Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Rustikální koupelna

Preferujete interiér spjatý s přírodou a s přírodními materiály? Líbí se Vám zemité tóny barev? Pak zkuste objevit krásu rustikální koupelny i u Vás doma. Inspiraci najdete v našem dnešním článku, právě zde.

Přinášíme Vám tipy, jak si zařídit praktickou a zároveň útulnou koupelnu v rustikálním stylu. Jaké použít barvy, aby byla nejen designová, ale hlavně, abyste se v ní cítili dobře.

Koupelna není jen prostor pro každodenní osobní hygienu, ale také místo relaxace a odpočinku, proto by tomu mělo odpovídat i její vybavení. Pokud i Vy toužíte po doteku přírody a venkova ve své koupelně, zaměřte se jednoznačně na rustikální styl.

Jaké barvy použít v rustikální koupelně?

Do rustikální koupelny patří zemité barvy. Dobře se kombinují a jsou neutrální. Vhodné barvy jsou hnědá, béžová, písková, krémová, šedá, žlutá nebo cihlová a okrová. Dalšími s oblibou využívanými barvami rustikální koupelny jsou barvy zelená, světle modrá či starorůžová. Tyto barvy jsou však většinou vhodné jako forma doplňků a doladění stylu celého vzhledu koupelny. Do rustikální koupelny se hodí všechny barvy, které připomínají přírodu a pro ozvláštnění interiéru lze využít i květinové vzory, patchwork, odkryté cihly, vzory listů, květů, ovoce a zeleniny.

Jaký materiál nesmí chybět v rustikální koupelně?

Na prvním místě vítězí dřevo, ať už zvolíte odstín světlý či tmavý, neuděláte chybu. Masivní dřevo do rustikální koupelny prostě patří. Druhým nejoblíbenějším materiálem je pak kámen. Kámen v kombinaci se dřevem působí skvěle. Další materiály, které se v rustikálních koupelnách objevují jsou keramika, měď a textilie z přírodních materiálů.

Jaké obklady a dlažbu zvolit do rustikální koupelny?

Esteticky nejlépe budou působit přírodní obklady a dlažby, například z přírodního kamene. Kámen na zdi vypadá moderně, vyvolává pocit luxusu, ale zároveň neopouští rustikální nádech. Kámen je navíc odolný, takže se nemusíte bát krátké životnosti. Při výběru obkladů a dlažeb do rustikální koupelny myslete na to, že celá koupelna má působit venkovsky, ale zároveň přepychově.

Jaké vybavení zvolit do rustikální koupelny?

Rustikální koupelně bude určitě slušet umyvadlo na desku. Spíš než hranaté, je vhodné zvolit kulaté umyvadlo na desku. Můžete využít standardní bílé umyvadlo nebo jsou vhodné umyvadla v šedé či kameninové barvě.

Pokud máte dostatek prostoru, zvolte do rustikální koupelny volně stojící vanu. Ta bude působit jako šperk celé koupelny. Vhodná je volně stojící vana oblých tvarů v bílé barvě.

Sanitární keramiku je potřeba doplnit vhodnými vodovodními bateriemi. Pro tento styl se hodí umyvadlové baterie s kohoutky, které navodí atmosféru venkovské koupelny. K volně stojící vaně vyberte vanovou baterii na podlahu.

Do rustikální koupelny se nebojte použít bílou samostatně stojící toaletu. Tomuto stylu koupelny to sluší. Pokud preferujete modernější vzhled, zvolte závěsné WC.

Koupelnový nábytek a koupelnové skříňky v rustikální koupelně by měly být dřevěné.

Osvětlení hraje v rustikální koupelně také svou roli. Pro lepší atmosféru volte vždy teplé světlo. Jako dekoraci je vhodné použít svíčky, lampičky, květiny, koberečky z přírodních materiálů, dřevěné stoličky a podobně.

Inspiroval Vás náš článek? Veškerý koupelnový sortiment seženete na našem e-shopu Čečetka s.r.o. Pokud budete s čímkoliv potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz