Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Úsporné LED osvětlení pro Vaši domácnost

Používáte ve své domácnosti ještě klasické žárovky a starší světelné zdroje? Přemýšlíte nad změnou za nová a úspornější světla? Nebo pokud si právě zařizujete nový dům včetně světel a chcete něco moderního, kvalitního a úsporného, nabízí se využití LED osvětlení. Přečtěte si celý náš článek a dozvíte se jaké výhody mají LED svítidla oproti klasickým žárovkám a také mnoho dalších užitečných informací.

Podle čeho LED osvětlení vybrat:
Důležité je, do jakého prostoru budete chtít LED svítidla použít. Do každého prostoru se bude hodit jiný tvar, velikost, barva světla a bude potřeba různý typ uchycení. Také je potřeba zvolit LED osvětlení s takovým výkonem, který bude poskytovat dostatečné osvětlení vzhledem k velikosti a způsobu využití místnosti.

Výhody a nevýhody LED svítidel:
Bezesporu je první výhodu LED světel úspornost. Ta je zajištěna nízkou spotřebou elektrické energie. Z toho plyne i finanční úspora za elektrickou energii. Druhá výhoda LED osvětlení je dlouhá životnost. V porovnání s ostatními světelnými zdroji mají LED světla opravdu dlouhou životnost. Průměrná životnost je okolo 25 000 – 30 000 hodin provozu. To znamená, že při obvyklém svícení cca 5 hodin denně vám tak LED žárovky budou sloužit téměř 15 let. LED technologie patří také k ekologickým. Šetří životní prostředí a LED osvětlení neobsahuje rtuť a ani jiné nebezpečné látky. LED světla jsou odolná vůči vibracím, nárazům i chladnému prostředí. Nevyzařují do okolí ultrafialové ani infračervené záření. Mají nulový náběh. To v praxi znamená, že se rozsvítí ihned po zapnutí. LED osvětlení lze pohodlně zapínat a vypínat, jak je libo. Světelný zdroj se zapínáním a vypínáním neničí. Velkou výhodou LED moderních technologií je také široká nabídka různých stylů, tvarů, velikostí, funkcí a designu. V současné době jsou velkým trendem LED pásky, které se nechají zabudovat do jakékoliv místnosti i do kterékoliv části místnosti. LED páskem tak rozzáříte i koupelnu, kuchyni nebo třeba ložnici.

Má LED osvětlení nějaké nevýhody?
Mezi nevýhodu si můžeme zařadit vyšší pořizovací cenu, ale vzhledem k dlouhé životnosti a nízkým provozním nákladům LED svítidla je to spíše jen otázka času, kdy vám LED světlo naopak začne peníze šetřit.

Barevné spektrum LED světel:
Další výhodou je, že LED osvětlení má široké barevné spektrum. Vy si tak můžete vybrat barvu světla přesně podle vašich představ. Od studené bílé, přes denní neutrální bílou, až po teplou bílou barvu. Chladnější odstíny bílé se hodí více do prostředí průmyslových hal nebo třeba nemocničních zařízení a klinik. Do domácnosti je ideální zvolit denní bílou barvu. Do místností pro wellness a relax zase teplou bílou, která dokáže každý prostor příjemně zútulnit.

Blikají LED svítidla?
Osoby citlivější na vnímání světla mohou rychlé blikání u LED svítidel opravdu vnímat. Blikání nastává v okamžiku, kdy jsou v předřadníku použity nevhodné nebo nekvalitní součástky. Většina z nás však blikání LED zdrojů vůbec nevidí a tato technologie tak nadále zůstává tou nejlepší, jakou můžete v současné době k osvětlení pořídit.

Porovnání: Zářivka X LED zářivka
LED zářivky jsou praktičtější a výhodnější než klasické zářivky, i když pořizovací cena může být vyšší. Důležitým faktorem, proč vybrat právě LED zářivky, je nulový náběh LED zdroje, který umožňuje okamžité svícení. LED zářivkám také nevadí časté rozsvěcování a zhasínání. Jsou i ekologičtější, neobsahují rtuť, a tak nepatří k nebezpečnému odpadu. Mezi další přednosti LED zářivek oproti klasickým zářivkám patří dlouhá životnost, jak už samotného světelného zdroje, tak i světla, ve kterém je LED trubice umístěna. Proto neváhejte a výměnu zářivky za LED zdroj proveďte co nejdříve.

Zajímavosti o LED osvětlení
Kdy byla vytvořena první LED dioda? V roce 1962 americkým vědcem Nickem Holonyakem. Prakticky využívat se však LED diody začaly až na přelomu 80. a 90. let, kdy se objevily první žárovky, následně LED panely, LED zářivky a také reflektory.

Produkuje LED osvětlení UV záření? Ne. Díky tomu mnohem méně přitahuje, hlavně v létě, hmyz.

Víte, k čemu se dá využít modré LED světlo? Působí antibakteriálně, což se dá skvěle použít pro prodloužení životnosti potravin.

Přesvědčil Vás náš článek o tom, že nejlepší a nejúspornější variantou do Vaší nové domácnosti budou LED světla? Věříme, že ano.

Pokud budete potřebovat další informace k LED osvětlení, kontaktujte nás telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod).
Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte LED světla on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

 Naše tipy:

https://www.cecetka.cz/led-nastenne-svitidlo-luxera-belfa-62304-10w-700lm-3500k-ip21-45cm-chromove/

https://www.cecetka.cz/led-rgb-pasek-70102-31-p6-5m--barevny-dalkove-ovladani/

https://www.cecetka.cz/led-stropni-a-nastenny-panel-luxera-lenys-49025-12w-1020lm-4000k-ip44-14cm-kulaty-chromovy/