Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Vinylová podlaha dekor dřeva

Máte představu, že Vaše domácnost musí být útulná, s příjemnou atmosférou a navozovat pocit tepla a pohody? Jste Vy i Vaše rodina příznivci přírodních materiálů? Pokud právě začínáte s rekonstrukcí podlahy ve Vašem bytě či domě nebo máte postavený nový rodinný dům a vybíráte zrovna vhodnou podlahu, přečtěte si celý náš článek o vinylových podlahách v dekoru dřeva.

Poznáte, že se nejedná o dřevo?
Jsou místnosti, ve kterých by se Vám asi podlaha z pravého masivního dřeva líbila, ale z nejrůznějších důvodů ji tam zkrátka nemůžete nechat položit? Nebudeme si nalhávat, že masivní dřevěná podlaha je levnou záležitostí. Podlaha z pravého dřeva, položena v celém interiéru Vašeho domu, vyjde na pěkný finanční obnos. Navíc dřevěná podlaha není až tak vhodná na podlahové topení, protože dřevo v průběhu let pracuje a praská. Vhod tedy přichází jiný a cenově dostupnější mateirál, jako je vinyl. Vinylová podlaha nabízí příznivější ceny a velké množství dekorů imitující dřevo. Podoba vinylové podlahy a pravé dřevěné podlahy je tak věrná, že na první pohled zpravidla ani nepoznáte, po jakém materiálu chodíte. Vinylová podlaha je krásná a odolná.

Co je vinylová podlaha?
Vinyl je zkratka slova polyvinylchlorid, tedy PVC a zahrnuje všechny podlahoviny vyrobené z etylenu, chloru a změkčovadel. V současné době se názvem vinyl chápou zejména samostatné heterogenní PVC dílce, které se lepí k podkladu jeden vedle druhého, ale navzájem už se nijak nespojují. Lze je rozdělit na heterogenní a homogenní.

Heterogenní podlahy se označují jako neměkčené PVC a jsou lepené či plovoucí se zámkem. Jsou vysoce odolné a se snadnou údržbou.
Homogenní podlahy se vyznačují stejnou strukturou a provedením v celé své vrstvě, prodávají se většinou v rolích a jsou označované jako měkčené PVC podlahy.

Druhy vinylových podlah?
V dílcích lepená - náš tip: https://www.cecetka.cz/amsterdamloft-svetle-hneda-drevena-vinylova-podlaha-1505-x-235-mm/
V dílcích se zámkem Click - tipem pro Vás: https://www.cecetka.cz/borovice-dream-light-dlc00105-bila-vinylova-podlaha-1212-x-187-mm/
V dílcích se zámkem na HDF desce - doporučujeme: https://www.cecetka.cz/dub-comfort-mellow-1520-x-230-mm-vinylova-podlaha/

Kam všude se vinylové podlahy v imitaci dřeva hodí?
Jelikož jsou vinylové podlahy příjemné na došlap, měkké a teplé jsou vhodné pro použití v celé Vaší domácnosti. Snesou velkou zátěž a jsou odolné, proto je můžete využít jak ve vstupních prostorech, halách, chodbách, ale skvěle se hodí i do obývacího pokoje, kuchyně, ložnice a dětských pokojů. Větší komfort získáte instalací podlahového topení, které si s vinylovou podlahou velmi dobře rozumí. Kromě domácností se vyinylové podlahy hodí i do prostor, jako jsou kanceláře, obchody, hotely, veřejné budovy nebo i průmyslové prostory.

Vinylová podlaha v dřevěném designu
Vinylové podlahy s dekorem dřeva se objevují jak v klasických tak i v moderních interiérech. Působí útulným dojmem a vyvolávají pocit domáckého prostředí. Výrobci vinylových podlah si dávají záležet, aby vinyl věrně napodoboval strukturu dřeva. Povrch je dokonalý nejen v barvě dřeva, odstínech, ale napodobuje také strukturu, drobné rýhování, umístění suků a prasklin dřeva.

Naše tipy na vinylové podlahy s dekorem dřeva:

1) Moderní a kvalitní vinylová podlaha v designu dřeva s matným povrchem a přirozenou strukturou dřeva.

https://www.cecetka.cz/borovice-sibirska-sedohneda-drevena-vinylova-podlaha-1212-x-185-mm/

 2) Elastická a trendy vinylová podlaha v dekoru dřeva ve tmavém odstínu s matným povrchem a výraznou strukturou dřeva.

https://www.cecetka.cz/niagara-1219-2-x-228-6-mm-kahrs-vinylova-podlaha-0-55-mm/

Důvody proč si vybrat vinylovou podlahu, která vypadá jako dřevěná?
Díky ochranné vrstvě je velmi odolná proti opotřebení a vhodná i pro velké rodiny s dětmi nebo rodiny s domácími mazlíčky.
I když podlaha vypadá jako tvrdá, je velmi příjemná a měkká při chůzi i naboso.
Propracované dekory 100% simulují podobu dřeva.
Použité materiály vinylových podlah dobře tlumí hluk v místnosti.
Vybrat si můžete i vyšší řady vinylových podlah, které odolávají vlhkosti a snadno se udržují.
Vinylové podlahy jsou vhodné na podlahové vytápění, což u masivní dřevěné podlahy vhodné není, jelikož je tepelným izolantem.
Hodí se do domácností i pro vysoce zatěžované komerční prostory.

Vinylovou podlahu v dekoru dřeva si můžete jednoduše vybrat a objednat na našem e-shopu: https://www.cecetka.cz/ v kategorii vinylových podlah: https://www.cecetka.cz/vinylove-podlahy/ Pokud budete s čímkoliv potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište na e-mail na: obchod@cecetka.cz