Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Jak čistit a udržovat dlažbu

Potřebujete pár základních rad a tipů, jak správně čistit a udržovat dlažbu, aby vypadala stále jako nová? Pak pokračujte ve čtení tohoto článku. Tak jako celý váš domov, potřebuje právě i dlažba pravidelnou a kvalitní péči. Ve většině případů jde o trvanlivé a velmi odolné řešení. Pokud se o dlažbu dobře staráte, vydrží vám stále krásná. Údržba dlažeb se může lišit podle typu. Nyní si řekneme základní kroky, při pravidelném čištění dlažby.

Prvním krokem je dostatečně často dlažbu zametat koštětem či vysávat vysavačem. Čím častěji budete dlažbu zametat či vysávat, tím méně se na ní budou usazovat nečistoty a tím pádem, bude jednodušší i její celková očista. Po primárním smetení všech povrchových nečistot doporučujeme dlažbu setřít mopem namáčeném ve vlažné až teplé vodě. Mop můžete zakoupit přímo na našich stránkách: https://www.cecetka.cz/spray-mop-dr-schutz/. Pokud by pro očištění nestačila pouze obyčejná voda, můžete použít například kombinaci vody a přípravku: https://www.cecetka.cz/spraymax-dr-schutz/ nebo silnější aktivní prášek: https://www.cecetka.cz/inolit-aktivni-prasek-dr-schutz-1-kg/. Díky důkladnému setření dlažby vodou a čistícím prostředkem získáte podlahu stoprocentně čistou, dezinfikovanou a navíc budete mít povrch krásně lesklý.

Při čištění dlažby nezapomínejte ani na spáry. Do spár mezi dlažbou se velmi snadno a rychle usazuje špína. Doporučujeme použít universální čistící přípravek. I když je údržba spár náročnější a hůře se ke spárám dostává, je zapotřebí myslet i na ně a jejich čistotu. Na čištění spár doporučujeme použít malý kartáček, kterým spáry lépe a rychleji zbavíte nečistot a usazenin. 

Pozor dávejte, pokud máte doma mramorovou dlažbu. V případě mramorové dlažby není vhodné používat chemikálie, protože mramorové dlažby nesmějí přijít do styku s žádnými rozpouštědly a ani s žádnými kyselinami. Pokud by se tak stalo, na dlažbě z mramoru by se vám mohly objevit skvrny, nečistoty by se vsákly do mramoru a již by nešly odstranit ničím. Proto doporučujeme na mramorovou dlažbu použít přípravek: https://www.cecetka.cz/pece-o-kamen-dr-schutz-10-l/, který je vhodnou prevencí a kvalitním a spolehlivým čističem právě pro tento typ podlahy. Chrání mramor před zapuštěním skvrn dovnitř. I v případě mramorové dlažby v prvním kroku podlahu smeťte a následně setřete vodou a speciálním prostředkem.

https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i na e-mail: obchod@cecetka.cz