Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Výběr koupelnových doplňků

Jak správně vybrat koupelnové doplňky? Proč je dobré jejich nákup promyslet? Jaké koupelnové doplňky zvolit, aby ladily nejen k sobě, ale i k celému interiéru koupelny?

Výběr doplňků do koupelny se může zdát jednoduchý, ale i tady je potřeba přemýšlet nad stylem a designem koupelny. Podívejte se, na co si dát pozor při výběru doplňků. Tady je od nás pár tipů a rad.

Koupelnové doplňky se většinou pořizují až jako poslední, až poté, kdy již máte obloženou koupelnu obklady, vanu, sprchový kout, umyvadlo i koupelnový nábytek. To, že jsou koupelnové doplňky pořizovány až jako poslední, ale neznamená, že jsou méně důležité. Naopak jsou důležitými prvky celé koupelny. Právě koupelnovými doplňky definujete atmosféru a náladu v celé místnosti. Koupelna může být útulná, tradiční, minimalistická, moderní, orientální nebo může mít skandinávský styl. Doplňky do koupelny mohou také pomoci místnost opticky zvětšit nebo prosvětlit.

Jak postupovat při vybavování koupelny?

Finance

Prvním kritériem jsou rozhodně finance a rozpočet, který na výběr koupelnových doplňků máte nebo kolik jste za doplňky ochotni utratit peněz. Designové koupelnové doplňky mohou být velmi drahé. Když si prohlédnete jednotlivé nabídky výrobců, setkáte se s luxusním dávkovačem tekutého mýdla i se skleničkami z ručně foukaného skla. Ceny se mohou šplhat až do desítek tisíc korun. Po designové a estetické stránce jsou bezchybné, ale za stejnou cenu si můžete pořídit i novou vanu nebo doplňky do celé koupelny. Má to tedy smysl? Na druhou stranu se Vám také nevyplatí pořizovat doplňky do koupelny z té nejnižší cenové kategori. Proč? Většinou jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů, nic nevydrží a jejich životnost je krátká. Volte tedy střední cenovou kategorii. Rozpočet rozhodně naplánujte, ať koupíte vše, co je právě potřeba.

Prostor

Do malé koupelny se vejde jen to nejzákladnější vybavení. Větší koupelna ale vypadá lépe, když jsou prázdná místa zaplněna dekorativními či funkčními předměty. Vybavení by mělo odpovídat Vašim potřebám. Jiné předměty bude potřebovat koupelna pro zamilovaný mladý pár a jiné rodina s dětmi. Do malých prostorů koupelny postačí háčky na ručníky, ale ve velké koupelně si můžete dovolit třeba i koš na prádlo a vázu s květinami.

Materiál

Jaký materiál je vhodný do koupelny? Je dobré zajistit, aby doplňky nebyly z různých materiálů, ale aby byly v koupelně využity raději jen 2 nebo 3 různé materiály. Myslet musíte také na to, že se v koupelně tvoří vlhkost a je to proto specifiké prostředí. Ne všechny materiály jsou tedy vhodné. V ideálním případě volte plastové doplňky, které nemění svou podobu po celou dobu životnosti. Proto plastové mýdlenky či držáky vydrží téměř na vždy. Krásně také vypadají dřevěné nebo kamenné koupelnové doplňky. Dřevo je celkově spolehlivý materiál a vytvoří Vám skvělý design koupelny. Ovšem může časem bobtnat a měnit svůj tvar. Dalšími vhodnými materiály do koupelny jsou také nerez, keramika, sklo nebo bambus. Volba je jen na Vašich preferencích.

Barva

Koupelny, jejichž interiér je barevně sladěn vypadají atraktivně a uživatel se v nich cítí nejlépe. Základním pravidlem je vždy držet se jednoho nebo dvou odstínů. Rozhodně nepořizujte jednotlivé doplňky ve všemožných barvách. Do koupelny zářící bílou barvou, mohou být pořízeny doplňky v kontrastních barvách. To dodá Vaší koupelně potřebnou jiskru. Pokud ve Vaší koupelně převažuje dřevěné vybavení, můžete zvolit doplňky ve žluté nebo hnědé barvě. Aktuálně je právě žlutá koupelna módním trendem. Hitem je hořčicový odstín. Retro koupelnové doplňky podtrhnout tradičně vypadající koupelny. Vyniknou v ní určitě koupelnové doplňky mosaz nebo bronz. Moderní koupelny si naopak žádají temné odstíny. V kurzu jsou černé koupelnové doplňky, antracitové a nebo grafitové.

Závěrem je nutné doplnit, že vhodným řešením je také varianta, kdy zakoupíte veškeré koupelnové doplňky z jedné produktové řady či série od jednoho výrobce. Chybu neudělate a vše Vám k sobě bude hezky ladit.

Dávkovače mýdla, držáky, poličky, háčky, mýdlenky, WC štětky a další můžete objednat na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.

Pokud potřebujete pomoci s výběrem koupelnových doplňků, neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz