Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Jak opticky zvětšit malou koupelnu

V tomto článku se dozvíte, jak zvětšit malou koupelnu bez nutnosti stavebních úprav, bourání a větších zásahů. Přečtěte si ho celý a inspirujte se našimi tipy. 

Potřebujete k životu vzdušnější koupelnu? Přejete si mávnout kouzelným proutkem a „nafouknout“ Vaši současnou koupelnu, tak aby se do ní po ránu vešla celá Vaše rodina? Malá koupelna může být problémem nejedné domácnosti. Ale co s tím, když nemáte možnost koupelnu zvětšit stavebním zásahem? Pojďte na to chytře a zvětšete Vaši koupelnu pomocí optických klamů.

Světlo v koupelně

Prosvětlená koupelna vypadá opticky větší. Malým prostorům tedy lichotí světlo. Ideálně světlo teplé a bíle, proto se snažte vnést ho do malých koupelen co nejvíce. Pokud máte v koupelně zabudované okno, denní světlo rozzáří i Vaši malou koupelnu. Proto vytahujte rolety, žaluzie a zbytečně nezatahujte závěsy. Pokud okno v koupelně nemáte, nabízí se náhrada. Okno můžete nahradit umělým osvětlením. Čím více světla v koupelně budete mít, tím bude koupelna působit vzdušněji, světleji i čistěji. Můžete využít i přidání zrcadla s LED osvětlením. Tento světelný prvek vypadá elegantně, opticky zvětší místnost a ocení ho především všechny ženy při líčení a péči o pleť. Také můžete využít světlené LED pásky, které jsou skvělou vychytávkou a lze je umístit kamkoliv v koupelně. Dodají koupelně příjemnou atmosféru.

Světlé barvy v koupelně

Jak dále zařídit koupelnu, aby nepůsobila tak stísněně? Využijte světlé barvy, které opticky zvětší prostor. Světlé barvy jsou osvědčenou klasikou, která vypadá vždycky dobře a designově. Výhodou je, že ve světlých barvách a světlých odstínech seženete většinu koupelnového sortimentu. V bílých a světlých barvách se vyrábí většina koupelnového vybavení, od umyvadel a toalet až po dávkovače mýdla a nádobky s WC štětkou.

Jaké barvy zvolit?

Rozhodně se nemusíte držet pouze standardní bílé barvy. Je sice nejobvyklejší a základní barvou pro koupelnu a koupelnové vybavení, ale pro světlou koupelnu můžete vybírat i barvy béžové, krémové, tělové, nude, světle šedé, světle žluté nebo moderní světlý mramor. Koupelnový sortiment ve světlém mramorovém provedení vypadá elegantně a dodá i Vaší malé koupelně řádnou dávku luxusu. V případě malých koupelen usilujte o to, aby na podlaze i na stěnách byla stejná barva. Kromě optického zvětšení jsou světlé barvy pro koupelny ideální také z toho důvodu, že vyvolávají pocit čistoty. Největším nepřítelem malých místností jsou tmavé barvy. Proto i drobné koupelnové prvky, jako jsou ručníky, osušky, háčky a jiná koupelnová dekorace je lepší volit ve světlých barvách, např. bílé, béžové či stříbrné.  

Mat nebo lesk?

V tomto případě platí, že je lepší se vyhnout všem matným povrchům. Lesklé plochy přitahují pozornost, odrážejí světlo a tím opticky zvětšují prostor. Lesklé vodovodní baterie, umyvadlo i vana budou působit mnohem lepším dojmem než matné.

Obklady a dlažby

To, že je vhodné vybírat lesklé povrchy a matným se vyhnout, platí i u obkladů a dlažeb. Pokud Vaši malou koupelnu teprve zařizujete a stojíte před výběrem obkladů a dlažeb, vybírejte ze světlých, lesklých a velkoformátových obkladů a dlažeb. Doporučujeme využít obdélníkové tvary, u kterých platí pravidlo, že pro optické zvýšení místnosti musí být obklady umístěné vertikálně a pro optické rozšíření zase horizontálně. Stěny neobkládejte až ke stropu, protože by koupelna působila stísněným dojmem.

       

Zrcadlo v koupelně

Velkým zrcadlem nic nezkazíte. Bez zrcadla se neobejde žádná koupelna. V případě malého interiéru platí pravidlo, že čím je zrcadlo větší, tím prostorněji bude místnost vypadat. Vy se tak budete moci pyšnit na pohled větší koupelnou a zároveň Vám velké zrcadlo poskytne dostatečně velký obraz na upravování Vašeho vzhledu. Výsledek vylepšíte, pokud si vyberete model bez rámu. A nezapomeňte na LED osvětlení, o kterém jsme Vám říkali na začátku našeho článku.

Uspořádat malou koupelnu tak, aby vypadala opticky větší, není zase takový problém. Veškerý koupelnový sortiment a doplňky do koupelny můžete zakoupit na našem e-shopu Čečetka s.r.o. Pokud budete s čímkoliv potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz