Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Obklady a dlažby, které právě frčí

Zařizování nové koupelny či rekonstrukce koupelny a kuchyně si zpravidla žádá také nové obklady a dlažby. Jejich výběr může být oříškem. Preferujete designové obklady a dlaždice nebo je pro vás na prvním místě funkčnost a praktičnost? Jaké obklady a dlažby vybrat, aby byly moderní? Jaké obklady a dlažby budou nejvhodnější právě pro vaši koupelnu? V našem článku vám přiblížíme, jaké obklady a dlažby jsou právě nejžádanější a trendy. Také si řekneme, které obklady a dlažby se nejlépe udržují a jaké máme možnosti ozvláštnění vaší nové koupelny či kuchyně.

Jaké obklady a dlažby vévodí roku 2021 a pravděpodobně budou velkým hitem i v následujících letech? Největším trendem jsou keramické obklady a dlažby. Jde o nejžádanější variantu obložení, protože poskytují největší výběr. Mají všestranné využití. Při návrhu nového interiéru lze vybírat z nepřeberných barevných provedení, kombinací a tvarů, rovněž mezi leskem a matem.

Keramické obklady a dlažby frčí v těchto barevných kombinacích:

Betonová v kombinaci s hnědým, dřevěným obkladem.


Bílá v kombinaci s šedou.


Hnědá v kombinaci s béžovou.


Pokud budeme uvažovat o výběru obkladů a dlažeb z pohledu jejich údržby a velikosti, tak v tomto směru jasně vítězí velkoformátové obklady a dlažby. Velkoformátové obklady a dlažby se snadno udržují, čistí a také je lze využít pro optické zvětšení malého prostoru. Velkoformátové dlaždice se hodí jak do malých koupelen a toalet, tak i do větších. Své využití najdou tyto formáty obkladů a dlaždic i v průmyslových provozech. Benefitem velkoformátových obkladů je i minimum spár, díky čemuž se zlepšuje jejich údržba. Lze je vybírat z mnoha barevných provedení, dle vašich preferencí, a i z matných či lesklých variant.

Čím zpestřit interiér nebo exteriér? Jak mít originální koupelnu? Připadají vám velkoformátové obklady a dlaždice fádní a nudné? Potřebujete něco pestřejšího? Pak volte dekorativní obklady a dlažbu. Mezi dekorace patří mozaiky, obklady a dlažby. Mozaiky lze využít jako různě položené ornamenty či pruhy v koupelně, které ji krásně ozvláštní. Mozaiky také můžete využít pro celé obložení sprchového koutu či části z koupelny. Fantazii se meze nekladou. Mezi ostatní dekoraci v kategorii obkladů a dlažeb patří například obklady a dlaždice, které imitují kámen, imitují dřevo, imitují mramor, cementové stěrky, měděné, perleťové, platinové, antracitové či s motivem. Tyto designové prvky se obvykle používají v kombinaci s klasikou, jednobarevnou dlažbou či obkladem, a slouží ke zpestření interiéru nebo exteriéru. Záleží na vašem vkusu. Při výběru nových obkladů buďte pečliví a nic neuspěchejte. Na výsledek se budete dívat dlouhé roky a byla by škoda se unáhlit.

Další možností, která frčí je mixování různých designů obkladů a dlažeb a malých a velkých formátů. Pokud ve vašem interiéru toužíte mít pestrost a originalitu, pak je styl mix právě pro vás. Toto je směr, kdy v koupelně využijete kombinaci například dlažby v imitaci mramoru či betonu s barevným obkladem, a ještě využijete mozaiky či obklady se vzory nebo ornamenty. Taková koupelna vás může bavit mnoho let, ale také si dejte pozor, aby se vám právě takto pestrá koupelna brzy neokoukala.

Ten kdo je naopak vysazený na luxus a přepych, bude mu nejvíce sedět styl třpytivých, zlatých a bohatých obkladů a dlažeb. Extravagantní styl lze vytvořit kombinací ze zlatých designových obkladů a dlažeb, stříbrných, skleněných i černých či měděných.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem obkladů a dlažeb, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).
Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si obklady a dlažby za nejlepší ceny právě na našem e-shopu. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)