Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Jak vybrat umyvadlové, sprchové a vanové baterie do koupelny

Stojíte před výběrem vhodných vodovodních baterií do Vaší nové koupelny nebo do koupelny po rekonstrukci?
Vodovodní baterie nám slouží k tomu, aby měl proud vody z čeho téct, ať už do umyvadla, do sprchy nebo do vany a také k tomu, aby každý z nás mohl provést svou osobní hygienu. Výběr vhodných vodovodních baterií je důležitější, než se může na první pohled zdát.

Umyvadlová baterie patří k nejpoužívanějším vodovodním bateriím v celé koupelně. Všichni ji používáme několikrát denně. Ráno, když si čistíme zuby, když si myjeme ruce po použití toalety nebo když potřebujeme v umyvadle přeprat spodní prádlo. Druhou nejpoužívanější baterií je sprchová baterie. Také jste si do koupelny vybrali sprchový kout a těšíte se až si pod pořádným vodopádem dáte uvolňující sprchu? Bez sprchové baterie, sprchové hadice a ruční či horní sprchy budete stát ve sprchovém koutě naprázdno. Na třetí příčce máme vanové baterie. Pokud jste dali přednost vaně před sprchovým koutem nebo máte ve vaší koupelně sprchu i vanu, budete stát před rozhodnutím, jakou vanovou baterii zakoupit. I zde je mnoho faktorů, které její výběr ovlivňují. Jde například o typ vanové baterie, design, montáž a způsob ovládání. Pokud stále nevíte, jakou vybrat a jaká bude nejvhodnější, poradíme vám. Přečtěte si celý náš článek. Pak už se v pestré nabídce vodovodních baterií neztratíte.

Jak vybrat správnou umyvadlovou baterii?
S naší pomocí to bude jednoduché. Podívejte se na vzhled a styl umyvadlové baterie. Při výběru se rozhodujte podle toho, jaký máte v koupelně tvar a typ umyvadla. Ke hranatému umyvadlu jsou vhodné hranaté vodovodní baterie a k oválným umyvadlům nebo umyvadlům na desku hledejte baterii s oblejšími tvary. Tak, aby k sobě umyvadlo i baterie už na první pohled ladily. Při výběru baterie hraje roli i design celé koupelny. Minimalistické a moderní koupelně bude slušet styl moderní baterie, do koupelny v industriálním stylu vybírejte retro umyvadlové baterie. Umyvadlová baterie by měla být nejen hezká, ale také kvalitní a praktická. Proto vybírejte umyvadlové baterie od předních renomovaných značek, jako je např. Ravak. Jde o umyvadlové baterie, které dokreslí celkový vzhled vaší koupelny a budou vám sloužit mnoho let. Baterie od značky Ravak jsou kvalitní, luxusní, stylové a designové. Co se týká montáže umyvadlové baterie, můžete si vybrat baterii nástěnnou, která se jednoduše instaluje na stěnu. Dále stojánkovou, která se upevňuje na umyvadlo nebo baterii podomítkovou, která se instaluje na stěnu pod omítku. Dalším rozdělením umyvadlových baterií je s výpustí a bez výpustě. Umyvadlová baterie s výpustí, je taková, kdy součástí baterie je výpust, kterou ovládáte tahem za baterií. Umyvadlová baterie bez výpustě znamená, že výpust není součástí, a proto je důležité si ji objednat samostatně. Jaké jsou možnosti ovládání umyvadlové baterie? V tomto směru máte možnost zvolit baterii pákovou, kohoutkovou nebo bezdotykovou. Při výběru baterie k umyvadlu se také možná setkáte s pojmem keramická kartuše. Ta patří k nejdůležitější součásti každé baterie. Jde o mechanismus, který míchá studenou a teplou vodu. Kartuše by měla být precizně vyrobena a také z kvalitních materiálů. Pak vám baterie vydrží fungovat spoustu let a její páka se nevyviklá ani nezatuhne.

Jak vybrat správnou sprchovou baterii?
Volit klasickou sprchovou baterii nebo termostatickou sprchovou baterii? Klasickou sprchovou baterii určitě dobře znáte. Ovládá se pomocí páky nebo kohoutků a vyrábí se ve variantách s montáží pod omítku nebo nástěnná. Termostatická sprchová baterie vám oproti klasické přinese mnoho výhod. O jaké jde? Funguje stejně, ale dokáže rychleji míchat vodu a udržuje její stálou teplotu, kterou si zvolíte. Nemusíte se tedy bát, že zažijete ledový šok nebo se naopak opaříte horkou vodou. U termostatické baterie zajisté oceníte i dětskou bezpečnostní pojistku nebo snížení spotřeby vody. Sprchová baterie se upevňuje klasicky na stěnu nebo pod omítku. Před nákupem doporučujeme ověřit a změřit rozteč. Nejčastěji se setkáte s rozměrem 150 mm, ale může se stát, že například při rekonstrukci starší koupelny budete potřebovat rozteč pouze o délce 100 mm. Jaké je ovládání sprchové baterie? Na výběr máte z pákové, kohoutkové a tlačítkové termostatické sprchové baterie. Při nákupu sprchové baterie je vhodné myslet i na příslušenství sprchy, jako je ruční sprcha nebo sprchová hadice.

Jak vybrat správnou vanovou baterii?
Nyní se dostáváme k vanové baterii. Vanové baterie se vyrábějí v provedení klasickém, která může být nástěnná nebo podomítková a ovládá se pomocí kohoutků nebo páky. Druhou možností je termostatická vanová baterie, která udržuje teplotu vody, kterou si dle sebe nastavíme. Co je při výběru vanové baterie důležité? Před nákupem vanové baterie nejprve změřte rozteč baterie, kterou potřebujete. Jinak by mohlo dojít k následnému převrtávání obkladů. Nejčastější rozměr je 150 mm, jak jsme již uváděli výš, ale někdy může jít i o vhodnou rozteč o rozměru 100 mm. Pokud řešíte vzhled a styl vanové baterie, vybírejte podle toho, jaký máte styl, typ a tvar vany. Obecně se můžeme řídit jednoduchým pravidlem a to tím, že je do celé koupelny vhodné vybírat baterie ze stejné série a od stejného výrobce. Pak se k sobě i baterie v koupelně budou designově hodit a celkový koncept koupelny bude vypadat uceleně. Vanovou baterii nevybírejte jen dle vzhledu. Pozornost věnujte i kvalitě, zpracování a unikátním technologiím. My doporučujeme baterie od výrobce Ravak, které můžete objednat na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. Montáž vanových baterií může být přímo na stěnu k vaně. Druhou možností je pod omítku, což je vhodné, bezpečné a stylové řešení, protože se o kohoutek nikdo z vás neuhodí, ale je to finančně nákladnější realizace. Třetí možností je stojánková baterie k vaně, která je vhodná k vanám volně stojícím v prostoru. Ovládání je stejné jako u ostatních baterií a to pákové, kohoutkové nebo tlačítkové termostatické.

Naším tipem na závěr je: Vyberte si set vanové baterie se sprchou, kdy součástí bude i vanová baterie, ruční sprcha i hadice.

Pomohl Vám náš článek pro jednodušší nákup baterií do koupelny? V případě zájmu o další rady a informace, nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na: obchod@cecetka.cz nebo si přes náš e-shop ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)  sjednejte schůzku.