Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Sprcha do koupelny

Tekoucí proud vody jako pod vodopádem. Horká sprcha na zahřátí v zimním období a ledová sprcha na osvěžení v létě. Také se vám honí hlavou tyto představy?

Sprchování je odměnou po každém náročném dni, ať už je zima nebo léto. Někomu se může zdát, že je vlastně sprcha ten nejlepší vynález na světe. Proto její výběr nepodceňujte. Plánujete novou koupelnu a nevíte jakou sprchu vybrat? Nebo vám jednoduše stávající sprcha nevyhovuje a přejete si ji vyměnit? Přečtěte si celý náš článek, ať máte dostatek informací o možnostech v rámci sprch a sprchových systémů.

V první řadě si musíte uvědomit, co sháníte? Pokud se bavíme o výběru sprchy do koupelny, můžeme sprchy obecně rozdělit do jednotlivých kategorií níže:

Ruční sprchy
Sprchové systémy
Hlavové sprchy
Sprchové tyče a držáky
Sprchové hadice
Sprchové příslušenství

Nejdůležitějším kritériem při výběru sprchových setů a jednotlivých sprchových hlavic je jejich velikost a průtok. Ovlivňuje nejen spotřebu vody, ale také i požitek ze sprchování. Při nedostatečné regulaci vodního tlaku v hlavici, může docházet ke špatnému proudění vody.

Ruční sprcha
Ruční sprcha patří mezi nejběžnější typ.
Je velmi praktická, protože s ní lze manipulovat dle libosti a potřeb. Hodí se pro sprchování dospělých i dětí. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství hlavic ručních sprch s různými vlastnostmi a v různých tvarech. Vždy vybírejte ruční sprchy lehčí, protože v případě pádu způsobí menší poškození vany či sprchového koutu. Moderní sprchové hlavice nabízejí volbu různých programů, což může být masáž, perlička, mlha či úsporný průtok vody. Ruční sprchu je vhodné vybavit pevným či posuvným držákem, aby ji bylo možné v případě potřeby zafixovat a upevnit. Ruční sprchy jsou na výběr v mnoha designech a jsou cenově dostupné.

Sprchové systémy
Pokud zvolíte sprchové systémy nebo sety, máte vyhráno. Jedním výběrem si vše usnadníte a celý sprchový nebo vanový kout, bude působit krásně promyšleným a jednotným dojmem. Na výběr jsou nejrůznější varianty sprchových systémů. Celý sprchový sloup zahrnuje jak sprchovou hlavu ruční se sprchovou hadicí, tak hlavovou sprchu, sprchovou tyč, sprchovou baterii a držák na sprchu. U mnoha případů i termostatické baterie s vanovým výtokem nebo s odkládací plochou. Sprchové systémy jsou stále oblíbenějším produktem. Pokud si přejete něco výjimečného, doporučujeme sáhnout po černém matném systému, který obsahuje i bezpečný systém proti opaření. Kompletní sprchový systém je vhodný i do rodinných koupelen, díky němu si každý člen domácnosti vybere, co mu nejvíce vyhovuje.

Hlavová sprcha
Hlavové sprchy, ano to jsou ty sprchy, které se montují ke stropu a při sprchování přinášejí pocit padajícího deště. Hlavové sprchy můžeme rozdělit podle tvaru a velikosti. Nejčastěji jsou v nabídce ve čtvercovém tvaru nebo tvaru kulatém. Vždy vybírejte hlavovou sprchu, aby vám ladila k ostatním bateriím v koupelně. To znamená, že pokud v koupelně máte oblé tvary, baterie oblejší, rozhodně volte i kulatou hlavovou sprchu. Obráceně, pokud u vás v koupelně převládají moderní hranaté tvary, hranaté baterie, dejte přednost i čtvercové hlavové sprše. Pro dokonalý zážitek z hlavové sprchy je lepší volit hlavice o větším rozměru. Ideální rozměr hlavové sprchy je 200 mm – 300 mm a obvykle se umisťuje do výšky alespoň 2 m.

Sprchové tyče a držáky
Využívá váš sprchový kout více členů domácnosti? Pak jistě oceníte posuvné sprchové držáky na sprchových tyčích. Posunutím držáku si nastavíte pohodlnou výšku sprchy. Vybrat si můžete jak z oblých, kulatých, tak i hranatých provedení sprchových tyčí a držáků. Manipulace se sprchou je tak velmi jednoduchá. Jde o nezbytnou součást každého koupelnového příslušenství.

Sprchové hadice
Na našem e-shopu seženete velké množství sprchových hadic. Sprchové hadice jsou nejdůležitějším příslušenstvím pro sprchování. Sprchové hadice nabízíme ve dvou délkách, a to 150 cm nebo 200 cm dlouhé. Vybrat si můžete i z materiálů, ze kterého jsou sprchové hadice vyrobeny. Jde například o kovovou hadici s ochrannou vrstvou z odolného plastu. Kvalitní materiály zabraňují volnému protáčení sprchové růžice, a tím zabraňují překroucení hadice. Hadice jsou vhodné ke sprchovým, vanovým, podomítkovým i k termostatickým bateriím. Dobře zvolenou sprchovou hadicí zabráníte také poškrábání povrchu vany.

Sprchové příslušenství
Sprchové příslušenství zahrnuje nezbytné doplňky a příslušenství do koupelny ke sprchovému nebo vanovému koutu či k umyvadlu. Schází vám ve sprše hned po ruce mýdlo? Pak si vyberte a nechte nainstalovat do sprchového koutu i držák s mýdlenkou. Ve sprchovém příslušenství najdete i dávkovače na mýdlo, držáky s pohárkydržáky na ručníky, otočné držáky ručníkůpoličky, jednoháčky a dvojháčky atd. 

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem sprchy či sprchového systému, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)