Inspirace pro bydlení

Vany a vanové zástěny

Není nic příjemnějšího, než si v soukromí napustit vanu plnou vody a naložit se do ní. Pro mnoho lidí je vana místem odpočinku, relaxace a regenerace po náročném dni, pro jiné je místem každodenní hygieny. Jak to máte Vy?

Než se vydáte vybírat vanu do obchodů nebo ji budete vybírat na internetu, přečtěte si náš článek a zamyslete se nad tím, k čemu vanu doma budete využívat a jaké požadavky na funkčnost, velikost a vzhled by měla především splňovat?

Proč si do koupelny pořídit vanu? Hodně z nás si při zařizování nového bytu či domu klade otázku, jestli si vanu kupovat, nebo se spokojit pouze se sprchovým koutem. I když se nejčastěji jen sprchujeme, vana má obrovské výhody a mnoho využití. První výhodu jsme ji ž zmínili nahoře v našem článku. Je to relaxace po celém dni v horké vaně nebo bylinná koupel. Druhou výhodou je to, že vana může být zábavou pro naše malé ratolesti. Děti tak na nějakou chvíli zabavíte, můžou si ve vaně hrát a zároveň provedou potřebnou hygienu. Třetí výhodou může být přeprání či namočení špinavého prádla ve vaně. Dalším plusem je fakt, že se ve vaně můžete, jak koupat, tak samozřejmě i sprchovat.

Z jakého materiálu zvolit vanu? Na trhu se vyskytují vany z nejrůznějších materiálů. Ty hlavní jsou akrylátové, smaltované, mramorové a vany vyrobené z kompozitních materiálů. Každý z materiálů má své výhody a nevýhody, takže jakou vybrat? Velmi oblíbenou variantou jsou akrylátové vany. Jsou příjemné a teplé na dotek a mají velmi dlouho dobu životnosti. Mají vysoké izolační vlastnosti a jejich další plus je ten, že jsou na trhu v mnoha variantách tvarů a rozměrů. Proto je velká šance, že zrovna Vám se zalíbí akrylátová vana například z důvodu omezeného přesného rozměru. Akrylát je měkčí materiál, a tak musíte počítat s tím, že jsou akrylátové vany obecně náchylnější na poškrábání. Dále jsme zmiňovali smaltované vany. Ty jsou oblíbené z důvodu nižší pořizovací ceny. Nižší cena a poměrně vysoká odolnost proti poškrábání tak mnohým vyhovuje, a proto volí právě vanu smaltovanou. Bohužel už na výběr nemáte z tak velké nabídky tvarů a rozměrů těchto van. Smaltované vany hůře tlumí zvuk a také mají nižší izolační vlastnosti. Dostáváme se k vanám z litého mramoru. Ty se stávají stále větším hitem. Mají dlouho dobu životnosti. Jsou vyráběny v moderních, trendy a velmi atraktivních designech. Výhoda je vysoká izolační vlastnost. Po napuštění vany, udrží vodu velmi dlouho teplou. Jsou odolné proti poškrábání. Jejich nevýhodou je vysoká hmotnost.

Jakou si vybrat vanu? Není vana jako vana. Můžete volit klasickou rovnou vanu nebo originálně tvarovanou. Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru je velikost prostoru ve Vaší koupelně, kam vanu budete instalovat. Vana je dominantním prvkem každé koupelny. Je vhodné sladit vanu se stylem celé koupelny. Například zapuštěnou vanu můžete obložit keramickými obklady jako stěny koupelny. Nebo zvolit moderní volně stojící vany. Ty jsou většinou krásné sami o sobě. Vany můžeme rozdělit na klasické obdélníkové nebo oválné. Často jsou doplňovány masážními tryskami nebo vířivými proudy. Tvarované vany jsou asymetrické. Další možností jsou vany rohové. Když je v koupelně potřeba využít roh a usadit ji do rohu koupelny. Tyto vany mají většinou sedátko, které se dá využít i jako odkládací plocha. Myslete i na to, kde máte přívod vody, aby vana byla vhodně umístěna. K vaně jsou vhodné nástěnné baterie. Instalují se nad středem vany nebo v rohu.

Vanové zástěny

Pokud jste se už rozhodli, že si vanu pořídíte je ještě vhodné pořídit k ní vanovou zástěnu. Do menších koupelen například do bytu v paneláku se často instalují vany klasické rovné. Právě k nim je vhodná vanová zástěna. Pokud máte malé děti nebo se ve vaně rádi sprchujete, vanovou zástěnu jistě oceníte. Závěsy kolem vany už jsou minulostí. Dle čeho vybírat a jaké jsou možnosti vanových zástěn? Existuje několik typů vanových zástěn. Nejčastěji jsou vyráběny z materiálů: skleněné, plastové, s rámem nebo bez něj, pevné i takové, které po každé sprše srolujete nebo odtáhnete. Dalším kritériem při výběru vanové zástěny je samozřejmě tvar vany. Vhodnou zástěnu seženete na úplně všechny typy van. Pokud máte doma vanu klasického tvaru, pak to budete mít snazší, jelikož narazíte na široký výběr a spoustu možností. Jestliže ale sháníte zástěnu pro vanu asymetrickou nebo rohovou, může to být trochu náročnější. Nezoufejte, na našem e-shopu www.cecetka.cz máme i takové. Důležitým bodem při rozhodování je rozměr zástěny k vaně. Tak, aby se vám do vany vcházelo co nejlépe. Ideální vstup by měl být široký 70 cm. Zároveň by vanová zástěna neměla být kratší než 80 cm, jelikož poté ztrácí význam a svou funkci. Vybrat skládací nebo pevnou zástěnu? Skládací nebo rolovací vanové zástěny jsou skladnější a tolik nepřekáží. Po sprchování je jednoduše složíte a máte po celé délce vany volný prostor. Do menších koupelen jsou rozhodně vhodnější variantou. Pevné zástěny jsou vhodné pro velké koupelny a velké vany. Jsou obecně stabilnější a jejich údržba je snadnější, jelikož nikde nejsou záhyby. Z jakého materiálu vybrat zástěnu k vaně? Plastové zástěny jsou lehčí a levnější. Většinou se z plastu vyrábí skládací zástěny. Skleněné zástěny k vaně jsou sice těžší, ale stabilnější. Zástěny ze skla jsou také dražší. U obou materiálů si můžete vybrat vzor. I plast nabízí různé varianty vzhledu a sklo se nabízí většinou čiré, matné nebo mléčné. V současné době jsou velmi moderní čiré skla. Jak je to s rámem k zástěně? Bezrámové zástěny působí rozhodně elegantněji a nenaruší design vaší koupelny. Zástěny s rámem seženete i ve variantě skládací, takže pokud máte menší vanu a menší koupelnu, bude to pro vás lepší volba. Vanová zástěna s rámem je složitější na údržbu, ale při koupi zástěny s rámem určitě trochu ušetříte. 

Při výběru vany a vanové zástěny buďte pečliví. Ať Vám každá koupel přinese relaxaci, kterou si přejete.

Pokud budete potřebovat s výběrem poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Sprchové kouty a dveře

Sprchování je samozřejmostí pro každého z nás. Na rozdíl od předchozích let se tento způsob hygieny přesunul z vany do sprchového koutu. Při dotazování našich zákazníku o tom víme své. Na ležení ve vaně prostě nezbývá moc času. Vanu mnoho lidí využívá pouze pro děti, které si v ní mohou hrát. Na každodenní očistu již většina volí sprchový kout. Je praktičtější a sprchování v něm mnohdy příjemnější. Kvalitní dveře u sprchového koutu zajistí čistotu okolních prostor při sprchování. Kdo z vás, by chtěl denně vytírat kolem vany vodu, od sprchování?

Připravili jsme pro vás pár rad, jak vybrat správný sprchový kout a dveře ke sprchovému koutu. Jaké zásady dodržovat při výběru sprchového koutu? Pokud si také raději odpočinete ve sprše, pod proudem tekoucí vody než při klasické koupeli ve vaně, čtěte dál. Na co si tedy dát pozor? Rozhodně prvním kritériem je vzhled sprchového koutu a typ jeho konstrukce. Ta může být i bezrámová. Pokud upřednostňujete odlehčený a čistý vzhled vaší koupelny. Bezrámová konstrukce bude tím pravým pro vás. Je složena jen z bezpečnostních skel a pantů, kterými jsou skla připevněna ke zdi. Druhou možností jsou půlrámové konstrukce, bez vnitřních profilů. Tyto konstrukce vám zajistí moderní koupelnu s dokonalou funkčností sprchového koutu. Pokud zvolíte posuvné dveře, ušetříte tím i místo v koupelně. Jako třetí a nejrozšířenější možností jsou sprchové kouty rámové. U těchto koutů jsou skla usazena do obvodové konstrukce. Tyto konstrukce jsou velmi odolné proti neopatrnému a nešetrnému zacházení.

Druhým kritériem při výběru je váš dostupný a možný prostor, kde bude sprchový kout umístěn. Jaký bude tvar a velikost sprchovacího prostoru? Na výběr máte z možností čtvercových, obdélníkových nebo kruhových sprchových koutů. Velikosti se meze nekladou, standardně jsou sprchové kouty ale vyráběny v rozměrech 60 cm až po 120 cm. Můžete také využít pouze sprchové dveře v kombinaci s pevnou stěnou. V tomto případě nebudete limitováni rozměry. Pokud budete znát tvar vašeho sprchového koutu a rozměry, zbyde vám vybrat ještě sprchová vanička. Sprchovou vaničku si můžete vybrat akrylátovou nebo z litého mramoru. Pokud plánujete mít váš sprchový kout vydlážděný, a to bez sprchových vaniček, budete vybírat odtokový žlab či rošt. Rozhodně vybírejte pečlivě, i odtokový žlab dodává sprchovému koutu ten správný design.

Dostáváme se ke třetímu kritériu při výběru sprchového koutu a tím je těsnost. Míra těsnosti sprchového koutu je dána především typem konstrukčního řešení. Vsaďte na prověřená řešení od výrobce s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru. Nechte si poradit od našich kolegů na prodejně v Českých Budějovicích www.cecetka.cz.

Čtvrtým bodem je materiál, plast nebo sklo? Co zvolit? Všechny otevírací systémy sprchových dveří lze pořídit v plastu i ve skle, největší rozdíl tvoří zejména pořizovací cena. Plast je levnější a neváže na sebe vodní kámen. Bývá výhodný pro snadnější údržbu. Sklo proti tomu budí luxusnější dojem. Usazování vodního kamene lze řešit správnými čistícími prostředky. Při výběru skla je třeba dát pozor na jeho kvalitu. Vhodné je bezpečnostní kalené sklo, zvlášť u takzvaných bezrámových konstrukcí sprchových koutů a dveří.

Pátým kritériem při výběru sprchového koutu je náročnost na okolí a prostor v okolí sprchového koutu. Dbejte na to, aby se vám sprchový kout používal pohodlně. Důležitý z hlediska místa je způsob otevírání dveří sprchového koutu a vhodném umístění vstupu. Místo ušetří dveře posuvné nebo zlamovací s otevíráním dovnitř. Více, se dozvíte níž v našem článku.

Šestý bod, poslední, jsou sprchové dveře a způsob jejich otevírání. Dostatek prostoru kolem sprchového koutu, který má dvířka na klasické otevírání je nezbytný. Jaké typy dveří na trhu najdete? Jak chytře vyřešit sprchový kout v malém prostoru? Otočné „pivotové“ sprchové dveře mají jednoduchý systém otevírání. Dveře se otevírají z větší části do prostoru. Jsou velmi oblíbenou a elegantní volbou. Jedná se o dveře zavěšené na otočných pantech. Existuje mnoho variant a typů, ze kterých si vybere snad každý. Může to být i pro vás to správné řešení. Zalamovací sprchové dveře jsou známou variantou. Dříve byly na trhu pouze jednoduché plastové sprchové kouty. Dnes už je to mu ale jinak. V dnešní době jsou nadčasově vyladěné, jsou designové a mezi zákazníky velmi oblíbené. I vy si můžete pořídit sprchový kout se zalamovacími dveřmi do vaší koupelny: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/. Předností zalamovacích dveří je malá náročnost na prostor, snadno se složí do rohu sprchy, kde nepřekáží a zabírají minimum místa. Posuvné sprchové dveře nezasahují do prostoru koupelny. Díky tomu vám ušetří místo. Navíc umožňují stékání vody do sprchovacího prostoru bez úniku mimo sprchový kout.

Pokud už máte jasno, jaké sprchové dveře a sprchový kout si přejete, zaměřte se na kvalitu. Nepodceňujte ani použité materiály u jednotlivých součástí dveří. Myslete na to, že každodenní styk s vodou a vlhkostí nese nepříjemné následky v podobě vodního kamene, náchylnosti k tvorbě plísní a zkrácené životnosti některých materiálů. Doporučujeme vám volit sprchové kouty a dveře od nás. Vybírejte na: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/

Pokud potřebujete poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Kování na dveře a kliky

Víte, jaké jsou rozdíly v kování a jak si vybrat to správné, aby splňovalo všechny vaše požadavky? Podle čeho vybírat kování na dveře a kliky? Připravily jsme pro vás ucelený souhrn základních informací na téma kování na dveře a kliky.
Kování na dveře a kliky jsou nedílnou součástí dveří a je jim je potřeba věnovat pozornost, hlavně při výběru. Na trhu je obrovská nabídka tohoto sortimentu. Vybírejte tak, aby kování i kliky padly přesně do vašeho interiéru. Jsou drobnějším, ale i tak důležitým, estetickým prvkem ve vaší domácnosti. Dodají finální design vašim dveřím. Kování se vyrábí z mnoha materiálů, mezi nejčastější patří nerez a hliník. Nerezové kliky jsou vyrobeny z nerezové oceli a zaručují dlouhou životnost. Hliníkové kliky, jsou z měkčího materiálu, který je ekonomicky dostupný, ale na úkor životnosti. Ostatní materiály jako je chrom, nikl, bronz, jsou materiály, které se vyznačují stejnými vlastnostmi jako je nerez. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Každý také jinak reaguje na četnost jeho užívání a venkovní podmínky. Je jen na vás, jaký typ se vám hodí. Jaké jsou typy kování? Prvním typem je kování exteriérové, které se používá na vstupní dveře a branky. U tohoto typu kování je kladen větší důraz na materiál, který musí dobře snášet venkovní podmínky. Kování bezpečnostní, používá se jak u vchodových dveří, tak na interiérových. Tato kování mohou být vyžadována pojišťovnami. Kování protipožární, se používají společně s bezpečnostními zámky. Musí odpovídat všem normám a požadavkům. Kování interiérové je používáno nejčastěji, vždy je dobré přihlédnout k frekvenci používání dveří. Jiné nároky má kování v rodinných domech a jiné zas u kanceláří či hotelů. Interiérové kování můžeme rozdělit na dvě hlavní skupiny, a to štítové a rozetové. Štítové kování je z jednoho kusu. Ten překrývá jak otvor pro kliku, tak i klíčovou dírku. Rozetové kování vyniká širokou škálou designů a provedení. Vyrábí se z kulatých, oválných či hranatých rozet. Také se mu někdy říká dělené, rozety se sešroubovávají k sobě přes celé dveře. Rozetové kování je moderním řešením dveřní kliky. Jaké jsou typy otvorů klíčových dírek? Na výběr jsou typy s otvory pro interiérové klíče, otvory pro cylindrickou vložku, což je klasická fabka nebo otvory s namontovaným klíčem.

BB – otvor pro pokojový (dozický klíč)
PZ – otvor pro vložkový zámek (FAB)
WC – otvor pro sadu s použitím WC, koupelna

Pokud plánujete koupi kování s kombinací kliky a koule, kliky a madla nebo s bezpečnostním kováním berte v úvahu směr otevírání vašich dveří. Levé dveře s levou klikou mají panty na levé straně a také je tedy budete otevírat směrem doleva. Pravé dveře s pravou klikou mají panty na pravé straně a otevíráte je tedy k sobě směrem doprava. Důležitou roli hraje také tloušťka dveří. A proč? Tloušťku dveří je nutné znát kvůli dostatečné délce spojovacích šroubů, které zakoupíte v sadě s kováním. Jak správně vybrat kliku? Nyní se zaměříme na výběr kliky. Ač se vám to líbí nebo ne, dveřní kliky jsou naší každodenní součástí. Správný výběr typu, designu a materiálu nám tak může interiér posunout zas o krok dále. Čtěte zde pár rad a návodů. Důležitý je vzhled kliky, který se spolu s dveřmi může stát komplexní designovou a praktickou částí vašeho domova. Vybírat můžete například z populárního klasického nerezu či broušeného nerezu, kdy oba materiály vynikají perfektním zpracováním. Nerez jako materiál má také dlouhou životnost, jak jsme již zmiňovali výš v našem článku, a tak se při jeho výběru nemusíte dlouho starat o jeho náhradu. Výhodou matného materiálu, je jeho jednoduchá údržba a omyvatelnost. Na rozdíl od lesklých povrchů, totiž nevidíte každý otisk ruky. Kliky tak vypadají neustále vzhledné a čisté. A co barva kliky? Ta podtrhne celkový dojem. Vybrat si můžete od standardních odstínů až po perleťovou. U klik je na výběr z několika řešení, kterými uzamknete dveře. První řešení je na klasický klíč, který je samozřejmě součástí balení. Další variantou je otočný knoflík označovaný také jako WC knoflík nebo WC zámek. Další možností je také úchyt pro skleněné dveře, díky kterým dveře vysunete z pouzdra. Posledním kritériem výběru kliky či úchytu je tvar. Nabízí se v designu kulatém, hranatém, oválném a čtvercovém. Bezpečnostní součást dveří je také kukátko. Někdo si bez něj dveře neumí představit, jiný by ho na dveřích zas nechtěl. Záleží už jen na vás, které řešení vám bude vyhovovat nejvíce. Držíme palce pro správný výběr, aby vám pak dveře dělaly jen samou radost.

Pokud potřebujete poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

Podlahové lišty a interiérové profily

Ve spojení s novou podlahou se vám možná honí hlavou spousta myšlenek. Právě jste postavili váš vysněný dům a teď zbývají jen zařídit interiéry? Koupili jste si byt a rekonstruujete vaši domácnost a podlahy? Jaké jsou dnes už možnosti? Jak mýt dokonalou podlahu od oken až ke stěnám místností? Je dávno pryč doba, kdy bylo na výběr ze 3 lišt k různým podlahám a vy jste sáhli po té liště, která se vám asi tak zhruba hodila do interiéru. Dávno pryč je také to, kdy byly různé podlahové lišty pouze nutným prostředkem k řešení zakončení přechodů, schodových hran, ukončení nebo dilatací. V současné době nabraly podlahové lišty a interiérové profily nový směr k nezastupitelným prvkům na trhu a jsou vyráběny v mnoha materiálových variantách, barevných odstínech i různém designu.

Jaké profily dnes můžeme použít? Obecně slouží především k překrytí spoje dvou stejných nebo i různých podlahových krytin. Další jejich funkce je překrytí nutné dilatační spáry u podlahových krytin položených na větší ploše. Dilatační mezera tak umožní podlaze se pod přechodovým profilem pohybovat v závislosti na tom, jakou má teplotu.

Jak uchytit přechodový profil k podlaze? Přechodové profily můžeme rozdělit do několika základních skupin podle jejich upevnění k podkladu nebo k podlaze. Nejpopulárnější a nejoblíbenější variantou jsou samolepící přechodové profily, které jsou opatřeny samolepící vrstvou, kdy stačí pouze strnout ochranný papír a lištu nalepit. Montáž zvládne opravdu každý. Další možnost, uchycení profilů k podlaze je na skrytý trn, který se většinou využívá tam, kde je zvýšená zátěž, například schodiště, chodby či kanceláře. Dalším tipem jsou profily, které se skládají ze dvou částí. Je to základový profil, který se upevňuje do podlahy a horní profil, který se se spodním spojí šroubky nebo pomocí nasazovacího spoje. Před montáží je potřeba podklad zbavit prachu, nečistot a dobře ho odmastit.

Jaký vybrat profil lišt? Rozhoduje především výškový rozdíl podlah. Ideální je samozřejmě rovina. Přechodové profily existují rovněž v mnoha šířkách. Dalším kritériem pro výběr je samozřejmě povrchová úprava. Můžeme zvolit hliníkové profily potažené fólií s imitací dřeva nebo s povrchovou úpravou eloxováním, které existuje v několika kovových odstínech. Tento povrch nabývá na větší a větší popularitě stejně jako profily z nerezové oceli. Přechodový profil už totiž neplní jen výše uvedené technické funkce, ale stává se i interiérovým doplňkem, který je schopen zatraktivnit váš domov.

Soklové

Potřebujete vyřešit ukončení podlahy u stěny? Pak jsou pro vás podlahové nebo také soklové lišty perfektním způsobem, jak dekorativně a čistě ukončit přechod mezi podlahou a stěnou. Tyto lišty chrání podlahu před vlhkostí a poškozením a kromě toho můžete za podlahovou soklovou lištou vést kabeláž. Pokud máte laminátovou podlahu, existují přímo originální lišty určené pro laminátové podlahy. Oblíbené varianty soklových lišt jsou bílé, voděoodolné, lišty pro PVC nebo vinylové podlahy. 

Přechodové

Řešíte přechod mezi dvěma podlahovými materiály? Pak vás zaujmou přechodové lišty sloužící k zakrytí dilatací nejen mezi výškově různými typy podlah, ale i různými typy materiálů. Přechodové lišty dodávají do interiérů eleganci, ale především bezpečnost při užívání. Nejpoužívanější materiál pro výrobu přechodových lišt je hliník s odolnou fólií, která je vysoce odolná proti oděru. Nejčastěji používané přechodové lišty jsou v provedení samolepicí nebo šroubovací.

Schodové

Chcete mít doma nebo v práci bezpečné schodiště? Hliníkové samolepící schodové hrany v eloxovaném nebo fóliovaném provedení pro krytí schodových hran a olemování podlahových konvertorů jsou vhodné pro bezpečné schodišťové stupně. Schodové lišty a hrany se vyrábějí a dodávají v nejrůznějších dekorech a barevných provedeních, aby doladění do interiéru bylo co nejjednodušší. Nechybí ani šroubovací lišty, lišty pro obložení schodů vinylem a kobercové tyče.  

Rohové

Ochranné rohy jsou určeny mimo jiné pro konečnou úpravu podlah, vnějších rohů stěn, které lze snadno poškodit, oken a parapetů, schodů nebo prahů. Vyrábějí se většinou z plastu a jsou vnitřní i vnější. Dalším materiálem může být nerez, tyto rohové lišty nerezové jsou vhodné do potravinářského průmyslu, bazénů a jakékoliv venkovní prostředí. Hliníkový rohový profil je používán především pro ochranu vnějších rohů obkladů a jako dekorativní ukončení již existujících povrchů.

Příslušenství

Samotné soklové lišty nestačí. Ke zdárné montáži, ale také povedené estetice, slouží příslušenství v podobě tvarovek, instalačních krytů a dalších.

Pomohl vám tento článek, jak si správně vybrat příslušenství k podlahám? Pokud ještě s něčím váháte obraťte se na naše specialisty a oni vám pomohou s výběrem podlahových lišt a interiérových profilů. Kontaktujte nás telefonicky: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Vestavěné skříně České Budějovice - nábytek na míru!

Zařizujete byt či dům nábytkem a hledáte nápady a řešení na míru? Nechte si sestavit úložné prostory dle dispozic vašich prostor a vašich možností. Do vestavěných skříní bude moci schovat nejen oblečení a další potřebné věci, ale také tím sjednotíte celkový dojem a vzhled vaší domácnosti. Všechny návštěvy pak budou koukat, jak promyšlený design domova máte. Hlavně vy sami se doma budete cítit příjemně a o to přeci jde.

Z čeho se skládá taková vestavěná skříň? Vestavěné skříně nejsou pouze desky. Při výběru skříně je dobré si všímat materiálu, ze kterého se bude skříň vyrábět. Materiál často propůjčuje celé skříni jednak barvu, ale také styl. Oblíbenými materiály na výrobu vestavěných skříní jsou obvykle laminátové dřevotřískové desky, dřevo a také zrcadla. Vestavěné skříně mohou mít i vlastní motivy a dekory. Vestavěné skříně se dále skládají ze dveří, ať už posuvných nebo pantových, z výplní dveří, rámů a také doplňků jako jsou police, držáky, šuplíky a šatní tyče.

Jaké kritéria zohlednit při výběru vestavěné skříně? V první řadě, je při výběru důležité vědět do jakých prostor skříň pořizujete. Vestavěné skříně se instalují snad do všech prostor domácnosti od předsíně, chodby, šatny, podkroví, ložnice, dětských pokojů, koupelen, ale také do obývacích pokojů. Často jsou největším nábytkem a dominantou místnosti. Proto koupi skříně nepodceňujte. Druhým kritériem ke zvážení je to, co ve skříni budete ukládat a kde na ni máte místo. Proto je potřeba znát velikost bytu či domu, počet pokojů a jejich velikost, počet osob v domácnosti a jejich potřeby. Jiné potřeby mají dospělí a jiné zase děti. Také je vhodné znát účel skříně, to co do ní chcete ukládat, bude to pouze oblečení? Nebo i věci na sport? Třetím bodem je barva skříně. Pokud je místnost či pokoj celkově světlý, můžete si dovolit umístění tmavší skříně. Jestliže do pokoje moc světla nedopadá, uděláte dobře, když pokoj rozjasníte světlou skříní. Pokud si nevíte rady, nic nezkazíte bílou či hnědou skříní. Tyto barvy se většinou hodí kamkoliv. Pokud budete volit jiné barvy jako jsou oranžová, zelená, modrá nebo fialová dbejte na to, aby i ostatní nábytek a doplňky ladily v těchto barvách. Do dětských pokojů se často barevné vestavěné skříně na míru vyrábějí a instalují. Aktuální trendy v dekorech skříní jsou stále a jistě na prvním místě matně bílé vestavěné skříně, druhou příčku si drží bílý lesk, světle hnědé skříně a barva cappuccino. Na dalších místech jsou oblíbené dekory u našich zákazníků dub, tmavě čokoládová a vestavěné skříně v kombinaci se zrcadly.

Plánujete pořízení vestavěné skříně na míru? Postupujte snadno a bez komplikací. Pokud k nám přicházíte již s jasnou představou, jak má vestavěná skříň vypadat, bude to o to jednodušší. Pokud představu nemáte, můžete se inspirovat zde, našimi realizacemi: https://www.cecetka.cz/realizace/vestavne-skrine/

Na naší pobočce v Českých Budějovicích si můžete předem sjednat schůzku. Naši kolegové a špičkový obchodníci s vámi proberou možnosti, rozměry, vzhled a vše co je potřeba pro realizaci vestavěné skříni. Finální podobu skříně si společně odsouhlasíte, následně vám vytvoříme vizualizaci a cenovou kalkulaci, abyste měli jasnou představu o tom, jak vaše vestavěná skříň na míru bude vypadat. Pak už práci přenecháte na nás, postaráme se o výrobu i dopravu a instalaci vestavěné skříně do vaší domácnosti. Garantujeme špičkovou kvalitu, eleganci i precizní provedení. S námi budete mít kvalitní vestavěnou skříň během pár dní a bez starostí. Schůzku si můžete sjednat přes náš web: https://www.cecetka.cz/ Navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Zakládáme si na kvalitní práci. Náš personál se vám bude věnovat a vybere s vámi vhodné řešení na míru vašich potřeb. Kontaktovat nás můžete i na telefonu: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

 

 

Laminátové podlahy České Budějovice

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte laminátovou podlahu?

Laminátové podlahy jsou vhodné do namáhaných interiérů. Patří mezi nejčastěji pokládané typy podlahových krytin. Jedním z důvodů je skvělý poměr kvality a ceny. Do jakých prostor se laminátová plovoucí podlaha hodí? Na co si dát pozor při jejím používání a údržbě? Zjistěte, jaké má „laminát“ výhody, ale také nevýhody. První vyrobené laminátové podlahy nebyly až tak moc hezké. Technologie výroby se ale posunula, a dnes již laminátové podlahy od těch pravých dřevěných téměř nerozeznáte. Na výběr máte k dispozici velice pěkné dekory s imitací dřeva i jiných materiálů. Laminátové podlahy mohou mít také protiskluznou úpravu.

Jaké jsou výhody laminátových podlah?

Laminátové podlahy nabízejí spoustu příjemných kladů. Velký výběr dekorů, barev a vzorů je jedním z nich. Od tradičních až po exotické dřeviny. Svůj oblíbený typ najde opravdu každý. Současné laminátové podlahy mohou mít dekor dřeva, a to i včetně struktury a suků. Možná se vám ale víc zalíbí dekor kamenné dlažby, který jako kamenná podlaha opravdu vypadá. Můžete si vybrat i protiskluzný povrch laminátové podlahy. Díky tomu, že mají zámkový mechanismus se laminátové podlahy nemusí lepit. Pokládají se na rovný, suchý a pevný podklad. Velkým plusem je také to, že jsou vhodné v kombinaci s podlahovým topením. Podlaha z lamina není příliš silná a dobře vede teplo. Dobře se proto hodí na teplovodní i elektrické podlahové vytápění. Velkou výhodou laminátové plovoucí podlahy je dobrý poměr kvality a ceny, jak jsme již zmiňovali v úvodu tohoto článku. Lamino patří k levnějším typům podlah, přitom může vypadat podobně jako třeba vinylová nebo dřevěná podlaha. Pokud budete laminátovou podlahu užívat šetrně, vydrží vám dlouhé roky. Výhodou laminátové podlahy je, že má oproti přírodním materiálům i po letech stále stejnou barvu, odolává skvrnám a oděru. Věděli jste, že je laminátová podlaha antialergická a antistatická? Lamino je díky svému složení vhodné i pro alergiky. Jedná se o umělý materiál, který v sobě nedrží prach a nečistoty jako například koberec. Údržba podlahy je velmi jednoduchá. Laminátovou plovoucí podlahu stačí zamést nebo vysát vysavačem. A máte hotovo. Dobře na ní bude pracovat i robotický automatický vysavač. Pro mokrou variantu údržby se doporučuje mop řádně vyždímat, aby se do podlahy nezanášelo příliš mnoho vlhkosti.

Existují vůbec nějaké nevýhody laminátových podlah?

I u laminátových podlah najdeme negativa. Jedním z nich je tvrdost. Laminátové podlahy jsou studenější a tvrdší než dřevo, vinyl či koberec. Bývají také hlučnější, což můžete zčásti eliminovat pokládkou na vhodnou odhlučňovací podložku. Lamino je sice docela odolné, ale když vám na podlahu spadne něco těžkého, může to míst následek. Laminátovou podlahu není možné obrousit a znovu natřít. V případě havárie tak musíte podlahu rozebrat a poškozený celý díl vyměnit.

Laminátovou podlahu si vyberte zde: https://www.cecetka.cz/laminatove-podlahy/

Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech! Nebo si sjednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši odborníci na pobočce Vám s výběrem laminátové podlahy jistě dobře poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz

 

Vinylové podlahy České Budějovice

Vinylové podlahy si u nás nacházejí čím dál více spokojených zákazníků. Dá se říct, že jsou komplexním řešením pro všechny typy interiérů. Mají skvělé užitné vlastnosti. Vinylové podlahy jsou obecně považovány za velmi trvanlivý materiál. Při správné instalaci a údržbě nám podlaha může sloužit i více než 20 let. Podlahy z vinylu jsou příjemné na dotek, mají měkký a teplý povrch, jsou rozměrově stálé, nesesychají a ani se neroztahují. Plovoucí vinylové podlahy můžeme dokonce rozebrat a při stěhování si s sebou odvézt. Jsou k dispozici v široké škále stylů, takže není problém s výběrem dekoru do jakéhokoliv interiéru. Jsou navrženy tak, aby zachytily nadčasový vzhled přírodní dřevěné podlahy, parket, dlažby, keramických obkladů nebo kamene. Vinylové podlahy zároveň poskytují mimořádně odolný a komfortní povrch pro každodenní život. 

Vinylové podlahové krytiny se nabízejí v několika rozdílných variantách. Každé mají své pro i proti. Některé jsou vhodné spíš do bytů, jiné do velkých komerčních prostor. Na začátku si lze vinylové krytiny rozdělit podle složení vrstev (vrstvení). Jsou celovinylové nebo vrstvené. Dále dle použitého PVC materiálu, se dají rozdělit na měkčené a tvrzené. Dle formátu je ještě rozdělujeme na role a dílce. Role jsou široké několik pár metrů a dlouhé až několik desítek metrů. Role se pokládají na volno nebo se celoplošně lepí. Jsou vhodné do velkých místností a klidně i do tělocvičny nebo haly. Dílce mohou mít nejrůznější rozměry (čtverce, obdélníky) a připomínají prkna, parkety nebo třeba zmiňované dlaždice. Vinylové dílce jsou vhodné i pro ty, kteří chtějí pokládku řešit svépomocí. Dílce se liší způsobem pokládky, mohou být samolepicí, zámkové, s click systémem, volně položitelné nebo s celoplošným lepením. Jsou vhodné i do kuchyně nebo do koupelny, protože jsou voděodolné.

Údržba vinylové podlahy vám vrásky nepřidělá. Jedná se o jednoduché úkony. Podlahu stačí zametat, vysávat nebo stírat vlhkým mopem či hadrem. Při vytírání dbejte na to, aby byl hadr řádně vyždímaný. Není dobré na vinylové podlahy zanášet příliš moc vody a s tím související vlhkosti. Časem by mohlo dojít ke vzniku barevných skvrn nebo žloutnutí podlahy či plísním. Dlouhodobá údržba vinylové podlahy se doporučuje použití prostředku na bázi polymeru, tedy tvrdého ochranného vosku. Stačí jej občas rozetřít po podlaze.

Nyní se zaměříme na hlavní důvody pro výběr vinylových podlah. Jaké jsou jejich výhody? Především jde o širokou škálu stylů. Na trhu i na našem e-shopu https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ najdete velké množství různých vzorů, barev a textur podlah. Druhou výhodou je snadná údržba, kterou jsme si vysvětlili již výše. Jako třetí výhodu vinylových podlah můžeme zmínit nízké náklady. Jde o jednu z nejlevnějších možností, jak si pořídit podlahu, která se bude podobat přírodnímu masivnímu dřevu nebo dlažbě. Je skvělou alternativou k pravému masivnímu dřevu. Čtvrtou výhodou je odolnost, je mimořádně odolná vůči poškrábání a tím pádem vhodná pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Pátým kladem vinylové podlahy je odolnost vůči vodě. Tento typ podlahy můžeme použít do všech místností v našem domě. Jak do kuchyně, tak i do koupelny. Šestou výhodou je vhodnost k podlahovému vytápění. Vinylové podlahy jsou vhodné v kombinaci s vytápěním umístěným do podlahy. Což je v dnešní době velmi oblíbenou variantou vytápění domu či bytu. Mezi další plusy patří ještě protiskluznost, měkkost a pohodlnost.

Na co si dát pozor při výběru vinylové podlahy? I přes mnoho pozitiv mají vinylové podlahy také nějaké mínus. Co tím je myšleno? Především výkyv a změny teplot. Při velkých teplotních změnách dochází v podlaze k pnutí. Doporučuje se tedy v letním období používat rolety nebo žaluzie, aby na podlahu nedopadalo tolik slunečního záření, a naopak v zimních měsících udržovat stabilní teploty v domácnosti. V létě by teplota podlahy neměla přesáhnout 27 stupňů a v zimě by neměla klesnout pod 15 stupňů.

Svou vinylovou podlahu si vyberte zde: https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech! Nebo si sjednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši prodejci a odborníci na pobočce Vám s výběrem vinylové či jiné podlahy rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz

 

Dřevěné podlahy České Budějovice

Proč se rozhodnout pro dřevěnou podlahu? Přemýšlíte nad tím, že si do svého nového domu či bytu, jako podlahovou krytinu zvolíte dřevěnou podlahu? Ať už plánujete zařizování menšího bytu nebo velkého domu, dobrou volbou, která vás nezklame, jsou kvalitní dřevěné podlahy. Proč jim dát přednost před ostatními typy podlah? Jaké jsou jejich hlavní přednosti, výhody i nevýhody? Podle čeho vhodnou podlahu vybrat? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v našem článku. Dřevěné podlahy vytváří zdravý domov plný harmonie, klidné atmosféry a pocitu tepla. Dřevěná podlaha je nejpřirozenější a často také nejvhodnější podlahovou krytinou, která poskytne trvalou hodnotu na dlouhou dobu včetně originality. Zaměříme se na dřevěné podlahy blíže, jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Pokud se ohlédneme do historie, naši předci to měli s výběrem podlahy podstatně jednodušší. Dřevo hrálo primární roli. Ve všech obydlích převažovala dřevěná podlaha. Dřevo bylo dostupné a snadno se s ním pracovalo. Při správné údržbě a vhodných podmínkách přetrvala dřevěná podlaha v některých stavbách až celá staletí. Dnes se ke dřevu z různých důvodů vracíme. Jako první velkou výhodou dřevěné podlahy je dlouhá životnost. Dřevo patří k dlouhověkým materiálům. Zejména při správné péči nám dřevěná podlaha vydrží až několika desítek let bez výrazných projevů stárnutí a opotřebení. Druhou výhodou je odolnost, pevnost a stálost. Dřevo je materiál odolný proti oděru, odřeninám i proti působení slunečních paprsků. Dlouhodobě si tak zachovává svůj původní vzhled. Třetí předností dřeva je snadná údržba. Podlahy ze dřeva nevyžadují náročnou péči. Zpravidla je stačí zametat, vysávat nebo stírat vlhkým hadrem či speciálním přípravkem na dřevěné podlahy. Čtvrtá výhoda je perfektní izolace. Podlaha ze dřeva nestudí a je příjemná na dotyk. Dřevěné podlahy zajišťují kvalitní tepelně-izolační vlastnosti. Pátou předností je fakt, že jsou dřevěné podlahy vhodné i do domácností, kde žijí osoby trpící alergií nebo astmatem. Oproti kobercům podlaha nezadržuje prach. Šestou výhodou je možnost renovace. Dřevěné podlahy lze velmi snadno renovovat. Případná opotřebená prkna je možné jednotlivě vyměnit. Odřená nebo jinak poškozená místa lze zbrousit, znovu je přelakovat a umístit do prostoru. Sedmou a poslední zmiňovanou výhodou je absorpce vlhkosti. Dřevo je přírodní materiál, tedy nasává vodu. To přispívá k lepší regulaci vlhkosti v interiéru. Na druhou stranu si při údržbě a případnému vytírání podlahy musíme dát velký pozor, abychom měli hadr na vytírání vždy dostatečně vyždímaný a do dřeva nezanášeli přebytečné množství vody a vlhkosti. Ta by nám pak v domě mohla způsobit vznik plísní.

Co by se mohlo zdát jako nevýhody dřevěné podlahy? Pro některé možná vyšší cena. Za kvalitní dřevěnou podlahu si připlatíme pochopitelně více než za PVC. Počáteční investice se ale vyplatí, pokud uvážíme dlouhou životnost podlahy. Také musíme počítat s tím, že dřevo stále pracuje. Jde o živý materiál. Dřevěná podlaha může sesychat a různě reagovat na výkyvy teplot a vlhkosti. Hrozí také riziko mechanického poškození podlahy. Ale toto riziko hrozí u všech podlah, tak jej musíme brát s nadhledem. Také záleží, jaký druh dřeva si na podlahu zvolíme. Existují tvrdší dřeva, jako například dub, který je vhodnější volit do více zatěžovaných místností domu. Do méně namáhaných prostor domu lze naopak vybrat z měkkého druhu dřeva, třeba borovici. Další nevýhodou by pro některé mohlo být podlahové topení. Pod pravou masivní dřevěnou podlahu raději ne. Sama o sobě je dřevěná podlaha teplá, vlivem podlahového topení by mohla podlaha až moc rychle vysychat. Také se dřevěná podlaha nedoporučuje instalovat do koupelen, kde je moc vlhkosti a mohla by začít plesnivět.

Podle čeho vybrat správnou dřevěnou podlahu? V první řadě jde o kritéria: Cena a vzhled. Další kritérium je velikost místnosti a prosvětlenost místnosti. Do světlejších a větších pokojů mohou být použity i tmavé odstíny podlah. Do tmavších a menších pokojů volíme spíše světlou podlahu. Tvrdost druhu dřeva je důležité volit podle zatížení prostor, jak jsme již zmiňovali výš v našem článku.

Jsme rádi, že jste náš článek dočetli až sem a doufáme, že nyní máte alespoň základní informace a přehled o dřevěných podlahách. Vyberte si podlahu u nás: https://www.cecetka.cz/drevene-podlahy/ Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech!

Stále si nevíte rady, sjednejte si schůzku přes náš web https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši odborníci na prodejně Vám s výběrem dřevěné či jiné podlahy, rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz

Jídelní stoly skladem České Budějovice

Jídelní stoly jsou nezbytnou součástí každé jídelny nebo kuchyně. Jídelní stoly jsou místem, u kterého se setkává celá Vaše rodina. Vždyť, kde jinde se večer sejít a dát si něco dobrého k jídlu než u jídelního stolu? Jídelní stůl tak sdružuje celou rodinu. Setkávají se u něj nejen děti s rodiči, ale také s prarodiči či s příbuznými a přáteli, při různých událostech a rodinných oslavách. U jídelního stolu si dáte nejen chutné pokrmy, ale můžete si i hezky popovídat. I proto je důležité, abyste vybírali kvalitní stoly z masivu, které něco vydrží a budou Vám věrně sloužit nejen pár let, ale několik pár desítek let. Investujte proto do kvalitního stolu.

Dřevo a nábytek, to patří neodmyslitelně k sobě. Po celá staletí byl nábytek vyráběn z kvalitního dřeva. Až v posledních desetiletích se začal nábytek vyrábět z umělých materiálů, které nemají s přírodními surovinami nic společného. Proč, ale kupovat jídelní stůl z „umělotin“, když můžete mít krásný, kvalitní a přírodní jídelní stůl? Pro ty z Vás, které oslovuje zobrazení struktury dřeva, nabízíme kolekci jídelních stolů z masivu v kombinaci s kovovou konstrukcí. Vybrat si můžete hned z několika provedení. Stoly nabízíme z modřínové spárovky, modřínu jemně kartáčovaného, dubové masivní spárovky a kartáčovaného smrku.

Stoly z modřínové spárovky jsou dostupné v rozměrech 1600 mm x 90 mm x 48 mm, 1800 mm x 90 mm x 48 mm, 2000 mm x 90 mm x 48 mm a 2200 mm x 90 mm x 48 mm. Povrchová úprava modřínové spárovky je zakončena tvrdým lakem. Stolové desky jsou nabízeny v úpravě podélné hrany rovné nebo neosámované. Stabilní kovová konstrukce stolu má sílu stěn konstrukce 3 mm. Varianta přiznané nebo broušené spáry na viditelných místech. Stolové podnože jsou možné objednat v jakékoliv povrchové úpravě dle RAL.

Stoly z modřínu jemně kartáčovaného s rozměry 1800 mm x 88 mm x 48 mm, 2000 mm x 90 mm x 48 mm, 2200 mm x 90 mm x 48 mm.

Stoly z dubu masivu spárovky jsou dostupné ve 4 rozměrech a to 1600 mm x 90 mm x 40 mm, 1800 mm x 90 mm x 40 mm, 2000 mm x 90 mm x 40 mm a 2200 mm x 90 mm x 40 mm. Povrchová úprava je zakončena tvrdým lakem.

Stoly z kartáčovaného smrku a rozměry? 1800 mm x 88 mm x 48 mm, 2000 mm x 90 mm x 48 mm a 2200 mm x 90 mm x 48 mm. Povrchová úprava je také zakončena tvrdým lakem.

Dřevo na výrobu jídelních stolů pochází z oblasti novohradských hor a záruka od nás je klasicky 2 roky. Výhradním dodavatelem je firma Stoly Štolka. Malá rodinná firma, jejíž historie ve výrobě nábytku sahá do hluboké minulosti a váže se na prostření novohradský hor. Nenápadné pohoří s několika vrcholy nad 1000 m.n m. se zvedá od severu z třeboňské pánve a překračují hranici ČR do Rakouska. Původní a stále zachovaný ráz lesů je smíšený, dubové háje jsou nepravidelně střídány majestátním smrkem a modřínem. Právě prvotní výběr pro zpracování dřeviny je rozhodující pro finální kvalitu nábytku. Koncept všech stolů je založen na čistotě designu provázaného s praktičností provedení kovových podnoží. Všechny typy stolů jsou primárně navržené především pro pohodlné sezení u všech stran stolu. 

Jídelní stůl, kolem něhož pravidelně usedáte s rodinou či přáteli, by měl kromě své užitné funkce plnit i funkci estetickou. Vyberte si na našich stránkách: https://www.cecetka.cz/jidelni-stoly/ a objednejte si ten pravý jídelní stůl do Vaší kuchyně. Pokud si nevíte rady, sjednejte si schůzku přes náš web https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši odborníci na prodejně Vám stůl pomohou vybrat. Všechny stoly máme skladem.

Kuchyně na míru České Budějovice

Co dělat, když vaše manželka vyslovila své přání: „Chci novou kuchyni“. Právě nyní je ten nejlepší čas na pořízení nové kuchyně, ideálně kuchyně na míru od nás ČEČETKA s.r.o., se showroomem v Českých Budějovicích. Vyrobíme vám kuchyni na míru podle vašich představ. Kuchyně je místnost, které je přikládána velká důležitost, často je středobodem bytu či domu. Není pouze funkčním prostorem, která by sloužila k vaření pokrmů, stolování a jídlu, ale je další obytnou místností, ve které se nejenom vaří a konzumuje, ale která je i místem setkávání, příjemného posezení, dohánění pracovních povinností nebo dětských her a jiné zábavy. K zařizování nové kuchyně byste tedy měli přistupovat zodpovědně, poradit se v kruhu rodinném a také s odborníky. Dopřejte si proto kvalitu, kterou vám mohou nabídnout pouze a jedině kuchyně vyráběné na míru. Pro výrobu používáme ty nejkvalitnější materiály a nejmodernější technologie. Vyrábíme, neustále inovujeme a držíme se současných moderních trendů. S námi si můžete být jisti, že vaše kuchyně bude vypadat opravdu tak, jak si představujete. Prvotřídní design, zdravotně nezávadné materiály, vysoká kvalita a moderní technologie jsou u nás samozřejmostí. Věříme, že s námi vaše kuchyň nebude jen obyčejným místem na vaření, ale stane se skutečně reprezentativní místností.

Plánujeme a řešíme stylové kuchyně s Vámi! V prvním kroku je fajn promluvit si se svou rodinou a shodnout se na daném stylu a vzhledu kuchyně. Jaké kuchyně se vaší rodině líbí? Jaká kuchyně zapadne do celkového designu vašeho bytu či domu? Na trhu je nepřeberné množství možností, oblíbenými a často volenými styly kuchyní jsou moderní světlé kuchyně, klasické bílé kuchyně, tmavé a minimalistické kuchyně, rustikální kuchyně, francouzské provence kuchyně, industriální kuchyně, černé lesklé nebo šedé a betonové kuchyně.

Při volbě materiálu, volte to, co se vám líbí a nechte si od odborníků vysvětlit výhody a nevýhody použitých materiálů a barev kuchyní. Z praxe vám můžeme nastínit třeba problematiku tmavé kuchyně, kdy opticky působí temnějším dojmem i celá místnost, a naopak kuchyně bílá místnost rozsvítí a rozzáří, opticky zvětší. Pokud máte v kuchyni hodně světla a okna, tmavá kuchyně u vás nebude problém.

Další krok je funkčnost a praktičnost! Pokud jste si vybrali styl kuchyně nebo si vymysleli svůj vlastní, dalším krokem je uspořádání kuchyně a vybavení. Jistě oceníte, když při vaření budete mít hned po ruce přesně věc, kterou hledáte. Díky grafickému návrhu si můžete kuchyni vyladit podle svých potřeb a představ. Jednotlivě s vámi projdeme funkčnost kuchyně, praktické vychytávky a dostatek úložných prostorů v kuchyni. Následně se postaráme i o kompletní realizaci a montáž. A vy se budete moci soustředit pouze na vaření.

Nezapomeňte na kuchyňské spotřebiče. Nedílnou součástí každé kuchyně jsou i kuchyňské spotřebiče, které dělíme na volně stojící nebo vestavěné. Trendem dnešní doby jsou 100% spotřebiče zabudované do kuchyňské linky. Z estetického, funkčního i cenově dostupnějšího hlediska doporučujeme zabudované spotřebiče. Preference je samozřejmě jen a jen na vás. Naši odborníci vám vše detailně rozkreslí v grafickém návrhu. Tak, aby se vám kuchyně co nejlépe používala.

Bonus od nás! Připravíme vám i návrh doplňkových dekorací, které se do vaší nové kuchyně budou stylově a designově hodit. A také vám můžeme navrhnout jídelní stůl, který bude pro vaši rodinu nejvhodnější. Kde jinde byste chtěli uvařené pokrmy konzumovat? Výběr jídelního stolu nepodceňujte. Můžete jedním kouskem nevhodného nábytku, jídelního stolu, zkazit celý designově navržený koncept kuchyňské linky. S grafickým návrhem kuchyně a s ním spojeným i kuchyňským stolem, vám pomohou naši specialisté na naší pobočce v Českých Budějovicích. Sjednejte si schůzku a navštivte nás.

Prohlédněte si naši fotogalerii a vyberte si u nás svoji vysněnou kuchyni. V kuchyních od nás se skvěle vaří a působí vždy reprezentativně.