Doprava zdarma od 15.000 Kč s DPH! Využijte nejlepší ceny na obklady a dlažby. Vinylové podlahy za vyjímečné ceny!

Podlahy marmoleum České Budějovice

Zařizování interiéru začíná vždy od podlahy. Rozhodnout se, jakou podlahu položit v obýváku, jakou v kuchyni nebo na chodbě, je těžké. Musíte řešit materiál, nosnost, odolnost, ale i barvu a design. Tak, aby bylo vše funkční, ale zároveň esteticky ladilo oku. Vedle tradičního PVC se už řadu let objevuje na trhu přírodní varianta, což je právě marmoleum. V čem jsou jeho výhody? Jaké má vlastnosti? A za kolik ho můžete pořídit? 

Marmoleum - z přírody rovnou do vašeho domova

Marmoleum si před několika lety našlo cestu i do českých domácností. Stalo se to v době, kdy se lidé začali více zajímat o to, jakými materiály se obklopují ve své domácnosti. Touha lidí po zdravém bydlení, zajistila to, že se přírodní linoleum stalo stále vyhledávanější podlahou. Při pohledu na marmoleum navíc ani nepoznáte, že nechodíte po umělém PVC, ale po přírodní podlaze.

Co je marmoleum?

Jde o přírodní podlahu. Marmoleu se také jinak říká přírodní linoleum. Důvodů pro jeho výběr na pokládku podlahy, je hned několik. Především vyniká v antistatických vlastnostech, je zdravotně nezávadné, snadno se udržuje, odolává vůči propálení a zničení, není u něj pravděpodobnost vznícení, zajišťuje barevnou stálost a stabilitu, a také je jeho pokládka velmi snadná. Dalším pozitivním faktem je ten, že je k dostání v mnoha barevných provedení a v nepřeberném množství designů. Na výběr jsou marmolea jednobarevná, vícebarevná, ale i v různých odstínech a s kreativními motivy. Marmoleum je většinou o tloušťce 2,5 – 3 mm. Prodává se v rolích k lepení celoplošnému nebo v jednotlivých čtvercích se systémem click. Jde o nejprodávanější přírodní linoleum na světě. Je to ekologická podlaha vyrobená z 97% z přírodních surovin. Neobsahuje žádná změkčovadla a ftaláty. Marmoleum má velmi nízké hodnoty emisí, vždy je opatřeno speciální povrchovou úpravou, má výbornou odolnost vůči skvrnám a chemickým látkám. Marmoleum navíc skvěle izoluje zvuk i teplo. Je to podlaha, která je příjemná na dotek, takže po ní lze běhat i bez bot. Výhodou marmolea je i to, že je vhodné pro podlahové vytápění. Je vyrobeno z obnovitelných zdrojů, konkrétně z lněného oleje, borovicové pryskyřice, vápence a dřevité moučky. Právě dřevitá moučka na sebe dobře váže přírodní pigmenty, a proto je nabídka marmolea tak pestrobarevná. Pokud máte v domě alergika, i v tomto případě je marmoleum tou správnou volbou. Životnost marmolea se odhaduje až na 50 let a jeho odstranění je pak šetrné k životnímu prostředí.

Jak probíhá pokládka marmolea?

Marmoleum se pokládá na rovný, hladký, čistý a suchý povrch. Marmoleum můžete položit z role nebo jako čtverce se systémem click.

Jaká je údržba a péče o marmoleum?

Zdravotní nezávadnosti napomáhá i snadná údržba marmolea. Povětšinou jej stačí vysát či setřít vlhkým prachovým mopem. Jednou za čas můžete použít i čisticí přípravek. Ne však, jak je v mnohým českých domácnostech zvykem, běžný přípravek na nádobí, ale prostředek určený na podlahy.

Výhody přírodního linolea:

 • zdravotní nezávadnost, vhodné pro alergiky a astmatiky
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • dlouhá životnost (až 50 let)
 • jedinečné barevné dekory
 • nekonečné možnosti kombinací barev a vzorů
 • ochranná povrchová vrstva
 • snese vysokou zátěž, odolává i bodovému zatížení
 • je příjemné a teplé na dotek
 • možnost kombinace s podlahovým vytápěním
 • antistatický povrch
 • možnost renovace poškozených částí
 • dobré akustické vlastnosti (tlumí hluk)
 • snadná a nízkonákladová údržba

Nevýhody přírodního linolea:

 • vyšší pořizovací náklady (cca 700 – 1500 Kč/m2)
 • nedoporučuje se do vlhkých prostor (např. do koupelny)

Vyšperkujte svůj domov jedinečnou designovou podlahovinou, která nikdy neomrzí. 

https://www.cecetka.cz/

Tel.: +420 724 501 020 (Po-Pá 9 - 18 hod).

Můžete nám napsat i e-mail na: obchod@cecetka.cz