Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Tipy pro dokonale čisté WC

Máte nově zařízenou koupelnu i s toaletou a přejete si, aby zůstala navždy jako nová a zářivě čistá? Nebo si jen lámete hlavu s tím, jak důkladně čistit a udržovat WC? Právě tomuto tématu věnujeme dnešní článek.

Pokud si myslíte, že na čištění toalety nelze až tak nic zkazit, tak se možná mýlíte. I toaleta, která vypadá bílá a čistá, může mít na povrchu bakterie, plísně a jiné nečistoty. Perfektně čistý záchod může být věda. Proto údržbu WC nepodceňujte.

Úklid toalety je pro mnohé z nás nutným zlem při pravidelné péči o čistotu v celé domácnosti. Často toaletu „jen tak“ otřeme, s heslem: „co je mokré, to je čisté“ a dál tomuto místu nevěnujeme pozornost. Přitom si ji zrovna záchod zaslouží.

Jak bojovat proti špinavé a nehygienické toaletě?

  1. Materiál a povrchová úprava WC

Prvním bodem Vás maličko uklidníme. Toalety pro běžné použití se nejčastěji vyrábí ze sanitární keramiky. Standardně se jedná o speciální glazury a povrchové vrstvy, které vyhlazují póry WC, zvyšují lesk, zajišťují odolnost vůči mechanickému a chemickému poškození a také se takto ošetřené toalety mnohem snadněji čistí, udržují a na dlouhou dobu si zachovávají charakter nového WC.

  1. Čistící prostředky

Jaké čistící prostředky si vybrat na úklid toalety? Ideální jsou ty, které obsahují kyseliny např. octovou nebo mravenčí. Dále pak čistící prostředky, které jsou ověřeny a používány profesionály. Proto volte opravdu kvalitní čistící přípravky. Příliš agresivní prostředky by mohly nenávratně poškodit ochranný povrch toalety a způsobit její intenzivnější ničení. Pokud tyto čistící prostředky používáte, raději je nechávejte působit pouze pár minut a opláchněte.

  1. Postup při čištění

Stejně jako při úklidu prachu i u toalety platí, že byste měli začít nahoře a postupně směřovat dolů, k podlaze. Tak, aby nečistoty padaly dolů. Začněte tedy otíráním splachovacích tlačítek nebo WC nádrže a postupujte na toaletní prkénko a klozet.

  1. WC mísa

Při čištění toaletní mísy začněte jejím vnitřkem, který potřebuje největší péči. V první řadě do mísy nalijte vhodný čistící prostředek a nezapomeňte, že nejvhodnějším způsobem je nalívání hned od okraje mísy, tak aby žádné místo nezůstalo nedotknuto. Přípravek nalitý v záchodě nechejte několik minut působit. Mezi tím, můžete umýt spodní část mísy, obklady v okolí klozetu atd. Následně použijte kvalitní štětku, kterou vydrhněte vnitřek toalety. Po čištění nezapomeňte důkladně umýt i WC štětku, kterou jste používali. Na štětku můžete použít stejný čistící prostředek, kterým jste umyli mísu.

  1. Panty u WC sedátka

Tím nejzapeklitějším místem údržby jsou právě panty u sedátka toalety. Pokud chcete předejít usazování nečistot a tvorbě bakterií, věnujte pozornost i tomuto místu. U novějších toalet jsou již instalována odnímatelná WC prkénka, která stačí sundat a umýt celá včetně pantů. Pokud máte starší provedení sedátka musíte se smířit s náročnějším drhnutím těchto míst. Využít můžete houbičku nebo zubní kartáček s čistícím prostředkem.

  1. Vodní kámen

Trápí Vás vodní kámen? Jak odstranit vodní kámen z toalety? Vodní kámen je běžným problémem všech domácností, ale rozhodně ho nepřehlížejte. Vodní kámen může napáchat velkou škodu, při splachování může díky němu dojít k protékání vody nádržkou nebo může nastat problém u odpadních trubek. Zbavit se ho můžete chemickou i přírodní cestou. Pokud zvolíte cestu chemickou, řiďte se pokyny uvedenými na daném čistícím prostředku. Pokud chcete zkusit přírodní cestu, tak mezi nejznámější bojovníky s vodním kamenem patří ocet, který je ale nutné nechat působit v záchodové míse přes noc. Dalším, čím můžete čistit toaletu od vodního kamene a usazenin, je kyselina citronová, šťáva z citronu či limetky a sůl.

Čečetka, s.r.o.

V případě potřeb, nás kontaktujte. Tel.: +420 724 535 046 nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz