Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Sprchové kouty a dveře

Sprchování je samozřejmostí pro každého z nás. Na rozdíl od předchozích let se tento způsob hygieny přesunul z vany do sprchového koutu. Při dotazování našich zákazníku o tom víme své. Na ležení ve vaně prostě nezbývá moc času. Vanu mnoho lidí využívá pouze pro děti, které si v ní mohou hrát. Na každodenní očistu již většina volí sprchový kout. Je praktičtější a sprchování v něm mnohdy příjemnější. Kvalitní dveře u sprchového koutu zajistí čistotu okolních prostor při sprchování. Kdo z vás, by chtěl denně vytírat kolem vany vodu, od sprchování?

Připravili jsme pro vás pár rad, jak vybrat správný sprchový kout a dveře ke sprchovému koutu. Jaké zásady dodržovat při výběru sprchového koutu? Pokud si také raději odpočinete ve sprše, pod proudem tekoucí vody než při klasické koupeli ve vaně, čtěte dál. Na co si tedy dát pozor? Rozhodně prvním kritériem je vzhled sprchového koutu a typ jeho konstrukce. Ta může být i bezrámová. Pokud upřednostňujete odlehčený a čistý vzhled vaší koupelny. Bezrámová konstrukce bude tím pravým pro vás. Je složena jen z bezpečnostních skel a pantů, kterými jsou skla připevněna ke zdi. Druhou možností jsou půlrámové konstrukce, bez vnitřních profilů. Tyto konstrukce vám zajistí moderní koupelnu s dokonalou funkčností sprchového koutu. Pokud zvolíte posuvné dveře, ušetříte tím i místo v koupelně. Jako třetí a nejrozšířenější možností jsou sprchové kouty rámové. U těchto koutů jsou skla usazena do obvodové konstrukce. Tyto konstrukce jsou velmi odolné proti neopatrnému a nešetrnému zacházení.

Druhým kritériem při výběru je váš dostupný a možný prostor, kde bude sprchový kout umístěn. Jaký bude tvar a velikost sprchovacího prostoru? Na výběr máte z možností čtvercových, obdélníkových nebo kruhových sprchových koutů. Velikosti se meze nekladou, standardně jsou sprchové kouty ale vyráběny v rozměrech 60 cm až po 120 cm. Můžete také využít pouze sprchové dveře v kombinaci s pevnou stěnou. V tomto případě nebudete limitováni rozměry. Pokud budete znát tvar vašeho sprchového koutu a rozměry, zbyde vám vybrat ještě sprchová vanička. Sprchovou vaničku si můžete vybrat akrylátovou nebo z litého mramoru. Pokud plánujete mít váš sprchový kout vydlážděný, a to bez sprchových vaniček, budete vybírat odtokový žlab či rošt. Rozhodně vybírejte pečlivě, i odtokový žlab dodává sprchovému koutu ten správný design.

Dostáváme se ke třetímu kritériu při výběru sprchového koutu a tím je těsnost. Míra těsnosti sprchového koutu je dána především typem konstrukčního řešení. Vsaďte na prověřená řešení od výrobce s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru. Nechte si poradit od našich kolegů na prodejně v Českých Budějovicích www.cecetka.cz.

Čtvrtým bodem je materiál, plast nebo sklo? Co zvolit? Všechny otevírací systémy sprchových dveří lze pořídit v plastu i ve skle, největší rozdíl tvoří zejména pořizovací cena. Plast je levnější a neváže na sebe vodní kámen. Bývá výhodný pro snadnější údržbu. Sklo proti tomu budí luxusnější dojem. Usazování vodního kamene lze řešit správnými čistícími prostředky. Při výběru skla je třeba dát pozor na jeho kvalitu. Vhodné je bezpečnostní kalené sklo, zvlášť u takzvaných bezrámových konstrukcí sprchových koutů a dveří.

Pátým kritériem při výběru sprchového koutu je náročnost na okolí a prostor v okolí sprchového koutu. Dbejte na to, aby se vám sprchový kout používal pohodlně. Důležitý z hlediska místa je způsob otevírání dveří sprchového koutu a vhodném umístění vstupu. Místo ušetří dveře posuvné nebo zlamovací s otevíráním dovnitř. Více, se dozvíte níž v našem článku.

Šestý bod, poslední, jsou sprchové dveře a způsob jejich otevírání. Dostatek prostoru kolem sprchového koutu, který má dvířka na klasické otevírání je nezbytný. Jaké typy dveří na trhu najdete? Jak chytře vyřešit sprchový kout v malém prostoru? Otočné „pivotové“ sprchové dveře mají jednoduchý systém otevírání. Dveře se otevírají z větší části do prostoru. Jsou velmi oblíbenou a elegantní volbou. Jedná se o dveře zavěšené na otočných pantech. Existuje mnoho variant a typů, ze kterých si vybere snad každý. Může to být i pro vás to správné řešení. Zalamovací sprchové dveře jsou známou variantou. Dříve byly na trhu pouze jednoduché plastové sprchové kouty. Dnes už je to mu ale jinak. V dnešní době jsou nadčasově vyladěné, jsou designové a mezi zákazníky velmi oblíbené. I vy si můžete pořídit sprchový kout se zalamovacími dveřmi do vaší koupelny: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/. Předností zalamovacích dveří je malá náročnost na prostor, snadno se složí do rohu sprchy, kde nepřekáží a zabírají minimum místa. Posuvné sprchové dveře nezasahují do prostoru koupelny. Díky tomu vám ušetří místo. Navíc umožňují stékání vody do sprchovacího prostoru bez úniku mimo sprchový kout.

Pokud už máte jasno, jaké sprchové dveře a sprchový kout si přejete, zaměřte se na kvalitu. Nepodceňujte ani použité materiály u jednotlivých součástí dveří. Myslete na to, že každodenní styk s vodou a vlhkostí nese nepříjemné následky v podobě vodního kamene, náchylnosti k tvorbě plísní a zkrácené životnosti některých materiálů. Doporučujeme vám volit sprchové kouty a dveře od nás. Vybírejte na: https://www.cecetka.cz/sprchove-kouty-a-dvere/

Pokud potřebujete poradit, sjednejte si schůzku na našem showroomu v Českých Budějovicích přes odkaz zde: https://www.cecetka.cz/ nebo nás kontaktujte telefonicky na Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz