Využijte dodatečné slevy 10 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Elektrické krby

Plánujete pořízení elektrického krbu? Chcete zútulnit Váš interiér něčím netradičním? Toužíte po večerní relaxaci u krbu, ale klasický krb si dovolit nemůžete? Připravte se již nyní na podzimní a zimní večery, tak abyste si mohli užívat dokonalý odpočinek s pohledem na plápolající oheň v krbu. V našem článku naleznete výhody a nevýhody elektrických krbů a také důležité informace pro výběr toho nejlepšího elektrického krbu.

Elektrické krby se stávají stále populárnější, protože umí navodit stejný dojem, jako krby běžné. Pokud tedy bydlíte v bytě a nemáte komín nebo dostatek prostoru či financí, elektrický krb pro Vás bude tím správným řešením. Moderní elektrické krby v dnešní době nabízejí téměř stejné benefity, jako krby klasické. Vypadají skvěle a dokonale imitují hořící plamen.

Proč si pořídit elektrický krb?

Známe hlavní důvody, proč si koupit právě elektrický krb. Hlavními důvody, proč zvolit elektrický krb místo klasického je především jeho jednoduchá údržba, snadná instalace, možnost umístění kamkoliv, eliminace běžných rizik, jako je například vznik požáru a také fakt, že umí i vytápět. Přečtěte si dále výhody elektrických krbů.

Jaké výhody mají elektrické krby?

Elektrický krb v bytě působí jako perfektní interiérový doplněk, dodá bytu šmrnc a posune design bytu na ještě vyšší level. Největší výhodou elektrického krbu je však to, že ke svému fungování nepotřebuje komín. Zároveň nemusíte neustále dávat pozor na to, aby Vám náhodou plamen neuhasl nebo aby se Vám nedostal kouř při rozpalování do celého bytu či domu. S krbem na elektřinu odpadá i mnoho starostí spojených s údržbou, čištěním a neustálým vybíráním popela. Elektrický krb je také bezpečnější a ekologičtější. Montáž krbu je jednoduchá. Stačí jej připevnit na stěnu nebo položit na podlahu a zapojit do zásuvky. Při správném používání Vám bude sloužit roky, protože elektrická vložka je odolná a trvanlivá. Krb dokonce můžete používat po celý rok, protože nevydává příliš mnoho tepla. Elektrické krby se pohybují v různých cenových relacích, nejsou to však žádné závratné částky. Vybrat si můžete z různých barevných i designových provedení. Nejnovější verze se dají ovládat také dálkovým ovládáním a nabízejí různé funkce, jako například změnu barvy.

Mají elektrické krby nějaké nevýhody?

Možnou nevýhodou elektrického krbu je to, že nevydává největší teplo. Také Vám možná bude chybět zvuk praskajícího dřeva (pokud si nevyberete krb s vestavěným reproduktorem) a při výpadku elektřiny si ho neužijete vůbec. Plusy elektrického krbu jednoznačně převažují nad mínusy. Za příjemnou cenu dostanete designový kousek, který oživí Váš interiér a navodí pohodovou atmosféru. Nemusíte se bát, že začoudíte celý dům, a odpadnou Vám starosti s čištěním.

Jak vybrat elektrický krb?

Aktuálně se na našem trhu nachází spousta elektrických krbových kamen, které věrně imitují krby běžné. Prakticky je nerozeznáte od klasického krbu. Můžete si vybírat z několika různých provedeních. Lze si tak vybrat krby, které se dají zabudovat na zeď, dále pak volně stojící elektrické krby nebo si můžete vybrat i krbovou vložku. Některé elektrické krby mají i funkci výhřevu. Nejedná se tedy pouze o viditelný efekt, ale i pocitový, protože takový elektrický krb dokáže docela účinně vyhřívat místnost, kde se nachází.

Prvním parametrem, na který je se důležité zaměřit, je provedení elektrického krbu. Provedení se odvíjí od toho, kde chcete mít váš nový elektrický krb umístěn.

Volně stojící elektrický krb – Je snadno přenositelný a skladovatelný. Dá se umístit prakticky kamkoliv.

Nástěnný elektrický krb – Umisťuje se jednoduše pomocí držáků na stěnu.

Vestavný elektrický krb – Pro zapuštění do zdi. Je potřeba drobných úprav. Náročnější instalace.

Elektrická krbová vložka – Vkládá do klasického krbu. Pokud Vás běžný krb omrzel nebo nemáte rádi spojené činnosti s běžným krbem, pak se Vám bude hodit samotná elektrická krbová vložka, kterou umístíte do běžného krbu.

Druhým důležitým parametrem jsou zajisté rozměry elektrického krbu. Nejprve je vhodné najít místo ve Vaší domácnosti, kam krb umístíte a podle toho vybírat rozměrově elektrický krb. Trh nabízí nejrůznější rozměry elektrických krbů, takže je jen na Vás, jaký se Vám bude hodit.

Třetí parametr, na který je potřeba se zaměřit je výkon a také ohřev. Díky ohřevu budete mít z krbu opravdu reálný pocit. Ohřev u elektrického krbu funguje v podstatě jako přímotop. S ohřevem souvisí i topný výkon elektrického krbu. Čím větší bude výkon, tím větší bude spotřeba elektrické energie. Pokud nechcete mít vysoké účty za elektřinu, pak doporučujeme spouštět ohřev pouze na pár hodin. Pokud se vyhnete funkci ohřevu úplně, pak elektrický krb spotřebovává energii srovnatelnou s běžnou žárovkou. Samotná imitace hoření spotřebovává velmi málo.

Jaké další funkce a příslušenství mohou mít elektrické krby?

Pojistka proti přehřátí – Pojistka, která dokáže přístroj včas vypnout, aby nedošlo k přehřátí, nehodě nebo poškození.

Dálkové ovládání – Díky dálkovému ovládání budete velmi jednoduše ovládat váš krb odkudkoliv.

Funkce vytápění – Funkce vytápění Vám umožní použít krb jako přímotop. Lze s ním vytopit například jednu místnost.

Nastavení topného výkonu – Díky pohodlnému nastavení topného výkonu můžete nastavit intenzitu vytápění.

Vestavěný reproduktor – Pokud toužíte slyšet i praskání ohně, vyberte si model, který je vybaven vestavěným reproduktorem, který přehrává praskání ohně.

LED osvětlení – LED osvětlení umocní pocit z elektrického krbu.

Jedním z posledních parametrů, na který je dobré se zaměřit, je cena elektrického krbu. Nejlevnější elektrické krby se pohybují kolem 3 000 Kč. Nejlevnější modely nabízejí mnoho různých vzhledů a designu. Topný výkon u těchto modelů bývá nízký, kolem 1 000 W až 1 500 W. Největší a nejširší výběr elektrických krbů naleznete kolem ceny 5 000 Kč. Tyto krby nabízejí značně vyšší topný výkon a nabízejí mnoho pomocných funkcí. Nejdražší modely elektrických krbů mohou stát i 20 000 Kč. Tyto elektrické krby dokáží poměrně dokonale navodit romantickou atmosféru, kterou nerozeznáte od běžných klasických krbů s opravdovým ohněm.

Věříme, že Vám náš článek pomohl s výběrem vhodného elektrického krbu. Váš nový elektrický krb si můžete jednoduše objednat na našem e-shopu Čečetka, s.r.o.

V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz