Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Koupelnové radiátory

Koupelnové radiátory jsou NOVINKOU na našem e-shopu Čečetka s.r.o. a pokud právě vybíráte topný žebřík do Vaší nové koupelny, přečtěte si celý náš článek, kde se budeme tématu "výběru koupelnového radiátoru" věnovat.

Koupelnový radiátor je využíván především v koupelnách nebo také v technických místnostech. Jeho hlavním účelem je efektivní a stylové vytopení místnosti. Svým tvarem a velikostí je určen také k sušení ručníků či oblečení. Nejde o deskový radiátor, ale jedná se o radiátor složený z měnších trubek, na který se ručníky snadno zavěšují. Koupelnový radiátor je vhodný jak do nových, moderních rodinných domů, tak i do klasických bytů a domů. Na našem e-shopu si můžete vybrat radiátor v různých designech i různých rozměrech. Nejoblíbenější variantou koupelnového žebříku je ten, který se připevňuje přímo na stěnu.

K čemu se koupelnový radiátor připojuje?

Žebřík může být připojen k otopné soustavě nebo je vytápění zajištěno elektrickým topným tělesem. U elektrického toplného tělesa je důležité myslet na to, aby poblíž koupelnového radiátoru byla elektrická zásuvka. Zapojení pak lze kombinovat s termostatickým nebo časovým spínačem. Oba způsoby se dají také kombinovat.

Jak vybrat vhodný koupelnový radiátor?

Výkon a účel radiátoru

Nejdůležitějším parametrem při výběru topného tělesa do koupelny je jeho výkon. Ten se odvíjí nejen od velkosti vytápěné místnosti, ale i od účelu, ke kterému má sloužit. Příliš malý radiátor nebude mít dostatečnou sílu na vyhřátí celého prostoru. Naopak, moc velký radiátor bude vypadat zvláštně a náklady na vytápění budou zbytečně vyšší.

Velikost radiátoru

Rozměr radiátoru volte podle počtu členů domácnosti a podle toho, co vše plánujete sušit. Pro manželský pár postačí radiátor o velikosti 100 cm, naopak pro čtyřčlennou rodinu volte radiátor větší např. od 170 cm více. Pokud plánujete radiátorem nejen sušit ručníky a oblečení, ale také vytápět místnost, zvolte raději větší model s dostatečným výkonem.

Design radiátoru

Koupelnové radiátory jsou nabízeny a vyráběny z různých materiálů, v různých barvách i designu. Trendem a  nejoblíbenější variantou však zůstavají bílé koupelnové žebříky. Bílá barva ničím nenarušuje prostor koupelny, technické místnosti nebo zádveří. Prostor také nijak nezmenšuje a působí jednoduše, elegantně i čistě. Moderně působí i stříbrné radiátory, u kterých si můžete vybrat lesklé či matné provedení.

Cena radiátoru

Rozpočet hraje při výběru také důležitou roli. Cena radiátorů se odvíjí od velkosti, materiálu, výkonu ale i samotného výrobce. Nejlevnější kusy lze pořídit za opravdu přívětivé ceny, nutno však počítat s nižší životností a nižšími parametry. V případě designových kousků počítejte s větší finanční investicí.

Náš tip!

Ke koupelnovému radiátoru si můžete dokoupit háčky, které Vám umožní zavěšení většího počtu ručníku těsně k radiátoru.

Svůj nový koupelnový radiátor si můžete vybrat a objednat zde: https://www.cecetka.cz/koupelnove-radiatory/

Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz