadno zavěšují. Koupelnový radiátor je vhodný jak do nových, moderních rodinných domů, tak i do klasických bytů a domů. Na našem e-shopu si můžete vybrat radiátor v různých designech i různých rozměrech. Nejoblíbenější variantou koupelnového žebříku je ten, který se připevňuje přímo na stěnu.

K čemu se koupelnový radiátor připojuje?

Žebřík může být připojen k otopné soustavě nebo je vytápění zajištěno elektrickým topným tělesem. U elektrického toplného tělesa je důležité myslet na to, aby poblíž koupelnového radiátoru byla elektrická zásuvka. Zapojení pak lze kombinovat s termostatickým nebo časovým spínačem. Oba způsoby se dají také kombinovat.

Jak vybrat vhodný koupelnový radiátor?

Výkon a účel radiátoru

Nejdůležitějším parametrem při výběru topného tělesa do koupelny je jeho výkon. Ten se odvíjí nejen od velkosti vytápěné místnosti, ale i od účelu, ke kterému má sloužit. Příliš malý radiátor nebude mít dostatečnou sílu na vyhřátí celého prostoru. Naopak, moc velký radiátor bude vypadat zvláštně a náklady na vytápění budou zbytečně vyšší.

Velikost radiátoru

Rozměr radiátoru volte podle počtu členů domácnosti a podle toho, co vše plánujete sušit. Pro manželský pár postačí radiátor o velikosti 100 cm, naopak pro čtyřčlennou rodinu volte radiátor větší např. od 170 cm více. Pokud plánujete radiátorem nejen sušit ručníky a oblečení, ale také vytápět místnost, zvolte raději větší model s dostatečným výkonem.

Design radiátoru

Koupelnové radiátory jsou nabízeny a vyráběny z různých materiálů, v různých barvách i designu. Trendem a  nejoblíbenější variantou však zůstavají bílé koupelnové žebříky. Bílá barva ničím nenarušuje prostor koupelny, technické místnosti nebo zádveří. Prostor také nijak nezmenšuje a působí jednoduše, elegantně i čistě. Moderně působí i stříbrné radiátory, u kterých si můžete vybrat lesklé či matné provedení.

Cena radiátoru

Rozpočet hraje při výběru také důležitou roli. Cena radiátorů se odvíjí od velkosti, materiálu, výkonu ale i samotného výrobce. Nejlevnější kusy lze pořídit za opravdu přívětivé ceny, nutno však počítat s nižší životností a nižšími parametry. V případě designových kousků počítejte s větší finanční investicí.

Náš tip!

Ke koupelnovému radiátoru si můžete dokoupit háčky, které Vám umožní zavěšení většího počtu ručníku těsně k radiátoru.

Svůj nový koupelnový radiátor si můžete vybrat a objednat zde: https://www.cecetka.cz/koupelnove-radiatory/

Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz