Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Stavební pouzdra pro posuvné dveře

Plánujete ve svém novém domě či bytě i posuvné dveře? Tak to jste právě narazili na správný článek, který doporučujeme si přečíst. Hlavními důvody pro pořízení posuvných dveří do domácnosti je především úspora místa, vytříbený design a pohodlná manipulace. Toto provedení dveří je stále více oblíbenější. Posuvné dveře najdou využití kromě oddělení místností i v situacích, kdy je nutno větší prostor rozdělit do více funkčních či soukromých zón.

S pořízením posuvných dveří ale souvisí i nákup a instalace stavebního pouzdra. Stavební pouzdro pro posuvné dveře je kovová konstrukce, která umožňuje, aby se posuvné interiérové dveře zasouvaly do zdi (zděné nebo sádrokartonové). Tento systém nazýváme zjednodušeně pouzdro, ale můžete se setkat také s termínem rám nebo kapsa pro posuvné dveře. Pouzdro se skládá z kapsy pro dveře, horní kolejnice a dorazového dílu.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře tak chrání dveře před vnějším poškozením. Dveřní pouzdra pro zasunovací dveře se vyrábí ve dvou variantách, a to do zděné příčky (s drátěnou pozinkovanou mříží a perlinkou) a do sádrokartonu (s přídavnými kapsami pro ukotvení). Na našem e-shopu www.čečetka.cz najdete pouze kvalitní stavební pouzdra od značek JAP a ECLISSE, což jsou největší a nejznámější výrobci stavebních pouzder.

Proč stavební pouzdra

Velkou výhodou, která jednoznačně hovoří pro stavební pouzdro pro posuvné dveře, je velká úspora místa, jelikož vám umožní využít i prostor v těsné blízkosti dveří. Pokud použijete stavební pouzdra, dveře se schovají ve stěně a oproti otočným dveřím vám ušetří přibližně 2m2 prostoru v místnosti. Stavební pouzdra pro posuvné dveře jistě oceníte i kvůli tichému způsobu otevírání a zavírání posuvných dveří.

Další výhody, které stavební pouzdra přinášejí jsou bezbariérový přístup (bez prahu), nepřekážejí jako klasické dveře, snadné oddělení místností, řeší problém s nevhodným otevíráním dveří a také se nabízejí v mnoha designech, rozměrech a variantách.

Montáž stavebního pouzdra

Stavební dveřní pouzdro pro posuvní dveře vám bude dodáno jako jeden celistvý balíček jednotlivých komponent. Součástí každého balení je samozřejmě montážní postup, prostřednictvím kterého budete schopni stavební pouzdro bez obtíží složit. Nechybí ani důležitý výpis součástí pouzdra, které je vhodné ihned po rozbalení důkladně zkontrolovat.

Stavební pouzdra JAP

Stavební pouzdra JAP jsou moderní a účelný systém pro zasouvání dveří do příčky, který je žádán díky své praktičnosti a úspoře místa. Stavební pouzdra od značky JAP umožňují schovat zasouvací dveře do zdi i sádrokartonové příčky. Na výběr máte také designová pouzdra v bezobložkovém provedení. Stavební pouzdra JAP se vyrábějí v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Jednokřídlé stavební pouzdro uplatníte při nové výstavbě či rekonstrukci. Je vhodné do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, komory, šatny, koupelny, toalety nebo pracovny. Dvoukřídlé stavební pouzdro pro dvě dveřní křídla se hodí zejména tam, kde požadujete mít velký průchod, například mezi kuchyní a obývacím pokojem. Když je potřeba, dveře se jednoduše zavřou a máte dvě oddělené místnosti. Když chcete prostor zvětšit, dveře "zmizí" ve zdi a nikde nepřekáží. Jednokřídlé i dvoukřídlé stavební pouzdra JAP jsou v nabídce v provedení celoskleněném, dřevěném a v mnoha dalších.

JAP stavební pouzdra zajistí snadný a bezproblémový pojezd všech druhů dveří. Stavební pouzdro představuje elegantní řešení posuvného otevírání dveří. Mezi výhody tohoto systému patří snadný a tichý způsob otevírání. Stavební pouzdra pro zasouvací dveře jsou bezbariérová, a proto jsou vhodným řešením například i pro rodiny s dětmi, seniory se sníženou možností pohybu či handicapované. Dopřejte si originální stavební pouzdra JAP. 

Stavební pouzdra ECLISSE

Stavební pouzdra od firmy ECLISSE – na začátku stál chytrý nápad. Dnes firma Eclisse vyrábí 1300 stavebních pouzder denně a svou výrobu má i v České republice. Italský design je pověstný svými rafinovanými a zároveň velmi šmrncovními a stylovými řešeními. A přesně to se dá říci i o firmě Eclisse, která již od roku 1989 vyrábí jedny z nejkvalitnějších stavebních pouzder pro posuvné dveře a je lídrem na světovém trhu. Za zrodem tohoto ambiciózního projektu stál Luis De Faveri, který si možná v lednu roku 1989 ani netroufal věřit, že firma Eclisse jednou bude vyrábět 1300 stavebních pouzder denně, jako je tomu právě nyní. Minimalistický vzhled pouzder nenarušuje moderní interiér, jsou tak vhodným estetickým řešením, které se hodí kamkoliv. Eclisse stavební pouzdra také vynikají vysokou kvalitou a jsou velmi odolné. Mají pevnou konstrukci a vysokou životnost. Snadno se montují. Eclisse stavební pouzdro se hodí pro každé použití jak do rekonstrukcí, tak i do novostaveb. Stavební pouzdra lze osadit jakýmikoliv dveřmi od standardních, masivních až po celoskleněné.

Všechna pouzdra Eclisse mají odnímatelnou kolejnici. Díky tomu ji lze lehce i po zabudování pouzdra vyndat a provádět různé úpravy, třeba přenastavit koncový doraz, přidat příslušenství apod. Standardně dodáváme všem pouzdrům pojezdové vozíčky s nosností 100 kg. Vozíčky mají kuličková ložiska: jsou bezúdržbové, bezproblémové. Pro těžší dveře dodáváme i vozíčky s nosností 150 kg. Montážní rozpěra slouží k vyrovnání pouzdra a vymezení šířky průchodu. U vybraných výrobků je navíc uvnitř pouzdra uložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se jednoduše vytáhne a připevní na protilehlou stojinu. Nechte se inspirovat jedinečností a pořiďte si stavební pouzdra Eclisse.

Pokud budete potřebovat další informace ke stavebním pouzdrům pro posuvné dveře, tak nás neváhejte kontaktovat na Tel: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod.). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz