Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Jak na bezpečné schodiště? Využijte schodové profily a hrany

Potřebujete elegantně, a hlavně bezpečně ukončit podlahovou krytinu? Chcete mít doma nebo v práci bezpečné schodiště? Řešíte, jakým způsobem zabezpečit schodiště, aby na něm vaše děti neuklouzly? Jak napnout koberec na schodišti? Čtěte dál. V tomto článku se zaměříme na schodové profily, schodové hrany a jejich užitek.

Schodové profily a hrany se vyrábějí a dodávají v nejrůznějších dekorech a barevných provedení, tak aby bylo možné je co nejlépe sladit s interiérem a s položenou podlahovou krytinou. Vždy vybírejte dekor i barvu schodového profilu či hrany v nejbližším možném odstínu, aby měla celá vaše domácnost hezký, jednotný a vkusný design. V případě koberce, ať už v různé barvě, můžete naopak zvolit i stříbrný či bronzový vnitřní schodový profil, který dodá vaší domácnosti eleganci a oddělí zajímavě zvlášť každý schod. 
Schodové profily a hrany se běžně využívají pro podlahy z různých materiálů. Schodové profily jsou určeny jak pro lino, PVC, vinyl, koberec, tak obecně pro tloušťky krytiny 2 - 3 mm a také pro tloušťky krytiny 4 – 15,5 mm. Hrany jsou vyráběny v rozměrech 40 x 20 mm až 70 x 55 mm a také v menším rozměru 9 x 7 mm až 25 x 20 mm. V nabídce na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. najdete i profily pro LED osvětlení a vnitřní schodové profily. Schodové profily a hrany se vyrábějí i v různých délkách. Délka se pohybuje v rozmezí 120 – 270 cm.

K čemu schodové profily a hrany slouží? Jsou určeny pro krytí schodových hran, jak vyplývá ze samotného názvu. Dále také působí jako ochrana schodových hran a slouží i k olemování podlahy. Schodové hrany nacházejí uplatnění jak při realizaci nového schodiště s pokládkou nové podlahy, tak i při rekonstrukcích schodů ve starších nemovitostech. Schodové hrany jsou určeny primárně pro místa a schody, kde je riziko uklouznutí a kde samolepící protiskluzové pásky nestačí. Schodové hrany lze použít na všechny typy schodů, ať už je to mramor, dřevo, dlažba, beton, ocel nebo výše jmenované lino, PVC, vinyl a koberec. Jednoduše se přilepí nebo přivrtají. Schodové hrany se vyrábějí v různých variantách pro instalaci. Na výběr máte možnosti lepení, samolepicí nebo šroubovací.

PRO LEPENÍ
Schodové profily a hrany určené pro lepení, nejsou opatřeny otvory pro vrut, ani žádným lepidlem na spodní straně. U těchto profilů a hran je jen na vás, jaký zvolíte způsob montáže/ jaké zvolíte lepidlo.

SAMOLEPÍCÍ
Schodové hrany z hliníku jsou určeny pro krytí schodových hran. Výborná odolnost na změny teplot je zajištěna díky speciálnímu kaučukovému lepidlu, které zaručuje opravdu pevné spojení s řádně odmaštěným povrchem. Schodová hrana výborné přilne na PVC, linoleum, vinylové podlahy nebo na dřevěné i laminátové podlahy. Schodové hrany samolepící jsou potaženy fólií imitující dřevo, nebo v provedení eloxovaném. Fólie se používají v několika stupních odolnosti na otěr, proto ne vždy ta nejlevnější, musí být tou nejlepší volbou. My doporučujeme vybírat alespoň střední cenovou kategorii, právě z důvodu odolnosti.

ŠROUBOVACÍ
Klasické šroubovací hrany jsou pro obložení schodů dřevěných, kovových, dlažby, vinylu a podobných materiálů. Profily a hrany dodáváme v hliníkovém provedení a s eloxovaným povrchem. Naše nabídka zahrnuje také profily a hrany pro obložení schodů vinylem a PVC podlah, v různých tloušťkách, a to jak vnitřní, tak i vnější roh schodu.

Schodové profily pro LED osvětlení
Elegantní hry světla, které dodají prostoru nové perspektivy a podtrhují efekt designu. Pomocí schodových hran z eloxovaného hliníku získávají nástupnice schodů nové dimenze. Světlo se rozprostírá jemně směrem dolů, hladí povrchy a zvýrazňuje design. Schodové hrany s LED osvětlením jsou vhodné pro veřejné prostory jako kluby, kina, kanceláře ale rozhodně zaujmou i v rodinném domě. Povrch hrany je protiskluzový, což společně s páskem LED směřovaným horizontálně zvyšuje bezpečnost prostor, současně je dělá příjemné a elegantní. Schodové světelné profily jsou jednoduché na instalaci. Instalují se na již položenou podlahu a upevňují se lepidlem nebo hmoždinkami. Pásek s diodami se vkládá do plastové vložky, která není součástí profilu.

PROTISKLUZOVÉ
Protiskluzové hrany slouží pro krytí schodových hran tam, kde hrozí uklouznutí. Protiskluzné hrany jsou určeny pro ochranu hrany keramiky, mramoru, dřeva nebo také koberce.

PRO VINYLOVÉ PODLAHY
Schodové hrany pro lepené a plovoucí vinylové podlahy do tloušťky cca 5 mm se doporučují jako ochrana a vymezení schodu. Schodové hrany pro vinylové podlahy jsou nejčastěji vyráběny z eloxovaného hliníku. Hliník je ošetřený proti korozi anodickou oxidací. Hrany z hliníku jsou opatřeny speciální povrchovou úpravou, která dodává krásný lesklý povrch s velkolepou barvou.

ČEČETKA s.r.o. jsme jedním z největších interiérových studií v jižních Čechách!
Rádi Vás u nás přivítáme. Pokud budete potřebovat radu při výběru schodových profilů a hran, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na: obchod@cecetka.cz