Využijte dodatečné slevy 10 % na veškerý sortiment značky RAVAK! V objednávce stačí vložit kód ,,KOUPELNA,, a sleva je Vaše. Platí pouze tento týden.

Vychytávky do koupelny

Při zařizování nebo rekonstrukci koupelny je třeba myslet jak na praktické věci, tak i na to, aby v ní byli spokojeni všichni členové rodiny. Nezáleží na tom, jestli zařizujete velkou nebo malou koupelnu. Důležité je, aby byla funkční a vše Vám sloužilo tak, jak má. Připravili jsme pro Vás několik tipů, které Vám celý proces zařizování koupelny jistě usnadní. Dnešní článek věnujeme vychytávkám do Vaší koupelny

V současné době máte k dispozici mnoho zlepšováků, které Vám usnadní každodenní rutinu, ranní hygienu, péči o tělo a veškeré aktivity, které je nutné v koupelně provádět. Bytové a konkrétně i koupelnové doplňky procházejí neustálým vývojem, zejména kvůli snaze vytvořit moderní, efektivní, praktické a estetické řešení. Věřte nám, že každá nová vychytávka ve Vaší koupelně Vám usnadní fungování a bude velmi užitečným doplňkem.

Pojďme si je představit hezky popořadě.

Vodovodní baterie

Jako první zde máme vodovodní baterie do koupelny. V současné době si můžete vybrat bezdotykové baterie. Jejich ovládání je jednodušší, rychlejší a údržba snadnější než například u pákových baterií. K bezdotykové baterii stačí pouze přiblížit ruku k senzoru a voda se automaticky spustí. Výhodou bezdotykových baterií je také výrazná úspora vody a pokročilé hygienické provedení, které zcela eliminuje nutnost dotýkat se ovládacích prvků.

Druhou možností jsou termostatické baterie. Uživatelsky jsou velmi pohodlné. Umí regulovat tok vody, šetří vodu a také si díky nim můžete snadno nastavit teplotu vody. Jejich instalace je vhodná především do sprchových koutů a k vanám. Jelikož mají termostatické baterie bezpečnostní pojistku pro nastavení maximální teploty vody, nemusíte se bát opaření. 

Nové a moderní vodovodní baterie budou Vaší koupelně rozhodně slušet. Vodovodní baterie vždy sjednocujte jak stylem a barvou, tak i tvarem u umyvadlové, sprchové i vanové baterie. Hlavním aktuálním trendem jsou černé vodovodní baterie, ke kterým je vhodné vybrat i ostatní černé koupelnové doplňky. 

Sprchová hlavice

Investujte do úsporné sprchové hlavice. Sprchovou hlavici je v současné době možno upravit tak, aby docházelo k minimálním únikům vody. Regulace průtoku vody a vhodné tvarování Vám zajistí dokonalé mytí při minimalizaci spotřeby vody a spotřeby energie na ohřev.

Dávkovač mýdla

Vyberte si bezdotykový dávkovač mýdla nebo bezdotykový dávkovač na dezinfekci. Bezdotykové provedení zajistí přesnou dávku mýdla či dezinfekce, nedochází k plýtvání, ale především také minimalizuje styk nečistot a bakterií z rukou se zařízením ve Vaší domácnosti.

Dvojumyvadlo

Při zařizování koupelny pro početnější rodinu myslete na dostatek prostoru u umyvadla. Pokud se o umyvadlo nechcete dělit se svými dětmi, volte rovnou variantu dvojumyvadla nebo variantu dvou samostatných umyvadel na desku.  Obě varianty vypadají elegantně a vkusně. 

WC sedátko

Pro větší komfort na toaletě si pořiďte samozavírací WC sedátko. Sedátko využívá bezpečné a tiché sklápění, což prodlužuje jeho životnost a vylepšuje design toalety.

Bidetová sprška

Pokud máte v dostatečné blízkosti WC umývátko nebo umyvadlo, je ideální jej opatřit bidetovou sprškou. Tu můžete ovládat přepínáním na baterie a zaručí Vám dostatečnou očistu po vykonané potřebě. 

Osvětlení

Osvětlení dodá Vaší koupelně tu správnou atmosféru při večerní relaxační koupeli nebo naopak dodá dostatek světla pro denní líčení a rozjasní koupelnu, pokud v ní nemáte okno a denní světlo. Výměna světel za nová designová, posune celou Vaši koupelnu novým směrem. Moderní jsou závěsná světla, netradiční žárovky a také LED světla a LED pásky. LED pásky udělají mnoho parády za málo peněz.

Zrcadlo

Zrcadlo je výrazným koupelnovým prvkem. Čím větší zrcadlo do Vaší koupelny pořídíte, tím bude opticky vypadat větší i celá Vaše koupelna. Nebojte se tedy do zrcadla investovat. Moderní jsou zrcadla kulatá i hranatá, bezrámová i například s černým rámem. Trendem jsou také koupelnová zrcadla s osvětlením nebo s LED podsvícením. 

Koupelnové doplňky

Pokud chcete ještě více osvěžit Vaši koupelnu, je na čase vyměnit koupelnové doplňky. Co takhle nová mýdlenka, držák na zubní kartáčky, poličky do sprchy, háčky na ručníky nebo držák s nádobkou a WC štětkou? Jedná se o koupelnový sortiment, který denně používáte, tak je vhodné, aby vše esteticky ladilo. Koupelna bude rázem zářit jako nová. Na pohled působí velmi hezky také sjednocení barvy osušek, ručníků a rohožky. 

Barva koupelny

Barvu obkladů a dlažby v koupelně změníte bez bouracích prací a stavebních zásahů asi jen těžko. Jak tedy dodat nové barvy do Vaší koupelny? Jak změnit atmosféru v koupelně? Pokud Vám nestačí pouze změna koupelnových doplňků, nabízí se možnost změnit barvu bílé zdi na jinou. Koupelna je místem se zvýšenou vlhkostí, kde může voda zasáhnout právě i zeď. Volte speciální omyvatelné nátěrové barvy.

Koupelna bez bariér

A protože myslíme i na handicapované osoby, přinášíme nejvhodnější řešení sprchových koutů ve formě Walk in sprchových koutů, které nemají sprchovou vaničku a vstupu do sprchy tak nic nebrání. 

Pokud dáváte přednost spíše vaně, ale je pro vás vstup do vany obtížný, nezoufejte. Zvolte variantu s protiskluzovým povrchem, přistavte k ní schůdky, nechte nainstalovat madlo a vysněný odpočinek ve vaně si rázem můžete dopřát.

Doufáme, že jsme Vám představili alespoň několik zajímavých tipů a vychytávek, o kterých jste nevěděli a využijete je ve Vaší koupelně. Veškeré koupelnové vybavení, sprchové kouty, vodovodní baterie, sprchové hlavice, dávkovače mýdla, dvojumyvadla, WC sedátka, bidety, osvětlení, zrcadla i koupelnové doplňky a příslušenství můžete z pohodlí domova objednat a zakoupit na našem e-shopu Čečetka s.r.o. V případě potřeb nás kontaktujte na Tel.: +420 724 535 046 nebo nám napište e-mail na: obchod@cecetka.cz