Naše studio je pro zákazníky stále otevřeno. Domluvte si schůzku přes formulář na webu ,,Sjednat schůzku,, těšíme se na Vás!

Inspirace pro bydlení

Obklady a dlažby RAKO

Sháníte obklady a dlažby pro Váš domov? Nebo jen vybíráte vhodný obklad k Vaší dlažbě v koupelně? Na našem e-shopu nabízíme stovky typů a vzorů obkladů a dlažeb, jak do interiéru, tak do exteriéru. V tomto článku bychom Vám rádi představili našeho hlavního, českého a špičkového dodavatele a výrobce obkladů a dlažeb – RAKO. Společnost RAKO je známá svou výrobou sanitární keramiky. RAKO je také velmi známé jako Rakovnické keramické závody, se sídlem v Rakovníku.

Zlaté české ručičky, to je jedním z mnoha přízvisek, které by Vás mohlo napadnout v souvislosti s firmou RAKO. Rakovnické keramické závody vznikly již v roce 1883, takže se na českém trhu pohybují už velmi dlouho. V současné době jde o rakouskou společnost LASSELSBERGER, která se řadí také k největším evropským výrobcům obkladových materiálů. Společnost je rozdělena do segmentů RAKO HOME, RAKO OBJECT, RAKO SYSTÉM a díky tomu, pokrývá veškeré potřeby všech zákazníků. Keramické obklady značky RAKO jsou součástí významných domů a prostorů nejen u nás, ale i v zahraničí. Všude prezentují tradici, preciznost a řemeslnou dokonalost, která svou krásu neztrácí ani po dlouhá léta. Drží si standardy a interiérové trendy. Firma RAKO nabízí obklady a dlažby na úrovni špičkového světového designu.

Kde se objevují klenoty značky RAKO? Tak například v hotelu Imperial v Praze najdete obklady této značky, a to nejen v kavárně. Navozují atmosféru Egypta a Orientu. Dále pak v Obecním domě v Praze nebo třeba ve Vile Tugendhat v Brně.

Proč u nás zakoupit právě produkty od značky RAKO?
1) Cenově jsou obklady a dlažby RAKO velmi přívětivé. Pohybují se přibližně od 200 Kč/m2.
2) Nabízejí mnoho druhů povrchů dlažeb a obkladů. Například hladké, lesklé nebo reliéfní. Vybere si opravdu každý z Vás.
3) Široký výběr rozměrů. Od nejmenších dlaždic 10x10 cm až po 80x80 cm.
4) Různorodost použití obkladů a dlažeb. Je možné je využít do kuchyní, koupelen, k bazénu, do technických místností, na podlahu i do exteriéru.
5) Nekonečná nabídka barev a odstínů sanitární keramiky.
6) Značka RAKO má své obklady a dlažby rozděleny do jednotlivých typů sérií. Což napomůže při navrhování a kombinování barev obkladů a dlažeb do kuchyně či koupelny. Sérií je nepřeberné množství. Zajisté alespoň některá zaujme právě i Vás. Mezi oblíbené série u našich zákazníků patří například série RAKO VIEN, POEM, BOA, SYSTEM, INDEX nebo FARO.

Jaké jsou trendy v obkladech a dlažbách na rok 2021?
Především jde o kombinování různých designů obkladů a dlažeb. Hitem jsou dlažby v imitaci mramoru nebo betonu s barevným obkladem, nebo s obkladem s dřevěným a tapetovým vzorem. Barvy roku 2021 jsou především šedá, betonová, bílá a hnědá v barvě dřeva.

Věříme, že jste se dozvěděli další užitečné informace o společnosti, dlažbách a obkladech RAKO. A také doufáme, že Vás článek přesvědčil o kvalitách dlažeb a obkladů RAKO, které si u nás můžete zakoupit. Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem obkladů a dlažeb, neváhejte nás kontaktovat:

Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Nebo si u nás sjednejte schůzku přes naše webové stránky: https://www.cecetka.cz/

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Krbová kamna a krby ČEČETKA, České Budějovice

Luxus příjemného tepla v interiéru a sledování plápolajících plamenů doma, vám mohou zajistit právě krbová kamna nebo krb. Jak vlastně postupovat při výběru krbových kamen? Pokud uvažujete o jejich koupi, děláte rozhodně správně. Krbová kamna představují nejlevnější, a přitom nejekologičtější topný systém na provoz. Investice do krbových kamen se vám přibližně za rok vrátí v rozdílu ceny topiva. Moderní krbová kamna jsou také designovým prvkem v interiéru. V nabídce máme krbová kamna, která dokáží vytopit i více místností, dále pak designové krby, které se stanou dominantou vašeho domova. Nabízíme také krbové vložky a celé krbové příslušenství.

Jak tedy vybrat vhodná krbová kamna?

Ve většině případů se volí mezi krbovými kamny pro hlavní zdroj tepla do rodinného domu, na chatu či chalupu. Nebo pro pouze doplňkový účel zdroje tepla, což je v případě, že máme v domě jiné centrální topení a krbovými kamny plánujeme topit pouze občasně. Třetím účelem je hlavně dekorace a design, kdy budeme krbovými kamny topit jen příležitostně. Pokud jste se našli alespoň v jednom z účelů, pokračuje výběr krbových kamen a krbů dále ve směrech, jako je: výkon, umístění, velikost, typ, design, typ využívaného topiva, druh komínu či zda je potřeba externí přívod vzduchu ke kamnům?

Pokud si totiž vyberete správná krbová kamna, můžete tím ušetřit i spoustu peněz. Výběr nepodceňujte. My vám rádi poradíme i na naší pobočce ČEČETKA s.r.o., kde si můžete sjednat schůzku přímo přes naše stránky https://www.cecetka.cz/. V dnešní době je na trhu velký výběr kamen různých designů, typů a výkonů. Námi nabízená krbová kamna jsou ty, za které se zaručujeme a považujeme je za ty nejkvalitnější. Lze v nich topit jak dřevem, tak dřevěnými briketami. Topit dřevem je výrazně vhodnější právě z důvodu údržby. Pokud by se k topení využívalo hnědé či černé uhlí, zvýšila by se několikanásobně náročnost na čištění a údržbu kamen.

Jaký zvolit typ krbových kamen?

Krbová kamna se dělí dle způsobu vytápění a materiálu na jednoplášťová sálavá a na dvouplášťová konvekční. Jednoplášťová jsou vyrobena z litiny, přičemž dvouplášťová jsou vyrobena z ocelového plechu. Výjimkou je i několik krbových kamen, která jsou vyrobena z ocelového plechu, ale jejich součástí jsou také litinové doplňky. Jedná se o dvouplášťová kamna z ocelového plechu a litiny.

Jaký zvolit výkon kamen?

Právě to je jedním z nejdůležitějších ukazatelů, podle kterého krbová kamna vybíráme. Jaký je požadovaný výkon? Musíte si uvědomit kolik m3 budou muset krbová kamna vytápět. V podstatě, jednoduše řečeno, jak velký prostor chcete krbem vytopit? Obecně, se dá tvrdit, že 1kW výkonu kamen pohodlně vytopí 20 m3 obytného prostoru v zástavbě. U novostaveb činí výkon 1 kW na 40 m3. Dále bychom měli brát na vědomí, v jakém prostředí se stavba nachází. Bydlíte v zástavbě domů či na samotě?

Jaká kamna jsou vhodná pro tah mého komínu?

Ujistěte se, zda komín, kterým disponuje vaše stavba zvládne výkon vybraných kamen. Nejpřesnějším zjištěním je změření tahu komínu odborným kominíkem či firmou k tomu určenou. Pro správné fungování komínu je nutné dodržet účinnou výšku komínu, kterou předpis stanovuje na 5 m. Důležitá je rovněž délka a průměr průduchu od kamen ke komínu, která může tvořit maximálně jednu čtvrtinu celkové výšky komínu.

Čím a jak v kamnech topit?

Většina krbových kamen, které u nás seženete je určena k topení především dřevem a dřevěnými briketami. Je zapotřebí a doporučuje se použít pro topení pouze suché palivo. Mokré nebo vlhké palivo 100% sníží účinnost krbových kamen. Také vám mokré palivo zřejmě ani nechytne a nepodaří se vám roztopit kamna.

Jak je to s designem?

Konečně se dostáváme k designu, což bývá hlavní kritériem, které ovlivňuje výběr krbů a kamen. Je naprosto samozřejmé, že krbová kamna by měla ladit se zbytkem interiéru. Budou totiž sloužit jako doplněk a ozdoba. Pokud ale budete vybírat z naší široké nabídky, neměl by to být problém.

Kam umístit krbová kamna?

Jednou z věcí, kterou bychom měli řádně promyslet, je i umístění kamen. Od tohoto umístění záleží i na jejich velikosti. Nezapomínejte také na bezpečnostní předpisy. Podlaha a okolí kamen musí být z nehořlavého materiálu, což je například dlažba, cihly, kámen nebo moderní a také využívané sklo. Pamatujte, že krbová kamna mohou vážit i 100 - 200 kg. Pokud se rozhodnete je umístit do patra budovy, pak vám jejich váha může způsobit vážné potíže v konzistenci stropu. Kamna musí stát na pevném podkladu s odpovídající nosností nebo na betonové nehořlavé desce. Nezapomeňte, že krbová kamna by měla stát na nehořlavém materiálu a měla by mít před spalovací komorou plech, pro případné vypadnutí polínka. Nebo před vypadnutím dřeva, když budete přikládat. Ideálním i cenově dostupným řešením jsou skla pod krbová kamna.

Jak je to s přívodem externího vzduchu?

Externí přívod vzduchu je zapotřebí hlavně u nových staveb, zvláště u pasivních domů, kde je zaručena vysoká vzduchotěsnost. U starších domů a staveb toto není až tak nutné, a to z důvodu, že vzduch potřebný k dokonalému hoření si kamna nebo krb vezmou z netěsností oken a dveří. V případě použití dvouplášťových krbů či kamen, díky kterým budeme chtít vzduch rozvést i do dalších okolních místností, je nutné mít přívod externího vzduchu. Kdybychom ho neměli, mohl by v místnosti vzniknout podtlak. Externí vzduch se většinou přivede pod krb kanálky, rourou podlahou nebo z vedlejší místností.

A co krbová vložka?

Krbové vložky jsou základním funkčním prvkem obezděných krbů. Zvyšují jejich topnou účinnost, akumulují teplo a díky teplovodnímu výměníku je možné je připojit k rozvodům a radiátorům v domě a vytápět tak celý objekt. My nabízíme krbové vložky Dynamic nebo Heat. Zakoupit si můžete krbové vložky s dvojitým či s trojitým prosklením, pro dlouhodobý akumulační provoz, se zadním přikládáním, s teplovodním výměníkem, s otevíráním dvířek do strany, s výsuvnými dvířky, či průhledové nebo s děleným sklem. Využívejte teplo maximálně k vytápění celého vašeho domova. Topte ekonomicky a ekologicky.

K čemu mi bude krbové příslušenství?

Krb se rozhodně neuklidí sám a vyžaduje pravidelnou údržbu a čištění. Nabízíme praktické krbové nářadí pro péči o krb. Pro krásné plápolání ohně v krbu rozhodně využijete pohrabáč, lopatku a smeták. Pro pohodlnou relaxaci u krbu také jistě oceníte proutěný koš na uložení dřeva do krbu či vysávač na popel na jeho úklid. Nabízíme i podpalovače nebo výše zmiňovaná skla pod krbová kamna, jako bezpečnostní prvek. Právě sklo funguje jako ochrana stěn před ohořením podlahy. 

Věříme, že vám náš článek pomohl k výběru těch správných krbových kamen nebo krbu.

Pokud si stále nevíte rady, tak nás neváhejte kontaktovat: https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Podlahy marmoleum České Budějovice

Zařizování interiéru začíná vždy od podlahy. Rozhodnout se, jakou podlahu položit v obýváku, jakou v kuchyni nebo na chodbě, je těžké. Musíte řešit materiál, nosnost, odolnost, ale i barvu a design. Tak, aby bylo vše funkční, ale zároveň esteticky ladilo oku. Vedle tradičního PVC se už řadu let objevuje na trhu přírodní varianta, což je právě marmoleum. V čem jsou jeho výhody? Jaké má vlastnosti? A za kolik ho můžete pořídit? 

Marmoleum - z přírody rovnou do vašeho domova

Marmoleum si před několika lety našlo cestu i do českých domácností. Stalo se to v době, kdy se lidé začali více zajímat o to, jakými materiály se obklopují ve své domácnosti. Touha lidí po zdravém bydlení, zajistila to, že se přírodní linoleum stalo stále vyhledávanější podlahou. Při pohledu na marmoleum navíc ani nepoznáte, že nechodíte po umělém PVC, ale po přírodní podlaze.

Co je marmoleum?

Jde o přírodní podlahu. Marmoleu se také jinak říká přírodní linoleum. Důvodů pro jeho výběr na pokládku podlahy, je hned několik. Především vyniká v antistatických vlastnostech, je zdravotně nezávadné, snadno se udržuje, odolává vůči propálení a zničení, není u něj pravděpodobnost vznícení, zajišťuje barevnou stálost a stabilitu, a také je jeho pokládka velmi snadná. Dalším pozitivním faktem je ten, že je k dostání v mnoha barevných provedení a v nepřeberném množství designů. Na výběr jsou marmolea jednobarevná, vícebarevná, ale i v různých odstínech a s kreativními motivy. Marmoleum je většinou o tloušťce 2,5 – 3 mm. Prodává se v rolích k lepení celoplošnému nebo v jednotlivých čtvercích se systémem click. Jde o nejprodávanější přírodní linoleum na světě. Je to ekologická podlaha vyrobená z 97% z přírodních surovin. Neobsahuje žádná změkčovadla a ftaláty. Marmoleum má velmi nízké hodnoty emisí, vždy je opatřeno speciální povrchovou úpravou, má výbornou odolnost vůči skvrnám a chemickým látkám. Marmoleum navíc skvěle izoluje zvuk i teplo. Je to podlaha, která je příjemná na dotek, takže po ní lze běhat i bez bot. Výhodou marmolea je i to, že je vhodné pro podlahové vytápění. Je vyrobeno z obnovitelných zdrojů, konkrétně z lněného oleje, borovicové pryskyřice, vápence a dřevité moučky. Právě dřevitá moučka na sebe dobře váže přírodní pigmenty, a proto je nabídka marmolea tak pestrobarevná. Pokud máte v domě alergika, i v tomto případě je marmoleum tou správnou volbou. Životnost marmolea se odhaduje až na 50 let a jeho odstranění je pak šetrné k životnímu prostředí.

Jak probíhá pokládka marmolea?

Marmoleum se pokládá na rovný, hladký, čistý a suchý povrch. Marmoleum můžete položit z role nebo jako čtverce se systémem click.

Jaká je údržba a péče o marmoleum?

Zdravotní nezávadnosti napomáhá i snadná údržba marmolea. Povětšinou jej stačí vysát či setřít vlhkým prachovým mopem. Jednou za čas můžete použít i čisticí přípravek. Ne však, jak je v mnohým českých domácnostech zvykem, běžný přípravek na nádobí, ale prostředek určený na podlahy.

Výhody přírodního linolea:

 • zdravotní nezávadnost, vhodné pro alergiky a astmatiky
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • dlouhá životnost (až 50 let)
 • jedinečné barevné dekory
 • nekonečné možnosti kombinací barev a vzorů
 • ochranná povrchová vrstva
 • snese vysokou zátěž, odolává i bodovému zatížení
 • je příjemné a teplé na dotek
 • možnost kombinace s podlahovým vytápěním
 • antistatický povrch
 • možnost renovace poškozených částí
 • dobré akustické vlastnosti (tlumí hluk)
 • snadná a nízkonákladová údržba

Nevýhody přírodního linolea:

 • vyšší pořizovací náklady (cca 700 – 1500 Kč/m2)
 • nedoporučuje se do vlhkých prostor (např. do koupelny)

Vyšperkujte svůj domov jedinečnou designovou podlahovinou, která nikdy neomrzí. 

https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Jak čistit a udržovat dlažbu

Potřebujete pár základních rad a tipů, jak správně čistit a udržovat dlažbu, aby vypadala stále jako nová? Pak pokračujte ve čtení tohoto článku. Tak jako celý váš domov, potřebuje právě i dlažba pravidelnou a kvalitní péči. Ve většině případů jde o trvanlivé a velmi odolné řešení. Pokud se o dlažbu dobře staráte, vydrží vám stále krásná. Údržba dlažeb se může lišit podle typu. Nyní si řekneme základní kroky, při pravidelném čištění dlažby.

Prvním krokem je dostatečně často dlažbu zametat koštětem či vysávat vysavačem. Čím častěji budete dlažbu zametat či vysávat, tím méně se na ní budou usazovat nečistoty a tím pádem, bude jednodušší i její celková očista. Po primárním smetení všech povrchových nečistot doporučujeme dlažbu setřít mopem namáčeném ve vlažné až teplé vodě. Mop můžete zakoupit přímo na našich stránkách: https://www.cecetka.cz/spray-mop-dr-schutz/. Pokud by pro očištění nestačila pouze obyčejná voda, můžete použít například kombinaci vody a přípravku: https://www.cecetka.cz/spraymax-dr-schutz/ nebo silnější aktivní prášek: https://www.cecetka.cz/inolit-aktivni-prasek-dr-schutz-1-kg/. Díky důkladnému setření dlažby vodou a čistícím prostředkem získáte podlahu stoprocentně čistou, dezinfikovanou a navíc budete mít povrch krásně lesklý.

Při čištění dlažby nezapomínejte ani na spáry. Do spár mezi dlažbou se velmi snadno a rychle usazuje špína. Doporučujeme použít universální čistící přípravek. I když je údržba spár náročnější a hůře se ke spárám dostává, je zapotřebí myslet i na ně a jejich čistotu. Na čištění spár doporučujeme použít malý kartáček, kterým spáry lépe a rychleji zbavíte nečistot a usazenin. 

Pozor dávejte, pokud máte doma mramorovou dlažbu. V případě mramorové dlažby není vhodné používat chemikálie, protože mramorové dlažby nesmějí přijít do styku s žádnými rozpouštědly a ani s žádnými kyselinami. Pokud by se tak stalo, na dlažbě z mramoru by se vám mohly objevit skvrny, nečistoty by se vsákly do mramoru a již by nešly odstranit ničím. Proto doporučujeme na mramorovou dlažbu použít přípravek: https://www.cecetka.cz/pece-o-kamen-dr-schutz-10-l/, který je vhodnou prevencí a kvalitním a spolehlivým čističem právě pro tento typ podlahy. Chrání mramor před zapuštěním skvrn dovnitř. I v případě mramorové dlažby v prvním kroku podlahu smeťte a následně setřete vodou a speciálním prostředkem.

https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i na e-mail: obchod@cecetka.cz

 

Přechodové lišty a profily

Co jsou to přechodové lišty a profily? Chcete se o lištách a profilech do interiéru dozvědět více? Jak si vybrat to správné řešení pro váš domov a vaši podlahu? Přečtěte si náš článek. Nabídku přechodových lišt a profilů naleznete zde: https://www.cecetka.cz/prechodove-listy-a-profily/ Jaké jsou druhy a možnosti instalace? Čtěte níže a dozvíte se více pár praktických rad.

Začneme trochu obecněji. Zvolit vhodnou podlahu pro svůj domov je nelehký úkol. V dnešní době existuje mnoho alternativ, ať už se materiálů, barev, struktury, odolnosti či ceny týče. A to je výběr podlahy pouze začátek. Pokud již máte podlahu položenou a radujete se z krásné domácnosti, tak tím to zdaleka nekončí. Aby bylo opravdu vše perfektní je potřeba myslet i na malé nedostatky, které se mohou na podlaze objevit. K zakrytí těchto nedostatků vám mohou právě velmi dobře posloužit podlahové lišty. S jejich pomocí doladíte kosmetické i estetické vady podlahy. Může se jednat o spáry, přechody mezi různými typy podlah nebo o schodové hrany či spáry mezi podlahou a zdí. Podlahové lišty se dle využití dělí na:

Přechodové: https://www.cecetka.cz/prechodove-listy-a-profily/

Soklové: https://www.cecetka.cz/soklove-listy-a-profily/

Schodové: https://www.cecetka.cz/schodove-hrany/

Ukončovací: https://www.cecetka.cz/ukoncovaci-listy-a-profily/

Sám název pak vypovídá o tom, k čemu lišty a profily slouží. V dnešním článku se zaměříme na základní rozdělení přechodových lišt a profilů a také na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Přechodové profily se dělí do základních skupin podle jejich upevnění k podkladu nebo k podlaze. První klasické profily jsou šroubovací. Snadno se připevní do podkladu za pomocí šroubků. Novějším typem k přichycení k podlahové krytině jsou přechodové profily narážecí. Ty se upevňují k povrchu plastovým nebo kovovým trnem. Zaručují pevný spoj a přitažení podlahové krytiny bez narušení optické celistvosti povrchu lišty. Dalším typem přechodových profilů jsou samolepicí přechodové lišty a profily. Ty jsou opatřeny samolepicí vrstvou, což je proužek nebo váleček ze kterého stačí pouze sundat ochranný papír a lištu tak snadno přilepíte k podkladu. Samolepicí lištu zvládne nalepit opravdu každý. Podklad je potřeba dobře odmastit, zbavit prachu a nečistot a položit ve správné teplotě kolem 20 stupňů.

Potřebujete poradit s výběrem profilu lišty? Při výběru přechodového profilu rozhoduje výškový rozdíl podlah, který musíte překonat. Ideální jsou podlahy v rovině, i když je ale rozdíl výšek vyšší například 15 – 20 mm, je to stále v pořádku a bez rizika. Přechodové profily jsou vyráběny a k dostání v mnoha šířkách od 14 mm až po šířku 140 mm. Široké profily 80 - 120 mm se hodí i místo prahů pro bezbariérové domy a byty. Dalším kritériem k výběru je povrchová úprava. Hliníkové profily potažené fólií s imitací dřeva nebo s povrchovou úpravou eloxováním v několika kovových odstínech, který je žádaný, jako profily z nerezové oceli.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem přechodových lišt a profilů, kontaktujte nás nebo si sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

Jak čistit sprchový kout

Pokud jste právě otevřeli tento článek, tak vás zřejmě v brzké době čeká úklid vaší koupelny, a právě i sprchového koutu. Zajímá vás jak čistit sprchový kout? Poradíme vám jak ho umýt jednoduše a pohodlně.

Pokud máte nový sprchový kout, je zřejmě krásný, čistý a úklid je tak i velmi rychlý. Časem však na skle přibude nějaký ten vodní kámen, špína se usadí ve všech možných i nemožných spárách sprchové vaničky a hlavice i baterie bude celá od vodního kamene. Čištění takto zanesené sprchy opravdu není nic příjemného. Jak samotnému zašpinění a následnému častému a nutnému čištění předejít? Jak ho rychle a efektivně vyčistit? Jaké čistící prostředky použít?

Náš tip na efektivní čistící prostředky do koupelny, pro sprchový kout:

RAVAK CLEANER

https://www.cecetka.cz/ravak-cleaner/ Odstraňuje mastnotu a zbytky usazenin z vodovodních baterií, akrylátových van, vaniček, výplní sprchových koutů, dveří a vanových zástěn či dveří a keramických usazenin.

RAVAK CLEANER CHROME

https://www.cecetka.cz/ravak-cleaner-chrome/ Odstraňuje vodní kámen a zbytky usazenin z vodovodních baterií a jiných chromovaných povrchů.

RAVAK AntiCalc Conditioner

https://www.cecetka.cz/ravak-anticalc-conditioner/ Vhodný k obnově povrchu skla s povrchovou úpravou.

RAVAK Turbo Cleaner

https://www.cecetka.cz/ravak-turbo-cleaner/ Čistič odpadů účinně rozpouští ty nejhrubší nečistoty usazené v sifonech van, vaniček a umyvadel.

Základní pravidla v koupelně:

 • stírejte vodu ze stěn, podlahy i dveří
 • okno v koupelně nechávejte po sprchování otevřené minimálně 30 minut (případně pusťte ventilátor na 30 minut)
 • dvířka sprchového koutu nechávejte otevřené

Pokud teprve plánujete, že si moderní sprchový kout do vaší koupelny pořídíte:

 • Velikost obkladu – čím větší formát tím méně spár a méně úklidu
 • Výplň spár – využijte speciální hydrofobní spárovací maltu
 • Sklo – funkční a estetická záležitost, která vyžaduje pravidelnou péči, používejte stěrku na setření kapek vody hned po sprchování, vodní kámen se tak nebude usazovat
 • Panty – vybírejte sprchový kout, který má panty a odklopný mechanismus posuvných dveří a nejlepší celokovové, které mají delší životnost a lepší funkčnost
 • Odtokové žlaby – ty se při správném vyspádování podlahy postarají o rychlý odtok vody
 • Sprchová hlavice – pravidelná péče prodlouží její životnost, ještě lépe pokud si pořídíte takovou, která má silikonové trysky – vodní kámen nemá šanci se usadit
 • Sklo a rámy – nejjednodušší na údržbu jsou bezrámové systémy s kolmými stěnami, pokud se chcete vyhnout zanesenému sklu, jednoduše ho omezte a dejte jej pouze na jednu stěnu, případně jej zcela nahraďte závěsem z PVC či textilu

 Jak čistit sprchový kout? 

ODTOK VODY

Hlavní příčinou ucpaného odtoku jsou vlasy a nečistoty. Dlouhým tenkým předmětem je z odtoku odstraňte. Odstraňování nečistot z odtoku provádějte minimálně 1x za měsíc. Následně očistěte i celý odtokový žlab. Pak propláchněte horkou vodou a ujistěte se, že voda plynule odtéká. 

ČIŠTĚNÍ SPRCHOVÝCH STĚN A VANIČKY

V prvním kroku sprchový kout vyprázdněte a vyndejte z ní veškeré šampony a mýdla, holicí strojky atd. Stěny a vaničku propláchněte horkou vodou, aby zmizely hrubé nečistoty. Následně celý sprchový kout i stěny a vaničku vyčistěte vhodným čistícím přípravkem na vlhkém hadříku nebo s houbičkou. Na vyčištění spár použijte také vhodný prostředek. Dejte pozor, aby se zbytečně nepoškodila spárovací hmota. Nakonec sprchový kout pořádně opláchněte, aby odpluli i poslední zbytky čisticích prostředků. Stěny sprchy a vaničku takto pořádně vyčistěte alespoň jednou do měsíce.

ČIŠTĚNÍ BATERIÍ

Nejprve baterii pořádně opláchněte. Skvrny a fleky se nejlépe čistí, když je myjete pravidelně. Doporučujeme minimálně 1x týdně. K čištění požijte vhodný čisticí prostředek. Následně baterii osušte čistým hadříkem a suchým hadříkem doleštěte.

ČIŠTĚNÍ SPRCHOVÉ HLAVICE

Sprchovou hlavici čistěte minimálně 1x za měsíc. Tím docílíte, že přes ni bude voda dobře téci a neuchytí se v ní plísně. Využijte vhodný čistič na sprchové hlavice.

ČIŠTĚNÍ SPRCHOVÝCH DVEŘÍ

Pokud máte na sprše dveře, je samozřejmě nutné, abyste věnovali pozornost i jim. Propláchnout je jen čistou vodou můžete jednou týdně, jednou měsíčně je vyčistěte pořádně i s čistícím prostředkem. Dveře následně opláchněte čistou vodou, čímž se zbaví i posledních zbytků nečistot a usazenin. Jemným hadříkem je pak osušte. Vhodným přípravkem na leštění můžete skleněné dveře pořádně doleštit.

Čistící prostředky si můžete zakoupit zde: https://www.cecetka.cz/cistici-prostredky/

 

Péče a údržba podlahy

Pokud jste si právě nechali položit novou podlahu do svého domu či bytu, myslete i na následnou péči o ni. Ať už máte podlahu plovoucí, laminátovou, vinylovou, dřevěnou, koberec, dlažbu, marmoleum nebo ekologickou, snažte se od začátku klást důraz na její údržbu. Můžete tím prodloužit její životnost a zároveň bude Vaše podlaha vypadat stále jako nová. Jak tedy správně ošetřit podlahu, aby vypadala po dlouhou dobu svěží a krásná? Jak o ni pečovat? Veškeré přípravky na ošetření, údržbu a péči najdete na našem e-shopu ČEČETKA v kategorii: péče a údržba podlah https://www.cecetka.cz/pece-a-udrzba-podlah/ Najdete zde kompletní sortiment produktů pro péči a údržbu všech typů podlah.

Péče o podlahu vlastně začíná už jejím výběrem. Tím, že zvolíte správný materiál a odolnost vzhledem k plánovanému zatížení, předcházíte zbytečnému poškození a tím i prodlužujete její životnost. Platí, že na jakékoliv podlahové krytině, dokonce i na dlažbě se mohou vytvořit rýhy. Nejčastěji se tak děje při stěhování nábytku, posunech těžkých kusů nábytku při úklidu, ale i v momentě, když máte doma psa. Jediná podlaha, která je lokálně opravitelná, je dřevěná. Každá podlaha vyžaduje své. Aby vám podlaha vydržela krásná co nejdéle používejte vždy pouze prostředky, které jsou pro danou podlahu doporučeny. Při aplikaci dodržujte vždy návody výrobců a pokyny v technických listech, které jsou ke stažení u jednotlivých produktů. Nezapomeňte dodržovat bezpečnostní pokyny a doporučení pro práci - bezpečnostní listy jsou rovněž k dispozici u jednotlivých produktů. Složitější péči, renovace podlah, opravy poškození, oživení podlah, ochranné nátěry apod. doporučujeme svěřit odborníkům.

Přinášíme Vám pár praktických rad do domácnosti pro čištění a údržbu podlahy. Nová, ale i starší podlaha si zaslouží důkladnou, a hlavně vhodnou péči. Chcete-li, aby dlouho vydržela v perfektním stavu, nestačí ji jednou týdně vyluxovat nebo vytřít mopem s jarovou vodou. Každý povrch vyžaduje speciální typ ošetření. Jak by měla probíhat běžná a každodenní údržba podlahy? V nejlepším případě Vás sám výrobce či dodavatel podlahy informuje o nejvhodnějším způsobu jejího očištění a údržby. Včetně toho, jak odstraňovat skvrny atd. Při použití nevhodného a agresivního přípravku by mohlo dojít ke znehodnocení ochranných vrstev, a tak narušení povrchu podlahy. Vždy se proto ujistěte, že používáte vhodný čistící prostředek.

Jak se starat o dřevěné podlahy a parkety? Životnost a vzhled dřevěné podlahy ovlivňuje klima v daném pokoji, kde je podlaha položena. Tzv. pokojové klima. To by mělo být v ideálním případě v rozmezí 20 - 22°C a vlhkost vzduchu by měla být 50 – 60 %. Při nižší vlhkosti se mohou tvořit na podlaze spáry a v případě vyšší vlhkosti by mohlo dojít k deformaci. Je důležité si uvědomit, že dřevo jako přírodní materiál pracuje. Během ročního období můžete vidět jeho proměnu. Výhodou dřeva je jeho možnost ho kdykoliv zbrousit a opravit. Prevencí mohou být podložky pod nábytek. Pokud se rozhodnete dřevěnou podlahu nalakovat, bude odolnější. K základním druhům paří laky ředitelné vodou. Dřevo tak získá ochrannou vrstvu, bude lesklejší a snadnější na údržbu. Na druhou stranu ale ztratí svou přirozenou krásu dřeva. Pokud se rozhodnete nechat dřevo napustit olejem případně i s kombinací vosku, také se tím zvýší jeho odolnost. Úklid dřevěné podlahy je nejvhodnější luxováním a setření mopem s přípravkem určeným na dřevěné podlahy. Mop doporučujeme mít řádně vyždímaný, aby se na podlaze netvořili kaluže vody, pokud by se tak stalo, voda by do podlahy zatekla a došlo by ke zničení. Lakované parkety lze zbavovat nečistot vysavačem, smetákem či bavlněným froté mopem. Mop také pouze vlhký, ne příliš mokrý. Na parkety a dřevěné podlahy nepoužívejte drátěnky ani agresivní prostředky. Spolehlivý mop doporučujeme: https://www.cecetka.cz/spray-mop-dr-schutz/

Pro dokonalé ošetření dřevěných a korkových podlah doporučujeme přírodní ošetřovací olej na vodní bázi pro oživování podlah: https://www.cecetka.cz/h2-oil-dr-schutz-5l/

Čistící a ošetřovací prostředek na bázi mýdla pro pravidelné čištění a ošetřování olejovaných a voskovaných dřevěných nebo korkových podlah doporučujeme: https://www.cecetka.cz/mydlo-na-drevo-dr-schutz-5l/

Potřebujete dodat podlaze lesk? Pak zakupte: https://www.cecetka.cz/lesk-na-parkety-a-korek-dr-schutz-5l/ Je vhodný na všechny dřevěné, korkové podlahy a parkety.

Jak se starat o laminátové plovoucí podlahy?

Chcete-li udržet svou laminátovou podlahu v dobré kondici, snažte se předcházet jejímu znečištění – minimálně zajistěte čistící zóny před vstupními dveřmi, aby se kamínky, písek a jiné hrubé nečistoty nedostaly do přímého kontaktu s laminátem. Pravidelně podlahu vysávejte nebo na sucho zametejte. Stejně jako u dřevěných podlah, není vhodné laminát příliš namáčet. K vlhkému čištění by mělo docházet pouze při silném znečištění. Hadr či mop vždy pouze lehce navlhčete a stírejte podélně po podlahových lamelách. Podlahu nechte důkladně vyschnout. Z čisticích prostředků pro rychlé a snadné čištění můžeme doporučit https://www.cecetka.cz/pripravek-na-cisteni-laminatu-dr-schutz/

Vinylové podlahy - PVC. Výhodou vinylových podlah je ochranná vrstva PU laku, která je chrání před vnikáním nečistot. Avšak i u nich je vhodné předcházet znečištění pomocí čistících zón a rohoží. Pokud to míra znečištění umožňuje, vyčistěte podlahu pouze na sucho – vysavačem, smetákem, případně ji zbavte prachu lehce navlhčeným mopem. Při větším množství špíny a nečistot použijte speciální prostředek https://www.cecetka.cz/aktivni-cistici-pripravek-r-280-dr-schutz-5l/

To samé platí i při použití přípravků na zvýšení ochrany podlahy, pro její hezčí vzhled, doporučujeme: https://www.cecetka.cz/medica-tvrda-ochranna-vrstva-dr-schutz-5-l/

Jak je tomu s čištěním koberce? Máte v dětském pokoji a v ložnici položený koberec? Koberec pravidelně vysávejte vysavačem. Jako další důležitou prevenci a ochranu pro jeho dokonalý vzhled doporučujeme čištění pomocí koncentrátů jako je například: https://www.cecetka.cz/koncentrat-na-koberce-dr-schutz-5l/ Skvrnám na koberci se zřejmě nevyhne nikdo z nás. Proto na odstranění skvrn u nás najdete přípravek: https://www.cecetka.cz/univerzalni-odstranovac-skvrn-elatex-dr-schutz/ Pravidelná péče a údržba koberce se vždy vyplatí. 

Máte ve Vaší domácnosti převážně dlažbu? Pak pro údržbu dlažby nepoužívejte žádné kyseliny či velmi silné čistící prostředky, které mohou poškodit spáry. Dejte si také pozor na možné mechanické poškození dlaždic. Nepoužívejte písky a drátěnky, především leštěné dlažbě by neprospěly. Z naší nabídky můžeme doporučit: https://www.cecetka.cz/univerzalni-cistic-k-dr-schutz-750-ml/

Dočetli jste náš článek až sem? Tak odteď už při čištění podlahy nešlápnete vedle! Pokud jste do teď na čištění podlahy používali jen běžný prostředek, tak jak to dělá většina domácností, jistě s tím hned přestanete a vyberete si vhodné čistící a mycí prostředky. Podlaha je velkou investicí a je potřeba si ji hýčkat. Záleží jen na Vás jak dlouho zůstane Vaše podlaha jako nová. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem čistících prostředků na podlahu, lesků, mýdel či olejů, kontaktujte nás na Tel: +420 724 501 020 nebo nás navštivte na našem showroomu v Českých Budějovicích. Dotazy nám můžete také zaslat přes e-mail: obchod@cecetka.cz

 

Vany a vanové zástěny

Není nic příjemnějšího, než si v soukromí napustit vanu plnou vody a naložit se do ní. Pro mnoho lidí je vana místem odpočinku, relaxace a regenerace po náročném dni, pro jiné je místem každodenní hygieny. Jak to máte Vy?

Než se vydáte vybírat vanu do obchodů nebo ji budete vybírat na internetu, přečtěte si náš článek a zamyslete se nad tím, k čemu vanu doma budete využívat a jaké požadavky na funkčnost, velikost a vzhled by měla především splňovat?

Proč si do koupelny pořídit vanu? Hodně z nás si při zařizování nového bytu či domu klade otázku, jestli si vanu kupovat, nebo se spokojit pouze se sprchovým koutem. I když se nejčastěji jen sprchujeme, vana má obrovské výhody a mnoho využití. První výhodu jsme ji ž zmínili nahoře v našem článku. Je to relaxace po celém dni v horké vaně nebo bylinná koupel. Druhou výhodou je to, že vana může být zábavou pro naše malé ratolesti. Děti tak na nějakou chvíli zabavíte, můžou si ve vaně hrát a zároveň provedou potřebnou hygienu. Třetí výhodou může být přeprání či namočení špinavého prádla ve vaně. Dalším plusem je fakt, že se ve vaně můžete, jak koupat, tak samozřejmě i sprchovat.

Z jakého materiálu zvolit vanu? Na trhu se vyskytují vany z nejrůznějších materiálů. Ty hlavní jsou akrylátové, smaltované, mramorové a vany vyrobené z kompozitních materiálů. Každý z materiálů má své výhody a nevýhody, takže jakou vybrat? Velmi oblíbenou variantou jsou akrylátové vany. Jsou příjemné a teplé na dotek a mají velmi dlouho dobu životnosti. Mají vysoké izolační vlastnosti a jejich další plus je ten, že jsou na trhu v mnoha variantách tvarů a rozměrů. Proto je velká šance, že zrovna Vám se zalíbí akrylátová vana například z důvodu omezeného přesného rozměru. Akrylát je měkčí materiál, a tak musíte počítat s tím, že jsou akrylátové vany obecně náchylnější na poškrábání. Dále jsme zmiňovali smaltované vany. Ty jsou oblíbené z důvodu nižší pořizovací ceny. Nižší cena a poměrně vysoká odolnost proti poškrábání tak mnohým vyhovuje, a proto volí právě vanu smaltovanou. Bohužel už na výběr nemáte z tak velké nabídky tvarů a rozměrů těchto van. Smaltované vany hůře tlumí zvuk a také mají nižší izolační vlastnosti. Dostáváme se k vanám z litého mramoru. Ty se stávají stále větším hitem. Mají dlouho dobu životnosti. Jsou vyráběny v moderních, trendy a velmi atraktivních designech. Výhoda je vysoká izolační vlastnost. Po napuštění vany, udrží vodu velmi dlouho teplou. Jsou odolné proti poškrábání. Jejich nevýhodou je vysoká hmotnost.

Jakou si vybrat vanu? Není vana jako vana. Můžete volit klasickou rovnou vanu nebo originálně tvarovanou. Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru je velikost prostoru ve Vaší koupelně, kam vanu budete instalovat. Vana je dominantním prvkem každé koupelny. Je vhodné sladit vanu se stylem celé koupelny. Například zapuštěnou vanu můžete obložit keramickými obklady jako stěny koupelny. Nebo zvolit moderní volně stojící vany. Ty jsou většinou krásné sami o sobě. Vany můžeme rozdělit na klasické obdélníkové nebo oválné. Často jsou doplňovány masážními tryskami nebo vířivými proudy. Tvarované vany jsou asymetrické. Další možností jsou vany rohové. Když je v koupelně potřeba využít roh a usadit ji do rohu koupelny. Tyto vany mají většinou sedátko, které se dá využít i jako odkládací plocha. Myslete i na to, kde máte přívod vody, aby vana byla vhodně umístěna. K vaně jsou vhodné nástěnné baterie. Instalují se nad středem vany nebo v rohu.

Vanové zástěny

Pokud jste se už rozhodli, že si vanu pořídíte je ještě vhodné pořídit k ní vanovou zástěnu. Do menších koupelen například do bytu v paneláku se často instalují vany klasické rovné. Právě k nim je vhodná vanová zástěna. Pokud máte malé děti nebo se ve vaně rádi sprchujete, vanovou zástěnu jistě oceníte. Závěsy kolem vany už jsou minulostí. Dle čeho vybírat a jaké jsou možnosti vanových zástěn? Existuje několik typů vanových zástěn. Nejčastěji jsou vyráběny z materiálů: skleněné, plastové, s rámem nebo bez něj, pevné i takové, které po každé sprše srolujete nebo odtáhnete. Dalším kritériem při výběru vanové zástěny je samozřejmě tvar vany. Vhodnou zástěnu seženete na úplně všechny typy van. Pokud máte doma vanu klasického tvaru, pak to budete mít snazší, jelikož narazíte na široký výběr a spoustu možností. Jestliže ale sháníte zástěnu pro vanu asymetrickou nebo rohovou, může to být trochu náročnější. Nezoufejte, na našem e-shopu www.cecetka.cz máme i takové. Důležitým bodem při rozhodování je rozměr zástěny k vaně. Tak, aby se vám do vany vcházelo co nejlépe. Ideální vstup by měl být široký 70 cm. Zároveň by vanová zástěna neměla být kratší než 80 cm, jelikož poté ztrácí význam a svou funkci. Vybrat skládací nebo pevnou zástěnu? Skládací nebo rolovací vanové zástěny jsou skladnější a tolik nepřekáží. Po sprchování je jednoduše složíte a máte po celé délce vany volný prostor. Do menších koupelen jsou rozhodně vhodnější variantou. Pevné zástěny jsou vhodné pro velké koupelny a velké vany. Jsou obecně stabilnější a jejich údržba je snadnější, jelikož nikde nejsou záhyby. Z jakého materiálu vybrat zástěnu k vaně? Plastové zástěny jsou lehčí a levnější. Většinou se z plastu vyrábí skládací zástěny. Skleněné zástěny k vaně jsou sice těžší, ale stabilnější. Zástěny ze skla jsou také dražší. U obou materiálů si můžete vybrat vzor. I plast nabízí různé varianty vzhledu a sklo se nabízí většinou čiré, matné nebo mléčné. V současné době jsou velmi moderní čiré skla. Jak je to s rámem k zástěně? Bezrámové zástěny působí rozhodně elegantněji a nenaruší design vaší koupelny. Zástěny s rámem seženete i ve variantě skládací, takže pokud máte menší vanu a menší koupelnu, bude to pro vás lepší volba. Vanová zástěna s rámem je složitější na údržbu, ale při koupi zástěny s rámem určitě trochu ušetříte. 

Při výběru vany a vanové zástěny buďte pečliví. Ať Vám každá koupel přinese relaxaci, kterou si přejete.

Pokud budete potřebovat s výběrem poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Sprchové kouty a dveře

Sprchování je samozřejmostí pro každého z nás. Na rozdíl od předchozích let se tento způsob hygieny přesunul z vany do sprchového koutu. Při dotazování našich zákazníku o tom víme své. Na ležení ve vaně prostě nezbývá moc času. Vanu mnoho lidí využívá pouze pro děti, které si v ní mohou hrát. Na každodenní očistu již většina volí sprchový kout. Je praktičtější a sprchování v něm mnohdy příjemnější. Kvalitní dveře u sprchového koutu zajistí čistotu okolních prostor při sprchování. Kdo z vás, by chtěl denně vytírat kolem vany vodu, od sprchování?

Připravili jsme pro vás pár rad, jak vybrat správný sprchový kout a dveře ke sprchovému koutu. Jaké zásady dodržovat při výběru sprchového koutu? Pokud si také raději odpočinete ve sprše, pod proudem tekoucí vody než při klasické koupeli ve vaně, čtěte dál. Na co si tedy dát pozor? Rozhodně prvním kritériem je vzhled sprchového koutu a typ jeho konstrukce. Ta může být i bezrámová. Pokud upřednostňujete odlehčený a čistý vzhled vaší koupelny. Bezrámová konstrukce bude tím pravým pro vás. Je složena jen z bezpečnostních skel a pantů, kterými jsou skla připevněna ke zdi. Druhou možností jsou půlrámové konstrukce, bez vnitřních profilů. Tyto konstrukce vám zajistí moderní koupelnu s dokonalou funkčností sprchového koutu. Pokud zvolíte posuvné dveře, ušetříte tím i místo v koupelně. Jako třetí a nejrozšířenější možností jsou sprchové kouty rámové. U těchto koutů jsou skla usazena do obvodové konstrukce. Tyto konstrukce jsou velmi odolné proti neopatrnému a nešetrnému zacházení.

Druhým kritériem při výběru je váš dostupný a možný prostor, kde bude sprchový kout umístěn. Jaký bude tvar a velikost sprchovacího prostoru? Na výběr máte z možností čtvercových, obdélníkových nebo kruhových sprchových koutů. Velikosti se meze nekladou, standardně jsou sprchové kouty ale vyráběny v rozměrech 60 cm až po 120 cm. Můžete také využít pouze sprchové dveře v kombinaci s pevnou stěnou. V tomto případě nebudete limitováni rozměry. Pokud budete znát tvar vašeho sprchového koutu a rozměry, zbyde vám vybrat ještě sprchová vanička. Sprchovou vaničku si můžete vybrat akrylátovou nebo z litého mramoru. Pokud plánujete mít váš sprchový kout vydlážděný, a to bez sprchových vaniček, budete vybírat odtokový žlab či rošt. Rozhodně vybírejte pečlivě, i odtokový žlab dodává sprchovému koutu ten správný design.

Dostáváme se ke třetímu kritériu při výběru sprchového koutu a tím je těsnost. Míra těsnosti sprchového koutu je dána především typem konstrukčního řešení. Vsaďte na prověřená řešení od výrobce s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru. Nechte si poradit od našich kolegů na prodejně v Českých Budějovicích www.cecetka.cz.

Čtvrtým bodem je materiál, plast nebo sklo? Co zvolit? Všechny otevírací systémy sprchových dveří lze pořídit v plastu i ve skle, největší rozdíl tvoří zejména pořizovací cena. Plast je levnější a neváže na sebe vodní kámen. Bývá výhodný pro snadnější údržbu. Sklo proti tomu budí luxusnější dojem. Usazování vodního kamene lze řešit správnými čistícími prostředky. Při výběru skla je třeba dát pozor na jeho kvalitu. Vhodné je bezpečnostní kalené sklo, zvlášť u takzvaných bezrámových konstrukcí sprchových koutů a dveří.

Pátým kritériem při výběru sprchového koutu je náročnost na okolí a prostor v okolí sprchového koutu. Dbejte na to, aby se vám sprchový kout používal pohodlně. Důležitý z hlediska místa je způsob otevírání dveří sprchového koutu a vhodném umístění vstupu. Místo ušetří dveře posuvné nebo zlamovací s otevíráním dovnitř. Více, se dozvíte níž v našem článku.

Šestý bod, poslední, jsou sprchové dveře a způsob jejich otevírání. Dostatek prostoru kolem sprchového koutu, který má dvířka na klasické otevírání je nezbytný. Jaké typy dveří na trhu najdete? Jak chytře vyřešit sprchový kout v malém prostoru? Otočné „pivotové“ sprchové dveře mají jednoduchý systém otevírání. Dveře se otevírají z větší části do prostoru. Jsou velmi oblíbenou a elegantní volbou. Jedná se o dveře zavěšené na otočných pantech. Existuje mnoho variant a typů, ze kterých si vybere snad každý. Může to být i pro vás to správné řešení. Zalamovací sprchové dveře jsou známou variantou. Dříve byly na trhu pouze jednoduché plastové sprchové kouty. Dnes už je to mu ale jinak. V dnešní době jsou nadčasově vyladěné, jsou designové a mezi zákazníky velmi oblíbené. I vy si můžete pořídit sprchový kout se zalamovacími dveřmi do vaší koupelny: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/. Předností zalamovacích dveří je malá náročnost na prostor, snadno se složí do rohu sprchy, kde nepřekáží a zabírají minimum místa. Posuvné sprchové dveře nezasahují do prostoru koupelny. Díky tomu vám ušetří místo. Navíc umožňují stékání vody do sprchovacího prostoru bez úniku mimo sprchový kout.

Pokud už máte jasno, jaké sprchové dveře a sprchový kout si přejete, zaměřte se na kvalitu. Nepodceňujte ani použité materiály u jednotlivých součástí dveří. Myslete na to, že každodenní styk s vodou a vlhkostí nese nepříjemné následky v podobě vodního kamene, náchylnosti k tvorbě plísní a zkrácené životnosti některých materiálů. Doporučujeme vám volit sprchové kouty a dveře od nás. Vybírejte na: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/

Pokud potřebujete poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz

 

Kování na dveře a kliky

Víte, jaké jsou rozdíly v kování a jak si vybrat to správné, aby splňovalo všechny vaše požadavky? Podle čeho vybírat kování na dveře a kliky? Připravily jsme pro vás ucelený souhrn základních informací na téma kování na dveře a kliky.
Kování na dveře a kliky jsou nedílnou součástí dveří a je jim je potřeba věnovat pozornost, hlavně při výběru. Na trhu je obrovská nabídka tohoto sortimentu. Vybírejte tak, aby kování i kliky padly přesně do vašeho interiéru. Jsou drobnějším, ale i tak důležitým, estetickým prvkem ve vaší domácnosti. Dodají finální design vašim dveřím. Kování se vyrábí z mnoha materiálů, mezi nejčastější patří nerez a hliník. Nerezové kliky jsou vyrobeny z nerezové oceli a zaručují dlouhou životnost. Hliníkové kliky, jsou z měkčího materiálu, který je ekonomicky dostupný, ale na úkor životnosti. Ostatní materiály jako je chrom, nikl, bronz, jsou materiály, které se vyznačují stejnými vlastnostmi jako je nerez. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Každý také jinak reaguje na četnost jeho užívání a venkovní podmínky. Je jen na vás, jaký typ se vám hodí. Jaké jsou typy kování? Prvním typem je kování exteriérové, které se používá na vstupní dveře a branky. U tohoto typu kování je kladen větší důraz na materiál, který musí dobře snášet venkovní podmínky. Kování bezpečnostní, používá se jak u vchodových dveří, tak na interiérových. Tato kování mohou být vyžadována pojišťovnami. Kování protipožární, se používají společně s bezpečnostními zámky. Musí odpovídat všem normám a požadavkům. Kování interiérové je používáno nejčastěji, vždy je dobré přihlédnout k frekvenci používání dveří. Jiné nároky má kování v rodinných domech a jiné zas u kanceláří či hotelů. Interiérové kování můžeme rozdělit na dvě hlavní skupiny, a to štítové a rozetové. Štítové kování je z jednoho kusu. Ten překrývá jak otvor pro kliku, tak i klíčovou dírku. Rozetové kování vyniká širokou škálou designů a provedení. Vyrábí se z kulatých, oválných či hranatých rozet. Také se mu někdy říká dělené, rozety se sešroubovávají k sobě přes celé dveře. Rozetové kování je moderním řešením dveřní kliky. Jaké jsou typy otvorů klíčových dírek? Na výběr jsou typy s otvory pro interiérové klíče, otvory pro cylindrickou vložku, což je klasická fabka nebo otvory s namontovaným klíčem.

BB – otvor pro pokojový (dozický klíč)
PZ – otvor pro vložkový zámek (FAB)
WC – otvor pro sadu s použitím WC, koupelna

Pokud plánujete koupi kování s kombinací kliky a koule, kliky a madla nebo s bezpečnostním kováním berte v úvahu směr otevírání vašich dveří. Levé dveře s levou klikou mají panty na levé straně a také je tedy budete otevírat směrem doleva. Pravé dveře s pravou klikou mají panty na pravé straně a otevíráte je tedy k sobě směrem doprava. Důležitou roli hraje také tloušťka dveří. A proč? Tloušťku dveří je nutné znát kvůli dostatečné délce spojovacích šroubů, které zakoupíte v sadě s kováním. Jak správně vybrat kliku? Nyní se zaměříme na výběr kliky. Ač se vám to líbí nebo ne, dveřní kliky jsou naší každodenní součástí. Správný výběr typu, designu a materiálu nám tak může interiér posunout zas o krok dále. Čtěte zde pár rad a návodů. Důležitý je vzhled kliky, který se spolu s dveřmi může stát komplexní designovou a praktickou částí vašeho domova. Vybírat můžete například z populárního klasického nerezu či broušeného nerezu, kdy oba materiály vynikají perfektním zpracováním. Nerez jako materiál má také dlouhou životnost, jak jsme již zmiňovali výš v našem článku, a tak se při jeho výběru nemusíte dlouho starat o jeho náhradu. Výhodou matného materiálu, je jeho jednoduchá údržba a omyvatelnost. Na rozdíl od lesklých povrchů, totiž nevidíte každý otisk ruky. Kliky tak vypadají neustále vzhledné a čisté. A co barva kliky? Ta podtrhne celkový dojem. Vybrat si můžete od standardních odstínů až po perleťovou. U klik je na výběr z několika řešení, kterými uzamknete dveře. První řešení je na klasický klíč, který je samozřejmě součástí balení. Další variantou je otočný knoflík označovaný také jako WC knoflík nebo WC zámek. Další možností je také úchyt pro skleněné dveře, díky kterým dveře vysunete z pouzdra. Posledním kritériem výběru kliky či úchytu je tvar. Nabízí se v designu kulatém, hranatém, oválném a čtvercovém. Bezpečnostní součást dveří je také kukátko. Někdo si bez něj dveře neumí představit, jiný by ho na dveřích zas nechtěl. Záleží už jen na vás, které řešení vám bude vyhovovat nejvíce. Držíme palce pro správný výběr, aby vám pak dveře dělaly jen samou radost.

Pokud potřebujete poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz