Obklady a dlažby s nejlepší cenou v ČR. Nečekejte s objednávkou! Doprava zdarma u všech objednávek nad 15.000 Kč.

Inspirace pro bydlení

Prémiová značka LAUFEN nově v našem sortimentu

Do našeho sortimentu produktů jsme nově zařadili také značku LAUFEN.

Jedná se o švýcarskou značku, která na na trhu působí více než 125 let. Pyšní se precizností, kvalitou, designem a také udržitelností v koupelně.

Osobitost tradiční švýcarské značky se odráží zejména v symbióze designu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, značka v portfoliu ROCA je jedním z předních světových výrobců s globální distribuční sítí. Hlavní kompetence společnosti spočívá v jejích znalostech v oblasti výroby sanitární keramiky. Již více než 125 let používá značka LAUFEN lidstvu nejstarší známý tvárný materiál, za účelem tvorby inovativních sanitárních výrobků, vysoce moderní zařízení s legendární švýcarskou přesností. Znalost koupelny jako celku se vyvinula jak z působnosti společnosti LAUFEN v keramickém průmyslu, tak ze sofistikovaného designu.
 
Výrobky LAUFEN jsou na první pohled jedinečné tím, že jejich švýcarský návrh spojuje dva hlavní designové trendy: emocionální italský design z jihu a tradiční severní design charakteristický svou přesností a jasností.
 
Pro společnost LAUFEN má kvalita dva aspekty: výrobní znalosti a vysoký stupeň praktického přínosu, který dokončená koupelna poskytuje zákazníkovi - což nemusí být na první pohled patrné. Společnost LAUFEN se zabývá výrobou produktů, které umožňují používat vodu, vzácný přírodní zdroj, střídmě a dokazuje tím svůj závazek k ochraně a zachování přírodních zdrojů a výrobě šetrné k životnímu prostředí.
 
Tato společnost nabízí produkty do koupelen i různé koupelnové kolekce. Mezi oblíbené a známé kolekce patří například kolekce SONAR, PALOMBA, Kartell, LIVING atd. Na náš e-shop ČEČETKA budeme během krátké doby postupně přidávat produkty od značky LAUFEN. Budete si tak u nás moci zakoupit od této značky například nový koupelnový nábytek, skříňku pod umyvadlo, sprchovou vaničku, vanu, umyvadlo, klozet, bidet, vodovodní baterie či další koupelnové doplňky.
 
Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz
10 důvodů, proč si domů pořídit topidlo

Také máte rádi teplo? Někdy, zvláště v zimních měsících, se Vám může stát, že topení, které máte doma není dostatečné, je Vám neustále zima a proto hledáte alternativu, která by byla účinná, ale ne příliš náročná na provoz a vyřešila by Vaší situaci. Pro tyto případy  doporučujeme, pořídit si kvalitní topidlo, přímotop či elektrický konvektor z našeho e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Při výběru a volbě vhodného topidla pro interiér, myslete především na výkon topidla. Čím větší topný výkon bude těleso mít, tím rychleji dojde k ohřátí celé Vaší místnosti. Také lze obecně říct, že čím větší prostor pro vytápění domácnosti budete mít, tím větší výkon topidla bude potřeba. Vybrat si můžete z naší široké nabídky. V kategorii TOPIDEL, najdete jak elektrická keramická topidla, nástěnná topidla, halogenové ohřívače, infrazářiče, konvektory, teplovzdušné ventilátory, turbo radiátory, tak i elektrocentrály. Výběr toho ideálního, je jen a jen na Vás. Topidlo představuje moderní a účinnou technologii vytápění do domácnosti nebo kanceláře. Hlavní výhody topidel, je možné shrnout do deseti bodů.

1) Topidlo Vám poskytne okamžité teplo

Pokud toužíte po rychlém teple, tak právě topidlo Vám poskytne teplo ihned a navíc s nízkou  spotřebou energie. Díky tomu je efektivním prostředkem na vytápění Vaší domácnosti. Oceníte ho zvláště ve chvílích, kdy budete potřebovat rychlé zahřátí.

https://www.cecetka.cz/iskra--elektricky-halogenovy-ohrivac-iskra-hh09--400-800-1200-1600w/

2) Vysoká hřejivost

Topidla mají vysokou hřejivost.

3) Malé rozměry

Topidla jsou charakteristická malými rozměry a nízkou hmotností. Většina z nich je přenosná, snadno se tak s nimi dá manipulovat a přesouvat je podle potřeby do jiné místnosti.

4) Nízká hlučnost

U topidel se obecně nemusíte bát, že Vás jejich provoz bude nějakým způsobem rušit. Jedná se o tichá topidla, která tak oceníte nejen večer, ale stejně tak i v době Vašeho spánku.

5) Nevysušují vzduch v místnosti

Velkou předností topidel je, že nevysušují vzduch. Tuto výhodu pocítíte na Vašem zdraví, protože suchý vzduch v domácnosti se sebou nese řadu zdravotních problémů.

6) Nevíří prach

Topidla můžete bez obav pořídit do domácnosti, ve které se vyskytuje alergik nebo astmatik. Topidla nevíří prach, a proto nezpůsobují respirační problémy.

https://www.cecetka.cz/iskra--elektricky-konvektor-iskra-pn-2000--1000-2000w/

7) Moderní deisgn

Elektrická keramická topidla, nástěnná topidla, halogenové ohřívače, infrazářiče, konvektory, teplovzdušné ventilátory, turbo radiátory atd. jsou moderní přístroje s elegantním designem. Vzhledově nejžádanější jsou stojací keramická topidla.

8) Nízké pořizovací náklady

Všechna topidla, konvektory a ventilátory se vyznačují nízkými pořizovacími náklady. Sehnat se dají již v řádech několika stokorun. Nepředstavují tedy výraznou zátěž pro rodinný rozpočet.

9) Zabraňují vzniku plísní

Díky ohřívání místnosti zabrání topidla, konvektory i ventilátory vzniku či šíření plísní.

10) Teplo bez produkce spalin

Nejenže topidla nevíří prach, ale ani neprodukují žádné spaliny či jiné zdraví nebezpečné látky. Můžete je tedy bez obav používat, aniž byste škodili svému zdraví nebo životnímu prostředí.

https://www.cecetka.cz/iskra--olejovy-turbo-radiator-iskra-yl-b28-11/

Nové topidlo si můžete objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/topidla-2/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Koupelnové trendy pro rok 2023

Jaké koupelny jsou pro rok 2023 "in"? Toužíte po TOP koupelně, která bude zařízená dle nejnovějších trendů? Chcete vědět jaké koupelny jsou moderní v roce 2023? My už víme, jak má koupelna vypadat. Přinášíme Vám inspiraci, co právě v koupelnovém světě frčí. Zaměříme se na obklady a dlažby do koupelny i koupelnové vybavení a doplňky.


Trend číslo 1 - Kontrast! Kombinujte výrazné barvy a jemný luxus

Když se řekně konstrast, každý z nás si hned představí černo - bílý svět. Ovšem Vaše nová koupelna může mít i kontrast v podobě jiných barev. Zkombinovat můžete například bílé stěny koupelny s jednou stěnou v jiné barvě. Nemusí jít zrovna o černou. Může jít o moderní hořčicovou (žlutou), hnědou, šedou či béžovou. V roce 2023 je topem vínová barva, takže pokud ji máte v oblibě, můžete jednu stěnu ve Vaší nové koupelně udělat vyjímečnou i tím, že ji právě necháte obložit dlažbou ve vínové barvě. Trendy bude také působit jedna stěna v koupelně v designu betonu, kamene nebo dřeva.

Záleží také na intenzitě a sytosti barvy, kterou na jednu originální stěnu zvolíte. My doporučujeme volit intezitu jemnější, proto, aby se Vám koupelna hned tak neokoukala a také, aby stěna nepůsobíla jako pěst na oko a nezazdila celou krásu vybavení a doplňků v koupelně. Pamatujte, že méně je někdy více.

V rámci jednoho prostoru je také možné kombinovat různé formáty, od malých rozměrů dlažeb, až po ty velkoformátové dlažby. V kontrastu s barevnými obklady se začínají objevovat minimalistické koupelny v jemných smetanových barvách. Vše laděné tón v tónu. Jde o nenápadný luxus, který Vás naprosto okouzlí. Jemnost a barevná souhra tónů působí jako pohlazení na duši.

Proto, aby byl efekt koupelny dokonalý, podtrhnětě celý kontrast tím, že ji doplníte černými prvky. Ke žluté, smetanové, šedé i hnědé koupelně krásně ladí černé umyvadlové barie, černé sprchové baterie i zbytek černých koupelnových dopňků. Kontrast se dá také vytvořit pomocí zlatých rámů zrcadel, zlatého kování i ze zlatých či měděných vodovodních baterií.

Pokud Vám jde opravdu o luxus, pak zlatavé odstíny vyniknou nejlépe s obklady v designu mramoru, které můžete ještě doplnit o živé květy či zelené rostliny.

Trend číslo 2 - Černé vodovodní baterie a sprchy

K černým vodovodním bateriím a sprchám už jsme v tomto článku nakročili. Černé vodovodní baterie a sprchy jsou na trhu a v oblibě u mnoho zákazníků již několik let. Nebude tomu jinak ani v roce 2023. Černá barva dodá místnosti nádech elegance i luxusu, ale zároveň maličko tajemnosti. Proto můžete vsadit na kontrast s bílou, šedou či hnědou. Pokud si chcete pohrát s rafinovaným vzhledem koupelny, pak zvolte matný povrch černých vodovodních baterií a sprch. Vaše koupelna tím získá minimalistický design.

Trend číslo 3 - Lamely a 3D efekty

Novinkou v roce 2023 jsou rovné linie v koupelně. Právě takové linie se přesouvají do obkladů a dlažeb v podobě imitace dřevěných lamel. Mohou být položeny vertikálně i horizontálně. Obě varianty Vám přinesou kýžený efekt. Dřevěné lamely budou v interiéru koupelny vypadat krásně jak s designem kamene, tak i s designem barevných obkladů. Skvěle působí s dekorací ve stylu Japandi. Už jste o něm slyšeli? Japandi styl pracuje s promyšleným záměrem nedokonalosti. Například tak, že do koupelny umístíte obraz jemně mačkaných obrazů atd.

Trend číslo 4 - Terrazzo, umělý kámen a imitace travertinu

Trend pro rok 2023 směřuje i k důrazu na přírodní vzhled. Také jste v souladu s přírodou a předchozí nabízené novinky a trendy Vám nic neříkají? Pokud chcete svou novou koupelnu spojit více s přírodou, tak Vám k tomu může pomoci terrazzo. Jde o umělý kámen, který je vyroben ze směsi cementu, barviv a ušlechtilých kamenných drtí. Výsledek bere dech. Výsledkem je příjemný a nadčasový prostor. Podle Vámi vybraného konkrétního dekoru budete schopni vytvořit jemnou i romantickou přírodní koupelnu.

 

Speciální kategorií je také imitace travertinu. Vyniká svým luxusním vzhledem a zvýrazní celou mísnost a prostor koupleny. Travertin Vaší koupelnu rozhodně obohatí. Travertin působí skvěle v kombinaci se šedou barvou, se zlatými bateriemi nebo se zelenými rostlinami.


Trend číslo 5 - Velkoformátová dlažba

Pokud mluvíme o velkoformátové dlažbě, myslíme tím rozměry, které začínají od rozměru 70 x 70 cm. Tyto dlažby se hodí nejen do velkých koupelen, ale mohou být využity i v koupelnách menších. Použití má ale svá specifika. Je důležité dobře plánovat a měřit. Na velkoformátových dlažbách vyniknou efektně hlavně dekory v imitaci betonu, kamene, dřeva či kovu. Atmosféra ve Vaší koupelně se pak stane skutečně jedinečnou. Spár v koupelně bude minimum a koupelna bude působit kompaktně.

Trend číslo 6 - Barevná umyvadla

Tak jako jsme mluvili o černých umyvadlových a sprchových baterií, je tomu podobně u myvadel. Velmi moderně a efektně působí černá umyvadla, šedá nebo s kovovým odleskem či betonová. Umyvadlo v barvě v prostoru skvěle vynikne. Jen dejte pozor, ať nekombinujete příliš mnoho dominantních prvků a také příliš mnoho barev v jedné koupelně.

Trend číslo 7 - Velká zrcadla s osvětlením

Trendem pro rok 2023 jsou také velká zrcadla. S prostorem dobře pracují díky zabudovanému osvětlení. Jemnost dodáte koupelně, pokud zvolíte kulaté či oválné zrcadlo. Nápaditost zase můžete své koupelně dodat obdélníkovým zrcadlem. V moderní koupelně zajisté neuděláte chybu s hranatým zrcadlem. Pokud si vyberete zrcadlo, které nebude mít zabudové osvětlení, lze ho esteticky doplnit o horní či spodní svícení. Hra světel je určitě pro koupelnu moc důležitá, tak ho dobře promyslete, ať je Vaše nová koupelna šperkem celého Vašeho domu či bytu.


A na závěr nesmíme zapomenout připomenout Vám barvu roku 2023! Jaká to tedy je? Letos vyhrála odvážná a energická barva Viva Magenta. Tato barva v sobě snoubí vínovou a fuchsiovou barvu. Záleží na každým z Vás, jak moc jste odvážní, aby jste tuto barvu použili ve Vašem novém interiéru.

 

Vše pro Vaši novou koupelnu můžete objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/koupelny/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Kuchyňské potřeby

Novinkou v našem sortimentu zboží jsou také kuchyňské potřeby. Sháníte vybavení do Vaší nové kuchyně? Pak si vyberte šikovné pomocníky na našem e-shopu. Najdete zde luxusní nerezové nádobí špičkové kvality a s nadčasovým designem, nepřilnavé nádobí v podobě pánviček a pekáčů, smaltované nádobí v tradičních českých dekorech, hrnce a rendlíky, porcelánové mističky i talíře, plastové výrobky, které se hodí pro každý den nebo plastové výrobky pro děti a také kuchyňské náčiní v podobě nožů, kráječů a celých sad nožů i s prkénkem.

Smaltované nádobí

Kvalitní smaltované nádobí zajisté potěší všechny hospodyňky. Nádobí nabízíme v různých designech. Moderní a nevycházející z módy jsou smaltované výrobky v provedení Capuccino, Cibulák, Červený puntík, Hnědý motýl nebo Exclusive. Smaltované nádobí je oblíbenou stálicí na českém trhu a jistě potěší milovníky klasiky, kteří upřednostňují decentní vzhled nádobí před nádobí s výrazným dekorováním. Smaltované nádobí je vysoce odolné a vydrží Vám na celý život.

Nerezové nádobí

Nerezové nádobí je nejuniverzálnější a v českých kuchyních nejrozšířenější. Nerez je v gastronomii vůbec nejpoužívanějším materiálem, a to nejen na výrobu nádobí, ale i například na spotřebiče. Spojuje v sobě totiž několik zásadních výhod - obstojnou tvrdost (tím i odolnost proti poškození), odolnost proti korozi (tím i snadnou údržbu a hygienu), snadné průmyslové tvarování a přijatelnou cenu. Nerezové nádobí dobře vypadá, má téměř neomezenou životnost a jeho údržba není ničím komplikovaná, snese i myčku nádobí. Ani náhodný pád na zem by neměl nerezové nádobí nijak poškodit a pokud se Vám podaří vnitřní povrch pánve nebo hrnce poškrábat, neztratí nádobí nic ze svých vlastností. Pokud nemá zvláštní rukojeti, bez potíží snese vysokou teplotu v troubě. Na našem e-shopu seženete nerezové nádobí od značek Mehrzer a Due Esse.

Nepřilnavé nádobí

Nádobí s nepřilnavým povrchem se těší stále větší popularitě. Může za to nejen rostoucí zájem o zdravý životní styl a s tím související přípravu zdavých pokrmů, ale i snadná údržba. Nepřilnavé nádobí zamezí nechtěnému přichycení potravin. Výhodou nepřilnavého povrchu je tedy nepřilnavost, aniž byste nádobí museli potírat velkou vrstvou tuku. Na našem e-shopu si můžete vybrat z širokého sortimentu pánví, pekáčů nebo třeba plechů na muffiny.

 

Porcelánové výrobky

Porcelán je jiný druh keramické hmoty, která má své výjimečné charakteristické vlastnosti. O jaké jde? Porcelán se vyznačuje především svou maximální pevností, bělostí a transparentností. Výhodou porcelánových výrobků je také vysoká mechanická odolnost, lze ho používat v mikrovlnné troubě i v myčce na nádobí, je odolný vůči teplotním šokům, odpovídá přísným hygienickým normám a v domácnosti najde své uplatnění nejen na jídelním stole, ale i jako vděčná dekorace.

Plastové výrobky

Z plastových výrobků doporučujeme dětské jídelní sady, které rozzáří každý dětský obličej a udělá mnoho radosti. Plastové výrobky a sady jsou vhodné pro každodenní stolování, dobře odolávají teplotám a lze je mýt v myčce.

Kuchyňské náčiní

Kategorie kuchyňského náčiní zahrnuje nejen kráječe, ale také celé sady nožů s prkénkem. Vsaďte na kvalitu a objednejte si kuchyňské náčiní na našem e-shopu. Nabízíme nože pevné, odolné, ostré jako břitva, které Vám budou dlouho a spolehlivě sloužit.

Veškeré kuchyňské potřeby můžete pohodlně objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Tipy na vánoční dárky pro domácnost

Domov je místem, kde se cítíme v bezpečí, máme možnost se uvolnit, odpočívat, cítit se pohodlně a dobře se postarat o své fyzické i psychické potřeby. K vytvoření příjemné atmosféry nám může pomoci i domácí vybavení. Jelikož se blíží čas Vánoc, přinášíme Vám tipy na praktické dárky do interiéru a do Vaší domácnosti. Kdy jindy vylepšit Váš domov, než právě na Vánoce? Funkčními dárky můžete obdarovat jak přímo Vaši rodinu, tak i blízké příbuzné.

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Připravili jsme pro Vás užitečné tipy na vánoční dárky do Vaší domácnosti. Podívejte se, co obsahuje náš vánoční seznam.

Prvním tipem od nás je - elektrický krb

Pokud chcete zútulnit Váš interiér něčím netradičním, toužíte po večerní relaxaci u krbu, ale klasický krb si dovolit nemůžete, pak pro Vás právě elektrický krb bude tím pravým vánočním dárkem. S elektrickým krbem si budete moci užívat každý večer dokonalý odpočinek. Elektrické krby se stávají stále populárnější, protože umí navodit stejný dojem, jako krby běžné. Pokud tedy bydlíte v bytě a nemáte komín nebo dostatek prostoru či financí, elektrický krb pro Vás bude tím správným řešením. Moderní elektrické krby v dnešní době nabízejí téměř stejné benefity, jako krby klasické. Vypadají skvěle a dokonale imitují hořící plamen.

Druhým tipem jsou - světla

Budiž světlo! Dávno jsou pryč doby, kdy byla sláva, když v každé místnosti visel jeden lustr a luxus byl završen nevkusnou lampičkou. Moderní technologie nabízejí naprosté skvosty, a pokud si dobře vyberete, dají právě světla, kráse našich interiérů, možnost skutečně vyniknout. Na našem e-shopu si můžete vybrat designová a moderní svítidla jak do koupelny, tak do kuchyně, obývacího pokoje i ložnice. Nabízíme také venkovní svítidla, LED pásky, Philips Hue i vánoční osvětlení.

Nový sporák - náš třetí dárek

Možná je čas Vánoc ideální dobou na výměnu sporáku. Vyměňte Váš starý sporák, který už dosluhuje, za nový a modernější. Sporák v sobě většinou kombinuje varnou desku a pečicí troubu, proto je při jeho výběru třeba důkladně zvážit preferované způsoby vaření a pečení. Na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. můžete vybírat hned z několika typů. Široká nabídka kvalitních sporáků od výrobců ALFA PLAM, TIM SYSTEM a BELLA THALIA jsou stálicí a nedílnou součástí našeho sortimentu. Při jejich vývoji a výrobě je dbáno zejména na jejich dlouholetou životnost. Jejich design je vyvíjen pro milovníky staré dobré klasiky a jistě najde zalíbení i u lidí, kteří dávají přednost klasice před módními výstřelky. Vaření na našich sporácích je ekonomické a při správném zacházení Vám vydrží sloužit po desetiletí.

Nadělte si nové dveře!

Interiérové dveře v dnešní době neslouží už jen k oddělení místností. Staly se hlavním prvkem, který doladí Váš design interiéru. Dveře otevřeme průměrně třicetkrát za den a zhruba deset tisíckrát ročně. To už stojí za to vybrat pěkné, kvalitní, bytelné, aby vydržely hodně dlouho.

Pátým tipem na dárek je koupelnový nábytek a doplňky do koupelny

V koupelně rozhodně nesmí chybět nábytek. Pokud stavíte a zařizujete novou koupelnu a nebo ji jen rekonstruujete, bude koupelna kompletně zařízena, až když do ní usadíte i ostatní nábytek. Jde o koupelnové skříňky a poličky, desky pod umyvadla, zrcadla, galerky a osvětlení. Koupelnový nábytek vybírejte ve stejném stylu, jako máte ostatní vybavení do koupelny, například vodovodní baterie, umyvadlo, vanu či sprchový kout. Naše nabídka koupelnového nábytku je pestrá - zahrnuje vše co potřebujete, až do nejmenších detailů. Díky koupelnovému nábytku získáte spoustu úložného prostoru, který Vám skvěle poslouží k uložení ručníků a čistících, mycích nebo kosmetických přípravků, takže se Vám nebudou v koupelně nikde válet. Koupelna bude zásluhou vhodně zvoleného nábytku působit čistě a uklizeně.

Pozornost věnujte také sprchovému příslušenství! Každý z nás si určitě rád dopřeje dlouhou horkou sprchu na prohřátí a relaxaci. Náš sortiment sprchy a příslušenství zahrnuje nabídku všeho potřebného. Vybrat si můžete ze sprchových a vanových setů, z velké nabídky ručních sprch, sprchových systémů, hlavových sprch, sprchových tyčí a držáků a nebo ze sprchových hadic. Chvíle ve sprše Vám může zpříjemnit i skleněná polička, kam si při mytí můžete odložit sprchový gel nebo šampon. Další oblíbenou vychytávkou jsou jednoháčky či dvojháčky na ručníky. Při vystupování ze sprchy máte osušku hned po ruce. Pro sušení ručníků nebo mokrého prádla je vhodné pořídit i držák na ručníky, kde můžete vše nechat doschnout. 

S nákupem vánočních dárků neotálejte. Všchny dárky můžete pohodlně objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/

Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Koupelnové radiátory

Koupelnové radiátory jsou NOVINKOU na našem e-shopu Čečetka s.r.o. a pokud právě vybíráte topný žebřík do Vaší nové koupelny, přečtěte si celý náš článek, kde se budeme tématu "výběru koupelnového radiátoru" věnovat.

Koupelnový radiátor je využíván především v koupelnách nebo také v technických místnostech. Jeho hlavním účelem je efektivní a stylové vytopení místnosti. Svým tvarem a velikostí je určen také k sušení ručníků či oblečení. Nejde o deskový radiátor, ale jedná se o radiátor složený z měnších trubek, na který se ručníky snadno zavěšují. Koupelnový radiátor je vhodný jak do nových, moderních rodinných domů, tak i do klasických bytů a domů. Na našem e-shopu si můžete vybrat radiátor v různých designech i různých rozměrech. Nejoblíbenější variantou koupelnového žebříku je ten, který se připevňuje přímo na stěnu.

K čemu se koupelnový radiátor připojuje?

Žebřík může být připojen k otopné soustavě nebo je vytápění zajištěno elektrickým topným tělesem. U elektrického toplného tělesa je důležité myslet na to, aby poblíž koupelnového radiátoru byla elektrická zásuvka. Zapojení pak lze kombinovat s termostatickým nebo časovým spínačem. Oba způsoby se dají také kombinovat.

Jak vybrat vhodný koupelnový radiátor?

Výkon a účel radiátoru

Nejdůležitějším parametrem při výběru topného tělesa do koupelny je jeho výkon. Ten se odvíjí nejen od velkosti vytápěné místnosti, ale i od účelu, ke kterému má sloužit. Příliš malý radiátor nebude mít dostatečnou sílu na vyhřátí celého prostoru. Naopak, moc velký radiátor bude vypadat zvláštně a náklady na vytápění budou zbytečně vyšší.

Velikost radiátoru

Rozměr radiátoru volte podle počtu členů domácnosti a podle toho, co vše plánujete sušit. Pro manželský pár postačí radiátor o velikosti 100 cm, naopak pro čtyřčlennou rodinu volte radiátor větší např. od 170 cm více. Pokud plánujete radiátorem nejen sušit ručníky a oblečení, ale také vytápět místnost, zvolte raději větší model s dostatečným výkonem.

Design radiátoru

Koupelnové radiátory jsou nabízeny a vyráběny z různých materiálů, v různých barvách i designu. Trendem a  nejoblíbenější variantou však zůstavají bílé koupelnové žebříky. Bílá barva ničím nenarušuje prostor koupelny, technické místnosti nebo zádveří. Prostor také nijak nezmenšuje a působí jednoduše, elegantně i čistě. Moderně působí i stříbrné radiátory, u kterých si můžete vybrat lesklé či matné provedení.

Cena radiátoru

Rozpočet hraje při výběru také důležitou roli. Cena radiátorů se odvíjí od velkosti, materiálu, výkonu ale i samotného výrobce. Nejlevnější kusy lze pořídit za opravdu přívětivé ceny, nutno však počítat s nižší životností a nižšími parametry. V případě designových kousků počítejte s větší finanční investicí.

Náš tip!

Ke koupelnovému radiátoru si můžete dokoupit háčky, které Vám umožní zavěšení většího počtu ručníku těsně k radiátoru.

Svůj nový koupelnový radiátor si můžete vybrat a objednat zde: https://www.cecetka.cz/koupelnove-radiatory/

Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Výběr koupelnových doplňků

Jak správně vybrat koupelnové doplňky? Proč je dobré jejich nákup promyslet? Jaké koupelnové doplňky zvolit, aby ladily nejen k sobě, ale i k celému interiéru koupelny?

Výběr doplňků do koupelny se může zdát jednoduchý, ale i tady je potřeba přemýšlet nad stylem a designem koupelny. Podívejte se, na co si dát pozor při výběru doplňků. Tady je od nás pár tipů a rad.

Koupelnové doplňky se většinou pořizují až jako poslední, až poté, kdy již máte obloženou koupelnu obklady, vanu, sprchový kout, umyvadlo i koupelnový nábytek. To, že jsou koupelnové doplňky pořizovány až jako poslední, ale neznamená, že jsou méně důležité. Naopak jsou důležitými prvky celé koupelny. Právě koupelnovými doplňky definujete atmosféru a náladu v celé místnosti. Koupelna může být útulná, tradiční, minimalistická, moderní, orientální nebo může mít skandinávský styl. Doplňky do koupelny mohou také pomoci místnost opticky zvětšit nebo prosvětlit.

Jak postupovat při vybavování koupelny?

Finance

Prvním kritériem jsou rozhodně finance a rozpočet, který na výběr koupelnových doplňků máte nebo kolik jste za doplňky ochotni utratit peněz. Designové koupelnové doplňky mohou být velmi drahé. Když si prohlédnete jednotlivé nabídky výrobců, setkáte se s luxusním dávkovačem tekutého mýdla i se skleničkami z ručně foukaného skla. Ceny se mohou šplhat až do desítek tisíc korun. Po designové a estetické stránce jsou bezchybné, ale za stejnou cenu si můžete pořídit i novou vanu nebo doplňky do celé koupelny. Má to tedy smysl? Na druhou stranu se Vám také nevyplatí pořizovat doplňky do koupelny z té nejnižší cenové kategori. Proč? Většinou jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů, nic nevydrží a jejich životnost je krátká. Volte tedy střední cenovou kategorii. Rozpočet rozhodně naplánujte, ať koupíte vše, co je právě potřeba.

Prostor

Do malé koupelny se vejde jen to nejzákladnější vybavení. Větší koupelna ale vypadá lépe, když jsou prázdná místa zaplněna dekorativními či funkčními předměty. Vybavení by mělo odpovídat Vašim potřebám. Jiné předměty bude potřebovat koupelna pro zamilovaný mladý pár a jiné rodina s dětmi. Do malých prostorů koupelny postačí háčky na ručníky, ale ve velké koupelně si můžete dovolit třeba i koš na prádlo a vázu s květinami.

Materiál

Jaký materiál je vhodný do koupelny? Je dobré zajistit, aby doplňky nebyly z různých materiálů, ale aby byly v koupelně využity raději jen 2 nebo 3 různé materiály. Myslet musíte také na to, že se v koupelně tvoří vlhkost a je to proto specifiké prostředí. Ne všechny materiály jsou tedy vhodné. V ideálním případě volte plastové doplňky, které nemění svou podobu po celou dobu životnosti. Proto plastové mýdlenky či držáky vydrží téměř na vždy. Krásně také vypadají dřevěné nebo kamenné koupelnové doplňky. Dřevo je celkově spolehlivý materiál a vytvoří Vám skvělý design koupelny. Ovšem může časem bobtnat a měnit svůj tvar. Dalšími vhodnými materiály do koupelny jsou také nerez, keramika, sklo nebo bambus. Volba je jen na Vašich preferencích.

Barva

Koupelny, jejichž interiér je barevně sladěn vypadají atraktivně a uživatel se v nich cítí nejlépe. Základním pravidlem je vždy držet se jednoho nebo dvou odstínů. Rozhodně nepořizujte jednotlivé doplňky ve všemožných barvách. Do koupelny zářící bílou barvou, mohou být pořízeny doplňky v kontrastních barvách. To dodá Vaší koupelně potřebnou jiskru. Pokud ve Vaší koupelně převažuje dřevěné vybavení, můžete zvolit doplňky ve žluté nebo hnědé barvě. Aktuálně je právě žlutá koupelna módním trendem. Hitem je hořčicový odstín. Retro koupelnové doplňky podtrhnout tradičně vypadající koupelny. Vyniknou v ní určitě koupelnové doplňky mosaz nebo bronz. Moderní koupelny si naopak žádají temné odstíny. V kurzu jsou černé koupelnové doplňky, antracitové a nebo grafitové.

Závěrem je nutné doplnit, že vhodným řešením je také varianta, kdy zakoupíte veškeré koupelnové doplňky z jedné produktové řady či série od jednoho výrobce. Chybu neudělate a vše Vám k sobě bude hezky ladit.

Dávkovače mýdla, držáky, poličky, háčky, mýdlenky, WC štětky a další můžete objednat na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Pokud potřebujete pomoci s výběrem koupelnových doplňků, neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Dřevěná koupelna

Plánujete novou koupelnu? Ať už chystáte rekonstrukci koupelny nebo právě zařizujete koupelnu novou, přinášíme Vám aktuální článek na téma: Dřevěná koupelna. Inspirujte se trendy koupelnou ve dřevěném designu. Vaše koupelna, která bude doplněna dřevěným koupelnovým nábytek, policemi, skříňkami a dekorací získá nádech přírody i elegance.

Pokud se v koupelně chcete cítit příjemně, je její vzhled důležitý stejně jako její praktičnost a funkčnost. Na poli designu se už dlouhou dobu těší velké oblibě dekor dřeva. Do koupelny vnese pocit tepla a zároveň ladí s téměř jakýmkoliv stylem.

Dřevěný dekor můžete do koupelny zakomponovat hned několika způsoby. Můžete sáhnout po obkladech a dlažbě imitujících dřevo nebo po přírodních doplňcích. Skvělou a oblíbenou volbou je i výše zmiňovaný koupelnový nábytek a koupelnové skříňky.

Jaké vlastnosti musí splňovat koupelnový nábytek?

Dřevěný koupelnový nábytek a skříňky volte vždy takové, které jsou určeny pro použití ve vlhkém prostředí koupelny. Jelikož se při koupání a sprchování uvolňuje do místnosti v koupelně mnoho páry a vlhkosti, je zapotřebí, aby byl nábytek odolný a vhodný do koupelnových podmínek.

Na našem e-shopu ČECETKA s.r.o. najdete dřevěný koupelnový nábytek například od značky JIKA, která používá HPL nábytkový povrch, který splňuje tyto vlastnosti. Nábytek od značky JIKA je vlhkuodolný. Dřevěný koupelnový nábytek od značky JIKA také vyniká v ABS hranách lepených PUR lepidlem, které jsou zároveň vysoce odolné proti mechanickému poškození.

Jaké dřevo vybrat do koupelny?

Dub

Na našem e-shopu si můžete vybrat koupelnový nábytek v příjemném dřevodekoru dub, který svým provedením s výraznou strukturou vzbuzuje dojem skutečného masivu. Elegantní jednoduchý design nábytku je nadčasový a potěší jak příznivce přírodního stylu, tak nadšence do minimalismu.

Jasan

Nabízíme také koupelnový nábytek a skříňky v dřevodekoru jasan, který vzbuzuje pocit opravdového dřeva. Působí jemným dojmem, díky němuž v koupelně vytvoří příjemnou relaxační atmosféru. Do koupelný vnáší harmonický design.

Jaké jsou další možnosti a typy dřeva v koupelně? Jde především o oblíbené dřevo ořech, třešeň a nebo satinové dřevo.

Při výběru se snažte typ dřeviny vhodně kombinovat se stylem a barvami ve Vaší nové koupelně. Trendem je oblíbená kombinace šedých obkladů a středně světlého dřevěného nábytku nebo i kombinace bílých obkladů a dlažeb s dřevěnými doplňky.

Věříme, že Vám náš článek pomohl. Potřebujete pomoc s výběrem koupelnového nábytku? Neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na e-mail: obchod@cecetka.cz

Instalace vodovodních baterií

Potřebujete vyměnit staré vodovodní baterie, které už dosloužily, za nové? Jak na instalaci vodovodních baterií? Přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte několik rad, jak na správnou instalaci vodovodních baterií. Dozvíte se také jaké jsou typy vodovodních baterií i do jaké výšky je instalovat.

Pokud rekonstruujete nebo zařizujete novou koupelnu určitě Vám záleží na každém detailu, což je dobře, protože i na maličkostech záleží, a i drobnosti rozhodují o tom, jak bude Vaše koupelna vypadat, jaká v ní bude atmosféra, jak se v ní budete cítit a také jak dobře Vám bude sloužit, jak moc bude funkční. Jedním takovým důležitým bodem, na který nesmíte zapomenout, jsou právě vodovodní baterie. Důležitý je jak ideální výběr, tak i jejich vhodná montáž a instalace.

Jaké máme typy vodovodních baterií?

Umyvadlové baterie

Žádné umyvadlo či umývátko se neobejde bez umyvadlové baterie. Umyvadlové baterie jsou nejpoužívanější ze všech baterií. Volit můžete například mezi stojánkovou baterii s pákovým ovládáním s pevným výtokem a odtokem nebo klasickou nástěnnou baterií. Umyvadlové baterie se často vyrábějí v setu s vanovou, sprchovou a bidetovou baterií, takže Vaše koupelna bude stylově sladěna a bude mít jednotný design. 

Vanové baterie

Vanu bez vanové baterie si nenapustíte. Vanová baterie je určena k napouštění vany a také má vývod na připojení sprchy. Pokud si chcete napustit vanu nebo se osprchovat, využijete k tomu přepínač. Velmi oblíbenou variantou vanových baterií jsou termostatické vanové baterie, kde se nemusíte bát opaření. Zajišťují stále stejnou teplotu vody. K moderním kouskům patří vanové baterie, u kterých je napouštění vany zajištěno vodopádem. K volně stojícím vanám jsou vhodné vanové baterie do podlahy. 

Sprchové baterie

Při výběru sprchových baterií máte možnost volby mezi kohoutkovými, pákovými, nástěnnými nebo podomítkovými bateriemi. Pro pohodlné sprchování jsou oblíbené termostatické baterie, kdy je zajištěna stále stejná teplota vody a jsou úspornější na energii i vodu. Pokud chcete mít jednotný design Vaší koupelny, doporučujeme zvolit stejné baterie v celé koupelně, jak umyvadlové, vanové, sprchové, tak i bidetové. 

Bidetové baterie

Máte u toalety také bidet? Bidetové baterie se sprškou i bez ní se instalují na bidety. Slouží k hygieně a perfektní čistotě po návštěvě WC. 

Dřezové baterie

Dřezové baterie by měly ladit s celkovým konceptem Vaší kuchyně. Preferujete oblé tvary nebo hranaté? Výběr nepodceňujte a pečlivě zvolte tu, která je podle Vás nejhezčí. Důležité je, aby se Vám dřezová baterie hodila k ostatním spotřebičům v kuchyni. 

Podomítkové

Podomítkové baterie se stávají trendem současné doby. Jsou s přepínačem a jsou určeny pro sprchové kouty s pevnou a ruční sprchou nebo k vanám s napouštěcím přepadem a s možností sprchování. Podomítkové baterie se instalují přímo do zdi. Pro ucelené řešení a designový soulad koupelny doporučujeme baterie kombinovat i s ostatními výrobky od jedné značky a s dalším příslušenstvím stejného výrobce. 

Jaké jsou vhodné instalační výšky vodovodních baterií?

Umyvadlové baterie

Při instalaci umyvadlové baterie myslete také na místo přívodního potrubí a udělejte správné rozhodnutí, zda zvolíte baterii stojánkovou či nástěnnou. U stojánkové zajistěte, aby přívody teplé a studené vody byly ukončeny v místě instalace umyvadla, tedy ve výšce přibližně 58 – 60 cm. Případně dle individuální výšky uživatele. Výška nástěnné umyvadlové baterie závisí na výšce připojení pro umyvadlo a pohybuje se kolem 100 cm.

Výška baterie nad umyvadlem je ovlivňována také tím, jestli se jedná o umyvadlo vestavěné do desky, nebo umyvadlo na desce. Zde Vás limitují především rozměry obou příslušenství.

Vanové baterie

Pro nástěnnou baterii připravte vyústění přibližně ve výšce 70–80 centimetrů od podlahy v místě, kde je to dle tvaru vany a použité baterie nejvhodnější. Výška baterie nad vanou, tedy nad jejím okrajem, by se měla pohybovat okolo 20 centimetrů.

Sprchové baterie

Jaká je ideální výška instalace sprchové podomítkové baterie? Obecně se montáž doporučuje v rozmezí 120 až 130 cm nad vaničku. U tohoto typu baterie je velmi důležité dodržet rozteč vývodů studené a teplé vody. Vývod studené vody se montuje vpravo a vývod teplé vody se montuje vlevo. Rozteč ideálně 10 či 15 cm. Pokud plánujete hlavovou sprchu, tak ta je nejčastěji instalována do výšku cca 215 cm.

Inspiroval Vás náš dnešní článek? Plánujete pořízení nové vodovodní baterie? Pokud ano, vodovodní baterie můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Sporáky na dřevo

Sporáky na dřevo a obecně řečeno, sporáky na tuhá paliva, zažívají velký návrat. S ohledem na růst cen za energie se opět stávají oblíbenou volbou a vrací se nejen na chaty a chalupy, ale také do domácností, například jako druhý sporák nebo do letních kuchyní. Sporák na tuhá paliva je víceúčelový spotřebič, který Vám umožní nejen vaření a pečení, ale také topení. Dokáže zajistit vše v jednom.

Jak už napovídá samotný název, ve sporáku na pevná paliva si jednoduše zatopíte dřevem, briketami nebo peletami. Jeho hlavní účel je ve vaření, pečení a veškerých kuchařských aktivitách. Jeho sekundární účel je v tom, že může sloužit jako zdroj vytápění a funkční dekorace. Elegantně tak vyřešíte otázku, jak si v kuchyni zatopit, uvařit či upéct večeři, a ještě získat krásný interiérový doplněk. 

Výhodou je i fakt, že se kdykoliv při vaření obejdete bez elektřiny, a ještě vyprodukujete teplo. Provoz sporáku na dřevo je ekonomický a pořizovací ceny nejsou nijak vysoké. 

Drobnou nevýhodou sporáku na dřevo může být to, že s ním nevytopíte celý dům. Sporáky na tuhá paliva většinou nejsou konstruované a dimenzované na vytápění velkých prostor, není to jejich hlavní funkce. Pokud tedy hledáte řešení pouze pro vytápění bytu či domu, volte spíše krbová kamna. 

Jak vybrat vhodný sporák na dřevo?

1) Umístění

Sporák na dřevo potřebuje připojení na komín, proto dobře zvažte jeho umístění. Před pořízením sporáku také změřte místo vyhrazené pro jeho instalaci. Rozměry sporáků se pohybují různě, v šířkách od 60 cm až do cca 95 cm.

2) Design

Design sporáku na dřevo volte podle stylu interiéru. Například rustikální sporák bude vhodný pro chatu či chalupu, ale do rodinného domu vybírejte spíše moderní typ.

3) Výkon

Výkon sporáku přizpůsobte velikosti místnosti a četnosti používání. Výkon teplovzdušného sporáku na pevná paliva se pohybuje většinou v rozmezí od 5 kW do 10 kW. Výkon sporáku s výměníkem může být i 32 kW.

4) Funkce

Možná se Vám zdají všechny sporáky na první pohled stejné, ale ne všechny mají stejné funkce. Levnější typy sporáků mohou být vyrobeny z tenkého plechu, a proto se dobře a rychle roztopí, ale také velmi rychle chladnou, což vyžaduje časté přikládání. Některé sporáky mají funkci vaření, ale nemají možnost pečení v troubě. Dražší typy sporáků na dřevo mohou mít funkci hoření s malou účinností nebo spalovaní naopak s vyšší účinností. Sporáky vybaveny výměníkem zase mohou nabízet možnost připojení na ohřev vody či na radiátor. Preference jsou jen na Vás, dle Vašich potřeb. 

Pro snadnější výběr sporáku na tuhá paliva Vám přinášíme stručný seznam toho, co byste si měli před nákupem ujasnit:

  • Sporák plánuji do rodinného domu nebo na chatu?
  • Chci moderní design nebo rustikální vzhled?
  • Rozměry – výška, šířka, hloubka?
  • Výkon?
  • Teplovzdušný sporák nebo s výměníkem?
  • Vývod kouřovodu a jeho průměr?
  • Jaké očekávám funkce?
  • Jaký mám rozpočet?

Pokud si dokážete odpovědět na tyto otázky, při nákupu sporáku chybu neuděláte. Sporák na dřevo můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz