Využijte dodatečné slevy na veškerý sortiment koupelny! V objednávce zadejte kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše!

Inspirace pro bydlení

Jak vyčistit vanu?

Vizitkou každé koupelny je vana, a tak je snahou každé správné hospodyňky, mít vanu za každých okolností čistou a krásně lesklou. Špinavá a zašlá vana je noční můrou pro všechny. Kdo by se v ní chtěl také koupat? Potřebujete vanu zbavit vodního kamene, nečistot, usazenin, rzi, plesnivých záhybů a spár? Při mytí se na vaně usazují jak částečky mýdla, tak i mastnota. Na zašlou špínu a známky opotřebení je pak jen občasný úklid nedostatečný. Proto je dobré vanu čistit pravidelně a nenechávat ji zanedbanou. Při pravidelném čištění vany si ušetříte spoustu námahy a drhnutí, které by bylo nutné v pozdějším zašlém stavu. Použijte pár triků a vana bude opět zářivě bílá. Poradíme vám, jak vanu vyčistit rychle a jednoduše. Svůj odpočinek v horké vaně si pak vychutnáte o mnoho více.

Jak často umývat vanu?
Vanu je vhodné po každém použití pečlivě opláchnout a smýt z ní zbytky mýdla, sprchového gelu, šamponu a nečistot. Důkladnější mytí by se mělo provádět jednou za týden. Při tomto větším úklidu doporučujeme vanu umýt vhodným prostředkem na vanu a také využít prostředek na odstranění vodního kamene. Svou pozornost nezapomeňte věnovat také spárám a dlaždičkám v okolí. Poctivě byste měli umýt také všechny povrchy v koupelně.

Čištění akrylátových van
Různé druhy materiálů, ze kterého jsou vany vyráběny, potřebují odlišné zacházení. Asi nejpoužívanějším materiálem v případě van je plast neboli akrylát. Při čištění takových van nejvíce zabodujete s čistícím prostředkem určeným na akrylátové vany.

Z domácích surovin můžete na čištění plastových van využít také ocet s kyselinou citrónovou. Hadříkem umyjete celou vanu, necháte alespoň hodinu působit a následně smyjete horkou vodou. Nevýhodou je dlouhá doba čekání, proto doporučujeme na čištění vany zakoupit účinné čistící prostředky.

Akrylátové neboli plastové povrchy není dobré čistit drsnou houbičkou, drátěnkou, přípravky na bázi alkoholu ani přípravky koncentrovaných kyselin. Těmto vanám drsné povrchy a chemikálie nesvědčí.

Čištění smaltované vany
Při čištění smaltované vany sáhněte také po čistícím prostředku na tyto vany určeném. Nebo můžete využít jedlou sodu, kterou smícháte s octem. Je důležité ale nechat směs chvíli působit, než vanu smyjete.

Jak vyčistit vanu od rzi?
Rez se může ve vaně objevit velmi snadno, ať už je z jakéhokoli materiálu. Rez způsobuje tvrdá voda bohatá na železo, která na povrchu zaschne, nebo mokrý kovový předmět, který necháte ve vaně položený. Na rez můžete použít osvědčené chemické čistící prostředky nebo směs octa a kuchyňské soli.

Jak vyčistit vanu od vodního kamene?
Zajímá vás, jak zbavit vanu vodního kamene? Nejúčinnějším řešením je smíchání jedlé sody s teplou vodou tak, aby vám vznikla hustější kašička. Tu poté rovnoměrně naneste na celou vanu, kterou jste předtím mírně navlhčili vodou. V případě silnějšího znečištění můžete místo vody použít ocet. Následně vanu umyjte ještě hadříkem namáčeným v roztoku vody a kyseliny citrónové. Vaše vana bude zbavena vodního kamene, čistá a dezinfikovaná.

Čisté sklo a okolí vany
Pokud máte kolem vany skleněnou vanovou zástěnu a potřebujete ji udržet stále čistou, využijte funkční čistící prostředek, který obnoví povrch skla.

Jak na mastnotu a zbytky usazenin na vodovodních bateriích, akrylátových vanách, vaničkách, výplních sprchových koutů, dveří a vanových zástěnách či dveřích a keramických obkladech? Skvělým pomocníkem vám bude čistič Ravak Cleaner.

Chromované povrchy
Na odstranění vodního kamene a zbytků usazenin z vodovodních baterií a jiných chromovaných povrchů zvolte čistící prostředek Ravak Cleaner Chrome.

Novou vanu i veškeré čistící přípravky seženete a jednoduše on-line nakoupíte na našem e-eshopu ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

V případě potřeby nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka.cz

Doplňky k pokládce obkladů a dlažby

Čeká Vás v blízké době nákup a realizace nových obkladů a dlažby? Plánujete nové obklady a dlažbu v koupelně? Stavíte dům a přemýšlíte nad tím, že si do chodby možná i do pokojů, jako podlahovou krytinu, položíte dlažbu? Nezapomněli jste na obklad za kuchyňskou linkou?

Každý z nás, chce mít domácnost a interiérové prostory hygienicky čisté. Obklady a dlažby se hodí všude tam, kde potřebujete povrch, který je odolný, má dlouhou životnost a snadno se udržuje. V posledních letech si obklady a dlažby našly své místo právě i v obytných místnostech. Na někoho může dlažba působit, jako chladnější materiál, ale to je řešitelné podlahovým vytápěním. Kvalitní obklad a dlažba vám vydrží na celý život. Poradíme vám, co vše budete k pokládce potřebovat. Jaké doplňky, k realizaci obkladů a dlažby mít po ruce, abyste na nic nezapomněli. Obklady a dlažby vám budou dobře sloužit a vydrží co nejdéle jako nové, jen tehdy, pokud budou správně položeny. Projdeme si vše krok za krokem.

1. Výběr obkladů a dlažby

Při výběru obkladů a dlažby je rozhodujícím kritériem to, do jakého prostoru ji vybíráte. Jiné nároky má dlažba v koupelně a jiné dlažba do chodby či obývacího pokoje. V interiéru samozřejmě není nutné instalovat dlažbu s nejvyšší odolností vůči mrazu, přesto je však nutné použít dlažbu s minimální nasákavostí, hlavně v koupelně. U interiérové dlažby nás nejvíce zajímá odolnost vůči otěru. Otěruvzdornost udává, jak dlouho vydrží dlažba celistvá a neošoupaná. V namáhaných prostorách, jako jsou chodby, kde se chodí v botách a odkládají se různé věci, je důležité, aby byla dlažba opravdu pevná. Co všechno dlažba vydrží, vám prozradí stupnice PEI 1 až 5. Materiál s hodnotou PEI 1 má nejnižší odolnost, na druhé straně dlažba s označením PEI 5 má největší odolnost. Dále byste se měli zajímat o tvrdost a tloušťku dlažby. Čím tenčí dlažba bude, tím je větší riziko, že samovolně praskne. Také je vhodné vybírat rektifikovanou dlažbu, která lze položit s minimální spárou. V koupelně, ale i na schodech či v kuchyni oceníte, když dlažba nebude kluzká. Do interiéru je vhodné vybírat protiskluznost s označením R9.

2. Jaké doplňky a materiál mít připravený před pokládkou?

Klíny na dlažbu a křížky
Lepící maltu/ lepidlo
Základní penetrační nátěr
Spárovací hmotu
Těsnící hmotu (silikon)
Malířskou pásku
Stěrkovací hmotu/ stěrku
Dokončovací profily a lišty
Hydroizolaci

3. Příprava podkladu

Pro pokládku dlažby je důležité mít podklad rovný a celistvý, bez nečistot a bez mastnoty. Pro vytvoření dokonale rovného povrchu, můžete využít stěrkovací hmotu „stěrku“. Podlaha by měla být ošetřena hydroizolací. Pokud budete realizovat obklady na stěnu například v koupelně, doporučujeme i stěny důkladně připravit. Penetrační nátěr zpevní podklad a sjednotí jeho nasákavost.

4. Pokládka dlažby

K pokládce dlažby budete potřebovat příslušené lepidlo. Při jeho výběru vezměte v úvahu typ podkladu a místo instalace. Lepidlo se nenanáší na celou podlahu najednou, ale nanáší se postupně po menších částech, například po 1m2, tak abyste měli čas položit dlažbu než lepidlo zaschne. K roztírání lepící malty můžete použít zubovou stěrku. Nanesete vrstvu lepidla o maximální tloušťce 10 mm hladkou stranou špičky a poté do ní zubatou stranou vytvoříte drážky, které odstraní přebytečné lepidlo a zvýší přilnavost lepidla. Na lepidlo položíte dlažbu. Nezapomeňte zachovat dilatační spáry pro spárovací hmotu mezi dlaždicemi (v tom vám pomohou distanční křížky). Po položení první řady dlaždic sáhněte po vodováze a zkontrolujte, zda je terakota dokonale rovná. Pokud nějaká dlaždice vyčnívá, můžete ji narovnat gumovou paličkou.

5. Spárování

Mezery, které vzniknou mezi dlažbou vyplňte spárovací hmotou. Nejdříve odstraňte distanční křížky a očistěte povrch a pak naneste spárovací hmotu do mezer. Následně počkejte a nechte spárovací hmotu zaschnout.

6. Ukončovací lišty a profily

Předposlední fází realizace dlažby je instalace ukončovacích prvků, jako jsou přechodové lišty. 

7. Silikon

Finálním krokem je použití silikonu. Silikon vám poslouží jako dekorativní těsnění. Nejčastěji ho využijete v místě spoje dlažby a sprchového koutu, kolem vany nebo kolem umyvadel. Silikon utěsňuje spáry ve všech stavebních konstrukcích a má vysokou přilnavost.

Náš tip: Výborným pomocníkem vám při pokládce dlažby může být malířská páska nebo zakrývací plachta. Vytvoří ochranu okolních povrchů a dlažby.

Veškeré doplňky pro pokládku obkladů a dlažby a samozřejmě i obklady a dlažby, seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

V případě potřeby nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka.cz

Jak správně vybrat toaletu?

„I vaše toaleta může být luxusním místem!" Existuje mnoho návodů, rad a tipů, jak vybrat tu správnou vanu, sprchový kout či umyvadlo a další vybavení do interiéru nebo do koupelny. Ovšem jak vybrat vhodné, kvalitní WC či bidet, o tom už je informací méně. Výběr správné toalety je však důležitější, než se může na první pohled zdát. Pokud právě zařizujete novou koupelnu včetně WC nebo se jen chystáte na rekonstrukci toalety, přečtěte si celý náš článek. Postupně si vysvětlíme důležité věci, které je dobré vědět před pořizováním toalety.

V jaké výšce má být toaleta umístěna?
Ideální výška toalety je 40 – 45 cm nad zemí. Standard je rovných 43 cm nad zemí. Ne každému však tyto rozměry vyhovují. Vyšší lidé ocení, když jejich WC mísa bude umístěna výše, naopak rodiny s malými dětmi zase ocení umístění nižší. Dobré je, když při sezení nemáte pokrčené nohy a zároveň dosáhnete celou plochou chodidel na zem.

Jaké typy WC jsou?
Celkově můžeme WC rozdělit dle jejich konstrukce na: stojící záchody a závěsné záchody.

Stojící toaleta s nohou je pevně přimontovaná k podlaze a nádržka na vodu je přidělána ke zdi. Jedná se o starší, přesto ale stále používaný typ. Modernější závěsný záchod má odpad i splachování nainstalovaný přímo ve zdi. Výhodou absence nohy není jenom hezčí vzhled, ale také výrazně snazší úklid. Při vytírání podlahy se snadno dostanete i pod WC mísu.

Dispoziční umístění toalety?
Není snadné zvolit správné umístění toalety v domě. Dle hygienické normy, by v bytech či domech o pěti a více obytných místnostech měly být instalovány dvě záchodové mísy. Jedna z těchto záchodových mís musí být umístěna v samostatné místnosti. Druhá záchodová mísa může být umístěna v koupelně, která může být přístupná klidně i z ložnice, pokud je určena pouze uživatelům této ložnice. Na umístění toalety musíme kvůli potřebě rozvodů kanalizace a přívodu vody, myslet již na začátku rekonstrukce či stavby domu, abychom nemuseli upravovat ty stávající.

Jaká je nosnost WC?
Volně stojící i závěsné toalety jsou zpravidla dimenzovány na zatížení v hodnotách stovek kilogramů. Většinou se nosnost pohybuje okolo 400 kg. Proto si se zatížením v podstatě nemusíme dělat starosti.

Jakým směrem je napojen odpad záchodu?
Obecně platí, že WC volně stojící jsou nabízeny ve více různých provedeních napojení na odpad, a to ve svislém směru do podlahy, šikmém nebo zadním vodorovném směru. Toalety závěsné disponují zpravidla odpadem vodorovným.

Jaké jsou druhy splachování?
Dalším specifikem je splachování, které bývá zpravidla hluboké či ploché. Ve většině případu nalezneme splachování hluboké, u kterého nalezneme přímou vodní hladinu zalévající spodní stranu hradla WC mísy a zavodněný sifon. Toto řešení napomáhá k okamžité eliminaci zápachu.

Při jednom spláchnutí spotřebujete až 9 litrů vody. Pokud chcete ušetřit, měla by být vaše toaleta vybavena dvojitým tlačítkem, které umožňuje dle potřeby navolit použití jen 1/3, 2/3 nebo celého obsahu. Ovládání je velice intuitivní, poradí si s ním i malé děti a vy nebudete zbytečně doplácet za vysokou spotřebu vody.

Z jakého materiálu a s jakou povrchovou úpravou se toalety vyrábějí?
Toalety pro běžné použití jsou nejčastěji vyráběny ze sanitární keramiky. Speciální povrchová úprava vylepšuje WC o užitné a estetické vlastnosti. Nejčastěji se jedná o speciální glazury a povrchové vrstvy, které mají za úkol vyhladit póry, zvýšit lesk, zajistit jeho odolnost vůči mechanickému a chemickému poškození. Tako ošetřené WC se snadněji čistí a dlouhou dobu si zachovává charakter nového WC.

Design toalety?
Toalety jsou v dnešní době dostupné ve všech stylových formách a rozměrech. Na trhu se nabízí retro styly, jednoduché moderní styly nebo oblé tvary. Každopádně doporučujeme volit toaletu v podobných tvarech nebo ze stejné série, jako budete volit ostatní koupelnové prvky jako je vana, umyvadlo, sprcha nebo třeba bidet. Vaše koupelna či samostatná místnost s WC pak bude mít jednotný design a promyšlený vzhled. Na první pohled bude vše ladit.

Barevné provedení toalety?
V dnešní době již na trhu seženete i sanitární keramiku v pastelových barvách nebo v elegantním černém provedení. My však doporučujeme zůstat u bílé barvy, která působí hygienicky stále čistě a jen tak se vám neokouká.

Jaké sedátko vybrat k WC?
Při výběru sedátka je nutno věnovat pozornost jeho kompatibilitě s WC mísou, většina výrobců toalet udává seznam kompatibilních sedátek, ze kterých si můžete vybrat. Nebo si můžete vybrat variantu WC, kdy je sedátko již součástí. Pro malé děti je pak vhodné dokoupit WC sedátko v menším rozměru, které se snadno umisťuje na WC. Dětská sedátka se vyrábí v nejrůznějších barvách a se vzory.

Jak probíhá montáž toalety?
K instalaci a splachování závěsných WC jsou nejčastěji používány podomítkové instalační moduly. Na trhu si můžeme vybírat z nepřeberného množství modulů, které se plně přizpůsobí našim potřebám. Samostatně stojící WC můžeme rovněž dovybavit podomítkovou splachovací nádržkou. Výhodou tohoto řešení jsou oproti modulům k závěsným WC minimální nároky na statiku zadní stěny, která nese pouze nádržku, přičemž WC stojí samostatně. Splachovací nádržku lze instalovat i na omítku.

Pomohl Vám náš článek při rozhodování, jakou toaletu si vybrat a na co si dát pozor?

Doporučujeme WC: ravak-wc-uni-chrome-rimoff nebo wc-classic-rimoff

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem toalety nebo bidetu, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a nakupte z pohodlí vašeho domova, přes náš e-shop. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

 

 

Jak vybrat nábytek do koupelny

Aby vaše nová koupelna byla i koupelnou vašich snů, splňovala všechny vaše potřeby a byla dokonale zařízená, je potřeba myslet i na koupelnový nábytek. Co vše je myšleno koupelnovým nábytkem? Jde o koupelnové skříňky a poličky, desky pod umyvadla, zrcadla, galerky a také osvětlení.

Koupelna je poměrně náročná na údržbu a úklid. Nejen, že se v koupelně střídá celá rodina, ale také je zapotřebí mít zde spoustu potřebných věcí, které potřebujete někam schovat. Navíc je to prostředí, kde je poměrně vysoká vlhkost, takže musíme dbát na kvalitu a zpracování veškerého zvoleného nábytku.

Jak vybrat koupelnové skříňky?

Předtím, než začnete vybírat skříňky do koupelny je nutné, abyste znali rozměry koupelny a umístění všech oken a dveří, případně i výklenků. Také je dobré vědět, kudy vede elektřina, přípojky na vodu, kde bude stát nebo stojí pračka, vana, umyvadlo atd. Od toho všeho se odvíjí výběr a zařízení koupelny nábytkem.

Vybírat můžete umyvadlové skříňky, které neslouží pouze jen k uchycení umyvadel, ale také k využití jejich vnitřního prostoru, k uskladnění nezbytností pro ranní hygienu. Umyvadlové skříňky jsou na trhu k dostání v různých rozměrech i například v rohovém provedení.

Dalším praktickým kouskem do vaší koupelny může být samostatná závěsná skříňka pod umyvadlo, kdy je její volný prostor dostatečně velký, například i k uložení čisticích prostředků či osobní váhy. Skříňky pod umyvadlem mají svou velkou výhodu v tom, že díky nim snadno schováte nevzhlednou část umyvadlového sifonu.

Velkým trendem jsou aktuálně desky pod umyvadlo. Z designového hlediska působí desky pod umyvadlo velmi pěkně. Umyvadlo se na desku usazuje velmi snadno a vytvoříte si koupelnu s opravdu originálním vzhledem. Nevýhodou však může být nulový úložný prostor pod umyvadlem a viditelný sifon umyvadla. Desky pod umyvadla jsou vyráběny z různých materiálů, ať už ze dřeva, umělého kamene nebo třeba mramorové.

Pokud máte menší koupelnu, tak volte koupelnové galerky. Jde o skříňky, které obsahují jak zrcadlo, poličky, skříňky, tak i elektrické zásuvky a světlo. Je to část nábytku, která zabere málo prostoru, ale udělá obrovskou službu a parádu. K výrobě se používá nejčastěji plast, dřevo nebo nerez. Galerky mohou mít jedno, dvě i tři křídla.

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou, ale také estetickou.

Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

Před výběrem zrcadla zvažte především velikost, jakou by mělo mýt a také zda preferujete kulatý či hranatý tvar. Zrcadlo patří do koupelny jako ryba do vody. Asi nikdo z nás si neumí představit den, kdy by z domu musel vyjít, aniž by se nekoukl do zrcadla. Pro větší rodiny a větší koupelny je vhodné volit velký rozměr zrcadla. Zrcadlo může být závěsné nebo nalepené na zdi koupelny. Pro ty, kteří chtějí vyřešit vše rychle, je možné zakoupit galerku i včetně zrcadla. Do menších koupelen doporučujeme volit také malé zrcadlo. Oblíbené jsou i LED zrcadla, která mají vestavěné osvětlení pro dostatek světla. Při výběru zrcadla záleží hlavně na vašich preferencích.

Náš tip na LED zrcadlo: https://www.cecetka.cz/zrcadlo-natural-500-800-1200-zrcadlo-natural-1200-bila/


Jak se vám líbí?

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem koupelnového nábytku, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si koupelnový nábytek online, z pohodlí vašeho domova, přes náš e-shop. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Obklady a dlažby, které právě frčí

Zařizování nové koupelny či rekonstrukce koupelny a kuchyně si zpravidla žádá také nové obklady a dlažby. Jejich výběr může být oříškem. Preferujete designové obklady a dlaždice nebo je pro vás na prvním místě funkčnost a praktičnost? Jaké obklady a dlažby vybrat, aby byly moderní? Jaké obklady a dlažby budou nejvhodnější právě pro vaši koupelnu? V našem článku vám přiblížíme, jaké obklady a dlažby jsou právě nejžádanější a trendy. Také si řekneme, které obklady a dlažby se nejlépe udržují a jaké máme možnosti ozvláštnění vaší nové koupelny či kuchyně.

Jaké obklady a dlažby vévodí roku 2021 a pravděpodobně budou velkým hitem i v následujících letech? Největším trendem jsou keramické obklady a dlažby. Jde o nejžádanější variantu obložení, protože poskytují největší výběr. Mají všestranné využití. Při návrhu nového interiéru lze vybírat z nepřeberných barevných provedení, kombinací a tvarů, rovněž mezi leskem a matem.

Keramické obklady a dlažby frčí v těchto barevných kombinacích:

Betonová v kombinaci s hnědým, dřevěným obkladem.


Bílá v kombinaci s šedou.


Hnědá v kombinaci s béžovou.


Pokud budeme uvažovat o výběru obkladů a dlažeb z pohledu jejich údržby a velikosti, tak v tomto směru jasně vítězí velkoformátové obklady a dlažby. Velkoformátové obklady a dlažby se snadno udržují, čistí a také je lze využít pro optické zvětšení malého prostoru. Velkoformátové dlaždice se hodí jak do malých koupelen a toalet, tak i do větších. Své využití najdou tyto formáty obkladů a dlaždic i v průmyslových provozech. Benefitem velkoformátových obkladů je i minimum spár, díky čemuž se zlepšuje jejich údržba. Lze je vybírat z mnoha barevných provedení, dle vašich preferencí, a i z matných či lesklých variant.

Čím zpestřit interiér nebo exteriér? Jak mít originální koupelnu? Připadají vám velkoformátové obklady a dlaždice fádní a nudné? Potřebujete něco pestřejšího? Pak volte dekorativní obklady a dlažbu. Mezi dekorace patří mozaiky, obklady a dlažby. Mozaiky lze využít jako různě položené ornamenty či pruhy v koupelně, které ji krásně ozvláštní. Mozaiky také můžete využít pro celé obložení sprchového koutu či části z koupelny. Fantazii se meze nekladou. Mezi ostatní dekoraci v kategorii obkladů a dlažeb patří například obklady a dlaždice, které imitují kámen, imitují dřevo, imitují mramor, cementové stěrky, měděné, perleťové, platinové, antracitové či s motivem. Tyto designové prvky se obvykle používají v kombinaci s klasikou, jednobarevnou dlažbou či obkladem, a slouží ke zpestření interiéru nebo exteriéru. Záleží na vašem vkusu. Při výběru nových obkladů buďte pečliví a nic neuspěchejte. Na výsledek se budete dívat dlouhé roky a byla by škoda se unáhlit.

Další možností, která frčí je mixování různých designů obkladů a dlažeb a malých a velkých formátů. Pokud ve vašem interiéru toužíte mít pestrost a originalitu, pak je styl mix právě pro vás. Toto je směr, kdy v koupelně využijete kombinaci například dlažby v imitaci mramoru či betonu s barevným obkladem, a ještě využijete mozaiky či obklady se vzory nebo ornamenty. Taková koupelna vás může bavit mnoho let, ale také si dejte pozor, aby se vám právě takto pestrá koupelna brzy neokoukala.

Ten kdo je naopak vysazený na luxus a přepych, bude mu nejvíce sedět styl třpytivých, zlatých a bohatých obkladů a dlažeb. Extravagantní styl lze vytvořit kombinací ze zlatých designových obkladů a dlažeb, stříbrných, skleněných i černých či měděných.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem obkladů a dlažeb, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).
Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si obklady a dlažby za nejlepší ceny právě na našem e-shopu. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

 

Volně stojící vany

Volně stojící vana krásně vyplní velký prostor koupelny, dodá jí špetku luxusu a je stylovým řešením moderní koupelny. Volně stojící vana je pro opravdové milovníky relaxace, kteří svůj čas v koupelně považují za část dne, kdy se mohou uvolnit a načerpat novou pozitivní energii. Volně stojící vana je dokonalou kombinací estetiky a funkčnosti. V poslední době se volně stojící vany stávají stále více populární, protože jsou skvělým módním doplňkem a designovým skvostem koupelny.

Volně stojící vany se neopírají o zeď a nemají většinou žádnou podezdívku, a proto mají i speciální zátěžové nároky. V malých koupelnách budou volně stojící vany vzbuzovat přeplněný dojem, jsou vhodné spíše do větších koupelen, kde skvěle vyniknou a udělají vaši koupelnu nadčasovou a výjimečnou.

Volně stojící vany a volba materiálu?
V současné době je na trhu mnoho materiálů, ze kterých se volně stojící vany vyrábějí. Každý materiál má však své výhody i nevýhody. O jaké jde? Čtěte dál.

Nejčastěji se volně stojící vany vyrábí z litého akrylátu. Akrylátové vany mají o něco nižší nosnost než ostatní, ale i přesto z něho můžete mít parádní vanu. Velkou výhodou akrylátu je jeho cenová dostupnost. Díky tvarovatelnosti akrylátu si můžete dopřát tvarově zajímavé kousky. Jeho výhodou je i snadná instalace vanových doplňků, jako jsou například madla.

Na trhu můžete objevit i vany z Quarylu, což je poměrně nový materiál, vyniká vysokým leskem a má dobré termoizolační vlastnosti. Dále také vany litinové smaltované, které jsou velmi kvalitní, bytelné a mají skvělé tepelné vlastnosti. Elegantní design, vysokou pevnost a stabilitu poskytují vany z litého mramoru. Nevýhodou mramorových van je však jejich vyšší pořizovací cena a vysoká váha, mnohdy váží i 120 kg. Na trhu se také objevují vany ze speciálních materiálů, jako je exotické dřevo, kámen, beton nebo třeba zlato.

Volně stojící vany a instalace?
Před instalací volně stojící vany je nutné vyřešit přívod vody pro napojení vody k baterii a samotný odpad k vaně. Baterie může být zvolena buď volně stojící nebo speciální pro vsazení do okraje vany.

Instalace volně stojící vany probíhá pomocí nastavitelných nožiček. Nohy jsou umístěny pod nosným rámem. Všechny nožičky vany se musí dotýkat podlahy. Vana musí být umístěna na správném místě, tak aby byla vyrovnána v obou směrech, pro dobrý odtok vody. Volně stojící akrylátové vany nesmí nikdy ležet přímo na podlaze. Mezi vanou a podlahou by měla být mezera minimálně 2 mm.

Volně stojící vany a výběr tvaru, barvy?
Tvar volně stojící vany zvolte takový, který se neokouká a samozřejmě takový, který se bude stylem do koupelny hodit. K dostání jsou tvary hranaté, oblé i designové. Co se týká barev, vsaďte na jistotu. Místo barevných výstřelků zvolte čistě bílou vanu, která místnost prosvětlí a bude opravdovým šperkem celé koupelny. Nebo případně vsaďte na černou, která dodá koupelně eleganci. Jiné barvy nedoporučujeme riskovat.

Volně stojící vany a umístění?
Musí být volně stojící vany umístěny jen v koupelně? Tak to už dávno neplatí. Nemusí! Pokud máte dostatek prostoru, pak můžete vanou ozdobit například vaší ložnici nebo dokonce i obývací pokoj. V obou případech však doporučujeme, aby tato vana sloužila pouze k doplňkovému způsobu mytí. Neměla by sloužit k pravidelné každodenní hygieně, protože pak by ztratila původní záměr, navození romantické atmosféry a designového skvostu.

Volně stojící vany a rozměr?
Rozměr volně stojící vany volte především podle výšky vaší postavy. Vana musí být dostatečně prostorná, abyste se v ní cítili příjemně a ničím vás při koupeli neomezovala. Obvykle se volně stojící vany pohybují okolo rozměru 170 x 80 cm. Volně stojící vany pojmou 260 – 320 l objemu vody.

Volně stojící vany a údržba?
Volně stojící vany doporučujeme čistit pravidelně, aby nedocházelo k usazování nečistot a tvorbě vodního kamene. Pro pravidelné čištění stačí používat vlhký hadřík a jemný tekutý čistící prostředek. Nedoporučujeme používat abrazivní čisticí prostředky, kovové kartáče ani jiné předměty nebo výrobky, které by mohly povrch vany poškrábat nebo jinak poškodit.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem volně stojící vany, rovné vany nebo rohové vany, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si svou vysněnou vanu online, z pohodlí vašeho domova, přes náš e-shop. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Typy podlahy do chodby – Inspirace

Stále přemýšlíte, kterou podlahu si vybrat do chodby? Lámete si hlavu, jakou podlahu si nechat položit v předsíni, zádveří či ve vstupní hale? Jaká podlaha je pro tyto prostory nejlepší? Je lepší dlažba, vinyl, laminát nebo marmoleum?

Ještě před několika lety by byla odpověď jasná: „volte dlažbu.“ Dnes už máme ale možností mnohem více. Podlaha v chodbě, předsíni, zádveří i ve vstupní hale může být klidně z odolného lamina, vinylu, dřeva, marmolea nebo betonu. Která je nejlepší? Dozvíte se v našem článku.

Jaká by podlaha v chodbě ideálně měla být? Co vše by měla splňovat? Rozhodně by měla být odolná vůči vodě, vlhku a špíně, měla by být dobře udržovatelná a snadno čistitelná, hladká, ale zároveň neklouzavá a bezpečná, její design by se vám měl líbit, měla by být příjemná jak pro chůzi v obuvi, tak pro chůzi bez bot. Podlaha by také měla být pocitově teplá a navozovat příjemní dojem při vstupu do domu či bytu.

Dlažba
Tradiční klasikou mezi krytinami vhodnými pro podlahu do chodby je určitě keramická dlažba. Má mnoho výhod, z nichž ta největší je odolnost proti vodě, vlhku a jednoduchá údržba v náročných podmínkách. Tím je myšleno střídání počasí během celého roku a nošení nečistot, sněhu, kamínků a bláta na podlahu domů. Dlažba je vhodná i pro podlahové vytápění, ale trvá déle, než začne hřát. Barev, odstínů a vzorů dlažby je na výběr nepřeberné množství, vybere si tedy každý. Mezi nevýhody patří její vyšší hmotnost, náročnější pokládka a na někoho může působit studeně a moc sterilně. Jde však o podlahovou krytinu na celý život. Dlažbu jen tak něčím nezničíte.

Dřevo
Pokud plánujete do celého domu či bytu pokládku pravé dřevěné podlahy, potěšíme vás, určitě ji můžete mít i na chodbě. Vyberte si ale dřevo, které je opravdu odolné a tvrdé. Dřevo má mnoho výhod, jde o přírodní materiál, působí teplým dojmem, je hezké na pohled i na dotek. Dřevo je také příjemné pro chůzi. Negativ má ale také hodně. Nehodí se na podlahové vytápění, protože je dobrým izolantem. Je finančně nákladnější oproti jiným podlahovým krytinám. Dřevo si žádá pravidelnou údržbu leštěním či voskováním. Dřevo není vhodné do extrémně vlhkých prostor, takže i čištění se musí vyhýbat vodě a je lepší provádět údržbu nasucho. Pokládka dřevěné podlahy je náročná na přípravu.

Vinylová podlaha
Vinylová podlaha do předsíně i chodby je oblíbenou variantou, protože nabízí velký výběr dekorů, designů a barev za příznivou cenu. Pokládka vinylové podlahy je snadná, tak jako její údržba. Je vhodná i pro podlahové vytápění. Vinylová podlaha je příjemná na dotek i pro chůzi. Je kvalitnější a odolnější než PVC podlahy. Nabízí moderní vzhled v podobách přírodního dřeva, takže ji od pravé dřevěné podlahy skoro nerozeznáte. V nabídce je vinylová podlaha i například v imitaci kamene, betonu či mramoru. Vinylová podlaha dobře tlumí kročejový hluk při chůzi. Vinylová podlaha je vhodná i pro alergiky.

 

Laminátová podlaha
Stejně jako dřevo je na podlahu v předsíni za určitých okolností vhodný i laminát. Ty obyčejné typy se do prostor náročných na úklid a trpících zvýšenou vlhkostí úplně nehodí, ale laminátové podlahy se už vyrábí i v úpravě, která má zvýšenou odolnost proti vlhkosti a lze ji tak využít i v chodbě. Výhodou laminátové podlahy je velká nabídka dekorů, imitací a vzhledů, podlaha se rychle a jednoduše pokládá, a i tak dobře udržuje. Podlaha je vhodná pro podlahové vytápění. Dobrý poměr kvality a ceny. Nevýhodou laminátové podlahy je, že je studená při chůzi naboso a při pádu těžkého předmětu hrozí poškození podlahy. Pro opravu pak nezbývá nic jiného, než ji rozebrat, vyměnit poškozený díl a opět naskládat zpět.

 

Marmoleum
Marmoleum neboli přírodní linoleum. Je vhodné na chodbu? Odpověď zni, ano je. Na první pohled vypadá podobně jako lino, ale jde o přírodní materiál, který je vhodný pro použití do chodby nalepit k podlaze. Marmoleum je vhodné pro alergiky a astmatiky, má dlouhou dobu životnosti, jedinečné barevné dekory a je příjemné a teplé na dotek. Pro podlahové topení je marmoleum vhodné. Nevýhodou marmolea může být vyšší pořizovací cena a také to, že hůř snáší vlhko. Vodu či vlhkost by do sebe marmoleum mohlo nasáknout a mohlo být způsobit nepříjemný pach v prostoru. Do menších prostor, jako je zádveří ho však použít rozhodně můžete.

Beton
Lité podlahy i beton se určitě hodí do moderních interiérů a na chodbu. Beton však působí chladně a je tvrdý. Při realizaci betonové podlahy zvažte podlahové vytápění. S podlahovým vytápěním nebude podlaha v domě tak studená. Betonová litá podlaha je velice odolná a snadná na údržbu.

Pomohl Vám náš článek při rozhodování, jakou podlahu si necháte instalovat do chodby či zádveří? Pokud stále ještě nevíte, neváhejte nás kontaktovat telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte u nás vinylovou, laminátovou či jinou podlahu on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Úsporné LED osvětlení pro Vaši domácnost

Používáte ve své domácnosti ještě klasické žárovky a starší světelné zdroje? Přemýšlíte nad změnou za nová a úspornější světla? Nebo pokud si právě zařizujete nový dům včetně světel a chcete něco moderního, kvalitního a úsporného, nabízí se využití LED osvětlení. Přečtěte si celý náš článek a dozvíte se jaké výhody mají LED svítidla oproti klasickým žárovkám a také mnoho dalších užitečných informací.

Podle čeho LED osvětlení vybrat:
Důležité je, do jakého prostoru budete chtít LED svítidla použít. Do každého prostoru se bude hodit jiný tvar, velikost, barva světla a bude potřeba různý typ uchycení. Také je potřeba zvolit LED osvětlení s takovým výkonem, který bude poskytovat dostatečné osvětlení vzhledem k velikosti a způsobu využití místnosti.

Výhody a nevýhody LED svítidel:
Bezesporu je první výhodu LED světel úspornost. Ta je zajištěna nízkou spotřebou elektrické energie. Z toho plyne i finanční úspora za elektrickou energii. Druhá výhoda LED osvětlení je dlouhá životnost. V porovnání s ostatními světelnými zdroji mají LED světla opravdu dlouhou životnost. Průměrná životnost je okolo 25 000 – 30 000 hodin provozu. To znamená, že při obvyklém svícení cca 5 hodin denně vám tak LED žárovky budou sloužit téměř 15 let. LED technologie patří také k ekologickým. Šetří životní prostředí a LED osvětlení neobsahuje rtuť a ani jiné nebezpečné látky. LED světla jsou odolná vůči vibracím, nárazům i chladnému prostředí. Nevyzařují do okolí ultrafialové ani infračervené záření. Mají nulový náběh. To v praxi znamená, že se rozsvítí ihned po zapnutí. LED osvětlení lze pohodlně zapínat a vypínat, jak je libo. Světelný zdroj se zapínáním a vypínáním neničí. Velkou výhodou LED moderních technologií je také široká nabídka různých stylů, tvarů, velikostí, funkcí a designu. V současné době jsou velkým trendem LED pásky, které se nechají zabudovat do jakékoliv místnosti i do kterékoliv části místnosti. LED páskem tak rozzáříte i koupelnu, kuchyni nebo třeba ložnici.

Má LED osvětlení nějaké nevýhody?
Mezi nevýhodu si můžeme zařadit vyšší pořizovací cenu, ale vzhledem k dlouhé životnosti a nízkým provozním nákladům LED svítidla je to spíše jen otázka času, kdy vám LED světlo naopak začne peníze šetřit.

Barevné spektrum LED světel:
Další výhodou je, že LED osvětlení má široké barevné spektrum. Vy si tak můžete vybrat barvu světla přesně podle vašich představ. Od studené bílé, přes denní neutrální bílou, až po teplou bílou barvu. Chladnější odstíny bílé se hodí více do prostředí průmyslových hal nebo třeba nemocničních zařízení a klinik. Do domácnosti je ideální zvolit denní bílou barvu. Do místností pro wellness a relax zase teplou bílou, která dokáže každý prostor příjemně zútulnit.

Blikají LED svítidla?
Osoby citlivější na vnímání světla mohou rychlé blikání u LED svítidel opravdu vnímat. Blikání nastává v okamžiku, kdy jsou v předřadníku použity nevhodné nebo nekvalitní součástky. Většina z nás však blikání LED zdrojů vůbec nevidí a tato technologie tak nadále zůstává tou nejlepší, jakou můžete v současné době k osvětlení pořídit.

Porovnání: Zářivka X LED zářivka
LED zářivky jsou praktičtější a výhodnější než klasické zářivky, i když pořizovací cena může být vyšší. Důležitým faktorem, proč vybrat právě LED zářivky, je nulový náběh LED zdroje, který umožňuje okamžité svícení. LED zářivkám také nevadí časté rozsvěcování a zhasínání. Jsou i ekologičtější, neobsahují rtuť, a tak nepatří k nebezpečnému odpadu. Mezi další přednosti LED zářivek oproti klasickým zářivkám patří dlouhá životnost, jak už samotného světelného zdroje, tak i světla, ve kterém je LED trubice umístěna. Proto neváhejte a výměnu zářivky za LED zdroj proveďte co nejdříve.

Zajímavosti o LED osvětlení
Kdy byla vytvořena první LED dioda? V roce 1962 americkým vědcem Nickem Holonyakem. Prakticky využívat se však LED diody začaly až na přelomu 80. a 90. let, kdy se objevily první žárovky, následně LED panely, LED zářivky a také reflektory.

Produkuje LED osvětlení UV záření? Ne. Díky tomu mnohem méně přitahuje, hlavně v létě, hmyz.

Víte, k čemu se dá využít modré LED světlo? Působí antibakteriálně, což se dá skvěle použít pro prodloužení životnosti potravin.

Přesvědčil Vás náš článek o tom, že nejlepší a nejúspornější variantou do Vaší nové domácnosti budou LED světla? Věříme, že ano.

Pokud budete potřebovat další informace k LED osvětlení, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).
Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte LED světla on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

 Naše tipy:

https://www.cecetka.cz/led-nastenne-svitidlo-luxera-belfa-62304-10w-700lm-3500k-ip21-45cm-chromove/

https://www.cecetka.cz/led-rgb-pasek-70102-31-p6-5m--barevny-dalkove-ovladani/

https://www.cecetka.cz/led-stropni-a-nastenny-panel-luxera-lenys-49025-12w-1020lm-4000k-ip44-14cm-kulaty-chromovy/

 

Sprcha do koupelny

Tekoucí proud vody jako pod vodopádem. Horká sprcha na zahřátí v zimním období a ledová sprcha na osvěžení v létě. Také se vám honí hlavou tyto představy?

Sprchování je odměnou po každém náročném dni, ať už je zima nebo léto. Někomu se může zdát, že je vlastně sprcha ten nejlepší vynález na světe. Proto její výběr nepodceňujte. Plánujete novou koupelnu a nevíte jakou sprchu vybrat? Nebo vám jednoduše stávající sprcha nevyhovuje a přejete si ji vyměnit? Přečtěte si celý náš článek, ať máte dostatek informací o možnostech v rámci sprch a sprchových systémů.

V první řadě si musíte uvědomit, co sháníte? Pokud se bavíme o výběru sprchy do koupelny, můžeme sprchy obecně rozdělit do jednotlivých kategorií níže:

Ruční sprchy
Sprchové systémy
Hlavové sprchy
Sprchové tyče a držáky
Sprchové hadice
Sprchové příslušenství

Nejdůležitějším kritériem při výběru sprchových setů a jednotlivých sprchových hlavic je jejich velikost a průtok. Ovlivňuje nejen spotřebu vody, ale také i požitek ze sprchování. Při nedostatečné regulaci vodního tlaku v hlavici, může docházet ke špatnému proudění vody.

Ruční sprcha
Ruční sprcha patří mezi nejběžnější typ.
Je velmi praktická, protože s ní lze manipulovat dle libosti a potřeb. Hodí se pro sprchování dospělých i dětí. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství hlavic ručních sprch s různými vlastnostmi a v různých tvarech. Vždy vybírejte ruční sprchy lehčí, protože v případě pádu způsobí menší poškození vany či sprchového koutu. Moderní sprchové hlavice nabízejí volbu různých programů, což může být masáž, perlička, mlha či úsporný průtok vody. Ruční sprchu je vhodné vybavit pevným či posuvným držákem, aby ji bylo možné v případě potřeby zafixovat a upevnit. Ruční sprchy jsou na výběr v mnoha designech a jsou cenově dostupné.

Sprchové systémy
Pokud zvolíte sprchové systémy nebo sety, máte vyhráno. Jedním výběrem si vše usnadníte a celý sprchový nebo vanový kout, bude působit krásně promyšleným a jednotným dojmem. Na výběr jsou nejrůznější varianty sprchových systémů. Celý sprchový sloup zahrnuje jak sprchovou hlavu ruční se sprchovou hadicí, tak hlavovou sprchu, sprchovou tyč, sprchovou baterii a držák na sprchu. U mnoha případů i termostatické baterie s vanovým výtokem nebo s odkládací plochou. Sprchové systémy jsou stále oblíbenějším produktem. Pokud si přejete něco výjimečného, doporučujeme sáhnout po černém matném systému, který obsahuje i bezpečný systém proti opaření. Kompletní sprchový systém je vhodný i do rodinných koupelen, díky němu si každý člen domácnosti vybere, co mu nejvíce vyhovuje.

Hlavová sprcha
Hlavové sprchy, ano to jsou ty sprchy, které se montují ke stropu a při sprchování přinášejí pocit padajícího deště. Hlavové sprchy můžeme rozdělit podle tvaru a velikosti. Nejčastěji jsou v nabídce ve čtvercovém tvaru nebo tvaru kulatém. Vždy vybírejte hlavovou sprchu, aby vám ladila k ostatním bateriím v koupelně. To znamená, že pokud v koupelně máte oblé tvary, baterie oblejší, rozhodně volte i kulatou hlavovou sprchu. Obráceně, pokud u vás v koupelně převládají moderní hranaté tvary, hranaté baterie, dejte přednost i čtvercové hlavové sprše. Pro dokonalý zážitek z hlavové sprchy je lepší volit hlavice o větším rozměru. Ideální rozměr hlavové sprchy je 200 mm – 300 mm a obvykle se umisťuje do výšky alespoň 2 m.

Sprchové tyče a držáky
Využívá váš sprchový kout více členů domácnosti? Pak jistě oceníte posuvné sprchové držáky na sprchových tyčích. Posunutím držáku si nastavíte pohodlnou výšku sprchy. Vybrat si můžete jak z oblých, kulatých, tak i hranatých provedení sprchových tyčí a držáků. Manipulace se sprchou je tak velmi jednoduchá. Jde o nezbytnou součást každého koupelnového příslušenství.

Sprchové hadice
Na našem e-shopu seženete velké množství sprchových hadic. Sprchové hadice jsou nejdůležitějším příslušenstvím pro sprchování. Sprchové hadice nabízíme ve dvou délkách, a to 150 cm nebo 200 cm dlouhé. Vybrat si můžete i z materiálů, ze kterého jsou sprchové hadice vyrobeny. Jde například o kovovou hadici s ochrannou vrstvou z odolného plastu. Kvalitní materiály zabraňují volnému protáčení sprchové růžice, a tím zabraňují překroucení hadice. Hadice jsou vhodné ke sprchovým, vanovým, podomítkovým i k termostatickým bateriím. Dobře zvolenou sprchovou hadicí zabráníte také poškrábání povrchu vany.

Sprchové příslušenství
Sprchové příslušenství zahrnuje nezbytné doplňky a příslušenství do koupelny ke sprchovému nebo vanovému koutu či k umyvadlu. Schází vám ve sprše hned po ruce mýdlo? Pak si vyberte a nechte nainstalovat do sprchového koutu i držák s mýdlenkou. Ve sprchovém příslušenství najdete i dávkovače na mýdlo, držáky s pohárkydržáky na ručníky, otočné držáky ručníkůpoličky, jednoháčky a dvojháčky atd. 

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem sprchy či sprchového systému, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Výběr obkladů a dlažby do interiéru

Čeká vás výběr obkladů a dlažby do vstupní haly, obýváku, kuchyně či koupelny? Porozhlížíte se po podlahové krytině do vašeho nového domova? Jak, co nejlépe vybrat interiérové obklady a dlažbu? Nehleďte jen na design, ale i na důležité vlastnosti obkladů a dlažeb.

V prvním kroku se zamyslete nad charakterem a využitím místnosti, do které obklad či dlažbu vybíráte. V dnešním článku si projdeme jednotlivá kritéria výběru, aby pro vás byl následný pohyb v dané místnosti vždy bezpečný a pohodlný a také, aby úklid a údržba podlahy, byla snadná.

Jaké jsou klíčové vlastnosti obkladů a dlažby pro interiér? Při výběru je důležité zvážit rozměr dlaždic a obkladů, povrchovou úpravu, design, protiskluznost, čistitelnost, otěruvzdornost a odolnost.

Design

V dnešní době již není využití dlažby v domácnosti chladné, nudné a monotónní. Právě naopak! Máte na výběr z mnoha designových stylů, vzorů a vizuálů. Tím získáte opravdu krásnou a výjimečnou podlahu s vysokou odolností a dlouhou životností. Pro inspiraci vám přinášíme moderní typy dlažby. Jaké to jsou?

Dlažba v imitaci dřeva

Dlažba v imitaci dřeva působí v interiéru velmi útulným dojmem, navozuje pocit tepla a bezpečí. Keramická dlažba se vyrábí také v různých tvarech, ať už ve tvaru dřevěných prken, fošen, parket nebo mozaiky. Od své přírodní předlohy je k nerozeznání. Věrně napodobuje barevnost, kresbu i strukturu dřeva. Na rozdíl od skutečného dřeva si ale po dlouhou dobu zachovává tvar, nekroutí se, nevysychá, není ji potřeba brousit a ani natírat.

Dlažba v imitaci betonu

Preferujete minimalistický a industriální vzhled interiéru? Pokud ano, vsaďte na dlažbu v imitaci betonu. Dlažba v imitaci betonu má lepší užitné vlastnosti než obyčejný beton. Dlažba v imitaci betonu se nedrolí, nešpiní a není pórovitá. V současné době je velkým trendem i betonová stěrka.

Dlažba v imitaci mramoru a kamene

Mramorová dlažba dodá místnosti honosný a elegantní vzhled. Díky lesklému povrchu rozzáří váš interiér a bude působit luxusním dojmem. Kamenná dlažba pak nabízí spoustu možností, od hladkých industriálních povrchů až po hrbolaté retro dlažby, které jsou vhodné na venkovské chalupy.

Dlažba v imitaci kovu

Prvky kovu stále více pronikají do nových moderních domů, a to v různých podobách. Nejčastěji se objevují ve formě mozaiky s odlesky do stříbrné nebo zlaté barvy. Dále se s imitací kovu můžeme setkat i u velkoformátových dlažeb.

Rozměr

Výběr dlažby do interiéru skýtá neomezené možnosti, a to i co se rozměrů týká. Obecně platí, že čím větší bude mít dlažba rozměr, tím lépe na ní daný design vynikne. V klasických interiérech jsou zcela běžné rozměry 60×60 cm, ale také třeba 80×80 cm, 40×120 cm a další.  U dlažby větších rozměrů, ale zároveň také počítejte s vyššími náklady.

Luxusní lesk nebo matná elegance?

Pokud se vám líbí lesklé dlažby a obklady nenechte si je vymluvit. Lesklá dlažba odráží světlo a chodba nebo obývák tak díky ní doslova rozzáří a získá punc luxusu. Lesklá dlažba může více klouzat oproti matné dlažbě. Také je lesklá dlažba náchylnější na poškrábání. Proto je u lesklé dlažby důležité dobře zvolit stupeň otěruvzdornosti. Ten je označen římskými číslicemi od I. do V. Pro domácnosti je vhodný stupeň II.-III., jen u vstupních hal a chodby se doporučuje stupeň IV.-V. Pokud se vám líbí spíše matné dlažby a obklady, ty vám do domácnosti dodají nádech elegance a útulnosti.

Údržba obkladů a dlažby

Náročnost keramických dlažeb na údržbu není nijak velká. Stačí je vytírat s přípravkem na dlažbu nebo vodou s jarem. Pouze u obkladů a dlažeb, které mají reliéfní vzory může docházet k potřebě důkladnějšího čištění. Ideální je volit obklady a dlažby například v imitaci dřeva či betonu, na který nejsou žádné nečistoty téměř vidět.

Kde všude se dají obklady a dlažby využít?

Krásná moderní dlažba nemusí být položena pouze na podlaze. Kde všude ji můžeme uplatnit? V interiéru s ní můžete skvěle čarovat. Využijte ji například jako obklad za kuchyňskou linku, obložení zdi za krbem, luxusní dekorace za televizí v ložnici, obložení barového pultu nebo třeba obložení celé jedné pohledové zdi v chodbě. Na tyto obklady se hodí dekory v designu kamene nebo mramoru. Z bílé zdi se tak rázem stane klenot a dominanta domu.

Inspiroval Vás náš článek pro výběr obkladů a dlažby? Pokud budete potřebovat poradit v oblasti obkladů a dlažby, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte obklady a dlažby on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)