Využijte dodatečné slevy 2 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Laminátové podlahy České Budějovice

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte laminátovou podlahu?

Laminátové podlahy jsou vhodné do namáhaných interiérů. Patří mezi nejčastěji pokládané typy podlahových krytin. Jedním z důvodů je skvělý poměr kvality a ceny. Do jakých prostor se laminátová plovoucí podlaha hodí? Na co si dát pozor při jejím používání a údržbě? Zjistěte, jaké má „laminát“ výhody, ale také nevýhody. První vyrobené laminátové podlahy nebyly až tak moc hezké. Technologie výroby se ale posunula, a dnes již laminátové podlahy od těch pravých dřevěných téměř nerozeznáte. Na výběr máte k dispozici velice pěkné dekory s imitací dřeva i jiných materiálů. Laminátové podlahy mohou mít také protiskluznou úpravu.

Jaké jsou výhody laminátových podlah?

Laminátové podlahy nabízejí spoustu příjemných kladů. Velký výběr dekorů, barev a vzorů je jedním z nich. Od tradičních až po exotické dřeviny. Svůj oblíbený typ najde opravdu každý. Současné laminátové podlahy mohou mít dekor dřeva, a to i včetně struktury a suků. Možná se vám ale víc zalíbí dekor kamenné dlažby, který jako kamenná podlaha opravdu vypadá. Můžete si vybrat i protiskluzný povrch laminátové podlahy. Díky tomu, že mají zámkový mechanismus se laminátové podlahy nemusí lepit. Pokládají se na rovný, suchý a pevný podklad. Velkým plusem je také to, že jsou vhodné v kombinaci s podlahovým topením. Podlaha z lamina není příliš silná a dobře vede teplo. Dobře se proto hodí na teplovodní i elektrické podlahové vytápění. Velkou výhodou laminátové plovoucí podlahy je dobrý poměr kvality a ceny, jak jsme již zmiňovali v úvodu tohoto článku. Lamino patří k levnějším typům podlah, přitom může vypadat podobně jako třeba vinylová nebo dřevěná podlaha. Pokud budete laminátovou podlahu užívat šetrně, vydrží vám dlouhé roky. Výhodou laminátové podlahy je, že má oproti přírodním materiálům i po letech stále stejnou barvu, odolává skvrnám a oděru. Věděli jste, že je laminátová podlaha antialergická a antistatická? Lamino je díky svému složení vhodné i pro alergiky. Jedná se o umělý materiál, který v sobě nedrží prach a nečistoty jako například koberec. Údržba podlahy je velmi jednoduchá. Laminátovou plovoucí podlahu stačí zamést nebo vysát vysavačem. A máte hotovo. Dobře na ní bude pracovat i robotický automatický vysavač. Pro mokrou variantu údržby se doporučuje mop řádně vyždímat, aby se do podlahy nezanášelo příliš mnoho vlhkosti.

Existují vůbec nějaké nevýhody laminátových podlah?

I u laminátových podlah najdeme negativa. Jedním z nich je tvrdost. Laminátové podlahy jsou studenější a tvrdší než dřevo, vinyl či koberec. Bývají také hlučnější, což můžete zčásti eliminovat pokládkou na vhodnou odhlučňovací podložku. Lamino je sice docela odolné, ale když vám na podlahu spadne něco těžkého, může to míst následek. Laminátovou podlahu není možné obrousit a znovu natřít. V případě havárie tak musíte podlahu rozebrat a poškozený celý díl vyměnit.

Laminátovou podlahu si vyberte zde: https://www.cecetka.cz/laminatove-podlahy/

Nabízíme největší výběr podlah na jihu Čech! Nebo si sjednejte schůzku přes náš web: https://www.cecetka.cz/ a navštivte náš showroom v Českých Budějovicích. Naši odborníci na pobočce Vám s výběrem laminátové podlahy jistě dobře poradí. Případně nás kontaktujte: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod). Nebo napište mail na: obchod@cecetka.cz