Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Koupelna v přírodním stylu

Baví Vás přírodní styl v interiéru? Pak nezapomeňte ani na koupelnu a inspirujte se v našem dnešním článku. Pokud máte rádi přirozenost, přírodu, klidné barvy, oblé tvary, čistotu, svěžest a dokonalé detaily, určitě je koupelna v přírodním stylu řešením právě pro Vás.

Koupelna je místo, kde ze sebe smyjeme nejen fyzické nečistoty, ale často také psychické napětí. Abychom tento proces očisty podpořili ve všech směrech, je dobré svou pozornost zaměřit nejen na praktickou stránku vybavení, ale také na design a vizuální vyladění celé místnosti. Atmosféru bezpečí a pohody vytvoří právě koupelna v přírodních barvách. Jak ji vhodně zařídit?

Atmosféra

Snaha o přiblížení se k přírodě i v rámci domova, konkrétně v koupelně nemusí být nic složitého. Klidnou a pohodovou atmosféru navodíte jednoduše již při vybavování koupelny právě koupelnovým nábytkem ze dřeva. Přírodní styl koupelny by měl být čistý, bez zdobných detailů. Důraz je kladen na vyladěné, ale praktické doplňky. V přírodní koupelně by nic nemělo vizuálně vynikat a nijak narušovat harmonii celé koupelny. Cílem přírodní koupelny je jednotný, pečlivě sladěný design všech prvků. Kromě dřeva, se v koupelně mohou objevovat i další materiály, které potkáte běžně venku v přírodě. To znamená, že přírodní koupelnu může tvořit i materiál kámen nebo imitace kamene. Přírodní koupelny jsou často stylizovány do šedých, hnědých a bílých odstínů obkladů a dlažeb. Dále se v přírodních koupelnách také často objevuje zeleň, rostliny nebo třeba bambus. V přírodních koupelnách se nezapomíná ani na moderní černé koupelnové vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Při zařizování přírodní koupelny mějte vždy na paměti, že základem je přirozenost a měli byste se v ní cítit bezpečně.

Barvy

Barvy přírodní koupelny jsme již lehce zmínili v předchozím odstavci. Obecně ale platí, že koupelna v přírodním stylu je charakteristická neutrálními „přírodními“ barvami. Jde o barvy béžovou, krémovou, šedou, hnědou a bílou. Sušené trávy, svícny, proutěné koše a ratanové doplňky mohou přírodní koupelnu také vhodně esteticky povzbudit. Sanitární vybavení jako jsou vany, umyvadla či sprchové vaničky lze pořídit nejen v bílém provedení, ale také v různých barevných odstínech. Vhodným materiálem je v tomto směru také litý mramor nebo smaltovaná ocel. Pokud chcete dosáhnout důmyslnějšího efektu, můžete sáhnout po umyvadlu na dřevěnou desku. Vznikne vám tak i odkládací prostor pro dekoračně-funkční předměty Koupelna v přírodních barvách báječně ladí i se severským stylem koupelen nebo minimalisticky řešenou domácností. Dodává jim na útulnosti a hřejivosti.

Tvary

K přírodnímu stylu koupelny neodmyslitelně patří oblé (ideálně nedokonalé) tvary, které jsou pro přírodu typické. Neprohloupíte ani sázkou na kamenné prvky (obklady, umyvadla, dekor skříněk).

Detaily

Na detailech záleží. Celkovou atmosféru přírodní koupelna získá díky doplňkům. Vsadit můžete na barevně vyladěné ručníky, osušky či rohože před vanou a sprchovým koutem. Odvážnější z Vás mohou zvolit listy palem, břečťanu nebo květy luxusních orchidejí. Zlaté, měděné i bronzové detaily na dekoraci v koupelně také přispějí k luxusnímu vzhledu celé koupelny. Vhodným a moderním doplňkem je trend současné doby, a to je kulaté zrcadlo.

Pokud právě zařizujete novou koupelnu v přírodním stylu, držte se tlumených barev, které spolu vzájemně ladí. Použijte v místnosti co nejvíce přírodních materiálů anebo jejich dekory. Oživte koupelnu živými rostlinami. Nábytek vybírejte ideálně dřevěný, případně s dekorem dřeva. Designově bude i v přírodní koupelně působit volně stojící vana.

Načerpali jste v našem článku inspiraci na přírodní koupelnu? Veškeré koupelnové vybavení seženete na našem e-shopu ČEČETKA s.r.o.
Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na Tel.: +420 724 535 046. Nebo nám můžete napsat e-mail na: obchod@cecetka.cz