Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Trendy kuchyní pro rok 2020

Jaké trendy budou letos ovládat kuchyňský svět? Pokud si plánujete pořídit novou kuchyni, přichystali jsme pro Vás pár inspirativních trendů kuchyní pro rok 2020. Dejte kuchyni nový kabát! Pořiďte si novou kuchyňskou linku i jídelní kout. Ve spolupráci s bytovými designery a předními architekty jsme si pro vás připravili zajímavý článek na téma trendů kuchyní pro rok 2020. Jaký design, barvy a materiály letos frčí?

Designovým prvkem a materiálem číslo jedna se pro rok 2020 stává dřevo. Již několik let zpět, a také i pro tento rok, se architekti shodli, že přírodní dřevěné dekory stále letí. Jak kuchyňské linky, skříňky tak i pracovní plochy a jídelní stoly vypadají nejlépe v imitaci dubu a teplých hnědých odstínech dřeva. Dřevo je estetický i funkční materiál, který dýchá a výborně se hodí ke všem dalším interiérovým doplňkům. Dřevěné kuchyně jsou kvalitní, odolné a jedinečné. Dřevo, to je „jednoduchost nade vše". Dřevo je materiál od přírody zdobený svou vlastní texturou. Výhodou jednoduché kuchyně je to, že nechá vyniknout samotný vzhled dřeva a neokouká se.

Na druhé příčce se umístil kámen. Kombinace dřeva s kamenem je hitem roku 2020. Jak se vyhnout stereotypu v kuchyni? Chce to dominantní prvek! Nejnovější trendy z celého světa poukazují na inovaci ve formě kamene. Co vše lze mít v kuchyni z kamene? Pořiďte si třeba pracovní kuchyňskou desku, velkoformátové interiérové obklady či dlažbu, nebo zcela unikátní výtvor z kamene, který nikdo jiný nemá. Co třeba jídelní stůl z kamene? Kámen se stává stále populárnějším.

Kromě přírodních materiálů byste do kuchyně měli volit spíše neutrální barvy. Na třetím místě vyhrály pro rok 2020 barvy bílá, šedá a antracitová. V těchto barvách můžete nakoupit jak skříně a úchyty, tak například vymalovat kuchyňské stěny nebo si v nich pořídit dekorace. Bílá barva je vhodná i do menších kuchyní, protože opticky zvětšuje prostor. Vytváří krásný, čistý a elegantní design.

V neposlední řadě nezapomeňte ani na květiny a trochu zeleně. Ty jsou jedním z hlavních dekoračních trendů letošního roku.