Využijte dodatečné slevy na veškerý sortiment koupelny! V objednávce zadejte kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše!

Inspirace pro bydlení

Typy vinylových podlah

V poslední době si vinylové podlahy nacházejí čím dál více spokojených zákazníků. Je to především díky jejich skvělým užitným vlastnostem. Co je vlastně „vinyl“? Vinylová podlaha má stejné složení jako PVC podlaha, avšak navíc je k ní přidáno skelné vlákno pro vyšší odolnost. Jde o syntetický, zdravotně nezávadný materiál.

Vinylové podlahy mají mnoho předností, jsou odolné vůči mechanickému poškození, snadno se ohýbají, nelámou se, nevyžadují žádnou speciální údržbu, jsou rozměrově stálé, nesesychají a neroztahují se. Podlahy z vinylu jsou na trhu v širokém spektru designu. Podlahy z vinylu zvládnou věrohodně napodobit povrch dřeva, betonu, kamene nebo třeba dlažby. Jsou příjemné na dotek, mají měkký a teplý povrch. Také mají dobré tepelně-izolační vlastnosti, proto jsou vhodné na podlahové vytápění. Dobře tlumí kročejový i prostorový hluk. Pokládka podlahy je snadná, dílce do sebe jednoduše zaklapnou. Podlaha funguje jako „skládačka“ a proto se dá například při stěhování rozebrat, převézt a znovu následně složit. I případná oprava podlahy bude snadná. Podlaha z vinylu je vhodná do bytů, domů, ale i do zatěžovaných komerčních prostor, jako jsou kanceláře, prodejny, nákupní centra, sportovní centra, školy, nemocnice či jiné výrobny.

Jaké jsou druhy vinylových podlah? Dle složení nebo také vrstvení se může jednat o podlahy z vinylu a to celo-vinylové – homogenní nebo vrstvené – heterogenní. Dle použitého PVC materiálu na měkčené nebo tvrzené. Dle formátu na role (jsou široké pár metrů a dlouhé až několik desítek metrů) a dílce (nejrůznější rozměry připomínající prkna, lamely, parkety či dlaždice).

Vinylové podlahové krytiny mají 3 různé provedení pokládky:

Jako první si zmíníme plovoucí vinylové podlahy neboli zámkové podlahy (Click) na HDF desce. Jedná se v podstatě o stejný systém, kterým disponují laminátové podlahy, které jistě všichni znáte. Je zde jediný rozdíl a to, že nášlapnou vrstvu zde netvoří laminát, ale vinyl. Jde tedy o vinylovou podlahu nalepenou na HDF jádru s vyfrézovanými zámkovými spoji. Kladení je stejné jako u klasické laminátové podlahy. Plovoucí vinylové podlahy jsou v nabídce v mnoha rozměrech, proto si vyberte ten rozměr, který je pro vás nejvhodnější. Výhodou tohoto provedení podlahy je rychlost montáže a menší nároky kladené na hladkost podkladu. Malou nevýhodou může být HDF nosič, který při vytopení podlahy nebo při nadměrně mokré údržbě rád nasákne vodu. To by pak mohlo zapříčinit zdvihání spojů mezi jednotlivými dílci podlahy.

Jako druhé tu máme celo-vinylové podlahy s Click spojem, kladené na plovoucí způsob. Tento typ celo-vinylu se vyrábí v síle převážně 4-5 mm. V podlaze jsou vyfrézované zámkové Click spoje a montuje se jako klasická plovoucí podlaha. Tato podlaha je dražší než klasické dílce o síle 2 mm. V tomto zámkovém provedení se podlaha klade na speciální podložku, která je opatřená protiskluznou a přilnavou úpravou. Tuto kategorii vinylových podlah můžete využít zejména tehdy, máte-li položenou například dlažbu, nechcete ji odstraňovat a provádět finančně náročnou úpravu podkladu. Přímo na dlažbu jednoduše rozprostřete výše zmíněnou speciální podložku, která částečně vyrovná nerovnosti ve spárách dlažby a na tuto podložku naklikáte vinylovou podlahu o výšce 4-5 mm, která svou sílou taktéž zabezpečí to, že se ani po čase na vinylové podlaze nezkopírují spáry dlažby. Výhodou tohoto typu vinylu je rychlost a relativní jednoduchost pokládky. 

Jako třetí se zaměříme na vinylové podlahy v dílcích, které jsou určeny pro pokládku lepením k podkladu. Tato kategorie vinylových podlah či dílců je určena k celoplošnému lepení. Vyrábí se v sílách 2-3 mm. Dále se tento typ podlahy nabízí s přiznanou „V“ drážkou anebo bez „V“ drážky. Podklad pro kladení této celoplošně lepené podlahy musí být dokonale rovný a hladký, protože pouze tak dosáhnete požadovaného konečného efektu. V případě, že má podklad nějaké nerovnosti, můžete si být jisti, že se vám po nalepení podlahy všechny zkopírují na její povrch. Proto dbejte na přípravu podkladu. Rozdíl mezi jednotlivými značkami vinylové podlahy určené pro nalepení je i v rozměrech jednotlivých dílců. Proto, pokud si potrpíte na design, tyto rozměry nepodceňujte, protože menší rozměr (úzký a krátký) nevypadá například ve velkých otevřených prostorech dobře. A naopak větší rozměr (delší a širší) se nehodí pro prostory malé.

Věříme, že vám informace obsažené v článku pomohli s rozhodováním, jaký typ vinylové podlahy vybrat. Pokud budete potřebovat ještě s něčím poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz nebo si sjednejte schůzku přímo u nás v showroomu v Českých Budějovicích přes naše stránky ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz).

Obklady a dlažby do koupelny pro rok 2021 – Inspirujte se!

Jak vybrat obklad a dlažbu do koupelny, aby splnila vaše očekávání? Aby byly splněny nejen požadavky na design, rozměry, údržbu, ale i další parametry? V novém článku se dočtete spoustu důležitých informací, které vám pomohou se zařizováním koupelny dle vašich potřeb a představ, a také zde najdete inspiraci pro vaši novou koupelnu.

V úvodu si ještě ujasníme oba pojmy. Jaký je rozdíl mezi obkladem a dlažbou? Dlažbu lze použít jako materiál na podlahy i stěny. Oproti tomu obklad patří vždy jen na stěny. Důvodem jsou jiné vlastnosti obkladů, než jsou u podlahové dlažby.

Volit obklady a dlažbu v lesklém nebo matném provedení? Lesk působí luxusně a stylově, mat zase podtrhuje domácí pohodu. Mat i lesk se prakticky hodí do každé koupelny, ovšem záleží na celkovém designu i vašich preferencích. Protože se koupelnové trendy neustále mění, je vhodné zvolit nadčasový design.

Jaké trendy jsou v obkladech a dlažbách do koupelny pro rok 2021?

Novinkou roku 2021 je série SPECTRA. Předností rektifikovaných obkládaček Spectra 30 x 60 cm je, že zvládají styl moderní koupelny ve více barevných provedeních. Výrobky ze série Spectra jsou vhodné pro obkládání celé stěny, jako by byla použita tapeta, nebo si s nimi můžete kreativně pohrát a vytvořit dekorativní prvky. Například máte možnost vložit pruh do jednobarevné plochy stěny. Také lze použít řezanou mozaiku 5 x 5 cm. Spectra odpovídá aktuální módě, která odvážně kombinuje různé povrchy, proto doporučujeme na podlahu volit vhodné dlaždice v dekoru dřeva. Tyto dlaždice mohou být například ze série Saloon, Faro nebo Board. Pro více industriální vzhled lze použít kombinaci se sérií Rebel nebo Blend.

Další novinkou pro rok 2021 je série POEM. Jednoduchost a čistotu série Poem podtrhují jemné barvy inspirované přírodou. Transparentní lesklý povrch obkládaček 30 x 60 cm v nerektifikovaném provedení umožňuje kombinaci světlých ploch s tmavými. Dekorace ve stylu ručně malovaného akvarelu dodávají této sérii jedinečnost. Jako kombinační dlaždice doporučujeme použít série Blend (bílou) a Extra (hnědošedou), nebo oblíbený motiv dřeva např. Saloon nebo Board.

V roce 2021 také vyšla nová série FORM PLUS. Krása série Form Plus se skrývá v jemném detailu. Pokud se na ni totiž pozorně zadíváte, objevíte na sametově matném povrchu lesklý tisk zajímavě odrážející světlo. Moderní obkládačkové formáty 20 x 40, 20 x 60 cm a barevná rozmanitost nabízejí mnoho řešení, včetně mozaikových celoplošných dekorací s jemným reliéfním povrchem. Máte-li zájem o atraktivní řešení, sáhněte po reliéfním vlnitém dekoru ve formátu 20 x 40 cm v barvě identické se základními obkládačkami. Pro své neutrální, klidné vyznění a možnosti mnoha variant finálního návrhu je série určena do koupelen koncových spotřebitelů, nicméně se hodí i pro větší developerské projekty. Na podlahu jsou vhodné dlaždice série Form nebo Kaamos, popřípadě dlaždice s dekorem dřeva.

Čtvrtou novinkou roku 2021 je série VEIN. Vzhled carrarského mramoru v klasickém bílo-černém provedení dodávají rektifikované matné nebo lesklé obkládačky formátu 30 x 60 cm. Dokonalý vzhled kamene si v porovnání s originálem navíc zachovává výhody keramických výrobků. Snadné čištění, mechanickou a chemickou odolnost, ekologickou nezávadnost atd. Pro dekorování větších ploch stěn jsou v nabídce obkládačky s jemným liniovým reliéfem nebo dvě varianty řezané mozaiky 5 x 5 cm. S mozaikami lze pracovat klasickým způsobem nebo je rozřezat a jejich následným pravidelným natáčením vytvořit dekorativní plochy, které zvýrazní exkluzivitu koupelny. Ke kombinování doporučujeme dlaždici Quarzit v černé barvě ve formátu 60 x 60 cm. Dlaždice jsou rektifikované na stejný modulový rozměr jako obkládačky Vein, což umožňuje dodržet stejnou velikost spáry u všech obkládaných ploch.

Mezi další oblíbené série se řadí série PIAZZETTA. V duchu imitace teraca vznikla série Piazzetta v barvách, které jen podtrhují dokonalý vzhled. Rektifikované obkládačky i neglazované slinuté dlaždice v designu hrubozrnného betonu, cementu si najdou své místo v privátním prostoru i ve veřejných stavbách. K dlaždicím je možné kombinovat rektifikované obkládačky Betonico.

Série BETONICO a její nové formáty dlaždic 60 x 120, 80 x 80 a 45 x 45 cm. Imitaci betonu navozují slinuté glazované rektifikované dlaždice 60 x 60, 30 x 60 cm a obkládačky 30 x 60 cm. Industriální charakter série zjemňuje celoplošný dekor s patchworkovými motivy, a to jak na dlaždicích, tak na obkládačkách. U dlaždic 60 x 120 cm je v nabídce nově celoplošný dekor pro obkládání větších ploch. Dlaždice mají hladký matný povrch s protiskluzností R10/B se širokou škálou uplatnění v interiéru i na venkovních terasách. Ornamentální obkládačka či mozaika 10 x 10 nebo 5 x 5 cm může být zajímavou dekorací nebo praktickým pomocníkem při zařizování koupelny i kuchyně.

Nesmíme zapomenout ani na sérii LIMESTONE. Glazované slinuté rektifikované dlaždice Limestone 60 x 60 cm, 30 x 60 cm a 15 x 60 s optikou vápence imitují kamenný povrch v přírodních matných barvách béžová, béžovo-šedá, slonová kost v hladkém a leštěném provedení. Dekorativní benefit zajistí sérii Limestone dva typy řezaných dekorací. První dekorace 15 x 60 cm je dlaždice s reliéfním designem nenápadných vzorů rozdělená na čtyři pruhy, druhá mozaika 5 x 5 cm kombinuje v setu 30 x 30 cm tři typy povrchů / dílků mozaiky – matný, reliéfní a leštěný. K sérii je rovněž nabízena schodovka a sokl.

Oblíbenou sérií je i série BLEND. Moderní formát obkládaček 20 x 60 cm s jednoduchými dekory v minimalistickém pojetí. Efektní soulad vytváří obě varianty, béžovo – bordó i šedo - modrá.  Základní obkládačky ladí s pruhovanou, puntíkatou dekorací tón v tónu nebo naopak kontrastují s barevnými obklady. Mozaika je součástí série ve všech barevných kombinacích jak u obkládaček, tak u dlaždic. Rektifikované dlaždice 60 x 60 cm díky jednotnému designu podtrhují komplexnost série pro řešení interiéru v koupelně i kuchyni v mnoho variantách.

Za zmínku stojí i série TESS. Obklady vychází vstříc moderním trendům – střídmá barevnost, jednoduché geometrické dekory v minimalistickém pojetí. Střídající se odlesky matu a lesku, výraznější povrch, neutrální barevnost, která nepodléhá trendům i vzory dekorace v tlumených barvách, to vše jsou přednosti této série. Obkládačky 20 x 40 cm jsou doplněné listelou 40 x 3 cm. Sérii vhodně doplňuje dlaždice 45 x 45 cm v barvě slonová kost.

Výhodou nákupu obkladů a dlažeb na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. je fakt, že většinu sortimentu máme skladem k okamžitému odeslání a řadu zajímavých obkladů a dlažeb naleznete v rámci českého trhu exkluzivně pouze u nás na našem e-shopu.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem obkladů a dlažeb nebo i se zařízením vaší nové koupelny a jednotlivých částí jako je sprchový kout, vana, umyvadlo, toaleta atd. Neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz a nebo si sjednejte schůzku přímo u nás v showroomu v Českých Budějovicích přes naše stránky ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz).

Jak vybrat umyvadlové, sprchové a vanové baterie do koupelny

Stojíte před výběrem vhodných vodovodních baterií do Vaší nové koupelny nebo do koupelny po rekonstrukci?
Vodovodní baterie nám slouží k tomu, aby měl proud vody z čeho téct, ať už do umyvadla, do sprchy nebo do vany a také k tomu, aby každý z nás mohl provést svou osobní hygienu. Výběr vhodných vodovodních baterií je důležitější, než se může na první pohled zdát.

Umyvadlová baterie patří k nejpoužívanějším vodovodním bateriím v celé koupelně. Všichni ji používáme několikrát denně. Ráno, když si čistíme zuby, když si myjeme ruce po použití toalety nebo když potřebujeme v umyvadle přeprat spodní prádlo. Druhou nejpoužívanější baterií je sprchová baterie. Také jste si do koupelny vybrali sprchový kout a těšíte se až si pod pořádným vodopádem dáte uvolňující sprchu? Bez sprchové baterie, sprchové hadice a ruční či horní sprchy budete stát ve sprchovém koutě naprázdno. Na třetí příčce máme vanové baterie. Pokud jste dali přednost vaně před sprchovým koutem nebo máte ve vaší koupelně sprchu i vanu, budete stát před rozhodnutím, jakou vanovou baterii zakoupit. I zde je mnoho faktorů, které její výběr ovlivňují. Jde například o typ vanové baterie, design, montáž a způsob ovládání. Pokud stále nevíte, jakou vybrat a jaká bude nejvhodnější, poradíme vám. Přečtěte si celý náš článek. Pak už se v pestré nabídce vodovodních baterií neztratíte.

Jak vybrat správnou umyvadlovou baterii?
S naší pomocí to bude jednoduché. Podívejte se na vzhled a styl umyvadlové baterie. Při výběru se rozhodujte podle toho, jaký máte v koupelně tvar a typ umyvadla. Ke hranatému umyvadlu jsou vhodné hranaté vodovodní baterie a k oválným umyvadlům nebo umyvadlům na desku hledejte baterii s oblejšími tvary. Tak, aby k sobě umyvadlo i baterie už na první pohled ladily. Při výběru baterie hraje roli i design celé koupelny. Minimalistické a moderní koupelně bude slušet styl moderní baterie, do koupelny v industriálním stylu vybírejte retro umyvadlové baterie. Umyvadlová baterie by měla být nejen hezká, ale také kvalitní a praktická. Proto vybírejte umyvadlové baterie od předních renomovaných značek, jako je např. Ravak. Jde o umyvadlové baterie, které dokreslí celkový vzhled vaší koupelny a budou vám sloužit mnoho let. Baterie od značky Ravak jsou kvalitní, luxusní, stylové a designové. Co se týká montáže umyvadlové baterie, můžete si vybrat baterii nástěnnou, která se jednoduše instaluje na stěnu. Dále stojánkovou, která se upevňuje na umyvadlo nebo baterii podomítkovou, která se instaluje na stěnu pod omítku. Dalším rozdělením umyvadlových baterií je s výpustí a bez výpustě. Umyvadlová baterie s výpustí, je taková, kdy součástí baterie je výpust, kterou ovládáte tahem za baterií. Umyvadlová baterie bez výpustě znamená, že výpust není součástí, a proto je důležité si ji objednat samostatně. Jaké jsou možnosti ovládání umyvadlové baterie? V tomto směru máte možnost zvolit baterii pákovou, kohoutkovou nebo bezdotykovou. Při výběru baterie k umyvadlu se také možná setkáte s pojmem keramická kartuše. Ta patří k nejdůležitější součásti každé baterie. Jde o mechanismus, který míchá studenou a teplou vodu. Kartuše by měla být precizně vyrobena a také z kvalitních materiálů. Pak vám baterie vydrží fungovat spoustu let a její páka se nevyviklá ani nezatuhne.

Jak vybrat správnou sprchovou baterii?
Volit klasickou sprchovou baterii nebo termostatickou sprchovou baterii? Klasickou sprchovou baterii určitě dobře znáte. Ovládá se pomocí páky nebo kohoutků a vyrábí se ve variantách s montáží pod omítku nebo nástěnná. Termostatická sprchová baterie vám oproti klasické přinese mnoho výhod. O jaké jde? Funguje stejně, ale dokáže rychleji míchat vodu a udržuje její stálou teplotu, kterou si zvolíte. Nemusíte se tedy bát, že zažijete ledový šok nebo se naopak opaříte horkou vodou. U termostatické baterie zajisté oceníte i dětskou bezpečnostní pojistku nebo snížení spotřeby vody. Sprchová baterie se upevňuje klasicky na stěnu nebo pod omítku. Před nákupem doporučujeme ověřit a změřit rozteč. Nejčastěji se setkáte s rozměrem 150 mm, ale může se stát, že například při rekonstrukci starší koupelny budete potřebovat rozteč pouze o délce 100 mm. Jaké je ovládání sprchové baterie? Na výběr máte z pákové, kohoutkové a tlačítkové termostatické sprchové baterie. Při nákupu sprchové baterie je vhodné myslet i na příslušenství sprchy, jako je ruční sprcha nebo sprchová hadice.

Jak vybrat správnou vanovou baterii?
Nyní se dostáváme k vanové baterii. Vanové baterie se vyrábějí v provedení klasickém, která může být nástěnná nebo podomítková a ovládá se pomocí kohoutků nebo páky. Druhou možností je termostatická vanová baterie, která udržuje teplotu vody, kterou si dle sebe nastavíme. Co je při výběru vanové baterie důležité? Před nákupem vanové baterie nejprve změřte rozteč baterie, kterou potřebujete. Jinak by mohlo dojít k následnému převrtávání obkladů. Nejčastější rozměr je 150 mm, jak jsme již uváděli výš, ale někdy může jít i o vhodnou rozteč o rozměru 100 mm. Pokud řešíte vzhled a styl vanové baterie, vybírejte podle toho, jaký máte styl, typ a tvar vany. Obecně se můžeme řídit jednoduchým pravidlem a to tím, že je do celé koupelny vhodné vybírat baterie ze stejné série a od stejného výrobce. Pak se k sobě i baterie v koupelně budou designově hodit a celkový koncept koupelny bude vypadat uceleně. Vanovou baterii nevybírejte jen dle vzhledu. Pozornost věnujte i kvalitě, zpracování a unikátním technologiím. My doporučujeme baterie od výrobce Ravak, které můžete objednat na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. Montáž vanových baterií může být přímo na stěnu k vaně. Druhou možností je pod omítku, což je vhodné, bezpečné a stylové řešení, protože se o kohoutek nikdo z vás neuhodí, ale je to finančně nákladnější realizace. Třetí možností je stojánková baterie k vaně, která je vhodná k vanám volně stojícím v prostoru. Ovládání je stejné jako u ostatních baterií a to pákové, kohoutkové nebo tlačítkové termostatické.

Naším tipem na závěr je: Vyberte si set vanové baterie se sprchou, kdy součástí bude i vanová baterie, ruční sprcha i hadice.

Pomohl Vám náš článek pro jednodušší nákup baterií do koupelny? V případě zájmu o další rady a informace, nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na: obchod@cecetka.cz nebo si přes náš e-shop ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)  sjednejte schůzku.

 

Osvětlení do koupelny

Pusťte si „den“ do koupelny. Světlo je základem snad každé místnosti v domě a stejně tak, je tomu v případě koupelny. Jak jinak zajistit důkladnou ranní hygienu a přípravu do zaměstnání? Podle čeho vybrat osvětlení do koupelny? Při výběru osvětlení do koupelny je vždy nutné dodržet veškeré stanovené normy. Design, vkus a vzhled světel je jistě pro mnohé důležitý. Co je ale ještě důležitější, je vaše bezpečnost a délka životnosti svítidel. Při výběru hleďte i na IP krytí světel, to vám poradí, kam které umístit.

Do koupelny můžete umístit nejrůznější druhy světel. Koupelna by měla být vybavena jedním centrálním svítidlem, které poskytne dostatek světla pro snadnou běžnou orientaci, a dalšími doplňkovými, dostatečně intenzivními svítidly, která lze umístit do míst, kde se nejčastěji pohybujete a kde potřebujete dostatek světla, například v prostoru okolo zrcadla. Jen málo koupelen má přirozené světlo, většinou jde o prostor bez oken, který vyžaduje promyšlené osvětlení. Doporučuje se zkombinovat centrální stropní svítidlo s jedním nebo více světly a lampami, které umístíte k zrcadlu.

Na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. máte na výběr například klasická stropní koupelnová svítidla, zrcadlová koupelnová svítidla, podhledová světla, LED zápustná a nástěnná světla, LED stropní osvětlení nebo LED stojací lampy.

Centrální stropní světlo v koupelně osvětlí celou místnost, ale nezajistí vám dostatek světla přímo u zrcadla. Tam si totiž budete po přistoupení stínit. Tento hlavní zdroj světla může v menší místnosti nahradit i nástěnné světlo do koupelny. Doporučujeme vyhnout se závěsným světlům v koupelně, které by mohlo být nebezpečné. Pokud tedy centrální zdroj světla v koupelně doplníte vhodným nástěnným nebo zrcadlovým osvětlením, budete mít na svůj obraz v zrcadle jasný pohled. Někteří lidé preferují umístění osvětlení nad zrcadlem, jiní z jeho obou stran. Záleží na každém z vás, co vám vyhovuje. Pokud budete nerozhodní, může vám výběr usnadnit zakoupení zrcadla přímo s vestavěným světlem. Pokud máte koupelnu menší nebo chcete některá místa v koupelně cíleně rozzářit a nasvítit, můžete využít LED bodovky. Ještě lepšího vzhledu docílíte, pokud použijete podhledová svítidla, která se dají zapustit do sádrokartonu a nezaberou vám tak žádné místo.

Koupelnu si při výběru světel můžeme také rozdělit do jednotlivých pomyslných zón. Jaké světla a kam patří dle bezpečnostních norem?
Zóna 0 – vnitřní prostory vany a sprchový kout – doporučení, bez osvětlení.
Zóna 1 – od okraje vany či sprchového koutu do cca 0,5 m – doporučení, bez osvětlení.
Zóna 2 – od prostoru dál než 0,5 m od vany či sprchového koutu je možné uvažovat o umístění osvětlení s minimálním stupněm krytí IP44.
Zóna 3 – umístění osvětlení bez omezení, ale vzhledem k vlhkosti v koupelně, doporučujeme svítidla se stupněm krytí alespoň IP21.

První číslo za IP označuje stupeň krytí před dotykem a vniknutím cizích nežádoucích předmětů, druhé číslo označuje ochranu před vodou a vlhkostí.
Čím je IP vyšší, tím je vyšší stupeň krytí a ochrany. 

Jaké zvolit LED osvětlení?
Pro přirozenost světla v koupelně s použitím LED osvětlení vybírejte světelné zdroje v neutrální nebo spíše studené bílé barvě, tyto barvy jsou nejblíže k přirozenému dennímu světlu a evokují větší pocit čistoty. Studené světlo nezkresluje barvu pokožky, pro ženy je dobrým pomocníkem například při líčení a nanášení make-upu. Pokud si však chcete v koupelně užívat spíše chvíle pohody, odpočinku a relaxace, zvolte světelné zdroje v teplé bílé barvě, která navozuje pocit spokojenosti a útulnosti. Za ideální svítivost v koupelně se považuje hodnota kolem 1000 lumenů. Také ale závisí na barvě použitých obkladů a dlažeb v koupelně. Světlé a lesklé povrchy odrážejí světlo lépe než tmavé. Tmavé stěny vyžadují silnější světelný zdroj, případně více kusů osvětlení.

Pro pohodlné svícení volte světelné zdroje, které reagují ihned po rozsvícení, vhodné jsou LED žárovky. Právě ty jsou nyní hitem, protože představují úspornou formu svícení, maximální svítivost, dlouhou dobu živostnosti, šetří spotřebu energie a tím i vaši peněženku.

Osvětlení v koupelně vyžaduje také kvalitní materiály, ze kterých jsou světelné zdroje vyrobeny. My doporučujeme volit světla z hliníku, kovu, plastu, skla, polykarbonátu nebo akrylového plastu. Díky vhodnému materiálu vám koupelnová světla vydrží na věky.

Mezi kvalitní a spolehlivé osvětlení se řadí svítidla od značek Philips, Luxera, AZzardo, THORNeco, Ideal Lux, LED2 a Solight, které můžete zakoupit na našem e-shopu.

Rada na závěr, čím jednodušší tvar světel si vyberete, tím bude snadnější i jejich čištění a údržba. Ideální jsou jednoduché kulaté a hranaté tvary.

Máte nyní lepší představu, jak by vaše osvětlení v koupelně mělo vypadat? Pro případné poskytnutí dalších rad a informací nás neváhejte kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo si přes náš web: https://www.cecetka.cz/ sjednejte schůzku a navštivte nás. Poradíme Vám osobně v našem showroomu ČEČETKA s.r.o.

Jak správně vybrat venkovní osvětlení?

Rozsviťte si i venku!
Venkovní osvětlení je rozhodně dobrý výdaj. Nejedná se o žádnou zbytečnou a nepotřebnou investici. Venkovní osvětlení potřebuje každý rodinný dům, chalupa, chata, byt i jiný objekt. Venkovní osvětlení jistě oceníte především v letních měsících při posezení na terase s přáteli, grilování s rodinou nebo v zimě, když půjdete po tmě do garáže nebo do pergoly. Pojďte s námi nahlédnout na možnosti venkovních světel a také na to, jaké osvětlení si vybrat? Více se dozvíte v našem článku.

Jak jsme již naznačili v úvodu, venkovní osvětlení se hodí celoročně. V létě nám prodlouží večery a pobyt pod širým nebem do noci a v zimě se díky němu na zahradě a v okolí domu nezraníme, už v odpoledních hodinách. Kam se nejčastěji venkovní osvětlení umisťuje? Osvětlení pro exteriéry je opravdu pro každého a pro každý dům či budovu nebo zahradu. Hodí se na dvůr, do zahrady, k bazénu, k altánu, na terasu, balkón, před garáž, k venkovnímu stání na auta, ke vchodovým dveřím nebo vjezdu k domu. Dokonce si můžete nechat osvítit i zvonek u plotu nebo u venkovních dveří nebo třeba zábradlí, poštovní schránku či střechu. Naším tipem je i nasvětlení zahradního jezírka. Dodá celé zahradě teprve tu pravou atmosféru.

Nejen že nám venkovní světlo podtrhne celkový vzhled domu, ale je i praktické. Venkovní osvětlení může mít různou podobu a může být vyrobeno z různých materiálů. Také je k dostání v mnoha variantách upevnění a umístění. Někdy to nemusí být jednoduché, proto vám s výběrem venkovního osvětlení poradíme.

Jak tedy vybrat správné venkovní osvětlení a na co si dát pozor?

Dříve, než se vydáte na nákup nebo budete světla objednávat on-line, promyslete, kde všude by venkovní světla měla být umístěna. Kde se po setmění nejvíce pohybujete a potřebujete tam více světla? Nebo kudy se vám špatně chodí po tmě a chtěli byste na tyto místa upozornit.

Prvním a nejdůležitějším kritériem výběru je odolnost materiálů světel. Díky tomu, že jsou světla umístěna v exteriéru, musí být vyrobena z extrémně odolného materiálu, který odolá jak vodě, dešti, mrazu, větru, tak v létě horku a slunci. Nejčastěji jde o materiály hliník, nerez, kov a plast.

Nejdůležitějším měřítkem je hodnota IP, což ukazuje stupeň krytí před vnikem nežádoucích částic a vody. Čím vyšší číslo IP osvětlení má, tím více toho vydrží. IP je složeno ze dvou čísel. První označuje stupeň ochrany proti prachu a druhé stupeň ochrany proti vodě.

Druhým faktorem ovlivňující výběr je podoba venkovního osvětlení. Může jít o nástěnné svítidlo, které již dle názvu se umisťuje a připevňuje na stěnu domu či objektu. Nebo může jít o závěsné svítidlo, které se zavěšuje, či lampy, které se umisťují do prostoru terasy nebo zahrady. Dále může jít o sloupkové osvětlení, světla s čidlem, solární osvětlení, nájezdová svítidla, stropní svítidla, party osvětlení, lampy a lampičky, reflektory či LED svítidla. Ideální je tato světla vhodně kombinovat. Je to praktické, protože některá ze světel využijete více v létě a jiné zase v zimě.

Třetí kritériem jsou náklady za venkovní osvětlení. Světla a jejich provoz nemusí být drahý, pokud zvolíte LED osvětlení. LED světla jsou vysoce úsporná a také bezpečná. Šetřete elektrickou energii a také své peníze s venkovním LED osvětlením a solárními světly. Kdo by chtěl světla ještě úspornější, může zvolit variantu solárních světel. Ty shromažďují přes den sluneční záření, které přemění v elektrickou energii a v noci krásné svítí. Naším tipem jsou například okrasné stojací kulaté lampy do zahrady.

U venkovního osvětlení také zvažte, zda by nebylo vhodné zakoupit osvětlení s pohybovým čidlem. Na málo frekventovaná místa postačí osvětlení bez čidla, ale u vchodu, u garáže nebo na terase se senzory hodí. Čidlo jednoduše zachytí pohyb a rozsvítí světlo.

Nesmíme ještě zapomenout na praktická nájezdová svítidla. Umisťují se zapuštěním do příjezdových cest nebo chodníčků. Nasvítí vám cestu a vy nebudete nikde bloudit. Nájezdová světla mají kvalitní svítivost a snesou vysokou zátěž, unesou i automobil.

Zvažujete nasvícení fasády? Osvětlená fasáda je trendem doby, pro osvícení fasády domu volte nástěnná svítidla. Vyzdvihnete jakýkoliv prvek architektury nebo určité místo, kde chcete mít světlo. Světla lze kombinovat i s dalšími funkcemi jako je například bezpečnostní kamera.

I k venkovním svítidlům budete potřebovat drobné příslušenství a v neposlední řadě také spínače nebo ovládání světel. Spínače se mohou umístit přímo ven k osvětlení nebo je lze instalovat i dovnitř budov. V současné době jsou v oblibě dálková ovládání nebo již zmiňovaná světla s pohybovým čidlem nebo se senzory na soumrakový automat.

Pomohl Vám náš článek s výběrem externího osvětlení?
Při zařizování venkovního osvětlení přemýšlejte prakticky a nebojte se světla kombinovat. Ve výsledku rozhodně dojdete k ideálnímu a uspokojivému řešení venkovního osvětlení. Pokud budete potřebovat další rady, neváhejte nás kontaktovat. Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na e-mail:
obchod@cecetka.cz

Profesionální chladicí a mrazicí zařízení

Chladící a mrazící technologie jsou jednou z nejdůležitějších potřeb při profesionálním vybavování gastronomických objektů a provozů. Každé takové chladící nebo mrazící zařízení má nemalý funkční, hygienický a především i ekonomický význam. Chladící a mrazící zařízení nám uložené potraviny a produkty zabezpečí před zkažením. Provoz každého zařízení, ať už chladící či mrazící techniky, je spojen se snižováním nebo udržováním nízké teploty uložených produktů až do doby prodeje, spotřeby nebo konzumace. Na trvanlivost každé potraviny má vliv především teplota, ale také vlhkost a pohyb vzduchu. 

Profesionální mrazící a chladírenské technologie jsou základem každého gastronomického zařízení, jsou využívány všude tam, kde je nutno skladovat potraviny, suroviny, polotovary v chladících nebo mrazících podmínkách, ale rovněž i pro zchlazování nebo zmrazení již hotových jídel. Můžeme říci, že vlastně všude, jelikož tyto podmínky splňují všechny restaurace, školní a podnikové, malé i velké jídelny, profesionální kuchyně, závodní kuchyně, různé gastronomické podniky, ale taky cukrárny, bufety, kavárny, bary, hotely, supermarkety, řeznictví, pekárny atd.

V našem sortimentu, na e-shopu ČEČETKA s.r.o. nabízíme spolehlivé a vysoce kvalitní chladicí stoly a mrazicí stoly. V kategorii chladicí stoly naleznete jak GN chladicí stoly, snížené chladicí stoly, tak i chladicí/ mrazicí stoly. Ve druhé kategorii mrazicích stolů pak naleznete nejlepší a kvalitní mrazicí stoly. Nabízíme chladicí a mrazicí zařízení od dánské rodinné společnosti TEFCOLD A/S. Zařízení je vždy kvalitní s vysokými standardy, jelikož jejich výroba je více než 30 let na trhu. Chladicí a mrazicí technologie zakoupené na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. jsou zaměřeny i na „ekologická zařízení“. Zařízení mají co nejnižší možnou spotřebu energie.

Sháníte profesionální a spolehlivé chladicí nebo mrazicí zařízení?
Objednejte u nás: Chladicí a mrazicí zařízení - ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Nabízíme vysoce kvalitní zařízení pro chlazení nebo zmrazení surovin, potravin či jiných produktů a hotových jídel i v těch nejtěžších podmínkách.

Pokud budete potřebovat radu, při výběru profesionálního chladicího a mrazicího zařízení, neváhejte nás kontaktovat. Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na: obchod@cecetka.cz

 

Jak na bezpečné schodiště? Využijte schodové profily a hrany

Potřebujete elegantně, a hlavně bezpečně ukončit podlahovou krytinu? Chcete mít doma nebo v práci bezpečné schodiště? Řešíte, jakým způsobem zabezpečit schodiště, aby na něm vaše děti neuklouzly? Jak napnout koberec na schodišti? Čtěte dál. V tomto článku se zaměříme na schodové profily, schodové hrany a jejich užitek.

Schodové profily a hrany se vyrábějí a dodávají v nejrůznějších dekorech a barevných provedení, tak aby bylo možné je co nejlépe sladit s interiérem a s položenou podlahovou krytinou. Vždy vybírejte dekor i barvu schodového profilu či hrany v nejbližším možném odstínu, aby měla celá vaše domácnost hezký, jednotný a vkusný design. V případě koberce, ať už v různé barvě, můžete naopak zvolit i stříbrný či bronzový vnitřní schodový profil, který dodá vaší domácnosti eleganci a oddělí zajímavě zvlášť každý schod. 
Schodové profily a hrany se běžně využívají pro podlahy z různých materiálů. Schodové profily jsou určeny jak pro lino, PVC, vinyl, koberec, tak obecně pro tloušťky krytiny 2 - 3 mm a také pro tloušťky krytiny 4 – 15,5 mm. Hrany jsou vyráběny v rozměrech 40 x 20 mm až 70 x 55 mm a také v menším rozměru 9 x 7 mm až 25 x 20 mm. V nabídce na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. najdete i profily pro LED osvětlení a vnitřní schodové profily. Schodové profily a hrany se vyrábějí i v různých délkách. Délka se pohybuje v rozmezí 120 – 270 cm.

K čemu schodové profily a hrany slouží? Jsou určeny pro krytí schodových hran, jak vyplývá ze samotného názvu. Dále také působí jako ochrana schodových hran a slouží i k olemování podlahy. Schodové hrany nacházejí uplatnění jak při realizaci nového schodiště s pokládkou nové podlahy, tak i při rekonstrukcích schodů ve starších nemovitostech. Schodové hrany jsou určeny primárně pro místa a schody, kde je riziko uklouznutí a kde samolepící protiskluzové pásky nestačí. Schodové hrany lze použít na všechny typy schodů, ať už je to mramor, dřevo, dlažba, beton, ocel nebo výše jmenované lino, PVC, vinyl a koberec. Jednoduše se přilepí nebo přivrtají. Schodové hrany se vyrábějí v různých variantách pro instalaci. Na výběr máte možnosti lepení, samolepicí nebo šroubovací.

PRO LEPENÍ
Schodové profily a hrany určené pro lepení, nejsou opatřeny otvory pro vrut, ani žádným lepidlem na spodní straně. U těchto profilů a hran je jen na vás, jaký zvolíte způsob montáže/ jaké zvolíte lepidlo.

SAMOLEPÍCÍ
Schodové hrany z hliníku jsou určeny pro krytí schodových hran. Výborná odolnost na změny teplot je zajištěna díky speciálnímu kaučukovému lepidlu, které zaručuje opravdu pevné spojení s řádně odmaštěným povrchem. Schodová hrana výborné přilne na PVC, linoleum, vinylové podlahy nebo na dřevěné i laminátové podlahy. Schodové hrany samolepící jsou potaženy fólií imitující dřevo, nebo v provedení eloxovaném. Fólie se používají v několika stupních odolnosti na otěr, proto ne vždy ta nejlevnější, musí být tou nejlepší volbou. My doporučujeme vybírat alespoň střední cenovou kategorii, právě z důvodu odolnosti.

ŠROUBOVACÍ
Klasické šroubovací hrany jsou pro obložení schodů dřevěných, kovových, dlažby, vinylu a podobných materiálů. Profily a hrany dodáváme v hliníkovém provedení a s eloxovaným povrchem. Naše nabídka zahrnuje také profily a hrany pro obložení schodů vinylem a PVC podlah, v různých tloušťkách, a to jak vnitřní, tak i vnější roh schodu.

Schodové profily pro LED osvětlení
Elegantní hry světla, které dodají prostoru nové perspektivy a podtrhují efekt designu. Pomocí schodových hran z eloxovaného hliníku získávají nástupnice schodů nové dimenze. Světlo se rozprostírá jemně směrem dolů, hladí povrchy a zvýrazňuje design. Schodové hrany s LED osvětlením jsou vhodné pro veřejné prostory jako kluby, kina, kanceláře ale rozhodně zaujmou i v rodinném domě. Povrch hrany je protiskluzový, což společně s páskem LED směřovaným horizontálně zvyšuje bezpečnost prostor, současně je dělá příjemné a elegantní. Schodové světelné profily jsou jednoduché na instalaci. Instalují se na již položenou podlahu a upevňují se lepidlem nebo hmoždinkami. Pásek s diodami se vkládá do plastové vložky, která není součástí profilu.

PROTISKLUZOVÉ
Protiskluzové hrany slouží pro krytí schodových hran tam, kde hrozí uklouznutí. Protiskluzné hrany jsou určeny pro ochranu hrany keramiky, mramoru, dřeva nebo také koberce.

PRO VINYLOVÉ PODLAHY
Schodové hrany pro lepené a plovoucí vinylové podlahy do tloušťky cca 5 mm se doporučují jako ochrana a vymezení schodu. Schodové hrany pro vinylové podlahy jsou nejčastěji vyráběny z eloxovaného hliníku. Hliník je ošetřený proti korozi anodickou oxidací. Hrany z hliníku jsou opatřeny speciální povrchovou úpravou, která dodává krásný lesklý povrch s velkolepou barvou.

ČEČETKA s.r.o. jsme jedním z největších interiérových studií v jižních Čechách!
Rádi Vás u nás přivítáme. Pokud budete potřebovat radu při výběru schodových profilů a hran, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na: obchod@cecetka.cz

Nerezové vozíky do gastronomie

Nerezové vozíky do gastronomie, aneb jak mít řád v kuchyni!

Sháníte profesionální gastronomické vybavení? Potřebujete lépe zařídit restaurační zařízení? Chcete si pořídit vozíky do profesionální kuchyně? Jaké jsou možnosti nerezových vozíků? Přečtěte si celý náš článek. Poradíme Vám, jaké vozíky vybrat.

Nerezové a servírovací vozíky usnadňují manipulaci nejen v gastronomickém provozu, ale také například v hotelovém zařízení, v restauracích, ve stravovacích zařízení a ve všech moderních, profesionálních provozech. Nerezové vozíky, ať už se jedná o servírovací vozíky, speciální vozíky, gastronádobové vozíky a vozíky na koše, Vám budou velmi užitečným pomocníkem při jakékoliv manipulaci, přesunech, organizaci a uskladnění či uložení nádob, táců, potravin, surovin a podobně. Z názvu každého vozíku již předem vyplývá, k čemu je určen a k čemu má sloužit.

Jako první se zaměříme na servírovací vozíky. Servírovací vozíky nám slouží především pro servírování pokrmů. Můžeme jim také jinak říci: "stolky na kolečkách". Jsou skvělým pomocníkem při servírování každého jídla. Vozíky můžeme volit s policemi nebo se vsuny na tácy. Pro lepší manipulaci doporučujeme zakoupit servírovací vozík s madly. Vozík je určen pro použití do všech hotelů, kuchyní, pohostinství, jídelen, pekáren a pro další profesionální provozy. Vhodný je též do stravovacích a veřejných zařízení, jako jsou školy a školky, domy spečovatelskou službou a nemocnice. Servírovací vozíky jsou vyrobeny z materiálu - nerez, což zajišťuje pevnost a stabilitu vozíku. Díky nerezu mají servírovací vozíky stále stejný vzhled po několik let. Mají dlouhou dobu životnosti a také stálý vzhled. Servírovací vozíky mohou mít nosnost 80 kg - 220 kg.

Ve druhé kategorii se zaměříme na speciální vozíky. Ty jsou určeny pro speciální účely a potřeby. Vozíky mohou být využity například pro přípravu kávy či různých jiných nápojů. Kávovarové nerezové vozíky jsou určeny pro použití do všech hotelů, kuchyní, pohostinství, jídelen, pekáren a pro další profesionální provozy. Mohou je taktéž, jako servírovací vozíky, využít i stravovací a veřejná zařízení, školy, školky, domy pro seniory či nemocnice. U speciálních vozíků jsou výhodou vozíků kolečka s brzdou. Speciální vozíky jsou vyrobeny také z nerezu, takže jsou odolné vůči rezavění a mechanickému poškození. Nosnost se pohybuje přibližně kolem 80 kg/ na jeden speciální nerezový vozík.

Třetí kategorií jsou gastronádobové vozíky. Tato kategorie zahrnuje nabídku těch nejlepších, především nerezových, transportních vozíků na plechy a gastronádoby. Gastronádoby jsou například využívané v konvektomatu, pečicí troubě, vodní lázni, termoboxu, lednici, šokeru či v regálech. Pojízdné vozíky jsou nepostradatelnou součástí každé profesionální kuchyně, gastronomického průmyslu, hotelů a restaurací. Gastro regálové vozíky nabízíme na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. s různými počty podnosů a v různých rozměrech. Vyberte si ten, který bude vhodný právě pro Vaše zařízení. Pojízdné vozíky jsou stabilní, pevné a jsou vyrobeny z celosvařovaných rámů z nerezu. Pro snadnější manipulaci si vyberte vozík s kolečky a také s brzdou. Nosnost gastronádobových vozíků se pohybuje v rozmezí 80 kg - 90 kg.

V poslední, tedy čtvrté kategorii, si uděláme přehled o vozíkách na koše. Pojízdné regálové vozíky jsou nepostradatelnou součástí a v dnešní době již nutností každé moderní restaurace, hotelu, jídelny či gastro provozovny. Vozíky na koše nabízíme s různými počty vsunů na koše, v různých velikostech a také rozměrech. Pojízdné vozíky na koše jsou pevné, kvalitní a stabilní. Díky nerezu vydrží dlouho ve skvělém stavu. Nosnost vozíků na koše se pohybuje od 60 kg - 100 kg.

Obecně, jsou nerezové gastro vozíky vhodné pro všechny typy potravinářských podniků. S velkou oblibou je využívají hlavně restaurace, bary, fast foody, závodní jídelny, nemocnice a školy, masokombináty, mlékarny, cukrárny, pekárny či pizzerie. V současné době si již nerezové vozíky oblíbili i další průmyslová odvětví jako jsou čerpací stanice, továrny a výrobny nebo třeba márnice. Nerezové gastro vozíky jsou již standardem v každé kuchyni. Chcete mít také dokonale a kompletně vybavenou restauraci či jídelnu? V žádné kuchyni nesmí chybět kvalitní gastro nerezové nádobí a nerezové nádoby. Nerez je totiž velmi populární a vyhledávaný materiál, právě v oblasti kuchyně. Hlavní výhodou nerezu je dlouhá životnost dobrá distribuce tepla. Dále je také nerez, jak už vyplývá z jeho názvu, velmi odolný vůči rezavění a mechanickému poškození. I proto našel využití u všech gastro vozíků.

Nerez je pevný a tvrdý materiál. Nerezové gastro vozíky, které nabízíme na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. jsou vybrané tak, aby plnily funkci prvotřídních výrobků a také splňovaly potřeby všech provozovatelů gastronomie i dalších. Na našem e-shopu zakoupíte jen ty nejkvalitnější vozíky.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem a nákupem nerezového gastro vozíku, neváhejte nás kontaktovat na Tel: +420 724 535 046 (od pondělí do pátku, od 9:00 - 18:00 hodin). Nebo nám napište na e-mail: obchod@cecetka.cz.

www.cecetka.cz

 

Úprava vody – vodní filtry

U nás naleznete vše pro dokonale čistou vodu! Ve vodě přeci vznikl život. Voda nám všem umožňuje existenci a také díky vodě naše tělo funguje tak, jak má. Dostatečné pití vody se projevuje především našem zdraví. Právě proto je důležité dbát na kvalitu vody, kterou konzumujeme, ale i, kterou používáme pro celý chod domácnosti. I když se kohoutková voda uvádí jako bezpečná a zdravotně nezávadná, mohou se v ní objevovat i nějaká ty úskalí. Jaké? Kohoutková voda může obsahovat celou řadu nečistot, cizorodých organismů a nevhodných látek. Konkrétně ve vodě může být ve vodě zvýšený výskyt:
Rez – zvýšený rez a další těžké kovy se mohou objevit ve starších domech, kde je nainstalováno staré potrubí.
Olovo, hliník, kadmium, měď, nikl, rtuť a železo – negativní dopad mají především pro muže. Mají rakovinotvorné účinky.
Chlór – chemický průmysl ho do vody přidává záměrně pro hubení bakterií, ale zvýšené množství má také rakovinotvorné účinky.
Pesticidy – poškozují nervovou soustavu.
To jsme si zmínili, jen některé z mnoha. I proto, je dobré zamyslet se nad pořízením vodního filtru, filtrací mechanických nečistot nebo odstraňovače vodního kamene.

Jak nečistoty z vody odstranit? Řešení je jednoduché. Existují totiž vodní filtry. Vodní filtry mají snadnou instalaci, stačí je pouze nasadit na konec kohoutku a problém je vyřešen. Filtr zajistí průtok čisté vody až k vám. Velkou výhodou vodního filtru je také mnohem lepší chuť vody. Nechutná vám kohoutková voda? Díky vodnímu filtru získáte chutnou vodu k pití i k vaření. Čistou vodu ocení i dětský organismus a vaše pokožka. Doporučujeme např. JUDO JPF 2&quot

Čistou vodu bez vodního kamene ocení i vaše domácí spotřebiče. Pokud budete využívat odstraňovač vodního kamene, zajistíte tak delší životnost domácím spotřebičům, jako jsou pračky, myčky, umyvadla atd. Odstraňovače vodního kamene se instalují během několika málo minut. Nepotřebujete k nim žádné nářadí a rozhodně nemusíte řezat potrubí. Jde pouze o připevnění zařízení na potrubí, ovinutí kabele kolem potrubí a zapojení do elektrické energie. Zařízení na odstranění vodního kamene je bezúdržbové a funguje naprosto samo. Doporučujeme např. CWT CALMAT PLUS (I)

K čemu slouží filtrace mechanických nečistot? Především je určena pro odfiltrování pevných částic bahna, písku, rzi atd. Využívá se v bytech a rodinných domech. Filtr na mechanické nečistoty je vhodný jak pro filtraci vody z vodovodů, tak i pro podzemní vody. Většina těchto filtrů je vhodných pro užití ve studené vodě až do teploty kolem 30 - 70 stupňů celsia. Tyto filtry opravdu dokáží z vody odstranit malé částice, rez a zrnka písku. všechny tyto nečistoty se jinak hromadí v potrubí a způsobují usazování korozních nečistot, což vede k poruchám např. ve sprchových hlavicích a dalších spotřebičích, které jsou citlivé k poruchám. Filtry mechanických nečistot se vyrábí buď v automatickém provedení a nebo v manuálním. My doporučujeme např. JUDO JSY-LF-A/T 1&quot

Jak zabránit úniku vody na potrubních instalacích? Řešením je ochrana proti havárii vody. Zablokuje včas průtok vody v případě havárie, při překročení přednastavených parametrů. Zařízení kontroluje jak maximální nastavený průtok, tak i čas odběru vody. Ochrání vás tak před škodami způsobenými vodou, před ztrátami vody a před nechtěnou spotřebou vody. Doporučujeme např. JUDO ECO-SAFE JES

Náš tip na závěr? Vodní filtr: CWT Kristall Dusche - přírodní horský krystal, ametyst a růženín. Účinná kombinace třech drahých kamenů, která zlepšuje vnímání, intuice, empatii a má osvěžující a revitalizační účinky. Vitalizovaná voda podporuje vnitřní stabilitu a vytváří lepší životní pohodu. Objednejte u nás.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem vhodného vodního filtru, odstraňovače vodního kamene nebo filtrací mechanických nečistot či ochranou vody proti vodní havárii, tak nás neváhejte kontaktovat na Tel: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod.). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Stavební pouzdra pro posuvné dveře

Plánujete ve svém novém domě či bytě i posuvné dveře? Tak to jste právě narazili na správný článek, který doporučujeme si přečíst. Hlavními důvody pro pořízení posuvných dveří do domácnosti je především úspora místa, vytříbený design a pohodlná manipulace. Toto provedení dveří je stále více oblíbenější. Posuvné dveře najdou využití kromě oddělení místností i v situacích, kdy je nutno větší prostor rozdělit do více funkčních či soukromých zón.

S pořízením posuvných dveří ale souvisí i nákup a instalace stavebního pouzdra. Stavební pouzdro pro posuvné dveře je kovová konstrukce, která umožňuje, aby se posuvné interiérové dveře zasouvaly do zdi (zděné nebo sádrokartonové). Tento systém nazýváme zjednodušeně pouzdro, ale můžete se setkat také s termínem rám nebo kapsa pro posuvné dveře. Pouzdro se skládá z kapsy pro dveře, horní kolejnice a dorazového dílu.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře tak chrání dveře před vnějším poškozením. Dveřní pouzdra pro zasunovací dveře se vyrábí ve dvou variantách, a to do zděné příčky (s drátěnou pozinkovanou mříží a perlinkou) a do sádrokartonu (s přídavnými kapsami pro ukotvení). Na našem e-shopu www.čečetka.cz najdete pouze kvalitní stavební pouzdra od značek JAP a ECLISSE, což jsou největší a nejznámější výrobci stavebních pouzder.

Proč stavební pouzdra

Velkou výhodou, která jednoznačně hovoří pro stavební pouzdro pro posuvné dveře, je velká úspora místa, jelikož vám umožní využít i prostor v těsné blízkosti dveří. Pokud použijete stavební pouzdra, dveře se schovají ve stěně a oproti otočným dveřím vám ušetří přibližně 2m2 prostoru v místnosti. Stavební pouzdra pro posuvné dveře jistě oceníte i kvůli tichému způsobu otevírání a zavírání posuvných dveří.

Další výhody, které stavební pouzdra přinášejí jsou bezbariérový přístup (bez prahu), nepřekážejí jako klasické dveře, snadné oddělení místností, řeší problém s nevhodným otevíráním dveří a také se nabízejí v mnoha designech, rozměrech a variantách.

Montáž stavebního pouzdra

Stavební dveřní pouzdro pro posuvní dveře vám bude dodáno jako jeden celistvý balíček jednotlivých komponent. Součástí každého balení je samozřejmě montážní postup, prostřednictvím kterého budete schopni stavební pouzdro bez obtíží složit. Nechybí ani důležitý výpis součástí pouzdra, které je vhodné ihned po rozbalení důkladně zkontrolovat.

Stavební pouzdra JAP

Stavební pouzdra JAP jsou moderní a účelný systém pro zasouvání dveří do příčky, který je žádán díky své praktičnosti a úspoře místa. Stavební pouzdra od značky JAP umožňují schovat zasouvací dveře do zdi i sádrokartonové příčky. Na výběr máte také designová pouzdra v bezobložkovém provedení. Stavební pouzdra JAP se vyrábějí v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Jednokřídlé stavební pouzdro uplatníte při nové výstavbě či rekonstrukci. Je vhodné do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, komory, šatny, koupelny, toalety nebo pracovny. Dvoukřídlé stavební pouzdro pro dvě dveřní křídla se hodí zejména tam, kde požadujete mít velký průchod, například mezi kuchyní a obývacím pokojem. Když je potřeba, dveře se jednoduše zavřou a máte dvě oddělené místnosti. Když chcete prostor zvětšit, dveře "zmizí" ve zdi a nikde nepřekáží. Jednokřídlé i dvoukřídlé stavební pouzdra JAP jsou v nabídce v provedení celoskleněném, dřevěném a v mnoha dalších.

JAP stavební pouzdra zajistí snadný a bezproblémový pojezd všech druhů dveří. Stavební pouzdro představuje elegantní řešení posuvného otevírání dveří. Mezi výhody tohoto systému patří snadný a tichý způsob otevírání. Stavební pouzdra pro zasouvací dveře jsou bezbariérová, a proto jsou vhodným řešením například i pro rodiny s dětmi, seniory se sníženou možností pohybu či handicapované. Dopřejte si originální stavební pouzdra JAP. 

Stavební pouzdra ECLISSE

Stavební pouzdra od firmy ECLISSE – na začátku stál chytrý nápad. Dnes firma Eclisse vyrábí 1300 stavebních pouzder denně a svou výrobu má i v České republice. Italský design je pověstný svými rafinovanými a zároveň velmi šmrncovními a stylovými řešeními. A přesně to se dá říci i o firmě Eclisse, která již od roku 1989 vyrábí jedny z nejkvalitnějších stavebních pouzder pro posuvné dveře a je lídrem na světovém trhu. Za zrodem tohoto ambiciózního projektu stál Luis De Faveri, který si možná v lednu roku 1989 ani netroufal věřit, že firma Eclisse jednou bude vyrábět 1300 stavebních pouzder denně, jako je tomu právě nyní. Minimalistický vzhled pouzder nenarušuje moderní interiér, jsou tak vhodným estetickým řešením, které se hodí kamkoliv. Eclisse stavební pouzdra také vynikají vysokou kvalitou a jsou velmi odolné. Mají pevnou konstrukci a vysokou životnost. Snadno se montují. Eclisse stavební pouzdro se hodí pro každé použití jak do rekonstrukcí, tak i do novostaveb. Stavební pouzdra lze osadit jakýmikoliv dveřmi od standardních, masivních až po celoskleněné.

Všechna pouzdra Eclisse mají odnímatelnou kolejnici. Díky tomu ji lze lehce i po zabudování pouzdra vyndat a provádět různé úpravy, třeba přenastavit koncový doraz, přidat příslušenství apod. Standardně dodáváme všem pouzdrům pojezdové vozíčky s nosností 100 kg. Vozíčky mají kuličková ložiska: jsou bezúdržbové, bezproblémové. Pro těžší dveře dodáváme i vozíčky s nosností 150 kg. Montážní rozpěra slouží k vyrovnání pouzdra a vymezení šířky průchodu. U vybraných výrobků je navíc uvnitř pouzdra uložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se jednoduše vytáhne a připevní na protilehlou stojinu. Nechte se inspirovat jedinečností a pořiďte si stavební pouzdra Eclisse.

Pokud budete potřebovat další informace ke stavebním pouzdrům pro posuvné dveře, tak nás neváhejte kontaktovat na Tel: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod.). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz