Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Přechodové lišty a profily

Co jsou to přechodové lišty a profily? Chcete se o lištách a profilech do interiéru dozvědět více? Jak si vybrat to správné řešení pro váš domov a vaši podlahu? Přečtěte si náš článek. Nabídku přechodových lišt a profilů naleznete zde: https://www.cecetka.cz/prechodove-listy-a-profily/ Jaké jsou druhy a možnosti instalace? Čtěte níže a dozvíte se více pár praktických rad.

Začneme trochu obecněji. Zvolit vhodnou podlahu pro svůj domov je nelehký úkol. V dnešní době existuje mnoho alternativ, ať už se materiálů, barev, struktury, odolnosti či ceny týče. A to je výběr podlahy pouze začátek. Pokud již máte podlahu položenou a radujete se z krásné domácnosti, tak tím to zdaleka nekončí. Aby bylo opravdu vše perfektní je potřeba myslet i na malé nedostatky, které se mohou na podlaze objevit. K zakrytí těchto nedostatků vám mohou právě velmi dobře posloužit podlahové lišty. S jejich pomocí doladíte kosmetické i estetické vady podlahy. Může se jednat o spáry, přechody mezi různými typy podlah nebo o schodové hrany či spáry mezi podlahou a zdí. Podlahové lišty se dle využití dělí na:

Přechodové: https://www.cecetka.cz/prechodove-listy-a-profily/

Soklové: https://www.cecetka.cz/soklove-listy-a-profily/

Schodové: https://www.cecetka.cz/schodove-hrany/

Ukončovací: https://www.cecetka.cz/ukoncovaci-listy-a-profily/

Sám název pak vypovídá o tom, k čemu lišty a profily slouží. V dnešním článku se zaměříme na základní rozdělení přechodových lišt a profilů a také na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Přechodové profily se dělí do základních skupin podle jejich upevnění k podkladu nebo k podlaze. První klasické profily jsou šroubovací. Snadno se připevní do podkladu za pomocí šroubků. Novějším typem k přichycení k podlahové krytině jsou přechodové profily narážecí. Ty se upevňují k povrchu plastovým nebo kovovým trnem. Zaručují pevný spoj a přitažení podlahové krytiny bez narušení optické celistvosti povrchu lišty. Dalším typem přechodových profilů jsou samolepicí přechodové lišty a profily. Ty jsou opatřeny samolepicí vrstvou, což je proužek nebo váleček ze kterého stačí pouze sundat ochranný papír a lištu tak snadno přilepíte k podkladu. Samolepicí lištu zvládne nalepit opravdu každý. Podklad je potřeba dobře odmastit, zbavit prachu a nečistot a položit ve správné teplotě kolem 20 stupňů.

Potřebujete poradit s výběrem profilu lišty? Při výběru přechodového profilu rozhoduje výškový rozdíl podlah, který musíte překonat. Ideální jsou podlahy v rovině, i když je ale rozdíl výšek vyšší například 15 – 20 mm, je to stále v pořádku a bez rizika. Přechodové profily jsou vyráběny a k dostání v mnoha šířkách od 14 mm až po šířku 140 mm. Široké profily 80 - 120 mm se hodí i místo prahů pro bezbariérové domy a byty. Dalším kritériem k výběru je povrchová úprava. Hliníkové profily potažené fólií s imitací dřeva nebo s povrchovou úpravou eloxováním v několika kovových odstínech, který je žádaný, jako profily z nerezové oceli.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem přechodových lišt a profilů, kontaktujte nás nebo si sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz