Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Podlahové lišty a interiérové profily

Ve spojení s novou podlahou se vám možná honí hlavou spousta myšlenek. Právě jste postavili váš vysněný dům a teď zbývají jen zařídit interiéry? Koupili jste si byt a rekonstruujete vaši domácnost a podlahy? Jaké jsou dnes už možnosti? Jak mýt dokonalou podlahu od oken až ke stěnám místností? Je dávno pryč doba, kdy bylo na výběr ze 3 lišt k různým podlahám a vy jste sáhli po té liště, která se vám asi tak zhruba hodila do interiéru. Dávno pryč je také to, kdy byly různé podlahové lišty pouze nutným prostředkem k řešení zakončení přechodů, schodových hran, ukončení nebo dilatací. V současné době nabraly podlahové lišty a interiérové profily nový směr k nezastupitelným prvkům na trhu a jsou vyráběny v mnoha materiálových variantách, barevných odstínech i různém designu.

Jaké profily dnes můžeme použít? Obecně slouží především k překrytí spoje dvou stejných nebo i různých podlahových krytin. Další jejich funkce je překrytí nutné dilatační spáry u podlahových krytin položených na větší ploše. Dilatační mezera tak umožní podlaze se pod přechodovým profilem pohybovat v závislosti na tom, jakou má teplotu.

Jak uchytit přechodový profil k podlaze? Přechodové profily můžeme rozdělit do několika základních skupin podle jejich upevnění k podkladu nebo k podlaze. Nejpopulárnější a nejoblíbenější variantou jsou samolepící přechodové profily, které jsou opatřeny samolepící vrstvou, kdy stačí pouze strnout ochranný papír a lištu nalepit. Montáž zvládne opravdu každý. Další možnost, uchycení profilů k podlaze je na skrytý trn, který se většinou využívá tam, kde je zvýšená zátěž, například schodiště, chodby či kanceláře. Dalším tipem jsou profily, které se skládají ze dvou částí. Je to základový profil, který se upevňuje do podlahy a horní profil, který se se spodním spojí šroubky nebo pomocí nasazovacího spoje. Před montáží je potřeba podklad zbavit prachu, nečistot a dobře ho odmastit.

Jaký vybrat profil lišt? Rozhoduje především výškový rozdíl podlah. Ideální je samozřejmě rovina. Přechodové profily existují rovněž v mnoha šířkách. Dalším kritériem pro výběr je samozřejmě povrchová úprava. Můžeme zvolit hliníkové profily potažené fólií s imitací dřeva nebo s povrchovou úpravou eloxováním, které existuje v několika kovových odstínech. Tento povrch nabývá na větší a větší popularitě stejně jako profily z nerezové oceli. Přechodový profil už totiž neplní jen výše uvedené technické funkce, ale stává se i interiérovým doplňkem, který je schopen zatraktivnit váš domov.

Soklové

Potřebujete vyřešit ukončení podlahy u stěny? Pak jsou pro vás podlahové nebo také soklové lišty perfektním způsobem, jak dekorativně a čistě ukončit přechod mezi podlahou a stěnou. Tyto lišty chrání podlahu před vlhkostí a poškozením a kromě toho můžete za podlahovou soklovou lištou vést kabeláž. Pokud máte laminátovou podlahu, existují přímo originální lišty určené pro laminátové podlahy. Oblíbené varianty soklových lišt jsou bílé, voděoodolné, lišty pro PVC nebo vinylové podlahy. 

Přechodové

Řešíte přechod mezi dvěma podlahovými materiály? Pak vás zaujmou přechodové lišty sloužící k zakrytí dilatací nejen mezi výškově různými typy podlah, ale i různými typy materiálů. Přechodové lišty dodávají do interiérů eleganci, ale především bezpečnost při užívání. Nejpoužívanější materiál pro výrobu přechodových lišt je hliník s odolnou fólií, která je vysoce odolná proti oděru. Nejčastěji používané přechodové lišty jsou v provedení samolepicí nebo šroubovací.

Schodové

Chcete mít doma nebo v práci bezpečné schodiště? Hliníkové samolepící schodové hrany v eloxovaném nebo fóliovaném provedení pro krytí schodových hran a olemování podlahových konvertorů jsou vhodné pro bezpečné schodišťové stupně. Schodové lišty a hrany se vyrábějí a dodávají v nejrůznějších dekorech a barevných provedeních, aby doladění do interiéru bylo co nejjednodušší. Nechybí ani šroubovací lišty, lišty pro obložení schodů vinylem a kobercové tyče.  

Rohové

Ochranné rohy jsou určeny mimo jiné pro konečnou úpravu podlah, vnějších rohů stěn, které lze snadno poškodit, oken a parapetů, schodů nebo prahů. Vyrábějí se většinou z plastu a jsou vnitřní i vnější. Dalším materiálem může být nerez, tyto rohové lišty nerezové jsou vhodné do potravinářského průmyslu, bazénů a jakékoliv venkovní prostředí. Hliníkový rohový profil je používán především pro ochranu vnějších rohů obkladů a jako dekorativní ukončení již existujících povrchů.

Příslušenství

Samotné soklové lišty nestačí. Ke zdárné montáži, ale také povedené estetice, slouží příslušenství v podobě tvarovek, instalačních krytů a dalších.

Pomohl vám tento článek, jak si správně vybrat příslušenství k podlahám? Pokud ještě s něčím váháte obraťte se na naše specialisty a oni vám pomohou s výběrem podlahových lišt a interiérových profilů. Kontaktujte nás telefonicky: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz