Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Sprchové baterie a příslušenství

Sprchové baterie a příslušenství, to jsou detaily, které Vaši koupelnu doladí k dokonalosti. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů, na co se při výběru zaměřit a na co nezapomenout.

Chcete si po náročném dni odpočinout a užít příjemnou sprchu, díky které uvolníte celé své tělo? Kdo by tyto chvilky v koupelně neměl rád. Důležitý je samozřejmě i výběr sprchového koutu, ale pokud už sprchový kout máte, tak se nyní společně zaměříme na výběr hlavice a sprchové baterie. V současné době je na trhnu nepřeberné množství typů sprch v různých cenových kategoriích, které se liší jak způsobem regulace, tak počtem trysek a dalšími sprchovými funkcemi, které mají velký vliv na Váš komfort a pohodlí při sprchování.

Čtěte dál a dozvíte se, jak vybrat kvalitní baterii a sprchu a na jaké důležité parametry se zaměřit.

Sprchové baterie

Volit pákovou sprchovou baterii nebo termostatickou sprchovou baterii?

Klasickou pákovou sprchovou baterii určitě dobře znáte. Ovládá se pomocí páky nebo kohoutků a vyrábí se ve variantách s montáží pod omítku nebo nástěnná. Požadovaný proud vody si nastavíte jednoduše pákou, ale horší to může být s teplou vodou. Může chvíli trvat, než se Vám podaří nastavit ideální teplotu vody a tím pádem také více vody spotřebujete. Pákové baterie nedisponují žádnými ochrannými mechanismy, které by zabránily případnému opaření. Výhodou pákových baterií je cenová dostupnost a snadná opravitelnost.

Termostatická sprchová baterie, aneb malý technologický zázrak. Pokud jste ochotni do sprchové baterie investovat o něco vyšší částku, určitě sáhněte po termostatickém provedení. Baterie není vybavena pákou, ale speciální ovládací hlavicí, na které si přesně nastavíte požadovanou teplotu a také proud vody. Termostatická sprchová baterie zabraňuje kolísání teplot, navíc u ní odpadají problémy se zdlouhavým nastavením ideální teploty. Voda o požadovaném proudu i teplotě začne z hlavice tryskat v podstatně ihned po zapnutí. Výhodnou termostatických sprchových baterií je, že jsou vybavené tepelnou pojistkou a teplota vody nikdy nepřekročí Vámi nastavenou hranici.

Sprchy

Sprchové systémy

Sprchování je odměnou pro každého po náročném dlouhém dni. Proto výběr sprchy nepodceňujte. Musí být v první řadě maximálně funkční, kvalitní a také designová, aby se Vám líbila a hodila do Vaší koupelny. První rozhodování Vás čeká hned na začátku, musíte se rozhodnou, zda budete chtít jednoduchou ruční hlavici nebo upřednostníte sprchový set, který je navíc vybaven i hlavovou sprchou. Sprchové systémy jsou, co se týká sprchování, mnohem variabilnější. Můžete se sami rozhodnou, zda pro sprchování použijete ruční sprchu nebo se osvěžíte sprchovým deštěm z hlavové sprchy. Většina modelů sprchových sloupů zahrnuje jak ruční sprchu se sprchovou hadicí, tak hlavovou sprchu, sprchovou tyč, sprchovou baterii a držák na sprchu. Sprchové systémy jsou stále oblíbenějším produktem.

Vybrat ruční sprchu nebo hlavovou sprchu?

Ruční sprcha

Ruční sprcha patří mezi nejběžnější typ. Je velmi praktická, protože s ní lze manipulovat dle libosti a potřeb. Hodí se pro sprchování dospělých i dětí. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství hlavic ručních sprch s různými vlastnostmi a v různých tvarech. Vždy vybírejte ruční sprchy lehčí, protože v případě pádu způsobí menší poškození vany či sprchového koutu. Moderní sprchové hlavice nabízejí volbu různých programů, čímž může být masáž, perlička, mlha či úsporný průtok vody. Ruční sprchu je vhodné vybavit pevným či posuvným držákem, aby ji bylo možné v případě potřeby zafixovat a upevnit. Ruční sprchy jsou cenově dostupné a na trhu seženete mnoho designových provedení.

Hlavová sprcha

Hlavové sprchy, jsou ty, které se montují ke stropu a při sprchování přinášejí pocit padajícího deště. Hlavové sprchy můžeme rozdělit podle tvaru a velikosti. Nejčastěji jsou v nabídce ve čtvercovém nebo kulatém provedení. Vždy vybírejte hlavovou sprchu, aby Vám ladila k ostatním bateriím v koupelně. To znamená, že pokud v koupelně máte oblé tvary, baterie oblejší, rozhodně volte i kulatou hlavovou sprchu. Obráceně, pokud u Vás v koupelně převládají moderní hranaté tvary, hranaté baterie, dejte přednost i čtvercové hlavové sprše. Pro dokonalý zážitek z hlavové sprchy je lepší volit hlavice o větším rozměru. Ideální rozměr hlavové sprchy je 200 mm – 300 mm a obvykle se umisťuje do výšky alespoň 2 m.

 

Sprchové příslušenství

Sprchové příslušenství zahrnuje nezbytné doplňky a příslušenství do koupelny ke sprchovému nebo vanovému koutu či k umyvadlu. Schází Vám ve sprše hned po ruce mýdlo? Pak si vyberte a nechte nainstalovat do sprchového koutu i držák s mýdlenkou. Dále to mohou být: dávkovače na mýdlo, držáky s pohárky, držáky na ručníky, otočné držáky ručníků, poličky, jednoháčky a dvojháčky. Vše seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Nezapomeňte, že sprcha je ústředním bodem většiny koupelen a zpravidla bývá využívána častěji než vana. Výběr kvalitní a pohodlné sprchy, tak nepodceňujte ani v případě, máte-li v koupelně, jak vanu, tak sprchu. S velkou pravděpodobností budete ve sprše trávit více času. Se sprchovým příslušenstvím samozřejmě souvisí také bezproblémový odtok vody, o který se postará kvalitní podlahový žlab. V moderních koupelnách se odtokové žlaby instalují do podlahy a jde o estetické a praktické řešení s minimální náročností na údržbu.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem sprchové baterie, sprchy či sprchového systému, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte vše on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)