Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Trendy ve světě podlah pro rok 2021

Potřebujete inspiraci? Podlaha vytváří první dojem při vstupu do domu či bytu a udává vnímání daného prostoru. Podlaha je dominantním prvkem každého interiéru. Pokud si tedy doma chcete vykouzlit příjemné a zároveň moderní prostředí, je potřeba se nad jejím správným výběrem chvilku zamyslet. Díky našemu článku se můžete nechat inspirovat současnými trendy v oblasti podlah pro rok 2021.

Jaké dekory jsou v kurzu?
Jednoznačně vedou přírodní dekory. V oblasti dekorů podlahových krytin stále vyhrává především přírodní vzhled, kde se prosazují dva protipóly. Populární jsou jak světlé barvy s šedivými odlesky, které působí spíše chladně, tak i velmi tmavé odstíny s hnědými prvky, které prostor zahřejí. I když jsou stále nejoblíbenější dekory dřeva, postupně se začínají prosazovat i podlahy s vzhledem imitace kamene či betonu. Výhodou všech těchto dekorů je bezesporu jejich neutralita a také to, že se vám jen tak neokoukají.

Jaké barvy jsou trendy?
Barvou roku 2021 byla vyhlášena několika firmami šedá barva. Šedá je hitem již několik posledních let. U podlah ji vídáme v šedých odstínech masivních a vícevrstvých dřevěných podlah i u vinylu, kde se šedá může objevovat u podlah s dekorem dřeva nebo třeba kamene a betonu.

Na druhém místě se umístila barva teplá, neutrální hnědá, která je dobře kombinovatelná s veškerým bílým, béžovým i černým nábytkem ve vašem interiéru.

Jako třetí barvu roku 2021 můžeme označit barvu šedo-hnědou nebo šedo-zelenou. Výborně vypadá v kontrastu se světlými barvami od bílé přes světle šedou, světle béžovou až po přírodní smetanové odstíny. Snadno tímto dotvoříte tolik oblíbený provensálský styl interiéru.

Mezi méně oblíbené barvy roku 2021 se řadí odstíny červené, oranžové a medové tóny.

Z jakého materiálu si vybrat podlahu?
Stálým trendem, a jinak tomu není ani v roce 2021, jsou podlahy z pravého dřeva. Dřevěné podlahy mají své kouzlo luxusu. Ne každý si je však díky vyšší pořizovací ceně může dovolit. Kvůli zajímavějším cenám a perfektním vlastnostem se do popředí dostaly podlahy z vinylu a z laminátu. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Pokud se podíváme na vinyl, tak vinylové podlahy mají mnoho benefitů. Vinyl je na pohmat příjemně měkký, nestudí, tlumí hluk a jedná se o velmi stabilní materiál. Další výhodou vinylových podlah je i to, že jsou voděodolné a nevadí jim kolísání teplot. Vinylové podlahy jsou vhodné jak do koupelny, tak do kuchyně, a i pro podlahové vytápění.

Pokud se zaměříme na laminátové podlahy, tak u nich je kladen důraz především na odolnost. Laminátové podlahy se vyznačují tím, že dokáží dokonale imitovat a kopírovat přirozenou kresbu dřeva a vypadají tak jako pravé dřevěné podlahy. Laminátovou podlahu můžete také využít pro pokládku v celém domě či bytě a dodat tak přírodní kouzlo do všech místností. Laminátové podlahy jsou praktické, nadčasové, mají výborné užitné vlastnosti a originální vzhled. Kombinace laminátové podlahy a podlahového topení je také možná.

Tmavá nebo světlá podlaha?
Světlou podlahou bez výrazné kresby samozřejmě nic nezkazíte. Světlá podlaha opticky žádným dalším barvám v domácnosti nepřekáží, a navíc dodá vašemu interiéru pocit čistoty a jednoduchosti. Tmavé podlahy ale vypadají také zajímavě. Tmavě hnědé podlahy i středně hnědé dodají zase pocit tepla a útulnosti. Takže rozhodnutí je vždy jen na vás a na vaší náladě, kterou domovu chcete dát.

Jakou volit povrchovou úpravu?
Vyhrává povrchová úprava podlahy, která vypadá přirozeně. Aktuálně jsou velmi moderní matné a pololesklé povrchové úpravy podlah. Jejich velkou výhodou je, že jsou méně náročné na údržbu. Zatímco na lesklých podlahách jsou kvůli vyššímu odrazu světla více vidět nečistoty nebo škrábance, matnější povrchové úpravy mnohé zamaskují. Díky tomu je nemusíte čistit tak často, a navíc vypadají mnohem déle hezky. Populární jsou také širší prkna a rustikální „opotřebovaný“ dekor.

Jaký typ podlahy je v roce 2021 novinkou?
V oblasti materiálů se osvědčily a jsou stále více prosazovány snadno udržovatelné materiály, vysoce odolné a s dlouhou životností. Jde o rigidní vinylové podlahy a také SPC minerální podlahy, které jsou navíc vhodné pro podlahové vytápění. Jedná se o dokonalé podlahy, které si dnes může pořídit do svého domu či bytu každý.

Chcete-li se inspirovat ještě více, prohlédněte si nabídku podlah na našem e-shopu ČEČETKA, kde najdete vysoce kvalitní podlahy za bezkonkurenční ceny.

Nakupte online nebo si jednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši prodejci a odborníci na pobočce Vám s výběrem podlahy rádi poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište mail na: obchod@cecetka.cz