Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Ukončovací lišty a profily

Plynulý přechod mezi podlahou a zdí, kuchyňskou linkou a zdí, ochranu schodů, designové zakončení schodů, překrytí spár nebo překrytí dilatací u balkonových dveří vám zajistí ukončovací lišty a profily. Jaké jsou možnosti ukončovacích lišt a profilů? Kde všude se používají a jaké funkce plní? To vše se dozvíte v tomto článku.

Co je ukončovací lišta nebo profil?
Ukončovací lišta nebo profil je funkčním a estetickým zakončením prostoru mezi podlahou a zdí, mezi kuchyňskou linkou a stěnou, mezi podlahou a balkonovými dveřmi a může také sloužit k ochraně obkladových ploch v koupelně nebo k vyrovnání nerovností podlahy. Slouží také jako ochrana proti mechanickému poškození a k dekorativním účelům. Ukončovací lišty a profily mají použití pro různé typy podlah. Na našem e-shopu seženete ukončovací lišty a profily stěnové nebo ukončovací lišty a profily pro lino, PVC, vinyl i koberec. Lišty mají buď vzhled kovu nebo dřevěný dekor. Na našich stránkách můžete zakoupit ukončovací lišty a profily hliníkové. Snadno je přizpůsobíte zbytku interiéru. Vybírat můžete z mnoha barev a dekorů. Najdete zde ukončovací profily nalepovací (samolepicí) i šroubovací.

Dokonalý detail a finální vzhled vašemu interiéru dodají právě ukončovací lišty a profily.

Kde se ukončovací lišty a profily používají?
Ukončovací lišty a profily se používají všude tam, kde je zapotřebí zabezpečit hladkost hrany, překrytí spáry a zajistit čistotu.

Jak se ukončovací lišty a profily instalují?
V současné době je na trhu velké množství ukončovacích lišt a profilů. Nejčastěji jsou využívány profily samolepicí, kdy stačí pouze sejmout horní překrytí profilu a jednoduše lištu nalepit. Další možností jsou profily pro lepení nebo šroubovací. K profilům určeným pro lepení si vhodné lepidlo musíte přikoupit. Šroubovací profily se, jak už z názvu vyplývá, šroubují za pomocí šroubů. Ani u jedné varianty není instalace profilu nijak náročná.

Jak vybrat tu správnou ukončovací lištu či profil?

  • Design – aby byl váš interiér sjednocený. Volte i ukončovací lišty a profily do barvy, kterou již v interiéru máte použitou. Máte stříbrné kliky? Pak volte i stříbrné ukončovací lišty. Máte na nábytku zlaté úchyty? Pak vyberte zlaté ukončovací profily. Pokud budete ladit ukončovací lišty k podlaze, vyberte je ve stejném nebo alespoň podobně barevném odstínu. Na trhu je dnes velká nabídka barev profilů, nejčastěji jsou to imitace nerezu, bronz, zlatá, stříbrná nebo třeba šampaň. Dále také dekory dřeva – dub, buk, ořech atd. Pokud je váš interiér světlý, bílou ukončovací lištou rozhodně nic nezkazíte.
  • Rozměr – při výběru berte ohled na rozměr lišt a profilů, aby vám při instalaci nezbývaly moc velké prořezy. Rozměry lišt a profilů jsou většinou udávány v "mm" a délka v "cm". Délka profilů může být 200 cm i 270 cm.
  • Povrch – za ideální povrch lišty se považuje hladký, ale například u ukončovacího nájezdu bývají chtěné drážky.

Ukončovací lišty a profily vydrží na mnoho let, jejich životnost je dlouhá a jelikož jsou vyráběny z hliníku, jsou i snadno čistitelné a nevyžadují žádnou větší údržbu. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem ukončovacích lišt a profilů nebo s jinými podlahovými profily stačí nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz.