Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Dřevěné podlahy České Budějovice

Proč se rozhodnout pro dřevěnou podlahu? Přemýšlíte nad tím, že si do svého nového domu či bytu, jako podlahovou krytinu zvolíte dřevěnou podlahu? Ať už plánujete zařizování menšího bytu nebo velkého domu, dobrou volbou, která vás nezklame, jsou kvalitní dřevěné podlahy. Proč jim dát přednost před ostatními typy podlah? Jaké jsou jejich hlavní přednosti, výhody i nevýhody? Podle čeho vhodnou podlahu vybrat? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v našem článku. Dřevěné podlahy vytváří zdravý domov plný harmonie, klidné atmosféry a pocitu tepla. Dřevěná podlaha je nejpřirozenější a často také nejvhodnější podlahovou krytinou, která poskytne trvalou hodnotu na dlouhou dobu včetně originality. Zaměříme se na dřevěné podlahy blíže, jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Pokud se ohlédneme do historie, naši předci to měli s výběrem podlahy podstatně jednodušší. Dřevo hrálo primární roli. Ve všech obydlích převažovala dřevěná podlaha. Dřevo bylo dostupné a snadno se s ním pracovalo. Při správné údržbě a vhodných podmínkách přetrvala dřevěná podlaha v některých stavbách až celá staletí. Dnes se ke dřevu z různých důvodů vracíme. Jako první velkou výhodou dřevěné podlahy je dlouhá životnost. Dřevo patří k dlouhověkým materiálům. Zejména při správné péči nám dřevěná podlaha vydrží až několika desítek let bez výrazných projevů stárnutí a opotřebení. Druhou výhodou je odolnost, pevnost a stálost. Dřevo je materiál odolný proti oděru, odřeninám i proti působení slunečních paprsků. Dlouhodobě si tak zachovává svůj původní vzhled. Třetí předností dřeva je snadná údržba. Podlahy ze dřeva nevyžadují náročnou péči. Zpravidla je stačí zametat, vysávat nebo stírat vlhkým hadrem či speciálním přípravkem na dřevěné podlahy. Čtvrtá výhoda je perfektní izolace. Podlaha ze dřeva nestudí a je příjemná na dotyk. Dřevěné podlahy zajišťují kvalitní tepelně-izolační vlastnosti. Pátou předností je fakt, že jsou dřevěné podlahy vhodné i do domácností, kde žijí osoby trpící alergií nebo astmatem. Oproti kobercům podlaha nezadržuje prach. Šestou výhodou je možnost renovace. Dřevěné podlahy lze velmi snadno renovovat. Případná opotřebená prkna je možné jednotlivě vyměnit. Odřená nebo jinak poškozená místa lze zbrousit, znovu je přelakovat a umístit do prostoru. Sedmou a poslední zmiňovanou výhodou je absorpce vlhkosti. Dřevo je přírodní materiál, tedy nasává vodu. To přispívá k lepší regulaci vlhkosti v interiéru. Na druhou stranu si při údržbě a případnému vytírání podlahy musíme dát velký pozor, abychom měli hadr na vytírání vždy dostatečně vyždímaný a do dřeva nezanášeli přebytečné množství vody a vlhkosti. Ta by nám pak v domě mohla způsobit vznik plísní.

Co by se mohlo zdát jako nevýhody dřevěné podlahy? Pro některé možná vyšší cena. Za kvalitní dřevěnou podlahu si připlatíme pochopitelně více než za PVC. Počáteční investice se ale vyplatí, pokud uvážíme dlouhou životnost podlahy. Také musíme počítat s tím, že dřevo stále pracuje. Jde o živý materiál. Dřevěná podlaha může sesychat a různě reagovat na výkyvy teplot a vlhkosti. Hrozí také riziko mechanického poškození podlahy. Ale toto riziko hrozí u všech podlah, tak jej musíme brát s nadhledem. Také záleží, jaký druh dřeva si na podlahu zvolíme. Existují tvrdší dřeva, jako například dub, který je vhodnější volit do více zatěžovaných místností domu. Do méně namáhaných prostor domu lze naopak vybrat z měkkého druhu dřeva, třeba borovici. Další nevýhodou by pro některé mohlo být podlahové topení. Pod pravou masivní dřevěnou podlahu raději ne. Sama o sobě je dřevěná podlaha teplá, vlivem podlahového topení by mohla podlaha až moc rychle vysychat. Také se dřevěná podlaha nedoporučuje instalovat do koupelen, kde je moc vlhkosti a mohla by začít plesnivět.

Podle čeho vybrat správnou dřevěnou podlahu? V první řadě jde o kritéria: Cena a vzhled. Další kritérium je velikost místnosti a prosvětlenost místnosti. Do světlejších a větších pokojů mohou být použity i tmavé odstíny podlah. Do tmavších a menších pokojů volíme spíše světlou podlahu. Tvrdost druhu dřeva je důležité volit podle zatížení prostor, jak jsme již zmiňovali výš v našem článku.

Jsme rádi, že jste náš článek dočetli až sem a doufáme, že nyní máte alespoň základní informace a přehled o dřevěných podlahách. Vyberte si podlahu u nás: https://www.cecetka.cz/drevene-podlahy/ Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech!

Stále si nevíte rady, sjednejte si schůzku přes náš web https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši odborníci na prodejně Vám s výběrem dřevěné či jiné podlahy, rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz