Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Krbové vložky

Příjemné teplo domova! Vykouzlete si dokonalou a útulnou atmosféru ve vašem domě, vždy když budete chtít. I chmurné, chladné dny vás začnou bavit. Krbové vložky jsou základním funkčním prvkem obezděných krbů. Zvyšují jejich topnou účinnost, akumulují teplo a díky teplovodnímu výměníku je možné je připojit k rozvodům a radiátorům v domě, a vytápět tak i celý objekt. Krbové vložky jsou ideálním doplňkem nejen do moderních, designových domů, ale i třeba na chatu či chalupu. Prvním benefitem krbových vložek je, že dokáží vytvořit nevšední atmosféru a zajistí vám teplo. Druhou výhodou je také finanční úspora. Krbové vložky umí ušetřit peníze na energiích za topení.

V úvodu si vysvětlíme rozdíl mezi krbovými kamny a krbovou vložkou. Často se lidé pletou a myslí si, že jde o to stejné. Ano, v obou variantách hoří oheň a topí se pevným palivem, dřevem nebo briketami. Zásadní rozdíl je ale v umístění a ve využití. Krbová kamna jsou vždy volně stojící nebo zavěšená a slouží jako doplňkový a vedlejší zdroj topení. Krbová vložka je objekt obezděný a slouží často nejen jako vedlejší zdroj topení, ale může být využita i jako vyspělejší systém vytápění pro více místností. Samozřejmě rozdíl krbových kamen a krbové vložky je i v ceně. U krbové vložky je cena vyšší, protože je nutné počítat i s obezděním včetně práce.

Krbová vložka, to je teplo s výhodami. O jaké jde?
- až o 70% nižší spotřeba dřeva než v případě klasického krbu
- nižší prašnost, nepořádek a zakouření
- vyšší účinnost proti otevřeným krbům
- možnost vytápění dalších místností nebo celého domu
- možnost ohřevu vody
- na výběr máte teplovodní nebo teplovzdušné výměníky
- větší bezpečnost, díky dvířkám

Výběr krbové vložky zvládnete snadno i Vy! Dáme Vám pár rad, jak na to.
Udělejte si z vašeho domova romantické místo a ještě ušetřete!
Co tedy zvážit při pořizování krbové vložky?

Výkon
Správný výpočet výkonu je důležitý, abychom rovnoměrně vytopili všechny požadované prostory. Právě velikost místností je nejdůležitější faktor, podle kterého bychom krbovou vložku měli vybírat. Spolu s velikostí vytápěného prostoru pak hraje roli i předpokládaná tepelná ztráta budovy. Příliš vysoký výkon nám neumožní krb využít naplno, v místnosti bude horko a budeme muset často větrat. Příliš nízký výkon zase nepřinese požadované teplo. Správný výkon je tedy důležitý pro příjemné teplo, ale také pohodlné a bezproblémové užívání.

S výměníkem nebo bez?
Pokud chcete krbovou vložku využívat jako hlavní zdroj vytápění, pak je krbová vložka s výměníkem jasnou volbou. U některých typů ji lze připojit i později, ale lépe je s touto variantou počítat dopředu před samotnou realizací. Na výběr pak máme ze dvou typů výměníků.

Teplovzdušný výměník pracuje na principu přirozené cirkulace vzduchu v místnosti, kterou ohřívá a pomocí ventilátorů se teplo šíří i do ostatních místností. Pořizovací cena je nižší, ale odebírá vzduch z prostoru, proto je nutné zajistit přísun čerstvého vzduchu například z chodby.

Teplovodní výměník můžete připojit na stávající či nový topný systém a pohodlně vyhřát celý dům. Navíc můžete díky němu ohřívat i vodu a jeho potenciál tak využít naplno.

Čím chcete topit?
Možností je několik, například dřevo nebo brikety z pilin a uhlí. Každý materiál má jinou výhřevnost. Je třeba zohlednit vlastnosti komínu. Ten by měl mít v ideálním případě stejný průměr jako krbová vložka, výjimečně o něco větší. Nikdy by však neměl mít průměr menší. Komín by měl být také dostatečně dlouhý, aby v něm byl správný tah.

Typy
Nejlevnější variantou je jednoplášťová krbová vložka. Do místnosti se teplo přenáší z vložky snadno a vložka se nemůže přehřát. Není třeba používat ventilátor. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, měli byste počítat s větší prašností a zakouřením místnosti. Druhou variantou je dvouplášťová krbová vložka. Vzduch se předává, stejně jako v předchozím případě, prostřednictvím prosklené části, kdy se vzduch ohřívá mezi dvěma plášti a pak je vháněný do místnosti. V tomto případě je zapotřebí ventilátor, jinak by hrozilo přehřátí vložky. Dvouplášťová vložka se ale snadněji reguluje pomocí termostatu.

Design
I když hlavní dominantou interiéru bude dojem skutečného krbu, i vzhled krbové vložky vás může příjemně překvapit a musí být vhodně zvolen. Pokud toužíte po něčem netradičním můžete si vybrat z krbových vložek s otevíráním dvířek klasicky, vysunováním nahoru nebo třeba s prosklenými dvířky z pravé či levé strany.

Materiál
Krbové vložky jsou nejčastěji vyrobeny z ocelového plechu nebo z litiny. Oba tyto materiály jsou kvalitativně srovnatelné a spolehlivě pomáhají rozkládat teplo, což snižuje pnutí materiálu a zatížení konstrukce. Do materiálů samozřejmě můžete započítat také sklo, které je umístěno ve dvířkách.

Údržba
Krbové vložky nejsou náročné na údržbu. Důležité je pravidelné čištění, jak krbové vložky, tak i výměníku. Jak často provádět údržbu? To se odvíjí od četnosti topení v krbové vložce. Na úklid popela můžete využít vysavač. Doporučujeme také čistit sklo na dvířkách krbové vložky speciálním přípravkem.

Instalace a obezdění
Montáž přenechte profesionálům. Na obezdění vložky se používá nehořlavý materiál.

Příslušenství
Krbovou vložku samozřejmě můžete začít používat hned po její instalaci. Několik doplňků by vám ale nemělo chybět. Mezi jinými třeba krbové nářadí. Tvoří ho smetáček, lopatka, pohrabáč a případně kleště. Pokud si chcete ušetřit práci, pořiďte si také vysavač na popel. Ten se bude hodit po každém použití. Dalším pomocníkem je také koš na dřevo.

Na našem e-shopu najdete krbové vložky od značky Romotop za nejlepší ceny. Firma Romotop je jedním z největších českých výrobců krbových kamen a krbových vložek s dlouholetou tradicí. Možnosti obložení jsou tak široké, že si můžete dopřát úplnou volnost ve výběru designu, který bude váš interiér zdobit po dlouhá léta. Navíc jsou krbové vložky zpracovány v té nejvyšší kvalitě a mají nejlepší technické dokonalosti. Efektivně, ekologicky a ekonomicky vytopí váš dům, hodí se do standardních i nízkoenergetických objektů. Na našem e-shopu nabízíme dvě řady krbových vložek Romotop. Řada DYNAMIC je tu pro ty z vás, kteří topí každý den a chtějí výkon, na který bude vždycky spoleh. I u krbových vložek je možné vyvážit cenu a výkon se zachováním kvality, stačí se podívat na řadu HEAT. Krbová vložka představuje srdce celého krbu a stará se o příjemné teplo domova. Vyberte si tu, která se líbí právě vám a objednejte na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

V případě potřeby dalších informací nebo pomoci s výběrem nás neváhejte kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz