Využijte dodatečné slevy na veškerý sortiment koupelny! V objednávce zadejte kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše!

Vinylové podlahy České Budějovice

Vinylové podlahy si u nás nacházejí čím dál více spokojených zákazníků. Dá se říct, že jsou komplexním řešením pro všechny typy interiérů. Mají skvělé užitné vlastnosti. Vinylové podlahy jsou obecně považovány za velmi trvanlivý materiál. Při správné instalaci a údržbě nám podlaha může sloužit i více než 20 let. Podlahy z vinylu jsou příjemné na dotek, mají měkký a teplý povrch, jsou rozměrově stálé, nesesychají a ani se neroztahují. Plovoucí vinylové podlahy můžeme dokonce rozebrat a při stěhování si s sebou odvézt. Jsou k dispozici v široké škále stylů, takže není problém s výběrem dekoru do jakéhokoliv interiéru. Jsou navrženy tak, aby zachytily nadčasový vzhled přírodní dřevěné podlahy, parket, dlažby, keramických obkladů nebo kamene. Vinylové podlahy zároveň poskytují mimořádně odolný a komfortní povrch pro každodenní život. 

Vinylové podlahové krytiny se nabízejí v několika rozdílných variantách. Každé mají své pro i proti. Některé jsou vhodné spíš do bytů, jiné do velkých komerčních prostor. Na začátku si lze vinylové krytiny rozdělit podle složení vrstev (vrstvení). Jsou celovinylové nebo vrstvené. Dále dle použitého PVC materiálu, se dají rozdělit na měkčené a tvrzené. Dle formátu je ještě rozdělujeme na role a dílce. Role jsou široké několik pár metrů a dlouhé až několik desítek metrů. Role se pokládají na volno nebo se celoplošně lepí. Jsou vhodné do velkých místností a klidně i do tělocvičny nebo haly. Dílce mohou mít nejrůznější rozměry (čtverce, obdélníky) a připomínají prkna, parkety nebo třeba zmiňované dlaždice. Vinylové dílce jsou vhodné i pro ty, kteří chtějí pokládku řešit svépomocí. Dílce se liší způsobem pokládky, mohou být samolepicí, zámkové, s click systémem, volně položitelné nebo s celoplošným lepením. Jsou vhodné i do kuchyně nebo do koupelny, protože jsou voděodolné.

Údržba vinylové podlahy vám vrásky nepřidělá. Jedná se o jednoduché úkony. Podlahu stačí zametat, vysávat nebo stírat vlhkým mopem či hadrem. Při vytírání dbejte na to, aby byl hadr řádně vyždímaný. Není dobré na vinylové podlahy zanášet příliš moc vody a s tím související vlhkosti. Časem by mohlo dojít ke vzniku barevných skvrn nebo žloutnutí podlahy či plísním. Dlouhodobá údržba vinylové podlahy se doporučuje použití prostředku na bázi polymeru, tedy tvrdého ochranného vosku. Stačí jej občas rozetřít po podlaze.

Nyní se zaměříme na hlavní důvody pro výběr vinylových podlah. Jaké jsou jejich výhody? Především jde o širokou škálu stylů. Na trhu i na našem e-shopu https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ najdete velké množství různých vzorů, barev a textur podlah. Druhou výhodou je snadná údržba, kterou jsme si vysvětlili již výše. Jako třetí výhodu vinylových podlah můžeme zmínit nízké náklady. Jde o jednu z nejlevnějších možností, jak si pořídit podlahu, která se bude podobat přírodnímu masivnímu dřevu nebo dlažbě. Je skvělou alternativou k pravému masivnímu dřevu. Čtvrtou výhodou je odolnost, je mimořádně odolná vůči poškrábání a tím pádem vhodná pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Pátým kladem vinylové podlahy je odolnost vůči vodě. Tento typ podlahy můžeme použít do všech místností v našem domě. Jak do kuchyně, tak i do koupelny. Šestou výhodou je vhodnost k podlahovému vytápění. Vinylové podlahy jsou vhodné v kombinaci s vytápěním umístěným do podlahy. Což je v dnešní době velmi oblíbenou variantou vytápění domu či bytu. Mezi další plusy patří ještě protiskluznost, měkkost a pohodlnost.

Na co si dát pozor při výběru vinylové podlahy? I přes mnoho pozitiv mají vinylové podlahy také nějaké mínus. Co tím je myšleno? Především výkyv a změny teplot. Při velkých teplotních změnách dochází v podlaze k pnutí. Doporučuje se tedy v letním období používat rolety nebo žaluzie, aby na podlahu nedopadalo tolik slunečního záření, a naopak v zimních měsících udržovat stabilní teploty v domácnosti. V létě by teplota podlahy neměla přesáhnout 27 stupňů a v zimě by neměla klesnout pod 15 stupňů.

Svou vinylovou podlahu si vyberte zde: https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech! Nebo si sjednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši prodejci a odborníci na pobočce Vám s výběrem vinylové či jiné podlahy rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz