Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Moderní šedá koupelna

Design koupelny v šedé barvě je stále trendy. Mezi zákazníky je šedá koupelna oblíbená právě z důvodu toho, že se jen tak neokouká. Šedá je neutrální barvou, ať ve světlém, tmavém nebo třeba betonovém provedení. Láká Vás také moderní šedá, ale bojíte se, že tím bude interiér nudný? Poradíme Vám, jak si zařídit koupelnu, tak aby Vás bavila každý den po mnoho let.

Moderní šedá koupelna Vás nudit nebude! Odstíny šedé barvy se v poslední době používají v interiérech velmi často. Nejen, že je neutrální, ale také vyjadřuje eleganci a vznešenost. Pokud doplníte šedou barvu vhodnými koupelnovými prvky a doplňky, stane se dokonalým dílem. Výhodou šedé je také fakt, že ji lze kombinovat téměř se všemi ostatními barvami. Vypadá skvěle v malých i velkých prostorech, na podlaze na dlažbě i na zdi na obkladech. Šedá také navozuje pocit dokonalé organizace, promyšlenosti, praktičnosti, profesionality a jedinečnosti.

Světlý nebo tmavý odstín šedé?

Řiďte se velikostí Vaší koupelny! Pokud si lámete hlavu nad tím, jaký zvolit odstín, poradíme Vám. Rozhodujte se především podle velikosti Vaší koupelny. Pokud je Vaše koupelna menších rozměrů, bude vhodné vybírat ze světlých šedých obkladů a dlažeb. S tmavě šedou barvou se v malých koupelnách musí opatrně, jelikož prostor opticky zmenšují. Možná by na Vás v malé tmavě šedé koupelně pak padal pocit stísněnosti, a to nikdo nechce. Proto volte světlé odstíny šedé, šedo-bílé nebo třeba šedé se vzorem. Naopak pokud máte velkou a dostatečně prostornou koupelnu, vybírat můžete z celé škály odstínů šedé barvy.

Šedá a orientace koupelny

Na jak velkou plochu a v jaké míře použít šedou barvu? To úzce souvisí s tím, na jakou světovou stranu je Vaše koupelna orientována. Orientace na západní stranu přeje velkým plochám šedé v koupelně. Koupelna situována na jihovýchod naopak pro šedou vhodná není vůbec. Pokud je Vaše koupelna orientována na severozápad, je to ideální střed, kde šedá vynikne jako doplňková barva ve formě doplňků.

Doplňky do šedé koupelny

Pokud máte nebo budete mít ve své koupelně šedé obklady i dlažbu, je vhodné vybrat koupelnové doplňky v odlišné barvě. Můžete zvolit například mramor, černou, bílou, zlatou, chrom nebo sklo, ale vždy myslete na to, že v koupelně by se neměly objevovat více než 3 barvy. Více barev by působilo zbytečný chaos a Vy se přeci snažíte o moderní designovou koupelnu.

V současné době je velkým trendem kombinace šedé koupelny s černými koupelnovými doplňky. Více si můžete přečíst v našem článku: Černé koupelnové doplňky - ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)

Často se říká, že volbou doplňujících barev v šedé koupelně zrcadlíte svou osobnost. Pokud tedy zvolíte barvy výrazné sytě červenou, fialovou, oranžovou, ukazuje to na Vaši extravaganci a odvahu. Pokud si vyberete zemité tóny v podobě béžové, hnědé či smetanové, zrcadlí to Vaši vyrovnanost. Další zemité tóny v zeleném odstínu pak mohou vyjadřovat Vaši oblibu a dobrý vztah k přírodě. Pokud máte v plánu svou koupelnu vyzdobit pastelovými barvami růžovou, pudrovou nebo mentolovou může to poukazovat na Váš klidný a pohodový život. Zlatá barva, sklo i mramor naopak ukazují, že máte rádi originalitu a luxus.

Koupelnový nábytek

Nejvhodnější koupelnový nábytek k šedé je dřevo či nábytek v bílé barvě. Rozměry, tvary a design skříněk si musíte vybrat sami podle velikosti a stylu, do kterého koupelnu budete ladit.

Světla do šedé koupelny

Jak docílit toho, aby byla šedá koupelna atraktivní a navozovala příjemný pocit? Útulnou atmosféru jednoduše v koupelně vykouzlíte pomocí světel. Samozřejmostí je jedno centrální, hlavní světlo. Oblíbená jsou také podsvícená zrcadla, LED pásky v okolí umyvadla nebo pod umyvadlovou deskou, nasvícení sprchového koutu a vany. Esteticky hezky působí také závěsná světla umístěná vedle zrcadla. Nápadům se meze nekladou. Do koupelny doporučujeme volit odstín teplého bílého světla, který dodá pocit relaxace.