Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Trendy koupelny na rok 2022

Čeká Vás rekonstrukce nebo plánování a zařizování nové koupelny? Docházejí Vám nápady? Jako inspirace Vám mohou posloužit trendy, které Vám přinášíme právě v tomto článku.

Známe nejnovější barvy a styly, které letos ovládnou české koupelny. Aby byla koupelna moderní a cítili jste se v ní dobře, nemusí vypadat jako z časopisu a následovat všechny rady odborníků. Trendy jsou hlavně od toho, aby Vám představily různé možnosti a ukázaly nové nápady. Po více jak roce velkých změn, během kterého jsme trávili více času v domácnosti, se snažíme přijít na nový životní styl, který je prospěšný jak pro nás, tak pro přírodu. Pryč jsou také doby, kdy byla koupelna pouze funkčním místem očisty. V roce 2022 je koupelna vnímána jako oáza klidu a potěší všechny milovníky vzdušných barev, ale i odvážnější kreativce.

Jaké jsou nejnovější trendy pro rok 2022 ve světě koupelen?

Barvy v koupelně

Pro rok 2022 se stala barvou roku barva VERY PERI. Tato odvážná barva v sobě spojuje kvality modrých tónů s fialovočervenými podtóny. Představuje sebevědomí, zvídavost, temperament, harmonii, kreativitu, ale také nesmělost. Tato barva v rozhodně rozzáří obyčejnou šeď v koupelně.

V roce 2022 nebudete vedle ani se světle modrou barvou, která koupelnovému interiéru přinese závan čerstvého vzduchu. Modrá barva se obecně hodí do koupelny skvěle, protože uklidňuje a představuje relaxaci a únik od reality. S modrou barvou je také většinou spojen pohled na moře, pocit volnosti a pohody.

Nesmíme také zapomenou na barvu zelenou, která je úzce spjatá s přírodou. Tak jako najdete v každém luxusním wellness zelenou uklidňující barvu, tak i v koupelně bude v roce 2022 žhavým hitem. V harmonii s přírodou, na vlně klidu. To charakterizuje zelenou barvu od světlých tónů až po tóny smaragdově zelené. Zelená barva se v koupelně může ukázat i v dekoraci rostlin nebo tvarů listů a květů.

Styl koupelny

Na prvním místě zůstal styl bílé nebo šedé a světlé koupelny doplněn o dekorace a koupelnové doplňky v různých barvách. Zářivá bílá koupelna s čistým designem působí vždy elegantně a luxusně.

Druhé místo vyhrává koupelna s mramorovým vzorem. Opět se jedná o elegantní řešení, které působí luxusním a čistým dojmem. Mramor v koupelně je nadčasovou klasikou. Mramor navíc dokonale působí i ve spojení se zlatými doplňky nebo s přírodními i dřevěnými doplňky.

Dále budou v kurzu stále oblíbené industriální koupelny, které jsou vhodnou variantou v případě, kdy je v tomto duchu laděn i celý byt či dům. A nesmíme zapomenout ani na hit roku 2022, kterým jsou vytapetované koupelny. Tapet je široký výběr a díky nim může Vaše koupelna získat jedinečný styl. Tapety jsou vhodné i pro malé koupelny, protože dodají malým koupelnám originální vzhled a mohou je opticky zvětšovat. 

Chytré moderní technologie v koupelně

Stále více rodin si domů pořizuje chytrou domácnost. Možná i Vy tyto vychytávky oceníte. V současné době je nabídka velká a také různorodá. Co vše si můžete do chytré koupelny pořídit? My doporučujeme pohybový senzor na rozsvícení světla v koupelně, možnost hudby v koupelně díky reproduktorům, inteligentní detektor na únik vody, elektronické bidety s možností připojení k telefonu, vodovodní baterie s LED displejem, který ukazuje teplotu vody nebo třeba chytrou toaletu s dálkovým ovládáním.

Typ umyvadla

V posledních letech jsou stále oblíbenější umyvadla na desku. V letošním roce tomu nebude jinak. Na design umyvadel se bude zaměřovat stále větší pozornost. Oblíbená jsou právě umyvadla na desku, protože vypadají čistě a elegantně. Navíc je můžete nakombinovat s designovou baterií. Umyvadlo na desku Vám navíc ušetří místo, zajistí prostor na odkládání věcí, je praktické, funkční a místnosti dodá šmrnc.

Vana a sprcha

Loňský rok vládly jednoznačně volně stojící vany, ale rok 2022 přináší spíše trend sprch a sprchových koutů. Většina domácností preferuje velké sprchové kouty se zástěnami typu walk-in. Prosklené sprchové kouty působí elegantně, zvětšují prostor a ničím neruší dojem z luxusní koupelny. Sprchové kouty walk-in jsou navíc bezbariérové, takže i praktické a bezpečné.

Veškerý koupelnový sortiment, obklady a dlažby, vodovodní baterie, sprchy, umyvadla, vany i toalety a bidety, seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o. V případě potřeb nás neváhejte kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 (Po – Pá 9 – 18 hod.). Nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz