Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Obklady a dlažby imitace dřeva

Obklady a dlažby v imitaci dřeva mají hlavní nespornou výhodu. O jakou jde? Velkým bonusem je fakt, že obklady a dlažby v dekoru dřeva mají skvělé vlastnosti dlažby, ale zároveň hřejivý vzhled dřeva. V současné době jsou obklady i dlažby vyráběny moderními technologiemi tisku, takže je od skutečného dřeva téměř nerozeznáte. Imitace dřeva je také dokonalá včetně nerovného povrchu, suků, detailů a drobných odlišností. Pokud jste již propadli přirozené kráse dřeva nebo ještě váháte nad volbou podlahové krytiny do Vaší domácnosti, přečtěte si celý náš článek, proč si právě obklady a dlažby v imitaci dřeva, nechat do interiéru položit. Dřevo v interiéru vytváří útulnou atmosféru, dodává pocit tepla a navozuje pohodu. Obklady a dlažby v imitaci dřeva zajisté splní i Vaše nejnáročnější požadavky. Dřevo je vhodné jak pro klasické domácnosti, tak i pro moderní designové interiéry.

Obklady a dlažby v dekoru dřeva jsou vhodné do interiéru i exteriéru
V interiéru můžete dlažbu v imitaci dřeva snadno kombinovat s dalšími přírodními materiály, jako například s kamenem. Dřevo vynikne jak ve Vaší koupelně na podlaze i na zdech, tak i na malých i velkých formátech dlažby. Dřevěné obklady a dlažby se hodí také do celého interiéru na podlahu, jako obklad v okolí krbu, tak například do ložnice jako obklad stěny za postelí. Dlažby v dekoru dřeva sluší i exteriérům. Vyniknou na terasách, balkonech či v zahradě a okolí bazénů. Jen nezapomeňte na kritéria, které musí venkovní dlažba splňovat. Měla by být především protiskluzná a také mrazuvzdorná.

Dlažba imitující dřevo v interiéru
Pokud si přejete krásnou masivní dřevěnou podlahu do svého nového bytu či domu, zvažte finanční náročnost a také náročnost na údržbu. Alternativou pro Vás, by mohla být dlažba imitující dřevo. Dlažbu v imitaci dřeva lze použít ve všech místnostech, kde by dřevěná podlaha byla vystavena poškození a vlhkosti, jako je například koupelna a kuchyně. Mnohem lepší bude zvolit dlažbu v dekoru dřeva, která dřevo věrně imituje a má mnohem lepší užitné vlastnosti. Můžete tak mít jednotný vyladěný interiér jak ve vstupní hale Vaší domácnosti, tak v obývacím pokoji, kuchyni i v koupelně. Málo kdo, na první pohled rozezná, že nechodí po pravé dřevěné masivní podlaze, ale právě se pohybuje po dlažbě s imitací dřeva. Navíc z pravé dřevěné podlahy, položené v chodbě nebo v kuchyni, jen těžko odstraníte špínu a poškození, které, ať chcete nebo ne, časem vzniknou z nečistot na botách nebo od vaření. Obklady a dlažby mají svou výhodu hlavně v materiálu. Keramické obklady a dlažby v imitaci dřeva Vám tento problém vyřeší. Dlažba má barvu, strukturu, letokruhy i suky, jako má přírodní dřevo, ale je zároveň mnohem trvanlivější.

Pokud zvolíte dlažbu, máte vyhráno i pokud plánujete podlahové vytápění. Podlahové vytápění lze pod dlažbu položit v celém interiéru, včetně koupelny, takže Vaše podlaha bude velmi příjemná a teplá pro kontakt s bosými chodidly. Dlažba je také odolná vůči vodě, takže Vám nehrozí žádné praskání či bobtnání, jako by tomu mohlo být u skutečného dřeva. Dlažba nereaguje na teplotní změny, takže je v průběhu let stále tvarově i vzhledově stálá. Odolává i vysokým teplotám a mechanickému poškození. Máte domácí mazlíčky? Nárazy ani škrábance dlažbě vadit nebudou.

Dlažby v imitaci dřeva se skvěle hodí do malých prostor. Opticky zvětšují malé místnosti.

Dlažba imitující dřevo je velmi odolná vůči kontaktu s chemickými prostředky, které se v domácnosti používají, takže nemusíte mít žádné obavy z poničení.

Váháte, zda je dlažba v dekoru dřeva vhodná na použití do předsíně nebo na schody? Odpovíme Vám, že ano. Navíc se dlažba velmi snadno udržuje v čistotě a je mnohem odolnější než ostatní druhy podlahových krytin.

Bohatá nabídka obkladů a dlažeb v imitaci dřev
Obklady a dlažby dosahují dokonalosti také díky barevným provedením. Mezi oblíbené patří klasické odstíny světlého či tmavé dubu. Na trhu jsou také dostupné varianty obkladů a dlažeb exotických druhů dřev s výrzanou kresbou, bílé, bělené nebo s nátěrem. I přesto, že jsou více v oblibě dlažby v imitaci dřeva v matném provedení, dostupné jsou i dlažby v imitaci dřeva v lesku. Z barevné nabídky si v dnešní době vybere každý, nejčastěji se dlažby v dekoru dřeva objevují v barvách hnědé, béžové, krémové, šedé, ale i v černé. Dlažba může mít různé provedení, ať už vzhled klasických čtvercových formátů, vzhled prken, tak i vzhled parket.

Pro jaký stýl domácnosti je dlažba v dekoru dřeva vhodná?
Už dávno neplatí, že se dřevo hodí pouze do venkovského, selského či rustikálního stylu. Dřevo je materiál, který si velmi dobře rozumí s mnoha interiérovými styly a dokáže se velmi dobře přizpůsobit. Dřevěná imitace se hodí i do industriálního stylu, skandinávského stylu, vintage stylu i do minimalistického domova. Stačí si jen vybrat ten správný odstín, který bude odpovídat vašemu vkusu.

Náš tip, představujeme Vám oblíbené obklady a dlažby v imitaci dřeva v interiéru.

Dlažba ve světle hnědé barvě v imitaci dřeva s matným povrchem. Poznáte, že se nejedná o pravou dřevěnou podlahu, ale o dlažbu?
https://www.cecetka.cz/dlazba-rako-board-hneda-30x120-cm-mat-dakvf143/

Dlažba a obklad s originálním reliéfním povrchem v hnědé barvě v imitaci dřeva. Vhodné pro použití do koupelny, kuchyně, chodby i do obývacího pokoje nebo do ložnice.
https://www.cecetka.cz/dlazba-rako-era-hneda-33x33-cm-reliefni-dar3b709/

Tmavě hnědá dažba s matným povrchem v imitaci dřeva, se dá velmi dobře kombinovat s dekoracemi, mozaikou či jednobarevnou světlou dlažbou.
https://www.cecetka.cz/dlazba-rako-defile-hneda-30x60-cm-mat-daase361/

Obklady a dlažby v imitaci dřeva můžete jednoduše objednat na našem e-shopu: https://www.cecetka.cz/obklady-a-dlazby-2/

V případě potřeby, nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail: obchod@cecetka.cz