Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

S bílou barvou v koupelně neuděláte chybu

Koupelna je místem, kde začínáme den a kam se na jeho konci uchýlíme k zasloužené chvilce odpočinku a regenerace. Jak na to, aby byla tím příjemným místem klidu, a na co myslet při jejím zařizování? Jedním z důležitých aspektů jsou barvy, které mohou ovlivnit to, jak se v místnosti cítíme. Nestárnoucí stálicí v koupelnovém interiéru je bílá. Proč se těší oblibě a jak ji kombinovat? 

Co symbolizuje bílá barva?

Již na první pohled symbolizuje čistotu, svěžest a lehkost, je stále oblíbená mezi designéry i širokou veřejností. Důvodem je hlavně její univerzálnost a nadčasovost.

Bílou barvu lze použít prakticky v jakémkoliv stylu a typu koupelny, a navíc se nemusíte bát, že by se vám rychle okoukala nebo vyšla z módy. Díky univerzálnosti se také dobře a jednoduše kombinuje s dalším vybavením. „Bílá je v koupelnovém interiéru stálicí a není divu. Právě její všestrannost a snadná kombinovatelnost z ní dělají perfektní volbu do každé koupelny.

Jak působí bílá barva v prostoru?

Bílá barva koupelnu rozhodně opticky zvětší a prozáří. Je tak vhodná i pro malé prostory. Pokud chcete podtrhnout styl koupelny, vsaďte na jeden výjimečný kus, který se stane dominantou celé místnosti. Příkladem může být bílé designové kulaté umyvadlo na desku.

Jak bílou kombinovat?

V případě menších prostor se obecně doporučuje držet se spíše světlejších barev. Nabízí se tak možnost barevného ladění interiéru tón v tónu, nebo můžete bílou zkombinovat s dalšími světlými barvami od béžové až po šedou. Pokud byste měli obavy, aby prostor nepůsobil příliš studeným dojmem, můžete obklady a dlažbu volit v teplejších odstínech. Zároveň vždy záleží na celkovém pojetí koupelny a designu vybavení. Například oblé hrany nebo tenké stěny v případě umyvadel dokážou prostor příjemně zútulnit.

Jak bílou koupelnu oživit?

Pokud chcete bílou koupelnu oživit, můžete přidat barevné doplňky. Pokud koupelnu teprve realizujete můžete experimentovat s barevnými obklady či dlažbou, mozaikou nebo stěrkami. V případě, že máte koupelnu již zařízenou a nechcete provádět další větší úpravy, lze koupelnu oživit nebo zútulnit vhodně zvolenými doplňky.

Držáky na ručníky, mýdlenky, ale i koupelnový textil nebo květiny jsou prvky, které koupelně dodají nový nádech. Navíc si s nimi můžete perfektně vyhrát a měnit je i dle sezóny.

Veškerý koupelnový sortiment, doplňky i obklady a dlažby seženete na našem e-shopu.
Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz