Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Šatny a nábytek na míru České Budějovice

Jste ve fázi zařizování bytu či domu nábytkem a hledáte nápady a řešení na míru? Nechte si sestavit úložné praktické prostory dle dispozic Vašich prostor a Vašich možností. Abyste ve svých věcech měli stále pořádek, sjednejte si schůzku přímo přes náš web: https://www.cecetka.cz/ přes černé tlačítko v horní části webu: SJEDNAT SCHŮZKU. Po vyplnění formuláře Vám potvrdíme termín schůzky a připravíme pro Vás grafický návrh. Následně společně vše projednáme, tak abyste jako naši zákazníci byly s novou šatnou, vestavěnou skříní, knihovnou či botníkem spokojeni. Jaké zakázky realizujeme? Vždy se snažíme vyhovět potřebám a přáním zákazníka. Realizujeme atypické šatní a vestavěné skříně pro různé rozměry prostor i s možností skříně od podlahy až po strop. Dále zařizujeme celé šatny na míru, úložné boxy a také přihrádky pro šatní skříně. Komody, botníky na míru, knihovny, TV zástěny, TV kouty a TV stolky. I v případě jiných přání na zařízení interiéru nás oslovte s Vaším požadavkem, zajisté najdeme cestu k uspokojení Vašich potřeb.

Šatny

Jak zorganizovat šatnu? Jak by měla vypadat účelná a designová šatna? Zvolit šatnu jako samostatnou místnost? Také řešíte tyto otázky? Přečtěte si celý náš článek a získáte alespoň malou nápovědu, jak vše zařídit. Šatna jako samostatná místnost je určitě správným řešením. Získáte tak prostor, do kterého se vejde úplně všechno oblečení, možná i boty a další věci, které potřebujete někam uklidit. Šatna je velmi intimním místem a má působit útulně a přehledně. Šatny se v dnešní době staly standardem moderního interiéru. Doba kdy šatnu tvořila jedna vestavěná skříň někde na chodbě s pár závěsnými tyčemi, je už dávno pryč. Současné moderní šatny jsou funkční, organizované a praktické.

Uspořádání šatny

To, jak uspořádat šatnu, jednotlivé skříně, závěsné tyče, police a šuplíky, by mělo záležet především na Vašich požadavcích. Ideální pro šatnu v jedné místnosti je sloupový systém, který je přehledný a efektivní. Je složen z nosné konstrukce, na kterou můžeme umístit zásuvky, koše a další police. Tento systém se skvěle hodí i do malých šatních skříní, protože ušetří mnoho místa. Zvolit můžeme jednosloupový systém, který je jednodušší, a proto mu nesmíte moc nakládat. Pokud zvolíte dvousloupový systém, můžete si dopřát hlubší prostor. Tento systém zároveň snese i více zatížení. Obecně platí pravidlo, že v horní části šatny bývají prostory na uložení věcí, kam nepotřebujeme sahat často. Také platí to, že police a zásuvky, které můžeme uzavřít napomáhají udržovat větší pořádek a přehled. S tím jsou spojeny i držáky například na pásky a kravaty, pořadače atd. Nesmíme zapomenout ani na dostatek vnitřního světla v šatně a na velké zrcadlo.

  • Udává se, že člověk dosáhne v průměru zhruba do výšky 200 – 210 cm. Do této výšky by se měly umisťovat věci, které budeme opravdu každý den využívat. Nejběžnější oblečení, které nosíme denně by mělo být umístěno ve výšce očí.
  • V dolní části je vhodné umístit sezónní boty, nebo něco co nenosíme stále. Do dolní části se hodí umístit i těžší věci, u kterých nehrozí pád.
  • Tyč, na které jsou zavěšené košile, šaty nebo saka by měly být umístěné ve výšce očí nebo hlavy, tedy v ideálním rozmezí 150 – 190 cm.
  • Hloubka skříně by měla být širší než je ramínko na oblečení. Tedy minimálně 60 cm, tak aby se nám oblečení ve skříni nemačkalo.
  • Zásuvky a police na trička či spodní prádlo by měly disponovat hloubkou zhruba 40 cm.
  • Otevřené skříně bez dveří nebo raději uzavřenou šatnu? Pro přehlednost je lepší ponechat buď celou nebo veškeré šatní boxy a skříně otevřené, pokud se ale bojíte prachu, doporučujeme některé skříně zvolit s možností zavření dveří.
  • Nezapomínejte na pravidelný úklid Vaší šatny a často větrejte. V šatně nesušte vyprané prádlo, kvůli nadměrné vlhkosti.
  • V šatně by mělo být usazeno velké zrcadlo, jelikož si v šatně oblékáte oblečení, budete se chtít i vidět, jak Vám to sluší. Využít můžete i zrcadlové dveře.
  • Pořiďte si do šatny vhodné osvětlení, které nezkresluje. Vhodné je i okno v šatně, pro dostatek světla. Moderní šatny bývají vybaveny světlem uvnitř skříní nebo LED páskami.
  • Jaké jsou průměrné rozměry, pro vhodně zařízení šatny? Obecně výška rukou do 100 - 125 cm od země, výška očí do 150 cm od země, výška hlavy do 170 - 190 cm od země, vyšší úložné prostory nad 200 cm.

Svou šatnu si zařiďte se stejnou pečlivostí, jako ložnici. Buďte si jistí, že se Vám to vyplatí a my Vám se zařizováním rádi pomůžeme https://www.cecetka.cz/. U nás si můžete určit, jak Vaše skříně budou vypadat a poradíme Vám co v nich nesmí chybět, doporučíme vnitřní vybavení a společně vybereme i praktické a chytré doplňky. Na závěr pro Vás máme ještě pár rad k vestavěným skříním.

V první řadě, je při výběru vestavěné skříně důležité vědět do jakých prostor skříň pořizujete. Vestavěné skříně se instalují snad do všech prostor domácnosti od předsíně, chodby, šatny, podkroví, ložnice, dětských pokojů, koupelen, ale také do obývacích pokojů. Často jsou největším nábytkem a dominantou místnosti. Druhým kritériem je to, co ve skříni budete ukládat a kde na ni máte místo. Proto je potřeba znát velikost bytu či domu, počet pokojů a jejich velikost, počet osob v domácnosti a jejich potřeby. Jiné potřeby mají dospělí a jiné zase děti. Také je vhodné znát účel skříně, to co do ní chcete ukládat, bude to pouze oblečení? Třetím bodem je barva skříně. Pokud je místnost či pokoj celkově světlý, můžete si dovolit umístění tmavší skříně. Jestliže do pokoje moc světla nedopadá, uděláte dobře, když pokoj rozjasníte světlou skříní. Do dětských pokojů se často instalují i vestavěné skříně barevné. Aktuální trendy v dekorech skříní jsou bílé, hnědé a barva cappuccino. Plánujete pořízení šatny či vestavěné skříně na míru? Pokud k nám přicházíte již s jasnou představou, jak má vestavěná skříň vypadat, bude to o to jednodušší. Pokud představu nemáte, můžete se inspirovat zde, našimi realizacemi: https://www.cecetka.cz/realizace/vestavne-skrine/

Na naší pobočce v Českých Budějovicích si můžete předem sjednat schůzku. Naši kolegové a špičkový obchodníci s vámi proberou možnosti, rozměry, vzhled a vše co je potřeba pro realizaci šatny či vestavěné skříně. Finální podobu si společně odsouhlasíte, následně vám vytvoříme vizualizaci a cenovou kalkulaci, abyste měli jasnou představu o tom, jak vaše šatna či vestavěná skříň na míru bude vypadat. Pak už práci přenecháte na nás, postaráme se o výrobu i dopravu a instalaci do vaší domácnosti. Garantujeme špičkovou kvalitu, eleganci i precizní provedení. S námi budete mít kvalitní a účelnou šatnu, knihovnu či vestavěnou skříň během pár dní a bez starostí. Navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Náš personál se Vám bude věnovat a vybere s Vámi vhodné řešení na míru vašich potřeb. Kontaktovat nás můžete i na telefonu: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz