Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Koupelnové trendy pro rok 2023

Jaké koupelny jsou pro rok 2023 "in"? Toužíte po TOP koupelně, která bude zařízená dle nejnovějších trendů? Chcete vědět jaké koupelny jsou moderní v roce 2023? My už víme, jak má koupelna vypadat. Přinášíme Vám inspiraci, co právě v koupelnovém světě frčí. Zaměříme se na obklady a dlažby do koupelny i koupelnové vybavení a doplňky.


Trend číslo 1 - Kontrast! Kombinujte výrazné barvy a jemný luxus

Když se řekně konstrast, každý z nás si hned představí černo - bílý svět. Ovšem Vaše nová koupelna může mít i kontrast v podobě jiných barev. Zkombinovat můžete například bílé stěny koupelny s jednou stěnou v jiné barvě. Nemusí jít zrovna o černou. Může jít o moderní hořčicovou (žlutou), hnědou, šedou či béžovou. V roce 2023 je topem vínová barva, takže pokud ji máte v oblibě, můžete jednu stěnu ve Vaší nové koupelně udělat vyjímečnou i tím, že ji právě necháte obložit dlažbou ve vínové barvě. Trendy bude také působit jedna stěna v koupelně v designu betonu, kamene nebo dřeva.

Záleží také na intenzitě a sytosti barvy, kterou na jednu originální stěnu zvolíte. My doporučujeme volit intezitu jemnější, proto, aby se Vám koupelna hned tak neokoukala a také, aby stěna nepůsobíla jako pěst na oko a nezazdila celou krásu vybavení a doplňků v koupelně. Pamatujte, že méně je někdy více.

V rámci jednoho prostoru je také možné kombinovat různé formáty, od malých rozměrů dlažeb, až po ty velkoformátové dlažby. V kontrastu s barevnými obklady se začínají objevovat minimalistické koupelny v jemných smetanových barvách. Vše laděné tón v tónu. Jde o nenápadný luxus, který Vás naprosto okouzlí. Jemnost a barevná souhra tónů působí jako pohlazení na duši.

Proto, aby byl efekt koupelny dokonalý, podtrhnětě celý kontrast tím, že ji doplníte černými prvky. Ke žluté, smetanové, šedé i hnědé koupelně krásně ladí černé umyvadlové barie, černé sprchové baterie i zbytek černých koupelnových dopňků. Kontrast se dá také vytvořit pomocí zlatých rámů zrcadel, zlatého kování i ze zlatých či měděných vodovodních baterií.

Pokud Vám jde opravdu o luxus, pak zlatavé odstíny vyniknou nejlépe s obklady v designu mramoru, které můžete ještě doplnit o živé květy či zelené rostliny.

Trend číslo 2 - Černé vodovodní baterie a sprchy

K černým vodovodním bateriím a sprchám už jsme v tomto článku nakročili. Černé vodovodní baterie a sprchy jsou na trhu a v oblibě u mnoho zákazníků již několik let. Nebude tomu jinak ani v roce 2023. Černá barva dodá místnosti nádech elegance i luxusu, ale zároveň maličko tajemnosti. Proto můžete vsadit na kontrast s bílou, šedou či hnědou. Pokud si chcete pohrát s rafinovaným vzhledem koupelny, pak zvolte matný povrch černých vodovodních baterií a sprch. Vaše koupelna tím získá minimalistický design.

Trend číslo 3 - Lamely a 3D efekty

Novinkou v roce 2023 jsou rovné linie v koupelně. Právě takové linie se přesouvají do obkladů a dlažeb v podobě imitace dřevěných lamel. Mohou být položeny vertikálně i horizontálně. Obě varianty Vám přinesou kýžený efekt. Dřevěné lamely budou v interiéru koupelny vypadat krásně jak s designem kamene, tak i s designem barevných obkladů. Skvěle působí s dekorací ve stylu Japandi. Už jste o něm slyšeli? Japandi styl pracuje s promyšleným záměrem nedokonalosti. Například tak, že do koupelny umístíte obraz jemně mačkaných obrazů atd.

Trend číslo 4 - Terrazzo, umělý kámen a imitace travertinu

Trend pro rok 2023 směřuje i k důrazu na přírodní vzhled. Také jste v souladu s přírodou a předchozí nabízené novinky a trendy Vám nic neříkají? Pokud chcete svou novou koupelnu spojit více s přírodou, tak Vám k tomu může pomoci terrazzo. Jde o umělý kámen, který je vyroben ze směsi cementu, barviv a ušlechtilých kamenných drtí. Výsledek bere dech. Výsledkem je příjemný a nadčasový prostor. Podle Vámi vybraného konkrétního dekoru budete schopni vytvořit jemnou i romantickou přírodní koupelnu.

 

Speciální kategorií je také imitace travertinu. Vyniká svým luxusním vzhledem a zvýrazní celou mísnost a prostor koupleny. Travertin Vaší koupelnu rozhodně obohatí. Travertin působí skvěle v kombinaci se šedou barvou, se zlatými bateriemi nebo se zelenými rostlinami.


Trend číslo 5 - Velkoformátová dlažba

Pokud mluvíme o velkoformátové dlažbě, myslíme tím rozměry, které začínají od rozměru 70 x 70 cm. Tyto dlažby se hodí nejen do velkých koupelen, ale mohou být využity i v koupelnách menších. Použití má ale svá specifika. Je důležité dobře plánovat a měřit. Na velkoformátových dlažbách vyniknou efektně hlavně dekory v imitaci betonu, kamene, dřeva či kovu. Atmosféra ve Vaší koupelně se pak stane skutečně jedinečnou. Spár v koupelně bude minimum a koupelna bude působit kompaktně.

Trend číslo 6 - Barevná umyvadla

Tak jako jsme mluvili o černých umyvadlových a sprchových baterií, je tomu podobně u myvadel. Velmi moderně a efektně působí černá umyvadla, šedá nebo s kovovým odleskem či betonová. Umyvadlo v barvě v prostoru skvěle vynikne. Jen dejte pozor, ať nekombinujete příliš mnoho dominantních prvků a také příliš mnoho barev v jedné koupelně.

Trend číslo 7 - Velká zrcadla s osvětlením

Trendem pro rok 2023 jsou také velká zrcadla. S prostorem dobře pracují díky zabudovanému osvětlení. Jemnost dodáte koupelně, pokud zvolíte kulaté či oválné zrcadlo. Nápaditost zase můžete své koupelně dodat obdélníkovým zrcadlem. V moderní koupelně zajisté neuděláte chybu s hranatým zrcadlem. Pokud si vyberete zrcadlo, které nebude mít zabudové osvětlení, lze ho esteticky doplnit o horní či spodní svícení. Hra světel je určitě pro koupelnu moc důležitá, tak ho dobře promyslete, ať je Vaše nová koupelna šperkem celého Vašeho domu či bytu.


A na závěr nesmíme zapomenout připomenout Vám barvu roku 2023! Jaká to tedy je? Letos vyhrála odvážná a energická barva Viva Magenta. Tato barva v sobě snoubí vínovou a fuchsiovou barvu. Záleží na každým z Vás, jak moc jste odvážní, aby jste tuto barvu použili ve Vašem novém interiéru.

 

Vše pro Vaši novou koupelnu můžete objednat z pohodlí Vašeho domova zde: https://www.cecetka.cz/koupelny/

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem - neváhejte nás kontaktovat: Tel.: +420 724 535 046 a nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz