Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Typy podlahy do chodby – Inspirace

Stále přemýšlíte, kterou podlahu si vybrat do chodby? Lámete si hlavu, jakou podlahu si nechat položit v předsíni, zádveří či ve vstupní hale? Jaká podlaha je pro tyto prostory nejlepší? Je lepší dlažba, vinyl, laminát nebo marmoleum?

Ještě před několika lety by byla odpověď jasná: „volte dlažbu.“ Dnes už máme ale možností mnohem více. Podlaha v chodbě, předsíni, zádveří i ve vstupní hale může být klidně z odolného lamina, vinylu, dřeva, marmolea nebo betonu. Která je nejlepší? Dozvíte se v našem článku.

Jaká by podlaha v chodbě ideálně měla být? Co vše by měla splňovat? Rozhodně by měla být odolná vůči vodě, vlhku a špíně, měla by být dobře udržovatelná a snadno čistitelná, hladká, ale zároveň neklouzavá a bezpečná, její design by se vám měl líbit, měla by být příjemná jak pro chůzi v obuvi, tak pro chůzi bez bot. Podlaha by také měla být pocitově teplá a navozovat příjemní dojem při vstupu do domu či bytu.

Dlažba
Tradiční klasikou mezi krytinami vhodnými pro podlahu do chodby je určitě keramická dlažba. Má mnoho výhod, z nichž ta největší je odolnost proti vodě, vlhku a jednoduchá údržba v náročných podmínkách. Tím je myšleno střídání počasí během celého roku a nošení nečistot, sněhu, kamínků a bláta na podlahu domů. Dlažba je vhodná i pro podlahové vytápění, ale trvá déle, než začne hřát. Barev, odstínů a vzorů dlažby je na výběr nepřeberné množství, vybere si tedy každý. Mezi nevýhody patří její vyšší hmotnost, náročnější pokládka a na někoho může působit studeně a moc sterilně. Jde však o podlahovou krytinu na celý život. Dlažbu jen tak něčím nezničíte.

Dřevo
Pokud plánujete do celého domu či bytu pokládku pravé dřevěné podlahy, potěšíme vás, určitě ji můžete mít i na chodbě. Vyberte si ale dřevo, které je opravdu odolné a tvrdé. Dřevo má mnoho výhod, jde o přírodní materiál, působí teplým dojmem, je hezké na pohled i na dotek. Dřevo je také příjemné pro chůzi. Negativ má ale také hodně. Nehodí se na podlahové vytápění, protože je dobrým izolantem. Je finančně nákladnější oproti jiným podlahovým krytinám. Dřevo si žádá pravidelnou údržbu leštěním či voskováním. Dřevo není vhodné do extrémně vlhkých prostor, takže i čištění se musí vyhýbat vodě a je lepší provádět údržbu nasucho. Pokládka dřevěné podlahy je náročná na přípravu.

Vinylová podlaha
Vinylová podlaha do předsíně i chodby je oblíbenou variantou, protože nabízí velký výběr dekorů, designů a barev za příznivou cenu. Pokládka vinylové podlahy je snadná, tak jako její údržba. Je vhodná i pro podlahové vytápění. Vinylová podlaha je příjemná na dotek i pro chůzi. Je kvalitnější a odolnější než PVC podlahy. Nabízí moderní vzhled v podobách přírodního dřeva, takže ji od pravé dřevěné podlahy skoro nerozeznáte. V nabídce je vinylová podlaha i například v imitaci kamene, betonu či mramoru. Vinylová podlaha dobře tlumí kročejový hluk při chůzi. Vinylová podlaha je vhodná i pro alergiky.

 

Laminátová podlaha
Stejně jako dřevo je na podlahu v předsíni za určitých okolností vhodný i laminát. Ty obyčejné typy se do prostor náročných na úklid a trpících zvýšenou vlhkostí úplně nehodí, ale laminátové podlahy se už vyrábí i v úpravě, která má zvýšenou odolnost proti vlhkosti a lze ji tak využít i v chodbě. Výhodou laminátové podlahy je velká nabídka dekorů, imitací a vzhledů, podlaha se rychle a jednoduše pokládá, a i tak dobře udržuje. Podlaha je vhodná pro podlahové vytápění. Dobrý poměr kvality a ceny. Nevýhodou laminátové podlahy je, že je studená při chůzi naboso a při pádu těžkého předmětu hrozí poškození podlahy. Pro opravu pak nezbývá nic jiného, než ji rozebrat, vyměnit poškozený díl a opět naskládat zpět.

 

Marmoleum
Marmoleum neboli přírodní linoleum. Je vhodné na chodbu? Odpověď zni, ano je. Na první pohled vypadá podobně jako lino, ale jde o přírodní materiál, který je vhodný pro použití do chodby nalepit k podlaze. Marmoleum je vhodné pro alergiky a astmatiky, má dlouhou dobu životnosti, jedinečné barevné dekory a je příjemné a teplé na dotek. Pro podlahové topení je marmoleum vhodné. Nevýhodou marmolea může být vyšší pořizovací cena a také to, že hůř snáší vlhko. Vodu či vlhkost by do sebe marmoleum mohlo nasáknout a mohlo být způsobit nepříjemný pach v prostoru. Do menších prostor, jako je zádveří ho však použít rozhodně můžete.

Beton
Lité podlahy i beton se určitě hodí do moderních interiérů a na chodbu. Beton však působí chladně a je tvrdý. Při realizaci betonové podlahy zvažte podlahové vytápění. S podlahovým vytápěním nebude podlaha v domě tak studená. Betonová litá podlaha je velice odolná a snadná na údržbu.

Pomohl Vám náš článek při rozhodování, jakou podlahu si necháte instalovat do chodby či zádveří? Pokud stále ještě nevíte, neváhejte nás kontaktovat telefonicky na Tel.: +420 724 535 046 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz

Neváhejte a objednejte u nás vinylovou, laminátovou či jinou podlahu on-line z pohodlí Vašeho domova.
ČEČETKA s.r.o. (cecetka.cz)