Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Volně stojící vany

Volně stojící vana krásně vyplní velký prostor koupelny, dodá jí špetku luxusu a je stylovým řešením moderní koupelny. Volně stojící vana je pro opravdové milovníky relaxace, kteří svůj čas v koupelně považují za část dne, kdy se mohou uvolnit a načerpat novou pozitivní energii. Volně stojící vana je dokonalou kombinací estetiky a funkčnosti. V poslední době se volně stojící vany stávají stále více populární, protože jsou skvělým módním doplňkem a designovým skvostem koupelny.

Volně stojící vany se neopírají o zeď a nemají většinou žádnou podezdívku, a proto mají i speciální zátěžové nároky. V malých koupelnách budou volně stojící vany vzbuzovat přeplněný dojem, jsou vhodné spíše do větších koupelen, kde skvěle vyniknou a udělají vaši koupelnu nadčasovou a výjimečnou.

Volně stojící vany a volba materiálu?
V současné době je na trhu mnoho materiálů, ze kterých se volně stojící vany vyrábějí. Každý materiál má však své výhody i nevýhody. O jaké jde? Čtěte dál.

Nejčastěji se volně stojící vany vyrábí z litého akrylátu. Akrylátové vany mají o něco nižší nosnost než ostatní, ale i přesto z něho můžete mít parádní vanu. Velkou výhodou akrylátu je jeho cenová dostupnost. Díky tvarovatelnosti akrylátu si můžete dopřát tvarově zajímavé kousky. Jeho výhodou je i snadná instalace vanových doplňků, jako jsou například madla.

Na trhu můžete objevit i vany z Quarylu, což je poměrně nový materiál, vyniká vysokým leskem a má dobré termoizolační vlastnosti. Dále také vany litinové smaltované, které jsou velmi kvalitní, bytelné a mají skvělé tepelné vlastnosti. Elegantní design, vysokou pevnost a stabilitu poskytují vany z litého mramoru. Nevýhodou mramorových van je však jejich vyšší pořizovací cena a vysoká váha, mnohdy váží i 120 kg. Na trhu se také objevují vany ze speciálních materiálů, jako je exotické dřevo, kámen, beton nebo třeba zlato.

Volně stojící vany a instalace?
Před instalací volně stojící vany je nutné vyřešit přívod vody pro napojení vody k baterii a samotný odpad k vaně. Baterie může být zvolena buď volně stojící nebo speciální pro vsazení do okraje vany.

Instalace volně stojící vany probíhá pomocí nastavitelných nožiček. Nohy jsou umístěny pod nosným rámem. Všechny nožičky vany se musí dotýkat podlahy. Vana musí být umístěna na správném místě, tak aby byla vyrovnána v obou směrech, pro dobrý odtok vody. Volně stojící akrylátové vany nesmí nikdy ležet přímo na podlaze. Mezi vanou a podlahou by měla být mezera minimálně 2 mm.

Volně stojící vany a výběr tvaru, barvy?
Tvar volně stojící vany zvolte takový, který se neokouká a samozřejmě takový, který se bude stylem do koupelny hodit. K dostání jsou tvary hranaté, oblé i designové. Co se týká barev, vsaďte na jistotu. Místo barevných výstřelků zvolte čistě bílou vanu, která místnost prosvětlí a bude opravdovým šperkem celé koupelny. Nebo případně vsaďte na černou, která dodá koupelně eleganci. Jiné barvy nedoporučujeme riskovat.

Volně stojící vany a umístění?
Musí být volně stojící vany umístěny jen v koupelně? Tak to už dávno neplatí. Nemusí! Pokud máte dostatek prostoru, pak můžete vanou ozdobit například vaší ložnici nebo dokonce i obývací pokoj. V obou případech však doporučujeme, aby tato vana sloužila pouze k doplňkovému způsobu mytí. Neměla by sloužit k pravidelné každodenní hygieně, protože pak by ztratila původní záměr, navození romantické atmosféry a designového skvostu.

Volně stojící vany a rozměr?
Rozměr volně stojící vany volte především podle výšky vaší postavy. Vana musí být dostatečně prostorná, abyste se v ní cítili příjemně a ničím vás při koupeli neomezovala. Obvykle se volně stojící vany pohybují okolo rozměru 170 x 80 cm. Volně stojící vany pojmou 260 – 320 l objemu vody.

Volně stojící vany a údržba?
Volně stojící vany doporučujeme čistit pravidelně, aby nedocházelo k usazování nečistot a tvorbě vodního kamene. Pro pravidelné čištění stačí používat vlhký hadřík a jemný tekutý čistící prostředek. Nedoporučujeme používat abrazivní čisticí prostředky, kovové kartáče ani jiné předměty nebo výrobky, které by mohly povrch vany poškrábat nebo jinak poškodit.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem volně stojící vany, rovné vany nebo rohové vany, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte si svou vysněnou vanu online, z pohodlí vašeho domova, přes náš e-shop. ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)