Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Jak vybrat nábytek do koupelny

Aby vaše nová koupelna byla i koupelnou vašich snů, splňovala všechny vaše potřeby a byla dokonale zařízená, je potřeba myslet i na koupelnový nábytek. Co vše je myšleno koupelnovým nábytkem? Jde o koupelnové skříňky a poličky, desky pod umyvadla, zrcadla, galerky a také osvětlení.

Koupelna je poměrně náročná na údržbu a úklid. Nejen, že se v koupelně střídá celá rodina, ale také je zapotřebí mít zde spoustu potřebných věcí, které potřebujete někam schovat. Navíc je to prostředí, kde je poměrně vysoká vlhkost, takže musíme dbát na kvalitu a zpracování veškerého zvoleného nábytku.

Jak vybrat koupelnové skříňky?

Předtím, než začnete vybírat skříňky do koupelny je nutné, abyste znali rozměry koupelny a umístění všech oken a dveří, případně i výklenků. Také je dobré vědět, kudy vede elektřina, přípojky na vodu, kde bude stát nebo stojí pračka, vana, umyvadlo atd. Od toho všeho se odvíjí výběr a zařízení koupelny nábytkem.

Vybírat můžete umyvadlové skříňky, které neslouží pouze jen k uchycení umyvadel, ale také k využití jejich vnitřního prostoru, k uskladnění nezbytností pro ranní hygienu. Umyvadlové skříňky jsou na trhu k dostání v různých rozměrech i například v rohovém provedení.

Dalším praktickým kouskem do vaší koupelny může být samostatná závěsná skříňka pod umyvadlo, kdy je její volný prostor dostatečně velký, například i k uložení čisticích prostředků či osobní váhy. Skříňky pod umyvadlem mají svou velkou výhodu v tom, že díky nim snadno schováte nevzhlednou část umyvadlového sifonu.

Velkým trendem jsou aktuálně desky pod umyvadlo. Z designového hlediska působí desky pod umyvadlo velmi pěkně. Umyvadlo se na desku usazuje velmi snadno a vytvoříte si koupelnu s opravdu originálním vzhledem. Nevýhodou však může být nulový úložný prostor pod umyvadlem a viditelný sifon umyvadla. Desky pod umyvadla jsou vyráběny z různých materiálů, ať už ze dřeva, umělého kamene nebo třeba mramorové.

Pokud máte menší koupelnu, tak volte koupelnové galerky. Jde o skříňky, které obsahují jak zrcadlo, poličky, skříňky, tak i elektrické zásuvky a světlo. Je to část nábytku, která zabere málo prostoru, ale udělá obrovskou službu a parádu. K výrobě se používá nejčastěji plast, dřevo nebo nerez. Galerky mohou mít jedno, dvě i tři křídla.

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou, ale také estetickou.

Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

Před výběrem zrcadla zvažte především velikost, jakou by mělo mýt a také zda preferujete kulatý či hranatý tvar. Zrcadlo patří do koupelny jako ryba do vody. Asi nikdo z nás si neumí představit den, kdy by z domu musel vyjít, aniž by se nekoukl do zrcadla. Pro větší rodiny a větší koupelny je vhodné volit velký rozměr zrcadla. Zrcadlo může být závěsné nebo nalepené na zdi koupelny. Pro ty, kteří chtějí vyřešit vše rychle, je možné zakoupit galerku i včetně zrcadla. Do menších koupelen doporučujeme volit také malé zrcadlo. Oblíbené jsou i LED zrcadla, která mají vestavěné osvětlení pro dostatek světla. Při výběru zrcadla záleží hlavně na vašich preferencích.

Náš tip na LED zrcadlo: https://www.cecetka.cz/zrcadlo-natural-500-800-1200-zrcadlo-natural-1200-bila/


Jak se vám líbí?

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem koupelnového nábytku, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si koupelnový nábytek online, z pohodlí vašeho domova, přes náš e-shop. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)