Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Bidety

Přemýšlíte o tom, že si do Vaší nové koupelny pořídíte také bidet? Jak vlastně bidet funguje? Proč je dobré uvažovat o jeho instalaci k WC? Jaké přináší bidet výhody? Na toto téma se zaměřujeme v celém našem dnešním článku. Dozvíte se navíc, k čemu je dobrá bidetová sprška, jaká je alternativa ke klasickému bidetu a také jak funguje elektrický bidet.

V současné moderní době a rychle se rozvíjejícímu světu v před, se v podstatě bidet stává standardem, oproti dřívějším dobám. Dříve se bidety v hotelech či v luxusních zařízeních nevyskytovaly skoro vůbec a v domácnostech už vůbec ne. To vše je dávno pryč! Tento nenápadný pomocník je v dnešní době výsadou všech komplexů, hotelů, resortů a přepychových vil. Své místo našel bidet i v běžných domácnostech, protože jsou jeho přínosy opravdu veliké. Mnohé může překvapit, že vedle klasického bidetu najdete na trhu i bidetové spršky, sprchovací toalety nebo sprchovací sedátka.

Zákazníků, kteří argumentují, že si bidet do své koupelny nepořídí, protože zabírá moc místa nebo že jim prodraží výdaje spojené s realizací nové koupelny apod. je stále méně. Většinou jde o zákazníky, kteří nevěnují dostatek času k prostudování všech možností spojených s bidety. Bidety si pořizuje do svých nových domovů stále více lidí a ti, kteří si bidet nepořídí s odstupem času litují. Na následnou realizaci je ovšem pozdě, pokud nemáte připravený odpad pro umístění bidetu a také komu by se chtělo rozbíjet dlažbu a dodatečně instalovat bidet? My rozhodně doporučujeme již při plánování nové koupelny s bidetem počítat a následně si ho nechat realizovat.

Jak funguje bidet?

Klasický bidet v podstatě vypadá jako další toaleta. Obvykle jde o samostatně stojící mísu, která je umístěná vedle WC. Bidet Vám poskytne maximální hygienu intimních partií po použití WC, díky které předejdete případným možným nepříjemným zdravotním komplikacím. Bidet je v základní verzi složen z bidetové mísy, sedátka a bidetové baterie. Existují i varianty bidetů bez sedátek.

Bidet si chválí většina uživatelů. I Vy budete určitě mile překvapeni komfortem, který budete mít na dosah ruky.

Jak funguje elektrický bidet?

Elektrický bidet může částečně nahradit toaletní papír. Což pro domácnost představuje úsporu spotřeby toaletního papíru. Elektrický bidet je modernější, novější a dražší variantou bidetů. Funkce elektrického bidetu spočívá v tom, že samotný oplach probíhá tryskami. Trysky pro oplach jsou individuálně směrově nastavitelné. U nejkvalitnějších elektrických bidetů dokonce místo trysky jedné najdete trysky dvě, pro co nejhygieničtější používání.

Výhody bidetů?

Bidety jsou přínosem především pro všechny osoby, které trápí problémy v oblasti intimních partií. I když bidety nemoci a problémy nevyléčí, výrazně snižují riziko jejich vzniku. Právě hygiena je totiž v tomto případě klíčová.

Bidety také ocení většina žen, protože ženy chtějí a musejí být 100 % čistě vždy a všude. Ženy bidet ocení v období menstruace, po porodu nebo během těhotenství.

Možnost varianty bidetu s vysoušečem, pro maximální hygienu intimních partií.

Varianta bidetu s možností masáží. Proud vody posiluje svaly pánevního dna.  

Úspora toaletního papíru.

Hygiena, zdraví a čistota na prvním místě.

Alternativy k bidetům?

Alternativou k bidetům může být sprchovací sedátko, WC se sprškou či samostatná bidetová sprška. Jedná se o přídavné bidety, které se mohou instalovat později, ale je dobré na ně pamatovat již při plánování koupelny.

Sprchovací sedátko Vám jednoduše nahradí klasické WC prkénko.
WC s integrovanou sprškou představuje toaletu a bidet 2 v 1.
Bidetová sprška se většinou instaluje k umývátkům nebo k roháčkům u WC.

Jak funguje bidetová sprška?

Bidetová sprška přináší mnoho výhod, nejen že s ní mnohem snadněji umyjete a vyčistíte WC mísu, ale také rychle napustíte vodu do jakékoliv nádoby. Využití má mnoho. Bidetová sprška nezabere mnoho místa a je cenově dostupná. Vybírat můžete ze dvou variant.

Bidetová sprška se samostatnou podomítkovou baterií – vyžaduje stavební zásah.
Bidetová sprška s umyvadlovou stojánkovou baterií – připevňuje se k umyvadlu.

Bidetová sprška má snadné ovládání. Tok vody zapínáte a vypínáte pomocí páčky nebo tlačítka na spršce. Teplotu vody pak nastavujete prostřednictvím baterie. Důležité je mít dostatečně dlouhou sprchovací hadici, aby dosáhla tam, kam potřebujete. 

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem bidetu, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte vše on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)