Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Vinylová podlaha dekor betonu

Proč je šedá vinylová podlaha tou nejlepší volbou pro Váš interiér? Láká Vás moderní design betonových podlah? V dnešním článku se zaměříme právě na to, proč je vzhled vinylových podlah s betonovým dekorem, tím nejlepším základem pro Vaši novou podlahu. Pokud se aktuálně chystáte na realizaci podlahy ve Vašem novém rodinném domě nebo rekonstruujete Váš byt a plánujete výběr nové podlahy, přečtěte si náš článek až do konce. Dozvíte se nejen výhody vinylových podlah v dekoru šedé barvy a betonu, ale také další zajímavosti, rady a tipy.

Vinylová betonová podlaha nebo také, obecně řečeno, vinylová podlaha v šedé barvě je trendem posledních let. Elegantní a nevšední podlaha v různých odstínech šedé barvy má oporu jak v rustikálním stylu, tak ve skandinávském stylu i ve velmi oblíbeném průmyslovém stylu domácnostní. Ke všem zmíněným stylům interiérů betonové a šedé odstíny podlahy jednoznačně a neodmyslitelně patří. Šedé a betonové podlahy jsou výrazným prvkem celého domova. Na první pohled se tyto podlahy mohou zdát někomu až příliš chladné, ale skutečnost je taková, že betonové vinylové podlahy jsou příjemné a stylové s autentickým, originálním vzhledem. Podlahy zaujmou svým dekorem každého a neutrální odstíny nijak a ničím nenaruší interiér. Podlahy v odstínech šedé barvy se staly, mezi zákazníky, tou nejoblíbenější variantou pro podlahu v inteiréru. Vinylové podlahy se vzhledem betonu, navíc vynikají skvělými vlastnostmi, snadným použitím i snadnou údržbou. Zajímají Vás výhody betonových podlah? Čtěte dál.

Obecné výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou krytinou nové generace, které svými vlastnosmi jednoduše předčí všechny ostatní podlahy. Díky své skladbě, technologii výroby, snadné pokládce, příznivé ceně, vysoké odolnosti jak vůči vodě, vlhkosti a poškození při běžné i větší zátěži, si zachovávají stále povrch bez porušení a škrábanců. Jsou velmi příjemné na chůzi i dotek a tlumí hluk. Vinylové podlahy jsou tichou, teplou, kvalitní a zdravou podlahou pro Váš domov. Jsou také vhodné pro podlahové vytápění. Jsou vhodné pro děti, seniory, ale i pro domácí mazlíčky. Vinylové podlahy jsou pružné, čímž šetří klouby a tlumí nárazy při pádech či hrách. Výhodou je i nepřeberné množství dekorů, ve kterých je seženete. Jsou snadno čistitelné, tedy s jednoduchou údržbou a mají dlouhou životnost.

Výhody vinylových podlah v dekoru betonu

1) Minimalistický vzhled podlahy v imitaci betonu dodává moderním interiérům šmrnc a eleganci. Výběr konkrétní barvy je zcela na Vás a na Vaší představě.
2) Kombinace betonu a vinylu vytváří spojení úžasné atmosféry, která se doplňuje. Beton vnáší jednoduchost a pevnost, vinyl zase pocit tepla a měkkosti.
3) Vinylové betonové a šedé podlahy mají svou výhodu i v tom, že mohou imitovat struktu dřeva a tím je podlaha jedinečná.
4) Špičkové výrobní technologie zajišťují realistický design podlahy.

Jaké mohou být nevýhody?

Na někoho, jak jsme již zmiňovali, může betonová či šedá podlaha působit chladně a tvrdě. Ovšem kladů mají vinylové podlahy v šedých odstínech o mnoho více.

Barevná rovnováha interiéru

Není žádným tajemstvím, že šedá barva je favoritkou moderních domácností. Aktuální královna neutrálních barev může na podlaze vyniknout jak v dekoru šedého dřeva, prken, parket, vzorů, tak i v dekoru betonu či dlaždic. Šedá vinylová podlaha je nejlepším základem pro živější barevná schémata, protože udržuje rovnováhu. Ve světlých odstínech působí podlaha svěže a lehce, snadno k ní vyberete nábytek, vybavení domácnosti a dekorace. Naopak tmavé vinylové podlahy jsou dominantou a je nezbytné, aby byly vyváženy světlými stěnami. U dekoru šedého či betonového dřeva dosáhnete v obou případech elegantního stylu. Šedé odstíny mají také výhodu, že nenamáhají oči a nepůsobí rušivě. Světlou i tmavou šedou zbožňují především vyznavači minimalismu. Její kouzlo spočívá v proporcích zastoupení dalších barev ve vašem inteiréru. Šedá barva v domácnosti neznamená průměrnost a nenápadnost! Na neutrální podlaze se dá rozehrát pestrá hra nábytku, koberečků, doplňků a jiného vybavení. Ke světle šedé podlaze se hodí zvolit tmavší nábytek a je vhodná i do tmavých místností, naopak k tmavě šedé podlaze je lepší volbou světlý nábytek a může být použita i do světlých místností.

Hra barev

S jakými barvami se šedé či betonové vinylové podlahy dobře kombinují? Jak rozbít šedý interiér? Možností je mnoho. Šedou můžete rozzářit například nějakou zajímavou barevnou výmalbou stěn v jednotlivých pokojích. Šedá barva se také velmi dobře kombinuje s neutrálními barvami, jako je bílá, hnědá a černá barva. Aktivně budou v kombinaci s šedou podlahou v domácnosti působit doplňky či nábytek v barvě červené, oranžové či žluté. Dodají do interiéru pocit tepla. Naopak chladnější a studenější interiér vytvoříte šedou podlahou v kombinaci s doplňkami ve světle modré, zelené a fialové barvě.

Do jakých místností je šedá podlaha vhodná?

Betonový design a šedá barva navozuje ticho, klid a pohodu. Je tedy dobrou volbou pro použití v celé domácnosti. Především do vstupní haly, chodby, obývacího pokoje, kuchyně, dětských pokojů, ložnice i do technických místností.

Naše tipy na kvalitní vinylové podlahy v imitaci betonu:

https://www.cecetka.cz/design-stone-sabbia-9970-vinylova-podlaha/ 

https://www.cecetka.cz/corrie-41615-fonteyn-sedohneda-kamenna-vinylova-podlaha-914-4-x-914-4-mm/

https://www.cecetka.cz/design-stone-industrie-concrete-cream-9977-vinylova-podlaha/

 

Vinylovou podlahu si můžete jednoduše vybrat na našem e-shopu: https://www.cecetka.cz/ v kategorii vinylových podlah: https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ Pokud budete s čímkoliv potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na e-mail na: obchod@cecetka.cz