Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Ekologické podlahy

"Začněte s ekologií od podlahy". Plánujete vylepšení domu? Potřebujete novou podlahu do obývacího pokoje, kuchyně, na chodbu či do dětských pokojů? Už jste slyšeli o ekologických podlahách? Ekologické podlahy jsou vysoce kvalitní podlahové krytiny, které jsou z velké části vyrobeny z obnovitelných surovin a přírodních produktů. Z toho vychází jak jejich název i to, že jsou ekologické, bezpečné a recyklovatelné. Při výrobě ekologických podlah nejsou použity změkčovadla a rozpouštědla. Proto zůstávají ekologické podlahy v souladu s přírodou a také vypadají krásně ve všech interiérech. Výhodou ekologických podlah je i jejich dlouhá doba životnosti. Chcete se dozvědět více informací o ekologických podlahách? Přečtěte si celý náš článek.

Ekologické designové podlahy WINEO® Purline jsou novým nástupcem módních, ekonomicky výhodných a praktických krytin. Seženete je i na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

V současné době jde o nejvíce ekologickou přírodní podlahu, a to jak z hlediska procesu výroby, užívání tak i recyklace. Podlaha je vyrobena z obnovitelných surovin a přírodního plniva, základem je organický polyuretan. Místo chemických přísad je při výrobě používán řepkový nebo ricinový olej. Neobsahuje chlór, chemikálie, toxické přísady, PVC, ftaláty, změkčovadla ani rozpouštědla. Podlaha je zcela bez zápachu, bez emisí a plně recyklovatelná. Ve své podstatě ji můžete vyhodit s běžným domácím odpadem. Dojde-li k požáru, z podlahy neunikají žádné toxické plyny, ani se téměř neuvolňuje kouř a únikové cesty tak zůstávají viditelné. Krytina je extrémně odolná (nejvyšší zátěžová třída 23/34/43). Podlaze nevadí vlhkost, chemické a ani mechanické vlivy na podlaze nezanechávají žádné stopy (nejvyšší třída odolnosti proti opotřebení: Třída T). Díky vysoké UV odolnosti nedochází i přes vystavení slunečním paprskům záření k blednutí dekoru podlahy. Kompaktní polyuretanový povrch krytiny se velmi jednoduše a rychle udržuje hygienicky čistý. Použít lze všechny běžné čistící prostředky i dezinfekční přípravky. Většinu běžných skvrn lze z podlahy snadno odstranit. Jednoduchá údržba ekologické podlahy vám ušetří čas i peníze. Výhodou ekologických podlah je fakt, že na nich špína moc neulpívá a proto lze vytírat i pouze jen čistou vodou bez saponátů.

Ekologické podlahy WINEO® Purline vyhovují požadavkům na zdravé bydlení. Ptáte se, proč a čím? Hlavně z důvodu odolnosti vůči extrémnímu zatížení, zdravotní nezávadnosti, příjemné akustice a jednoduchosti údržby. Ekologické podlahy mají zelenou i z důvodu, že jsou vhodné pro použití nejen v domácnostech, ale také ve veřejném sektoru a komerčních objektech. Můžete se s nimi setkat ve školkách, školách, hotelech, nemocnicích, obchodech i ve fitness centrech. Ekologické podlahy WINEO® Purline jsou také držitelem řady certifikátů a vyznamenání.

Jsou ekologické podlahy vhodné pro podlahové vytápění? Ano. Pro podlahové vytápění jsou ekologické podlahy perfektní. Mají nízký tepelný odpor 0,01 m2 K/W, což zaručuje výborné tepelné vlastnosti.

Jaký je způsob pokládky ekologických podlah? Podlahy je možné pokládat plovoucím způsobem i lepením.

Jaké dekory ekologických podlah jsou na výběr? Mezi moderní a trendy dekory se v současné době řadí dekory v imitaci dřeva nebo v imitaci kamene. K dostání jsou ale i ekologické podlahy s barevným dekorem nebo s dětskými vzory.

Závěre přinášíme 7 výhod ekologických podlah:

Podlahy bez škodlivých látek.
Extrémně odolné.
Vhodné pro podlahové vytápění.
Voděodolný materiál.
Bez ftalátů.
Snadné na údržbu.
PVC free.

Doporučujeme:

https://www.cecetka.cz/dub-canyon-tl--5-mm-exkluzivni-struktura-dreva/

https://www.cecetka.cz/please-meet-paula-3/

 Máte zájem o ekologickou podlahu? Vyberte si a objednejte zde: https://www.cecetka.cz/ekologicke-podlahy/

Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech! Nebo si sjednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši prodejci a odborníci na pobočce Vám s výběrem vinylové či jiné podlahy rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod.) Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz