Využijte dodatečné slevy na produkty RAVAK s kodem: ,,KOUPELNA,, a nakupte nejlevněji. Pouze tento týden!

Inspirace pro bydlení

Koupelna v přírodním stylu

Baví Vás přírodní styl v interiéru? Pak nezapomeňte ani na koupelnu a inspirujte se v našem dnešním článku. Pokud máte rádi přirozenost, přírodu, klidné barvy, oblé tvary, čistotu, svěžest a dokonalé detaily, určitě je koupelna v přírodním stylu řešením právě pro Vás.

Koupelna je místo, kde ze sebe smyjeme nejen fyzické nečistoty, ale často také psychické napětí. Abychom tento proces očisty podpořili ve všech směrech, je dobré svou pozornost zaměřit nejen na praktickou stránku vybavení, ale také na design a vizuální vyladění celé místnosti. Atmosféru bezpečí a pohody vytvoří právě koupelna v přírodních barvách. Jak ji vhodně zařídit?

Atmosféra

Snaha o přiblížení se k přírodě i v rámci domova, konkrétně v koupelně nemusí být nic složitého. Klidnou a pohodovou atmosféru navodíte jednoduše již při vybavování koupelny právě koupelnovým nábytkem ze dřeva. Přírodní styl koupelny by měl být čistý, bez zdobných detailů. Důraz je kladen na vyladěné, ale praktické doplňky. V přírodní koupelně by nic nemělo vizuálně vynikat a nijak narušovat harmonii celé koupelny. Cílem přírodní koupelny je jednotný, pečlivě sladěný design všech prvků. Kromě dřeva, se v koupelně mohou objevovat i další materiály, které potkáte běžně venku v přírodě. To znamená, že přírodní koupelnu může tvořit i materiál kámen nebo imitace kamene. Přírodní koupelny jsou často stylizovány do šedých, hnědých a bílých odstínů obkladů a dlažeb. Dále se v přírodních koupelnách také často objevuje zeleň, rostliny nebo třeba bambus. V přírodních koupelnách se nezapomíná ani na moderní černé koupelnové vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Při zařizování přírodní koupelny mějte vždy na paměti, že základem je přirozenost a měli byste se v ní cítit bezpečně.

Barvy

Barvy přírodní koupelny jsme již lehce zmínili v předchozím odstavci. Obecně ale platí, že koupelna v přírodním stylu je charakteristická neutrálními „přírodními“ barvami. Jde o barvy béžovou, krémovou, šedou, hnědou a bílou. Sušené trávy, svícny, proutěné koše a ratanové doplňky mohou přírodní koupelnu také vhodně esteticky povzbudit. Sanitární vybavení jako jsou vany, umyvadla či sprchové vaničky lze pořídit nejen v bílém provedení, ale také v různých barevných odstínech. Vhodným materiálem je v tomto směru také litý mramor nebo smaltovaná ocel. Pokud chcete dosáhnout důmyslnějšího efektu, můžete sáhnout po umyvadlu na dřevěnou desku. Vznikne vám tak i odkládací prostor pro dekoračně-funkční předměty Koupelna v přírodních barvách báječně ladí i se severským stylem koupelen nebo minimalisticky řešenou domácností. Dodává jim na útulnosti a hřejivosti.

Tvary

K přírodnímu stylu koupelny neodmyslitelně patří oblé (ideálně nedokonalé) tvary, které jsou pro přírodu typické. Neprohloupíte ani sázkou na kamenné prvky (obklady, umyvadla, dekor skříněk).

Detaily

Na detailech záleží. Celkovou atmosféru přírodní koupelna získá díky doplňkům. Vsadit můžete na barevně vyladěné ručníky, osušky či rohože před vanou a sprchovým koutem. Odvážnější z Vás mohou zvolit listy palem, břečťanu nebo květy luxusních orchidejí. Zlaté, měděné i bronzové detaily na dekoraci v koupelně také přispějí k luxusnímu vzhledu celé koupelny. Vhodným a moderním doplňkem je trend současné doby, a to je kulaté zrcadlo.

Pokud právě zařizujete novou koupelnu v přírodním stylu, držte se tlumených barev, které spolu vzájemně ladí. Použijte v místnosti co nejvíce přírodních materiálů anebo jejich dekory. Oživte koupelnu živými rostlinami. Nábytek vybírejte ideálně dřevěný, případně s dekorem dřeva. Designově bude i v přírodní koupelně působit volně stojící vana.

Načerpali jste v našem článku inspiraci na přírodní koupelnu? Veškeré koupelnové vybavení seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.
Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Instalace odtokového žlabu

Vybrali jste si nový sprchový kout na dlažbu a přemýšlíte o instalaci odtokového žlabu? Na co si dát pozor při realizaci odtokového žlabu? V tomto článku Vám přinášíme několik základních rad a tipů pro správný výběr, montáž a instalaci odtokového žlabu.

Jak zvolit správný odtokový žlab?

Pokud Vás zaujal spíše sprchový kout na dlažbu, je potřeba dobře vybrat i odtokový žlab, který bude perfektně ladit s designem sprchového koutu a celé koupelny, ale také bude maximálně funkční a s vhodnou kapacitou průtoku.

Kritéria výběru odtokového žlabu:

Umístění žlabu – v současné době jsou na trhu odtokové žlaby pro umístění uprostřed místnosti nebo také žlaby ke zdi.

Design – estetická stránka žlabu je velmi důležitá. Na výběr jsou nerezové žlábky s mřížkou nahoře nebo žlábky ukryté, které po vyplnění dlažbou splynou s podlahou ve sprchovém koutě.

Kapacita průtoku žlabu – musí být v souladu se sprchovou baterií. Již při pořizování sprchové baterie by Vás měl prodejce informovat, jaké je průtokové množství baterie a odtokový žlábek by měl odpovídat tomuto průtoku. Žlab by neměl mít nižší kapacitu průtoku, protože by pak nemusel pojmout tolik vody, kolik by protékalo a mohlo by dojít k hromadění vody ve sprchovém koutu.

Frekvence použití – jak často daný sprchový kout budete využívat? Od toho se odvíjí volba podlahové vpusti. Při vysoké frekvenci využívání sprchového koutu je ideální volbou žlab z chemické oceli, který je odolný. Při nízké frekvenci využívání sprchového koutu je možné využít vpusť se suchou či kombinovanou zápachovou uzávěrou.

Jaké jsou podmínky pro montáž odtokového žlabu?

Ve sprchovém koutě musí být dostatečně vysoká prahová lišta.
Podlahu je nutné dobře vyspádovat.
Odpadní potrubí by mělo mít minimální průměr 50 mm.
Je zapotřebí dobře odhadnout vrstvy betonu, hydroizolace a správné lepení dlažby.
Výška okraje žlabu musí být identická s tloušťkou dlažby.

Co je důležité při montáži a instalaci odtokového žlabu? 

Ten, kdo by chtěl mít s instalací sprchového koutu včetně žlabu minimální práci, nabízí se možnost využití již překonané sprchové vaničky. Sprchový kout s vaničkou bude působit určitě čistě a příjemně, ale modernějším řešením v dnešní době je již sprchový kout v kombinaci s dlažbou a odtokovým žlabem. Působí dokonale a elegantně.

Když se rozhodnete pro sprchový žlab, je zapotřebí kvalitní řemeslná práce, ideálně od koupelnového experta, vhodná podlahová konstrukce, minimální stavební výška a v případě rekonstrukce staršího domu i statika. Odtokový žlab přináší čistý a sladěný vzhled koupelny. Sprchový kout je lépe integrovaný do interiéru. Koupelna je dokonce opticky větší, protože podlaha sprchy zůstává volná.

Jaké jsou varianty spádování žlabu?

Při spádování se projeví výhody odtokového žlábku ke zdi – podlaha se spáduje jen jedním směrem, což ulehčuje práci. V případě, že jste zvolili odtokový žlábek do prostoru, esteticky zajímavější variantu, musíte spádovat podlahu všemi směry ke středu.  

Jak probíhá samotná instalace odtokového žlabu?

Prvním krokem je příprava prohlubně v podlaze v optimální hloubce 10 – 15 cm. Následně dochází k usazení odtokového žlábku, připevnění hmoždinkami, vyrovnání, napojení na odpad a k utěsnění. Závěrečným krokem je vyplnění spáry mezi dlažbou a žlabem vhodným tmelem. 

Odtokové žlaby do sprchových koutů, další koupelnové vybavení a vše pro interiéry, seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.
Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. 
Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Bezbariérové koupelny

Bezbariérové koupelny jsou v současné době moderním trendem. Jde o pohodlně zařízené koupelny pro pohybově limitované osoby, které vyžadují jiné řešení prostoru i jiné tvary a rozměry koupelnových prvků než v běžných koupelnách. Co se ale týká vzhledu a atmosféry koupelny, neexistuje žádný rozumný důvod pro to, aby koupelna pro handicapované osoby v něčem zaostávala za moderní designovou koupelnou pro zdravé uživatele. Bezbariérové koupelny navíc mohou využívat jak osoby s omezenou hybností a senioři, tak i zcela zdraví jedinci. Bezbariérové koupelny jsou prostě praktické všemi směry.

Jak na koupelnu bez bariér?
Pro koupelnu bez bariér by mělo platit, že by měla být praktická, bezpečná a měli by se v ní cítit všichni dobře.

Jak zajistit koupelnu bez překážek?
Jaké koupelnové prvky by v koupelně být neměly a jaké pomocné prvky naopak v koupelně bez bariér nesmí chybět?

Dostatek místa k bezpečnému pohybu
Koupelna pro uživatele se speciálními potřebami musí zajistit kromě specifických pomůcek hlavně dostatek místa k bezpečnému pohybu. Pro starší či handicapované osoby je velmi důležitý bezbariérový vstup do místnosti. Mezi dveřmi by tedy rozhodně neměl být instalován prah. Dveře by také měly být široké minimálně 90 cm oproti běžným 60 cm, aby měl každý člověk pohodlný vstup.

Protiskluzová podlaha a dostatečná nosnost stěn
Zároveň je zásadní myslet také na podlahu, která by měla být opatřena protiskluzovou úpravou. V neposlední řadě pak také na konstrukci stěn, jež by měly unést ukotvení pomocných madel s nosností 150 kg. Pokud stěny dostatečnou nosnost nemají, využijte pro instalaci podomítkové systémy (moduly).

Další pomocné prvky koupelny bez bariér
Jaké jsou další produkty významně ulehčující užívání koupelny handicapovaným osobám?

Toaleta
Jedná se především o prodlouženou či zvýšenou toaletu. Zvýšené WC mísy jsou navrženy hlavně pro uživatele odkázané na invalidní vozík, pro starší a pohybově omezené občany. Ocení je rovněž osoby s nadměrným vzrůstem. Toalety mají zvýšenou instalační výšku a mohou mít i vysoké sedátko.

Naše tipy:

https://www.cecetka.cz/jika-deep-by-jika-zvysena-wc-misa-45cm-h8236180000001/

https://www.cecetka.cz/jika-deep-by-jika-zvysena-wc-misa-48-cm-h8236170000001/

https://www.cecetka.cz/jika-lyra-plus-samostatne-stojici-wc--ploche-splachovani--svisly-odpad-h8253870000001/

https://www.cecetka.cz/jika-lyra-plus-samostatne-stojici-wc--ploche-splachovani--vodorovny-odpad-h8253860000001/

V blízkosti toalety pro handicapované by mělo být vše "na dosah ruky". Někomu to může znít jako "pohodlnost" ovšem pro jiného jde o "nutnost". Proto musí u toalety být v těsné blízkosti splachovací zařízení (tlačítko), držák na toaletní papír i pomocná madla pro snadnější pohyb a manipulaci postižených osob.

Umyvadlo a baterie
Vhodně zvolené umyvadlo umožňující snadný přístup i z kolečkového křesla a ergonomická vodovodní baterie jsou základem pro každou koupelnu bez překážek. Umyvadlo by mělo být široké a speciálně tvarované s upraveným spodním sifonem, který lze zabudovat do zdi. Do koupelen bez bariér se nedoporučují žádné skříňky pod umyvadlo, které by mohly omezit pohyb v okolí umyvadla. Ce se týká vodovodní baterie, je vhodnější volit co možná nejdelší ovládácí páku. Protože čím delší je páka, tím menší síla je zapotřebí k jejímu ovládání.

Vanička a sprchový kout
Vaničku vybíráme pro montáž do roviny nebo zvolíme alternativní řešení ve formě praktického sprchového žlabu. Sprchový kout vybíráme určitě s bezbariérovým přístupem, který představuje nejjednodušší variantu. Minimální rozměr sprchového koutu pro handicapované je stanoven na 90 x 90 cm s šířkou vstupu alespoň 90 cm. Do sprchy je vhodné použít podomítkovou termostatickou baterii, která zajistí jak snadné ovládání, tak i optimální teplotu vody pro sprchování a nehrozí opaření. Do sprchového koutu určitě patří také madla, která jsou na trhu k dostání v mnoha variantách a je vhodné je ve sprše a v celé koupelně rozmístit tak, aby byly oporou a všem postiženým usnadňovaly pohyb po celém prostoru koupelny. Madly a držáky proto vybavte koupelnu dostatečně, použijte je všude tam, kde jsou potřeba. Do sprchy také patří pohodlné sedátko, které je vhodné umístit naproti sprchovému setu s baterií.

Věříme, že Vám všechny tyto rady a doporučené koupelnové produkty pomohou k zařízení dokonalé a bezpečné bezbariérové koupelny.
Speciální koupelnové produkty pro handicapované mohou být použity jak v domácnostech, tak i ve veřejných prostorech.

Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. 
Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz
Na našem e-shopu objednáte vše on-line a z pohodlí Vašeho domova. 

Bidety

Přemýšlíte o tom, že si do Vaší nové koupelny pořídíte také bidet? Jak vlastně bidet funguje? Proč je dobré uvažovat o jeho instalaci k WC? Jaké přináší bidet výhody? Na toto téma se zaměřujeme v celém našem dnešním článku. Dozvíte se navíc, k čemu je dobrá bidetová sprška, jaká je alternativa ke klasickému bidetu a také jak funguje elektrický bidet.

V současné moderní době a rychle se rozvíjejícímu světu v před, se v podstatě bidet stává standardem, oproti dřívějším dobám. Dříve se bidety v hotelech či v luxusních zařízeních nevyskytovaly skoro vůbec a v domácnostech už vůbec ne. To vše je dávno pryč! Tento nenápadný pomocník je v dnešní době výsadou všech komplexů, hotelů, resortů a přepychových vil. Své místo našel bidet i v běžných domácnostech, protože jsou jeho přínosy opravdu veliké. Mnohé může překvapit, že vedle klasického bidetu najdete na trhu i bidetové spršky, sprchovací toalety nebo sprchovací sedátka.

Zákazníků, kteří argumentují, že si bidet do své koupelny nepořídí, protože zabírá moc místa nebo že jim prodraží výdaje spojené s realizací nové koupelny apod. je stále méně. Většinou jde o zákazníky, kteří nevěnují dostatek času k prostudování všech možností spojených s bidety. Bidety si pořizuje do svých nových domovů stále více lidí a ti, kteří si bidet nepořídí s odstupem času litují. Na následnou realizaci je ovšem pozdě, pokud nemáte připravený odpad pro umístění bidetu a také komu by se chtělo rozbíjet dlažbu a dodatečně instalovat bidet? My rozhodně doporučujeme již při plánování nové koupelny s bidetem počítat a následně si ho nechat realizovat.

Jak funguje bidet?

Klasický bidet v podstatě vypadá jako další toaleta. Obvykle jde o samostatně stojící mísu, která je umístěná vedle WC. Bidet Vám poskytne maximální hygienu intimních partií po použití WC, díky které předejdete případným možným nepříjemným zdravotním komplikacím. Bidet je v základní verzi složen z bidetové mísy, sedátka a bidetové baterie. Existují i varianty bidetů bez sedátek.

Bidet si chválí většina uživatelů. I Vy budete určitě mile překvapeni komfortem, který budete mít na dosah ruky.

Jak funguje elektrický bidet?

Elektrický bidet může částečně nahradit toaletní papír. Což pro domácnost představuje úsporu spotřeby toaletního papíru. Elektrický bidet je modernější, novější a dražší variantou bidetů. Funkce elektrického bidetu spočívá v tom, že samotný oplach probíhá tryskami. Trysky pro oplach jsou individuálně směrově nastavitelné. U nejkvalitnějších elektrických bidetů dokonce místo trysky jedné najdete trysky dvě, pro co nejhygieničtější používání.

Výhody bidetů?

Bidety jsou přínosem především pro všechny osoby, které trápí problémy v oblasti intimních partií. I když bidety nemoci a problémy nevyléčí, výrazně snižují riziko jejich vzniku. Právě hygiena je totiž v tomto případě klíčová.

Bidety také ocení většina žen, protože ženy chtějí a musejí být 100 % čistě vždy a všude. Ženy bidet ocení v období menstruace, po porodu nebo během těhotenství.

Možnost varianty bidetu s vysoušečem, pro maximální hygienu intimních partií.

Varianta bidetu s možností masáží. Proud vody posiluje svaly pánevního dna.  

Úspora toaletního papíru.

Hygiena, zdraví a čistota na prvním místě.

Alternativy k bidetům?

Alternativou k bidetům může být sprchovací sedátko, WC se sprškou či samostatná bidetová sprška. Jedná se o přídavné bidety, které se mohou instalovat později, ale je dobré na ně pamatovat již při plánování koupelny.

Sprchovací sedátko Vám jednoduše nahradí klasické WC prkénko.
WC s integrovanou sprškou představuje toaletu a bidet 2 v 1.
Bidetová sprška se většinou instaluje k umývátkům nebo k roháčkům u WC.

Jak funguje bidetová sprška?

Bidetová sprška přináší mnoho výhod, nejen že s ní mnohem snadněji umyjete a vyčistíte WC mísu, ale také rychle napustíte vodu do jakékoliv nádoby. Využití má mnoho. Bidetová sprška nezabere mnoho místa a je cenově dostupná. Vybírat můžete ze dvou variant.

Bidetová sprška se samostatnou podomítkovou baterií – vyžaduje stavební zásah.
Bidetová sprška s umyvadlovou stojánkovou baterií – připevňuje se k umyvadlu.

Bidetová sprška má snadné ovládání. Tok vody zapínáte a vypínáte pomocí páčky nebo tlačítka na spršce. Teplotu vody pak nastavujete prostřednictvím baterie. Důležité je mít dostatečně dlouhou sprchovací hadici, aby dosáhla tam, kam potřebujete. 

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem bidetu, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte vše on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Sprchové baterie a příslušenství

Sprchové baterie a příslušenství, to jsou detaily, které Vaši koupelnu doladí k dokonalosti. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů, na co se při výběru zaměřit a na co nezapomenout.

Chcete si po náročném dni odpočinout a užít příjemnou sprchu, díky které uvolníte celé své tělo? Kdo by tyto chvilky v koupelně neměl rád. Důležitý je samozřejmě i výběr sprchového koutu, ale pokud už sprchový kout máte, tak se nyní společně zaměříme na výběr hlavice a sprchové baterie. V současné době je na trhnu nepřeberné množství typů sprch v různých cenových kategoriích, které se liší jak způsobem regulace, tak počtem trysek a dalšími sprchovými funkcemi, které mají velký vliv na Váš komfort a pohodlí při sprchování.

Čtěte dál a dozvíte se, jak vybrat kvalitní baterii a sprchu a na jaké důležité parametry se zaměřit.

Sprchové baterie

Volit pákovou sprchovou baterii nebo termostatickou sprchovou baterii?

Klasickou pákovou sprchovou baterii určitě dobře znáte. Ovládá se pomocí páky nebo kohoutků a vyrábí se ve variantách s montáží pod omítku nebo nástěnná. Požadovaný proud vody si nastavíte jednoduše pákou, ale horší to může být s teplou vodou. Může chvíli trvat, než se Vám podaří nastavit ideální teplotu vody a tím pádem také více vody spotřebujete. Pákové baterie nedisponují žádnými ochrannými mechanismy, které by zabránily případnému opaření. Výhodou pákových baterií je cenová dostupnost a snadná opravitelnost.

Termostatická sprchová baterie, aneb malý technologický zázrak. Pokud jste ochotni do sprchové baterie investovat o něco vyšší částku, určitě sáhněte po termostatickém provedení. Baterie není vybavena pákou, ale speciální ovládací hlavicí, na které si přesně nastavíte požadovanou teplotu a také proud vody. Termostatická sprchová baterie zabraňuje kolísání teplot, navíc u ní odpadají problémy se zdlouhavým nastavením ideální teploty. Voda o požadovaném proudu i teplotě začne z hlavice tryskat v podstatně ihned po zapnutí. Výhodnou termostatických sprchových baterií je, že jsou vybavené tepelnou pojistkou a teplota vody nikdy nepřekročí Vámi nastavenou hranici.

Sprchy

Sprchové systémy

Sprchování je odměnou pro každého po náročném dlouhém dni. Proto výběr sprchy nepodceňujte. Musí být v první řadě maximálně funkční, kvalitní a také designová, aby se Vám líbila a hodila do Vaší koupelny. První rozhodování Vás čeká hned na začátku, musíte se rozhodnou, zda budete chtít jednoduchou ruční hlavici nebo upřednostníte sprchový set, který je navíc vybaven i hlavovou sprchou. Sprchové systémy jsou, co se týká sprchování, mnohem variabilnější. Můžete se sami rozhodnou, zda pro sprchování použijete ruční sprchu nebo se osvěžíte sprchovým deštěm z hlavové sprchy. Většina modelů sprchových sloupů zahrnuje jak ruční sprchu se sprchovou hadicí, tak hlavovou sprchu, sprchovou tyč, sprchovou baterii a držák na sprchu. Sprchové systémy jsou stále oblíbenějším produktem.

Vybrat ruční sprchu nebo hlavovou sprchu?

Ruční sprcha

Ruční sprcha patří mezi nejběžnější typ. Je velmi praktická, protože s ní lze manipulovat dle libosti a potřeb. Hodí se pro sprchování dospělých i dětí. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství hlavic ručních sprch s různými vlastnostmi a v různých tvarech. Vždy vybírejte ruční sprchy lehčí, protože v případě pádu způsobí menší poškození vany či sprchového koutu. Moderní sprchové hlavice nabízejí volbu různých programů, čímž může být masáž, perlička, mlha či úsporný průtok vody. Ruční sprchu je vhodné vybavit pevným či posuvným držákem, aby ji bylo možné v případě potřeby zafixovat a upevnit. Ruční sprchy jsou cenově dostupné a na trhu seženete mnoho designových provedení.

Hlavová sprcha

Hlavové sprchy, jsou ty, které se montují ke stropu a při sprchování přinášejí pocit padajícího deště. Hlavové sprchy můžeme rozdělit podle tvaru a velikosti. Nejčastěji jsou v nabídce ve čtvercovém nebo kulatém provedení. Vždy vybírejte hlavovou sprchu, aby Vám ladila k ostatním bateriím v koupelně. To znamená, že pokud v koupelně máte oblé tvary, baterie oblejší, rozhodně volte i kulatou hlavovou sprchu. Obráceně, pokud u Vás v koupelně převládají moderní hranaté tvary, hranaté baterie, dejte přednost i čtvercové hlavové sprše. Pro dokonalý zážitek z hlavové sprchy je lepší volit hlavice o větším rozměru. Ideální rozměr hlavové sprchy je 200 mm – 300 mm a obvykle se umisťuje do výšky alespoň 2 m.

 

Sprchové příslušenství

Sprchové příslušenství zahrnuje nezbytné doplňky a příslušenství do koupelny ke sprchovému nebo vanovému koutu či k umyvadlu. Schází Vám ve sprše hned po ruce mýdlo? Pak si vyberte a nechte nainstalovat do sprchového koutu i držák s mýdlenkou. Dále to mohou být: dávkovače na mýdlo, držáky s pohárky, držáky na ručníky, otočné držáky ručníků, poličky, jednoháčky a dvojháčky. Vše seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Nezapomeňte, že sprcha je ústředním bodem většiny koupelen a zpravidla bývá využívána častěji než vana. Výběr kvalitní a pohodlné sprchy, tak nepodceňujte ani v případě, máte-li v koupelně, jak vanu, tak sprchu. S velkou pravděpodobností budete ve sprše trávit více času. Se sprchovým příslušenstvím samozřejmě souvisí také bezproblémový odtok vody, o který se postará kvalitní podlahový žlab. V moderních koupelnách se odtokové žlaby instalují do podlahy a jde o estetické a praktické řešení s minimální náročností na údržbu.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem sprchové baterie, sprchy či sprchového systému, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte vše on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Moderní šedá koupelna

Design koupelny v šedé barvě je stále trendy. Mezi zákazníky je šedá koupelna oblíbená právě z důvodu toho, že se jen tak neokouká. Šedá je neutrální barvou, ať ve světlém, tmavém nebo třeba betonovém provedení. Láká Vás také moderní šedá, ale bojíte se, že tím bude interiér nudný? Poradíme Vám, jak si zařídit koupelnu, tak aby Vás bavila každý den po mnoho let.

Moderní šedá koupelna Vás nudit nebude! Odstíny šedé barvy se v poslední době používají v interiérech velmi často. Nejen, že je neutrální, ale také vyjadřuje eleganci a vznešenost. Pokud doplníte šedou barvu vhodnými koupelnovými prvky a doplňky, stane se dokonalým dílem. Výhodou šedé je také fakt, že ji lze kombinovat téměř se všemi ostatními barvami. Vypadá skvěle v malých i velkých prostorech, na podlaze na dlažbě i na zdi na obkladech. Šedá také navozuje pocit dokonalé organizace, promyšlenosti, praktičnosti, profesionality a jedinečnosti.

Světlý nebo tmavý odstín šedé?

Řiďte se velikostí Vaší koupelny! Pokud si lámete hlavu nad tím, jaký zvolit odstín, poradíme Vám. Rozhodujte se především podle velikosti Vaší koupelny. Pokud je Vaše koupelna menších rozměrů, bude vhodné vybírat ze světlých šedých obkladů a dlažeb. S tmavě šedou barvou se v malých koupelnách musí opatrně, jelikož prostor opticky zmenšují. Možná by na Vás v malé tmavě šedé koupelně pak padal pocit stísněnosti, a to nikdo nechce. Proto volte světlé odstíny šedé, šedo-bílé nebo třeba šedé se vzorem. Naopak pokud máte velkou a dostatečně prostornou koupelnu, vybírat můžete z celé škály odstínů šedé barvy.

Šedá a orientace koupelny

Na jak velkou plochu a v jaké míře použít šedou barvu? To úzce souvisí s tím, na jakou světovou stranu je Vaše koupelna orientována. Orientace na západní stranu přeje velkým plochám šedé v koupelně. Koupelna situována na jihovýchod naopak pro šedou vhodná není vůbec. Pokud je Vaše koupelna orientována na severozápad, je to ideální střed, kde šedá vynikne jako doplňková barva ve formě doplňků.

Doplňky do šedé koupelny

Pokud máte nebo budete mít ve své koupelně šedé obklady i dlažbu, je vhodné vybrat koupelnové doplňky v odlišné barvě. Můžete zvolit například mramor, černou, bílou, zlatou, chrom nebo sklo, ale vždy myslete na to, že v koupelně by se neměly objevovat více než 3 barvy. Více barev by působilo zbytečný chaos a Vy se přeci snažíte o moderní designovou koupelnu.

V současné době je velkým trendem kombinace šedé koupelny s černými koupelnovými doplňky. Více si můžete přečíst v našem článku: Černé koupelnové doplňky - ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Často se říká, že volbou doplňujících barev v šedé koupelně zrcadlíte svou osobnost. Pokud tedy zvolíte barvy výrazné sytě červenou, fialovou, oranžovou, ukazuje to na Vaši extravaganci a odvahu. Pokud si vyberete zemité tóny v podobě béžové, hnědé či smetanové, zrcadlí to Vaši vyrovnanost. Další zemité tóny v zeleném odstínu pak mohou vyjadřovat Vaši oblibu a dobrý vztah k přírodě. Pokud máte v plánu svou koupelnu vyzdobit pastelovými barvami růžovou, pudrovou nebo mentolovou může to poukazovat na Váš klidný a pohodový život. Zlatá barva, sklo i mramor naopak ukazují, že máte rádi originalitu a luxus.

Koupelnový nábytek

Nejvhodnější koupelnový nábytek k šedé je dřevo či nábytek v bílé barvě. Rozměry, tvary a design skříněk si musíte vybrat sami podle velikosti a stylu, do kterého koupelnu budete ladit.

Světla do šedé koupelny

Jak docílit toho, aby byla šedá koupelna atraktivní a navozovala příjemný pocit? Útulnou atmosféru jednoduše v koupelně vykouzlíte pomocí světel. Samozřejmostí je jedno centrální, hlavní světlo. Oblíbená jsou také podsvícená zrcadla, LED pásky v okolí umyvadla nebo pod umyvadlovou deskou, nasvícení sprchového koutu a vany. Esteticky hezky působí také závěsná světla umístěná vedle zrcadla. Nápadům se meze nekladou. Do koupelny doporučujeme volit odstín teplého bílého světla, který dodá pocit relaxace.

Jak změřit, vybrat a vyčistit WC sedátko?

Při zařizování nové koupelny nebo její rekonstrukci většinou kupujete WC sedátko společně s toaletou. V tomto případě nemusíte tvar a přesné rozměry řešit, protože kupujete WC i s WC sedátkem, které na sebe budou dokonale sedět. Co ale dělat v případě, že se Vám prkénko rozbije? Jak vybrat nové kompatibilní WC sedátko k záchodové míse?

Na první pohled se to zdá jako jednoduchý úkol, ale při jeho výběru a nákupu se musíte soustředit na několik důležitých parametrů.

Vyhráno máte, pokud na svém původním WC sedátku najdete kód od výrobce s označením modelu. V tomto případě se stačí podívat na náš e-shop, vyhledat WC sedátko a stejný model si objednat. Ovšem pokud označení neznáte nebo se stejný model prkénka již nevyrábí, budete muset prkénko změřit a také se Vám budou hodit naše rady, jak prkénko vybrat.

Pokud se chcete pohodlně usadit a užít si svou soukromou chvilku, tak by nové WC sedátko mělo odpovídat přesným rozměrům stávající keramiky. Šířka, výška a tvar prkénka jsou důležitá proto, aby sedátko dokonale kopírovalo tvar WC mísy. Může jít o tvar oválný nebo hranatý. Také záleží na materiálu, ze kterého je prkénko vyrobené. Už dávno se nejedná pouze o plast, i když po plastu je poptávka stále nejsilnější. Dále je také důležité věnovat pozornost úchytům, funkcím, technologiím a designu WC sedátka.

Jak změřit záchodové prkénko?

I když jde o relativně jednoduchý tvar, je dobré vědět, co změřit a od čeho se odpíchnout při jeho nákupu. Postačí Vám znát 3 až 6 rozměrů pro správné dosedání WC prkénka na klozet.

  • rozteč – vzdálenost mezi místy uchycení WC sedátka (A)
  • šířka záchodového prkénka – vzdálenost mezi nejširšími vnějšími body (B)
  • vnější délka WC sedátka (C)
  • celková vnější délka WC sedátka od závitů po nejdelší okraj (D)
  • šířka vnitřního prostoru WC sedátka (E)
  • délka vnitřního prostoru WC sedátka (F)

Materiál WC sedátka

Nejpoužívanějším materiálem, jak už jsme si zmínili výše, je plast, konkrétně vysoce odolný duroplast, který můžete vidět nejčastěji v bílém provedení. Levnější WC prkénka bývají vyrobené z polypropylenu, což je velmi často používaný plast s vynikající chemickou odolností. Můžete se ale setkat i s dalšími materiály, jako je například polyresin, lakovaná MDF deska, dýhované dřevo a jiné speciální materiály WC prkének. Úchyty WC sedátek mohou být plastové, nerezové, kovové nebo mosazné. Od materiálu úchytů se odvíjí i cena sedátka. Duroplastová sedátka mají většinou nerezové nebo kovové úchyty. A levnější varianty mívají panty plastové. 

Technologie záchodového prkénka

Už jste slyšeli o technologii SoftClose? Jde o systém pomalého sklápění, díky kterému výrazně zvýšíte bezpečnost při zavírání toalety, snížíte množství hluku a prodloužíte životnost samotného produktu. SoftClose funguje tak, že WC sedátko při sklápění nebouchne o mísu, ale pomalu se postupně samo a tiše sklápí. 

Další technologií je: Rychloupínací systém. Tato funkce Vám usnadní montáž a údržbu toalety. Sedátko lze sundat a nandat pouhým stlačením.

Antibakteriální úprava je novou inovací u WC sedátek. Ošetření povrchu sedátka antibakteriální úpravou Vám zajistí ochranu proti mechanickému poškození a také zaručí čistotu Vaší toalety.

Design WC sedátka

Klasikou a nejoblíbenější variantou WC sedátka zůstávají bílá prkénka. Jsou tradiční a hodí se do všech stylů koupelen a samostatných místností toalet. Je jen na Vás, zda zvolíte tvar čtvercový nebo oblý. Pro ty, kteří by rádi svou toaletu něčím oživili se také na trhu nabízí WC prkénka s barevnými nebo přírodními motivy. A nesmíme zapomenout také na dětská barevná WC sedátka.

Speciální záchodová prkénka

Každá životní fáze vyžaduje speciální řešení, a to si uvědomují i výrobci WC sedátek. V kategorii speciálních WC sedátek tedy můžete objevit dětská WC sedátka, bidetová WC sedátka, WC sedátka polstrovaná nebo WC sedátka ultratenká, WC sedátka pro handicapované či WC sedátka pro seniory.

Údržba a čištění WC sedátek

Jak efektivně vyčistit záchodové prkénko? Toaletě věnujeme většinou velkou pozornost, ale WC sedátko je samostatnou kapitolou. Těžko přístupná místa u WC sedátka se čistí velmi těžko. Plastová WC sedátka navíc časem mohou měnit svou barvu z dokonalé, čisté, bílé na barvu nehezky žlutou. Proto je důležité věnovat jak toaletě, tak i WC sedátku pravidelnou péči. WC společně se záchodovým prkénkem se doporučuje čistit minimálně 1x týdně. Existuje mnoho babských rad, jakými prášky a postřiky očistu provádět. Pokud se Vám ale neosvědčily, nebo spíš preferujete ověřené čisticí prostředky, můžete je zakoupit na našem e-shopu. 

 

Vybíráme sprchové kouty a vaničky

I tento rok vyhrává sprchování nad koupáním ve vaně. Jedním z koupelnového trendu pro rok 2022 je právě pořizování sprch, sprchových koutů a sprchových stěn walk in do koupelny. Sprchování je rychlejší, hygieničtější a levnější než klasické koupání ve vaně. Sprchové kouty také šetří místo v koupelně, a to je pro mnoho domácností prioritou. Existují dvě skupiny lidí, jedni, kteří dávají přednost vaně a druzí, kteří využívají jen sprchové kouty. Pokud patříte ke druhé a větší skupině příznivců sprchových koutů, jste tu správně. Přečtěte si celý článek až do konce.

Nezáleží na tom, kolik času v koupelně trávíte, vždy by vám tam mělo být příjemně, abyste se mohli uvolnit, umýt a zrelaxovat zároveň. Při výběru nového sprchového koutu tedy myslete i na to, aby byl sprchový kout pohodlný, praktický a především bezpečný. Jak si správně vybrat?

Důležitým kritériem při výběru sprchového koutu je velikost vaší koupelny. Pokud vám to prostor umožňuje, sáhněte spíše po prostornějším sprchovém koutu, který vám dopřeje pohodlné sprchování. V případě, že máte malou koupelnu, zvolte speciální menší sprchový kout, který zajistí úsporu místa, ale neztratíte komfort při sprchování. Standardní rozměry sprchových koutů se pohybují od 75 cm – 120 cm. Seženete však i 60 cm nebo 200 cm sprchové kouty. Pokud využijete sprchové dveře v kombinaci s pevnou stěnou, rozměry nebudete limitováni.

Zvažte také umístění sprchového koutu v prostoru. Zda si vyberete klasický čtvrtkruhový nebo čtvercový sprchový kout, sprchovou stěnu walk in nebo sprchový kout bezrámový. A také zda budete potřebovat vaničku nebo si necháte zabudovat žlab či rošt.

3 typy konstrukce

Bezrámový typ
Stěny sprchového koutu tvoří pouze bezpečnostní sklo a panty. Sprcha působí subtilně a je designově vyladěná.

Půlrámový typ
U půlrámového sprchového koutu je konstrukce, kde chybí svislé vnitřní profily.

Celorámový typ
Jde o nejrozšířenější konstrukci sprchových koutů, v níž jsou skla usazena do profilu po celém svém obvodu. Sprchový kout je odolný a vydrží i méně slušné zacházení.

Nepodceňujte způsob otevírání a zavírání dveří u sprchového koutu. Jde o nejpoužívanější část sprchového koutu a musí opravdu hodně vydržet.

4 způsoby dveří

Zalamovací systém
Při otevírání a zavírání sprchového koutu se zalamovacím systémem se jednotlivé části sprchového koutu zalamují a výhodou je, že vzniká dostatečně velký vstup. Navíc zalamování směrem dovnitř koutu zamezí odkapávání vody ven na podlahu.

Pivotový systém
Dveře s pivotovým systémem jsou usazeny v otočném čepu a otevírají se směrem ven. Kapky vody tedy mohou stékat na podlahu. U pivotového systému dveří je zapotřebí volný okolní prostor kolem dveří, aby nám nenarazily do koupelného nábytku nebo umyvadla.

Pantový systém
Tento způsob dveří spočívá v zabudovaných pantech v bezpečnostním kaleném skle s kvalitním chromováním.

Posuvný systém
Nejoblíbenější je posuvný způsob dveří, protože šetří místo v koupelně. Důležité je jen zkontrolovat kvalitní pojezdy, kolečka a ložiska nebo kluzák. Kvalitní posuvné dveře u sprchového koutu by neměly drhnout. Měly by fungovat lehce a tiše.

Výplně dveří

Samotné dveře mají výplně z plastu, nebo skla. Plast je levnější, neváže na sebe vodní kámen a lépe se udržuje. Kalené sklo je luxusnější a jeho povrchová úprava ulehčuje práci při údržbě, protože brání vytváření usazenin a nehezkých map na skle. Sklo může být průzračné, čiré nebo kouřové a broušené. Plast může být matný nebo i s efektem kapek vody.

Se sprchovou vaničkou nebo se žlabem?

Klasické sprchové kouty jsou montovány se sprchovými vaničkami, jejichž výhodou je, že nemusíte provádět žádné stavební zásahy do podlahy. Sprchovou vaničku si můžete vybrat akrylátovou nebo z litého mramoru. Oproti tomu sprchové stěny mohou být instalovány přímo na podlahu a v tomto případě byste neměli zapomínat na sprchový žlab, který musí být umístěn a vyspádován tak, aby vám voda při sprchování nenatekla do koupelny.

Příslušenství ke sprchovým koutům?

Korunkou krásy ve sprchovém koutu je vodovodní baterie. Ideální variantou je sprchová nebo podomítková baterie, která nijak nevyčnívá a esteticky ladí s okolním prostorem. Na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. seženete veškeré sprchové vybavení a doplňky pro Vaši koupelnu. Na co dalšího ještě nesmíte zapomenout? Zajisté na ruční sprchu nebo sprchový systém, dávkovač na mýdlo či sprchový gel a také držák na mýdlo. V blízkosti sprchového koutu nesmí chybět držák nebo háček na ručníky. Nabízíme vše na jednom místě, vyberte si u nás.

Nově na našem e-shopu – sprchové kouty JIKA

Sprchové kouty Jika se vyznačují plnou kompatibilitou se sprchovými vaničkami Jika. Bezpečnostní skla sprchových koutů Jika jsou z vnitřní strany opatřeny speciální úpravou Jika perla Glass, která zjednodušuje údržbu sprchových koutů. Materiál rámu sprchových koutů je vyroben z hliníku. Jika sprchové kouty jsou tak kvalitní, odolné a designové.

Naše tipy - inspirace pro Vás

Novinka pro rok 2022 je sprchový kout NION, který je k dostání ve čtvercové i čtvrtkruhové variantě. Vyroben je z 6 mm silného bezpečnostního skla a je opatřen povrchovou úpravou JIKA perla GLASS, díky které je jeho údržba opravdu jednoduchá. K dispozici je navíc klasická varianta s transparentním sklem nebo s dekorem arctic.

Trendy koupelny na rok 2022

Čeká Vás rekonstrukce nebo plánování a zařizování nové koupelny? Docházejí Vám nápady? Jako inspirace Vám mohou posloužit trendy, které Vám přinášíme právě v tomto článku.

Známe nejnovější barvy a styly, které letos ovládnou české koupelny. Aby byla koupelna moderní a cítili jste se v ní dobře, nemusí vypadat jako z časopisu a následovat všechny rady odborníků. Trendy jsou hlavně od toho, aby Vám představily různé možnosti a ukázaly nové nápady. Po více jak roce velkých změn, během kterého jsme trávili více času v domácnosti, se snažíme přijít na nový životní styl, který je prospěšný jak pro nás, tak pro přírodu. Pryč jsou také doby, kdy byla koupelna pouze funkčním místem očisty. V roce 2022 je koupelna vnímána jako oáza klidu a potěší všechny milovníky vzdušných barev, ale i odvážnější kreativce.

Jaké jsou nejnovější trendy pro rok 2022 ve světě koupelen?

Barvy v koupelně

Pro rok 2022 se stala barvou roku barva VERY PERI. Tato odvážná barva v sobě spojuje kvality modrých tónů s fialovočervenými podtóny. Představuje sebevědomí, zvídavost, temperament, harmonii, kreativitu, ale také nesmělost. Tato barva v rozhodně rozzáří obyčejnou šeď v koupelně.

V roce 2022 nebudete vedle ani se světle modrou barvou, která koupelnovému interiéru přinese závan čerstvého vzduchu. Modrá barva se obecně hodí do koupelny skvěle, protože uklidňuje a představuje relaxaci a únik od reality. S modrou barvou je také většinou spojen pohled na moře, pocit volnosti a pohody.

Nesmíme také zapomenou na barvu zelenou, která je úzce spjatá s přírodou. Tak jako najdete v každém luxusním wellness zelenou uklidňující barvu, tak i v koupelně bude v roce 2022 žhavým hitem. V harmonii s přírodou, na vlně klidu. To charakterizuje zelenou barvu od světlých tónů až po tóny smaragdově zelené. Zelená barva se v koupelně může ukázat i v dekoraci rostlin nebo tvarů listů a květů.

Styl koupelny

Na prvním místě zůstal styl bílé nebo šedé a světlé koupelny doplněn o dekorace a koupelnové doplňky v různých barvách. Zářivá bílá koupelna s čistým designem působí vždy elegantně a luxusně.

Druhé místo vyhrává koupelna s mramorovým vzorem. Opět se jedná o elegantní řešení, které působí luxusním a čistým dojmem. Mramor v koupelně je nadčasovou klasikou. Mramor navíc dokonale působí i ve spojení se zlatými doplňky nebo s přírodními i dřevěnými doplňky.

Dále budou v kurzu stále oblíbené industriální koupelny, které jsou vhodnou variantou v případě, kdy je v tomto duchu laděn i celý byt či dům. A nesmíme zapomenout ani na hit roku 2022, kterým jsou vytapetované koupelny. Tapet je široký výběr a díky nim může Vaše koupelna získat jedinečný styl. Tapety jsou vhodné i pro malé koupelny, protože dodají malým koupelnám originální vzhled a mohou je opticky zvětšovat. 

Chytré moderní technologie v koupelně

Stále více rodin si domů pořizuje chytrou domácnost. Možná i Vy tyto vychytávky oceníte. V současné době je nabídka velká a také různorodá. Co vše si můžete do chytré koupelny pořídit? My doporučujeme pohybový senzor na rozsvícení světla v koupelně, možnost hudby v koupelně díky reproduktorům, inteligentní detektor na únik vody, elektronické bidety s možností připojení k telefonu, vodovodní baterie s LED displejem, který ukazuje teplotu vody nebo třeba chytrou toaletu s dálkovým ovládáním.

Typ umyvadla

V posledních letech jsou stále oblíbenější umyvadla na desku. V letošním roce tomu nebude jinak. Na design umyvadel se bude zaměřovat stále větší pozornost. Oblíbená jsou právě umyvadla na desku, protože vypadají čistě a elegantně. Navíc je můžete nakombinovat s designovou baterií. Umyvadlo na desku Vám navíc ušetří místo, zajistí prostor na odkládání věcí, je praktické, funkční a místnosti dodá šmrnc.

Vana a sprcha

Loňský rok vládly jednoznačně volně stojící vany, ale rok 2022 přináší spíše trend sprch a sprchových koutů. Většina domácností preferuje velké sprchové kouty se zástěnami typu walk-in. Prosklené sprchové kouty působí elegantně, zvětšují prostor a ničím neruší dojem z luxusní koupelny. Sprchové kouty walk-in jsou navíc bezbariérové, takže i praktické a bezpečné.

Veškerý koupelnový sortiment, obklady a dlažby, vodovodní baterie, sprchy, umyvadla, vany i toalety a bidety, seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. V případě potřeb nás neváhejte kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 (Po – Pá 9 – 18 hod.). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Černé koupelnové doplňky

Černé koupelnové doplňky Vám pomohou vykouzlit moderní koupelnu snů. Černá barva se v koupelně začíná v současné době objevovat stále více a stala se trendem dnešní doby. Doplňky do koupelny v černé barvě vytvoří nejen esteticky zajímavou koupelnu, ale jsou také praktické, funkční, dekorativní a svým způsobem dodají koupelně útulnost. I ty nejběžnější koupelnové a WC doplňky by měly dotvářet příjemnou atmosféru, abychom se doma cítili hezky. Z naší velké nabídky designových doplňků si každý vybere, ty ideální, pro svou koupelnu a WC.

Ano, někomu se mohou zdát černé doplňky v koupelně odvážné, ale také jsou i hodně originální. Čím se řídit při zařizování černé koupelny? Pokud plánujete černé koupelnové dopňky, je vhodné zvolit barvu obkladů a dlažeb ve světlejším tónu. To znamená, volit například obklady bílé, šedé, v dekoru betonu atd. Také působí skvěle, pokud v koupelně máte okno. Tím se Vám do koupelny dostane více světla a černé doplňky tak v koupelně vyniknou.

Jaké další barvy se hodí ke koupelně s černými doplňky? Ideální bude kombinace bílé a černé. Jsou to kontrastní barvy a jsou si skvělými komplici. Taková koupelna funguje a tyto barvy se krásně doplňují. Ovšem černou můžete kombinovat i s jakoukoliv další světlou variantou. Vhodná je třeba světle modrá, světle hnědá, krémová, mramor atd. Lepší je volit vždy obklady v jedné barvě a doplňky v koupelně v druhé, v našem případě v černé barvě.

Na co ještě nezapomenout při použití černé barvy v koupelně? Tím je rozhodně dostatečné osvětlení koupelny. Aby na nás koupelna nepůsobila až moc tmavě. Naším tipem je využití klasického hlavního stropního osvětlení koupelny a kombinace s led pásky a zrcadlovými koupelnovými svítidly. Také volte míru použití černých koupelnových doplňků podle velikosti místnosti Vaší koupelny.

Černé koupelnové doplňky - kde všude je můžeme využít?

Černé příslušenství k umyvadlům

S užitečnými a zároveň dobře vypadajícími černými koupelnovými doplňky se koupelna stane místem potěšení. Skvěle působí kombinace bílého umyvadla s černou vodovodní baterií. U umyvadla bude krásně vypadat černý dávkovač na mýdlo, černý držák na mýdlo, černý umyvadlový sifon, černý držák na skleničky na zubní kartáčky a také černý držák na ručníky, který by v blízkosti umyvadla neměl chybět nebo jednoháček či dvojháček na ručníky. Vše seženete na našem e-shopu. Také zde můžete objednat dávkovače mýdla či desinfekce pro využití ve veřejných prostorech.
 
Černé sprchové a vanové doplňky
 
Černé koupelnové doplňky do sprchy a vany Vám zajistí především designovou koupelnu se vším potřebným, co ke sprchování a koupání budete potřebovat. Na našem e-shopu můžete zakoupit černé sprchové i vanové vodovodní baterie. V černé barvě nabízíme také ruční sprchy, sprchové systémy, hlavové sprchy, sprchové hadice, držáky sprchy a veškeré sprchové příslušenství. Mohla by se vám hodit například praktická černá police na ručníky i s držákem, černá skleněná polička do sprchy či černý dávkovač na mýdlo nebo sprchový gel. Proto, aby Vám dokonale ladila do černé barvy celá koupelna, nabízíme i černé sprchové kouty, černé sprchové dveře, černé zástěny Walk-in, černé žlaby, rošty a další sprchové příslušenství. 
Toužíte po černé vaně? Žádný probém. I vana nemusí být jen bílá a můžete si ji jednoduše objednat na našem e-shopu. Vaše koupelna s černou vanou bude působit luxusně a její pozornost neunikne žádné Vaší návštěvě.
 
Černé WC doplňky
 
V harmonické koupelně by neměly chybět ani odpovídající WC doplňky, samozřejmě také v černé barvě. Držák s nádobkou na WC stětku ve stejném designu je symbolem moderní elegance. V koupelně upoutá pozornost i černý držák na toaletní papír. Nezapomeňte vyladit ani WC tlačítko na splachování toalety. To zvolte také v černém provedení, ať celé okolí Vaší toalety působí jednotně a esteticky prostě perfektně.
 
Pokud Vás náš článek inspiroval a chcete si pořídit černé doplňky do Vaší nové koupelny, jednoduše vše objednejte na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. V případě potřeb nás neváhejte kontaktovat na: Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka.cz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení